Sunday 6 September 2015

Лекція 3. Історія становлення науки. Розвиток науки в Україні.

1) Відвідайте сайт   http://firstua.com/uk/video/all/ukraina_naukova, перегляньте відео про становлення наукової думки в Україні. Який з наведених фактів виявився для Вас найцікавішим/ найнесподіванішим/ суперечливим?

2)  Перегляньте будь-яке відео з розділу Sciеnce на
 http://documentary.net/category/films/about/science/
 http://www.youtube.com/playlist?list=PL0CC92267300AB237
прокоментуйте Ваше ставлення до переглянутого. (Чому Ви вибрали саме це відео, чому Вас зацікавила ця проблема, що нового дізналися, з чим не погоджуєтеся і т. ін.).

183 comments:

  1. Ознайомившись з великою кількістю відео, найцікавішим мені видалося відео про біологічні відкриття України. Дійсно вразив факт про те, що нервові клітини все ж таки відновлюються. Погоджуюсь з твердженням Олега Кришталя про те, що розшифрування генома є набагато важливішим відкриттям ніж, наприклад "польоти на Місяць", адже будь-яке біологічне відкриття безпосередньо пов`язане з дослідженням організму людини та пошуку засобів збереження та покращення її здоров`я. Тобто це такі відкриття, які стосуються кожної людини і кожна людина є зацікавленою в покращенні власного здоров`я або хоча б збереженні його.
    Не дивлячись на всі перешкоди, наука в Україні все ж таки розвивається і саме цей факт дає надію на те, що наші вчені зроблять ще величезну кількість відкриттів, які принесуть користь не тільки окремій нації, а й світові загалом. Адже потенціал у нас, безумовно, є.
    Що ж до відео з розділу Science, то мене зацікавило відео під назвою Таємниця крові. Подано досить велику кількість цікавих фактів про властивості крові, дізнавшись про які дивуєшся з того, наскільки складною системою є наш організм. Цікаво розповідається про групи крові, шляхи потрапляння гемоглобіну у кров(несподівано було дізнатись про те, що сам гемоглобін є токсичним для крові і лише у складі еритроцитів гемоглобін доставляється до органів та тканин і забезпечує їх киснем) резус-фактор, про який вчені дізнались дещо пізніше. Цікавим також є процес згортання крові (вражає швидкість нагромадження тромбоцитів в місці травми і виділення особливого білка фібриногену).
    Досить вражаюче та цікаве відео, яке буде цікавим як робітникам у сфері біології так і звичайним людям для розширення світогляду.
    Книш Ірина
    33 група.

    ReplyDelete
  2. 1) Становлення науки в Україні є цікавою, і, головне, близькою для сучасних українців, темою. В українській історії можна знайти немало науковців, які займалися розробками і дослідженнями у найрізноманітніших галузях. До того ж, ці видатні українці зробили надзвичайно великі внески в науку не тільки своєї країни, а й всієї планети.
    Із запропонованих відео мені сподобалися слова Віктора Бар'яхтара, про зв'язок поколінь науковців, зв'язок теперішньої науки і освіти в Україні. Мені здалося, що цей чоловік вірить в майбутнє своєї країни, і нового покоління, яке продовжить справу своїх попередників.
    Також здивували й сподобалися його слова про те, що бували часи, коли вчені в інститутах Академії Наук не отримували заробітної плати, проте продовжували свою роботу. Людина справді повинна любити свою роботу, щоб займатися нею, що б не сталося, і як би не складалися обставини. Такі люди викликають у мене повагу і захоплення.

    2) запропонованих відео я обрала до перегляду два: "Московський планетарій" та "Програма на майбутнє. Світ космічних поселень".
    Обрала ці відео тому, що мене завжди цікавила тема космосу, інших планет, зірок.
    Відео про планетарій виявилося цікавим і пізнавальним. З нього я дізналася про те, як організовується робота такого великого закладу, як працюють його експонати і якою роботою займаються його працівники. Оскільки я ніколи не бувала в планетаріях, відео стало для мене міні-екскурсією в один із найвідоміших закладів такого типу.
    Друге відео викликало щедо суперечливі думки. Найперше, що мені в ньому не сподобалось, занадто короткий і стислий виклад підготованого матеріалу. Тема надзвичайно цікава, а її стиснули до таких розмірів, що відео стало більш схожим на анонс великого документального фільму про освоєння космосу людиною.
    Друга річ, яка мені не сподобалася в цьому відео - ставлення до освоєння нових територій космосу як до загарбання. Людство, за цим відео, бажає підкорити і змінити території на свій смак, а це, як на мене, не є найкращою ідеєю.
    Загалом, опис майбутніх технологій освоєння космічних територій є цікавим і багатообіцяючим, що стало тим єдиним, що мені сподобалося в цьому ролику.
    Мацько Олександра
    33 група

    ReplyDelete
  3. 1) Передивившись відео, хочеться сказати, що Україна має величезний потенціал розвитку в багатьох галузях. Найцікавішим було те, що Україна єдина побудувала український радіотелескоп, що завдяки молекулярно-біологічним дослідження Україна близька до того, щоб вилікувати практично всі хвороби і зробити «вічну молодість» тощо. Мені сподобалася також думка, яку висловив Любомир Пиріг, що наука має працювати на здоров’я реальних людей. Я повністю підтримую цю думку. Найнесподіванішим, мабуть, було те, що для лікування нефрологічних хворих зараз не потрібно їхати до Єгипту чи іншої теплої країни, а можна поїхати до Криму чи в Трускавець.
    Хочеться зауважити, що, на жаль, наука має недостатнє фінансування для розвитку. Адже саме наука може вивести країну в інший стан конкурентної спроможності. Україна має величезний потенціал, як природній так і людський. Тільки треба вміти використати цей потенціал. Але як показує приклад з кардіологією, багато чого залежить не від грошей, а від усвідомлення і пріоритетів країни.
    2) Я обрала відео про секретну клавішу Windows, яке є досить цікавим і корисним для користувачів ПК. Як виявляється, існує понад 30 комбінацій з цією клавішею. Сьогодні всі користуються комп’ютерами, але не знають всіх його можливостей. Подібні відео допомагають дізнатися про ці можливості, і полегшити роботу з комп’ютером. Для себе я дізналася декілька комбінацій, які значно полегшать мою роботу з домашнім ПК.
    Ліщенко Віра
    36 група

    ReplyDelete
  4. XX століття - це епоха науково-технічної революції.
    За минуле сторіччя відбувся неймовірний підйом наукової думки людства, що набула зовсім новий напрямок розвитку - повна комп'ютеризація, Всесвітня павутина. Але зворотним боком видатних відкриттів стали величезної моці руйнування, наприклад, від ядерних вибухів. Наука породила цілий вузол протиріч.
    Підвищення ролі науки в суспільстві, зростання її соціального престижу ставить високі вимоги до знань про науку. В сучасних умовах ці вимоги стрімко зростають стимулюючи поглиблення досліджень сфери науки в більш повному обсязі в єдності усіх її сторін. Такий аналіз науки передбачає звернення до її виникнення та розвитку.
    Передісторія науки, поява наукового знання сягає своїм корінням в глибоке минуле. Становлення науки пов'язане з таким ступенем розвитку людського суспільства, коли був нагромаджений певний мінімум наукових знань і здійснювалась передача їх у різних видах практичної діяльності.
    Лілія Шевчук
    35 група

    ReplyDelete
  5. 1. Переглянувши запропоновані відео, найнесподіванішим та найсуперечливішим фактом для мене виявилось те, що українські біологи близькі до того, щоб вирішити проблему виліковування від будь-яких хвороб, найстрашніших хвороб та зробити «вічну молодість». Також цікавим є те, що вислів "Нервові клітини не відновлюються" , який раніше сприймався, як істина, вже – міф. Нервові клітини все-таки відновлюються.
    Майже кожен вчений говорить про те, що Україна багата талантами, в Україні сильна наука, Україна має науковий потенціал, але є одна проблема – фінансування науки. Так, це дуже велика проблема, адже недофінансування української науки може призвести до згубних наслідків країну. Якщо наука опиниться без фінансування, вона буде деградувати сама по собі, і буде деградувати українська економіка. Погоджуюсь з словами Олега Кришталя, що потрібно дати умови науковому потенціалу для розвитку, щоб Україна в близькому майбутньому модернізувалася.
    2. Мене зацікавило відео про секретну клавішу Windows. Це відео виявилось корисним та пізнавальним для мене, як користувача ПК. Я дізналась про приховані можливості цієї клавіші. Дійсно, деякі комбінації цікаві і актуальні для мене та зроблять деякі функції більш зручними і швидкими.
    Прокопчук Яна
    31 група

    ReplyDelete
  6. 1) Найцікавішим для мене виявилось відео про досягнення українських вчених у галузі астрономії.Шокував престиж отриманих нагород і досліджень у цій сфері.
    Також вразило те,що в Україні була одна з найбільних СРСР обсерваторій і найбільший телескоп.
    На мою думку,розвиток астрономії є перспективним шляхом розвитну науки нашої країни т.к. зараз ми живемо в еру освоєння космосу і ця галузь науки є доволі актуальною.Особливо,враховуючи те,що в Україниє є потенціал для цього.

    2)Мені сподобалось відео про шпаргалки, т.к. це є одним з атрибутів студентської пори. І такий феномен як "шпаргалка" є сам по собі доволі цікавим. Доволі незвичною і лояльною є позиція викладача щодо шпаргалок.
    Я погоджуюся з тим,що студенти стали більш лінивими і менш креативними (і це стосується не тільки шпаргалок).

    ReplyDelete
  7. 1. Переглянувся запропоновані відео,мене найбільше зацікавило відео про астрономічну науку України та досягнення вітчизняних вчених.Здивувало те,що в Україні є 3 знані у світі астрономічні установи.Шкода,що для розвитку науки в Україні не вистачає фінансування,адже у нас є багато талановитих вчених з великим потенціалом та безліч ідей,які потрібно втілювати у життя.
    2.Мене зацікавило відео про секретну клавішу 'Windows`.Воно є дуже корисним для сучасної молоді,адже всі ми є користувачами ПК,але не знаємо деяких елементарних речей та можливостей нашого комп'ютера.Це відео значно полегшить мою роботу з ПК.
    Короченко Олександра
    34 група

    ReplyDelete
  8. 1) Кожна людина знає, що будь-яка країна має певні розробки в галузях науки. Хтось славиться розробкою Windows, хтось досягненнями в пересадках органів, хтось відкриттями нових видів рослин чи мікроорганізмів. Приємно було дізнатися, що Україна теж не пасе задніх. Ми, як виявилося, маємо найбільший радіотелескоп. Я навіть не могла уявити, що на теренах України є обсерваторії таких масштабів, що науковці можуть досліджувати навіть галактики, не говорячи вже про зорі. Приємно також здивували слова Бориса Патона про кріомедицину, виявляється Україна також розвивається у цій сфері. На мою думку,кріомедицина – це справжнє чудо науки. Але, щоб достойно представити Україну на науковому ринку, потрібно мати наукові школи з сучасним обладнанням. За кордоном обладнання змінюється і вдосконалюється майже кожних 5-10 років, чого, на превеликий жаль, не скажеш про наше обладнання, яке оновлювалося останній раз 50 років тому. За статистикою, жителі України мають високий рівень IQ, тому науковців у нас багато, але, так як на Україні важко розвиватися в певній науковій галузі без матеріального оснащення, більшість науковців виїжджають за межі України і піднімають економіку інших країн. Особливо зараз, у такий важкий для українців час, проявляється наша кмітливість і неабиякий гострий розум. Ми розробляємо цілі проекти для захисту нашої країни. В Україні було розроблено та сконструйовано танк, який на своєму рахунку немає жодної бойової поразки (на жаль, не пам’ятаю як він називається), нові системи окопів, 1-й у світі танк з двома баштами, нові бойові літаки… Тому, потрібне лише фінансування з боку держави і українці зможуть бути першими на науковому ринку світу.
    2) Відео «Программа на будущее. Мир без мусора».
    Я обрала це відео, бо вважаю, що ця проблема є глобальною та одною з найактуальніших на даний час.
    Ми вже стикнулися із забрудненням середовища, хоча й ніколи не задумувались над проблемою сміття. Хочу також сказати, що ми продукуємо сміття не тільки на планеті Земля, а й у відкритому Космосі. Всі розряджені батареї космічних кораблів, обладнання, які вийшли з ладу викидаються у відкритий Космос. Сміття в світовому океані вже змінює хімічний склад води і ніхто зі вчених не може сказати,як це вплине на нас. На поверхні вод плаває лише 1% сміття. Решта – на дні та в шлунках тих самих риб і молюсків, які люди так люблять смакувати. Щодо даного відео, то я налаштована досить скептично, адже пакувати печиво у нанороботи, які потім трансформуються і самі поповзуть на переробку, звучить як мінімум смішно. Цікава інформація була висловлена щодо оплати за викидання сміття. Але це не вирішить проблему. Я знаю, що на даний час вже існують заводи в Китаї по переробці сміття і створення з переробленої сировини чогось нового.
    Н-д: машини збирають пластик, він у свою чергу переробляється на тканину (поліестер) і з неї вже шиють одяг. Зараз цю технологію хочуть запозичити ОАЕ. У Голландії є розробки по «прибиранню» світового океану, але проект дуже дорогий, тому було створено фонд, де кожен, хто бажає, може пожертвувати гроші для збереження нашої планети. (Проект "Очищення океану" (Ocean Cleanup) під керівництвом Бояна Слета. Кому цікаво і не байдуже, інформація тут: http://tsn.ua/svit/vcheniy-znayshov-sposib-ochistiti-svitoviy-okean-vid-kritichnogo-rivnya-zabrudnennya-432699.html)
    Ненько Наталія 32 група

    ReplyDelete
  9. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  10. Я обрала відео про еволюцію скафандру, адже, відвідуючи музей Космонавтиків, мене завжди цікавив одяг космонавтів.
    У відео були представлені скафандри різних видів, кожен з яких виконує різні функції.
    Особисто мене вразив час пошиву одного скафандру -від 6 міс до 1.5 року. Цей процес вимагає тисячі примірок та перевірок якості матеріалу.
    Новим для мене було також те, що повертаючись з космосу, космонавт виростає на декілька міліметрів, тому це повинно бути продуманим.
    Безперечно, найголовніший вклад зробили саме радянські вчені, які розробили зручні та практичні скафандри, замінників яких немає і посьогодні.
    У наш час ця індустрія розвивається, вчені розробляють скафандр для висадки на Марсі. Розвиток науки і технологій вражає, і головне, робить роботу космонавта більш-менш комфортною.
    32,303

    ReplyDelete
  11. Запропоновані відео про становлення та розвиток науки в Україні виявились дуже цікавими. Чесно кажучи, навіть і не думала, що Україна має такий великий потенціал для розвитку науки. Переглянувши запропоновані відео,мене найбільше зацікавило відео про секретну клавішу 'Windows`.Адже це не секрет, що на сьогодні ми всі є користувачами ПК, але не всі знають всіх його можливостей. Це відео допомагає багатьом дізнатися про ці можливості, і полегшити роботу з комп’ютером. Мені сподобалося це відео, воно було цікавим та легким для розуміння. Для себе я виділила декілька комбінацій, які, я впевнена, допоможуть мені в роботі з моїм комп'ютером.
    Яремчук Ксюша 34 група

    ReplyDelete
  12. Дана серія відео представила досить інформативний загальний огляд досягнень України в усіх сферах. Кожен вчений цікаво зобразив свій предмет досліджень, в результаті чого відчуття гордості за нашу країну та патріотизму переповнювало мене після перегляду цієї серії. Найбільш порадував мене той факт що Україна це єдина держава в якій збудовано астрономічний радіоінтерферометер, це показує що Україна достойно представлена в цій області на світовій арені. Та, на жаль, я не побачив представників області мовознавства, адже вважаю, що в Україні діє дуже сильна школа мовознавців
    2. Я переглянув відео про КНДР, де європейський журналіст подорожував по території республіки. Мене завжди цікавила ця держава, а ще більше мене цікавило те, скільки державний устрій даної країни зможе проіснувати в 21 столітті. Було цікаво споглядати за награними діями та гримасами жителів КНДР, взагалі, я вважаю, що КНДР це наглядний приклад того, щоб могло бути з нами якби СРСР не розпався б.
    32 група

    ReplyDelete
  13. Дана серія відео представила досить інформативний загальний огляд досягнень України в усіх сферах. Кожен вчений цікаво зобразив свій предмет досліджень, в результаті чого відчуття гордості за нашу країну та патріотизму переповнювало мене після перегляду цієї серії. Найбільш порадував мене той факт що Україна це єдина держава в якій збудовано астрономічний радіоінтерферометер, це показує що Україна достойно представлена в цій області на світовій арені. Та, на жаль, я не побачив представників області мовознавства, адже вважаю, що в Україні діє дуже сильна школа мовознавців
    2. Я переглянув відео про КНДР, де європейський журналіст подорожував по території республіки. Мене завжди цікавила ця держава, а ще більше мене цікавило те, скільки державний устрій даної країни зможе проіснувати в 21 столітті. Було цікаво споглядати за награними діями та гримасами жителів КНДР, взагалі, я вважаю, що КНДР це наглядний приклад того, щоб могло бути з нами якби СРСР не розпався б.
    32 група

    ReplyDelete
  14. 1) переглянувши відео, найнесподіванішим для мене виявився факт про медицину і її розвиток в Україні. Спочатку я відчула гордість за свою Батьківщину, що вона досягла немалих здобутків у цій галузі. але після нетривалої гордості, мені стало прикро. адже досягнувши великих успіхів у складних проблемах, наша медицина не може впоратися с набагато простішими ситуаціями. лікарні переповнені некваліфікованими лікарями, які не можуть гідно піклуватися про своїх пацієнтів, поки їм додатково не заплатять, немає якісного обладнання і через це страдають сотні, а навіть й тисячі людей кожного дня. тому я вважаю, що перш за все потрібно починати з меншого і тоді поступово вдосконалюватися
    2) для перегляду я обрала відео «Growing Up with Gadgets», так як технології та їхній вплив є надзвичайно актуальною темою сьогодення. За декілька десятків років технології настільки розвинулися, що зараз важко уявити своє життя без різних гаджетів. Насправді, новітні технології покращують та полегшують наше життя. Мені сподобалося відео, адже в ньому показано наскільки цікаво за допомогою різних гаджетів можна пізнавати світ. Але це, як кажуть, лише одна сторона медалі. Також технології досить згубно можуть впиливати на нас. Адже часто люди не бачать межі і використовують їх не за своїм призначенням, зловживаючи ними. Тоді виникає безліч проблем різних характерів, що можуть змінити наше життя і далеко не на краще. Живе спілкування заміняється віртуальним, прогулянки по вулиці заміняються комп’ютерними іграми, читання книжок заміняються статтями з інтернету, які не є достовірними. Люди звикли вже довіряти інтернету і навіть не намагаються перевірити правдивість вивченої інформації, тому отриманні знання виявляються оманливими. я вважаю, що технології неймовірно важливі для нас і вони нам завжди допомагають, але головне використовувати їх з розумом і тоді життя буде дійсно набагато цікавішим та простішим.
    32 група

    ReplyDelete
  15. Здивували наші досягнення у галузі космонавтики і те, що вже наші вчені довели рослину до цвітіння у стані невагомості. Це, я вважаю, великий крок для розвитку космонавтики і скоро вони вже доведуть рослину до плодоношення, що не може не дивувати. Можливо у найближчому часі наші космонавти, якщо такі є, зможуть вирощувати для себе їжу у космосі, цей факт дійсно неймовірний. Також приємно здивували досягнення і розвиток вітчизняної астрономії. На мій погляд астрономія чудова і важлива наука.
    Я обрав відео про чорні Діри і Чорну матерію. Мене цікавить інформація на цю тему, взагалі цікавлюся фізикою і астрономією, особливо важливі для мене відкриття щодо світоустрою. Хоча я достатньо знаю про Чорні діри, але дізнатися, що деякі з них кожної години поглинають матерію вагою 60 наших планет, то це навіть бентежить. Починаєш бачити який світ величезний, і які ми маленькі.
    Олександр Камзолов 32

    ReplyDelete
  16. Здивували наші досягнення у галузі космонавтики і те, що вже наші вчені довели рослину до цвітіння у стані невагомості. Це, я вважаю, великий крок для розвитку космонавтики і скоро вони вже доведуть рослину до плодоношення, що не може не дивувати. Можливо у найближчому часі наші космонавти, якщо такі є, зможуть вирощувати для себе їжу у космосі, цей факт дійсно неймовірний. Також приємно здивували досягнення і розвиток вітчизняної астрономії. На мій погляд астрономія чудова і важлива наука.
    Я обрав відео про чорні Діри і Чорну матерію. Мене цікавить інформація на цю тему, взагалі цікавлюся фізикою і астрономією, особливо важливі для мене відкриття щодо світоустрою. Хоча я достатньо знаю про Чорні діри, але дізнатися, що деякі з них кожної години поглинають матерію вагою 60 наших планет, то це навіть бентежить. Починаєш бачити який світ величезний, і які ми маленькі.
    Олександр Камзолов 32

    ReplyDelete
  17. 1. Мені найбільше сподобалось відео з участю Катерини Амосової. Її розповідь була цікавою та змістовною. На мою думку, кардіохірургія – це одна з найважливіших галузей в медицині, котру необхідно розвивати в Україні. Адже, як зазначила Катерина Амосова, серцево-судинні захворювання в 62% випадків є причиною смерті українців. Цей факт мене шокував. Я навіть не могла уявити, що хвороби серця турбують більшу половину населення нашої країни.

    Також, я вдячна Катерині Амосовій за те, що вона в своїй розповіді не тільки акцентувала увагу на значенні кардіохірургії для всіх нас, а й дала важливі поради, котрі допомагають мінімізувати ризик появи захворювань серцево-судинної системи.

    2. Я переглянула відео «Наука 2.0 Большой скачок. Тайна крови». Я обрала саме його, бо кров – це одна із ключових складових нашого організму і мені було цікаво дізнатись про неї якомога більше. Це відео мені дуже сподобалось, адже після перегляду я значно поглибила свої знання про будову та функції крові. Наприклад, я не знала раніше, що саме на основі досліджень австрійського вченого Карла Ландштейнера було виведено 4 групи крові.
    Отже, переглянувши запропоновані Вами відео я можу зробити висновок, що наука – це ключ до знать та розвитку суспільства, тому необхідно її розвивати в Україні та світі.

    Щипанської Марії, 31 група.

    ReplyDelete
  18. 1) Передивившись серію відео з видатними вченими я все ж найбільше була вражена словами Костянтина Ситника, вченого-фітобіолога, який запевняв, що в недалекому майбутньому люди зможуть жити на Місяці чи Марсі. Також він сказав про те, що зараз ведуться досліди про те, як вирощувати рослини у невагомості і вченим вже навіть вдалося довести цей процес до цвітіння; більше того К.Ситник впевнений у тому, що незабаром, вони доведуть даний процес до плодоношення і тоді, космонавти зможуть вирощувати для себе урожай. Здавалося б це все з області фантастики, але ж ні, реальні факти від поважної людини.
    2) Я обрала відео «Самые уникальные шпаргалки». Мені було цікаво, що ж такого унікального може бути у шпаргалках, адже у моєму колі це або фотографії на телефоні, або безліч папірців, списаних найменшим шрифтом. Чесно кажучи, фантазія студентів мене дійсно вразила, особливо ідея з сигаретами: не сама економна і легка, щоправда.
    Було приємно почути з вуст самих викладачів, що деколи вони свідомо дозволяють користуватися студентам шпаргалками. Тобто, ми всі і раніше здогадувалися, що насправді не такі всесильні , а наші шахраювання не такі вже і непомітні, але тепер це ніби підтверджений факт.
    Повністю погоджуюся з тим, що пишучи шпаргалки ми, по суті, повторюємо матеріал і щось точно відкладається у голові, але в наш час так мало хто робить. Новітні технології значно полегшили цей процес і все що потрібно зробити це увійти в Інтернет з телефону.
    Наталія Наконечна
    34 група

    ReplyDelete
  19. 1) Передивившись серію відео з видатними вченими я все ж найбільше була вражена словами Костянтина Ситника, вченого-фітобіолога, який запевняв, що в недалекому майбутньому люди зможуть жити на Місяці чи Марсі. Також він сказав про те, що зараз ведуться досліди про те, як вирощувати рослини у невагомості і вченим вже навіть вдалося довести цей процес до цвітіння; більше того К.Ситник впевнений у тому, що незабаром, вони доведуть даний процес до плодоношення і тоді, космонавти зможуть вирощувати для себе урожай. Здавалося б це все з області фантастики, але ж ні, реальні факти від поважної людини.
    2) Я обрала відео «Самые уникальные шпаргалки». Мені було цікаво, що ж такого унікального може бути у шпаргалках, адже у моєму колі це або фотографії на телефоні, або безліч папірців, списаних найменшим шрифтом. Чесно кажучи, фантазія студентів мене дійсно вразила, особливо ідея з сигаретами: не сама економна і легка, щоправда.
    Було приємно почути з вуст самих викладачів, що деколи вони свідомо дозволяють користуватися студентам шпаргалками. Тобто, ми всі і раніше здогадувалися, що насправді не такі всесильні , а наші шахраювання не такі вже і непомітні, але тепер це ніби підтверджений факт.
    Повністю погоджуюся з тим, що пишучи шпаргалки ми, по суті, повторюємо матеріал і щось точно відкладається у голові, але в наш час так мало хто робить. Новітні технології значно полегшили цей процес і все що потрібно зробити це увійти в Інтернет з телефону.
    Наталія Наконечна
    34 група

    ReplyDelete
  20. 1) Переглянувши відео, я була дійсно вражена. Я ніколи не думала, що в Україна на такому рівні розвивається наука. Це стосується космічної галузі, медичної галузі тощо. Найцікавішим, найнесподіванішим, і водночас суперечливим мені видалось відео вченого- кардіолога Катерини Амосової. Вона розповідала про вітчизняних вчених. Які неймовірні відкриття їм пощастилось віднайти в сфері кардіохірургії . І це дивно. Раніше не було такої техніки як зараз, люди жили лише тим щоб допоїти іншим людям, вони робили все від себе залежне. Нажаль, ситуація сьогодні набагато гірша. Сучасні лікарі в Україні в основному живуть лише матеріальними благами і вони мало переймаються здоров’ям про людей.
    Тому в сучасній Україні потрібно розвивати всі галузі медицини. Здорова нація – здорова держава.

    2) Як напевно всім студентам, мені видалось відео найбільш дивним і цікавим про найбільш унікальні шпаргалки. Це відео дійсно мене вразило. Я б ніколи не подумала, що шпаргалку можна зробити в ручці, калькуляторі, дискеті, лінійці. Ці шпаргалки символізують не байдужість і лінь студентів, а їх креативність. Звичайний ледар не буде такого придумувати, він просто захоче списати з телефону. Пишучи шпаргалки, краще запам’ятовуєш потрібний матеріал, фіксуєш головне. Не дивно чому викладач не сварив студентів, а навпаки допомагав їм на іспитах.

    ReplyDelete
  21. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  22. Переглянувши декілька відео, найбільш цікавим для мене виявилось відео, в якому про науку говорить Борис Патон. Більш того, я вважаю його важливою особистістю в нашій країні, адже його внески були і будуть вагомими. Я погождуюсь з його думкою, що не потрібно займатися різними галузями науки. Я вважаю, що краще розробляти ту, яка лежить до серця та душі, а також тією, яка дасть бажані результати не тільки для науковця, а й для усієї країни. В відео було сказано про інформатику, наприклад. Я повністю згодна, адже компютерні технологіїї все більше та більше пронизують наше повсякденне життя. Також мене приємно здивувала думка про оптимізм у науці. Його слова типу: " .. без оптимізму науки не буде..", я вважаю правильними. Адже лише та справа, якою займаєшся з радістю, не заставить тебе чекати з результатами.
    У другому випадку, я переглянула відео про нашу планету. Відео було зафільмовано у Космосі, що робить його ще більш захоплюючим. Воно спокійне, мінливе, там немає коментарів, але усе і так зрозуміло. Зрозуміло, що дослідження нашої планети є дійсно цікавим дійством. Я стверджую, що наша планета Земля є унікальним явищем, тому вона буде щоразу відкриватись для науковців з різних сторін, бо час іде - усе змінюється.
    Дюрягіна Ірена, 34 група

    ReplyDelete
  23. 1.Дані відео справили на мене велике враження, адже відкрили для мене дещо інший світ науки в нашій країні. Було дуже цікаво почути думки українських науковців різних галузей з приводу розвитку науки в Україні. Ярослав Яцків, Костянтин Ситник, Любомир Пиріг, Борис Патон,Олег Кришталь, Ілля Ємець розповіли про особливості української науки. Переглянувши відео, розумієш,що Україна багата на талановитих дослідників , науковців, першовідкривачів, які здійснили неймовірний прорив у різних сферах науки. Їхні відкриття та дослідження виходять на світовий рівень,наші науковці працюють з колегами майже з усіх куточків планети. Завдяки їхнім дослідженням та відкриттям Україна займає гідне місце серед провідних країн світу. Астрономічна наука , ембріологія, цитологія,флористика, систематика, кібернетика, інформатика, фізика, хімія та інші науки сьогодні розвиваються в нашій державі. Всі досягнення, які Україна має у сфері науки відбулися при мінімальних ресурсах, тому що ,на жаль, держава не виділяє достатньо фінансування цій галузі. Мені дуже сподобалися слова Ярослава Яцкова « Україна має величезний потенціал,природний потенціал, людський потенціал,який значно перевищує всі ті успішні країни,які ми зараз знаємо, тільки треба вміти використати той потенціал». Як на мене,це дуже влучні слова, адже не одна країна світу немає таких ресурсів як Україна, якщо ми будемо вміти цим користуватися, то в нас є всі шанси стати провідною країною світу у розвитку науки і н тільки.
    2.Я переглянула відео « Секретная клавиша Windows»і воно виявилося дуже корисним. Ми живемо в той час,коли напевно нема і дня, щоб людина обійшлась без комп`ютера, він є невід` ємною частиною нашого життя, адже потрібний не лише для розваг,а й для роботи. Знаючи,що час - це найцінніший ресурс кожен намагається його зекономити, знати функцію даної клавіші дуже корисно, тому що перед тобою відкривається багато можливостей при малій затраті часу. У відео ми ознайомлюємося з багатьма комбінаціями,які можна використовувати при роботі з комп`ютером,для швидшої роботи. Я вважаю,що в наш час це має знати кожен. Тому я рекомендую це відео для перегляду!!
    Галицька людмила, 32 група

    ReplyDelete
  24. Переглянувши декілька відео хочеться зауважити, що незалежна Україна здатна робити великі наукові дослідження у найрізноманітніших галузях. Мене зацікавило відео про становлення медицини, а саме кардіохірургічних досягнень в нашій країні. Варто зазначити, що неозброєним оком помітно, як важко та результативно працюють наші науковці, для того щоб мати змогу забезпечувати якісне медичне обслуговування. Сподіваюсь, що надалі цей процес не зупиниться, а лише буде просуватися вперед.
    Щодо наступної теми, я обрала відео для перегляду під назвою "Як роблять дороги в Голландії". Чесно кажучи, на перегляд саме цього відеоролика мене підштовхнув загальновідомий вираз " У нашій країні є дві проблеми : дурні та дороги". Гадаю, що відео є корисним, так як несе в собі цікаву інформацію для наших держслужбовців(також для всіх інших), та дає приклад того, як можна вирішувати питання з поганими дорогами в нашій країні. Ніколи не соромно позичати успішний досвід, соромно уникати його. Тому сподіваюсь, що в майбутньому, ми будемо використовувати свої та не цуратися чужих знань, для досягнення ще більшого розвинення нашої країни.

    ReplyDelete
  25. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  26. 1.Відео, які були запропоновані для перегляду, виявилися дуже цікавими та пізнавальними. Здавалось би, скільки проблем існує у науковій сфері, але наука не стоїть на місці. Радує той факт, що багато людей все ж таки є відданими своїй справі до кінця. Мене вразив той факт, що в Україні існує три астрономічні установи. Але як би там не було, кожна галузь науки потребує чималого фінансування, з чим у нашій країні значні проблеми. Вчений-нефролог, Любомир Пиріг зазначив, що якщо Україна вижеве, то вижеве і наука. І це дійсно так, адже яка може бути наука в економічно несформованій та поневоленій країні?!. Також не менш цікавим фактом виявилось те, що нервові клітини відновлюються з великою інтенсивністю. Біологія - широка наука, тому щодня для нас науковці відкривають все нові і нові факти.

    2.Цікавість взяла своє і я вирішила переглянути відео:"Самые уникальные шпоргалки", адже ця тема є досить актуальною серед студентів. Після перегляду цього відео я зрозуміла, що я далеко не справжня студентка. Наскільки ж є винахідливі, кмітливі та сміливі молоді люди!. Але як би не було все це вражаюче, хочу сказати, що не потрібно затрачувати час на виготовлення шпаргалок. Краще витрати цей час на освоєння матеріалу, який мала б містити шпаргалка. Думка про те, що шпаргалка додає впевненості у собі є помилковою. Тому, намагаймося розуміти те, що ми вчимо і для чого, тоді не знадобиться ніяка шпаргалка!)

    Боровик Юлія
    31 група

    ReplyDelete
  27. Переглянувши запропоновані відео, можна дійти до висновку, що Україна, насправді має багатий науковий потенціал. База і матеріал для наукових досліджень у нас величезна. Проте наука розвивається поки не так, як би хотілося. Звичайно, є відомі люди, які постійно працюють, присвячуючи себе повністю тій чи іншій галузі, постійно обмінюючись досвідом із колегами. Але справді талановитих – мало. Можна також зробити висновок, що потрібно більше цікавитися здобутками вітчизняної науки, адже це справді цікаво. Багато відкриттів було зроблено не теренах України, її вченими. Читаючи, дивлячись відео про останні дослідження можна спокійно йти в ногу з часом, постійно відкривати для себе щось нове, розширювати кругозір. Можливо навіть зацікавитися якоюсь темою так сильно, що розпочати власне дослідження. Наука України здатна творити великі відкриття та ідеї, це надзвичайно перспективно в найближчому майбутньому. Це зміцнить економіку країни, покращить її положення на міжнародному рівні. Фізика, астрономія, ботаніка, медицина та інші науки про які говорять Ярослав Яцків, Костянтин Ситник, Борис Патон, Олег Кришталь та інші видатні науковці не знаходяться зараз на бажаному рівні. Проте надзвичайно багато зроблено, ці та багато інших вчених зробили неоціненний внесок у розвиток тієї чи іншої галузі та дали поштовх для подальшого їх розвитку. Ми маємо продовжити їх справу. Завжди актуальними, наприклад, будуть дослідження в галузі медицини. На сьогоднішній день нам дуже багато відомо про будову та функціонування людського тіла, мозку, нервової системи. Проте багато і незвіданого, того, що потребує дослідження (невиліковні хвороби,мозкова діяльність,несвідомі процеси та ін.). На території України функціонують інститути, академії наук та інші наукові установи, які постійно розвиваються і працюють. Отже, ми маємо всі можливості для плідної діяльності, потрібно тільки навчитися ними скористатися.
    Я переглянула відео «Екотехнології. Чисте життя». Я обрала це відео тому, що подібна інформація є актуальною для нашого часу. Проблема переробки сміття гостро стоїть перед людством в наші дні. На жаль, не кожен є екологічно освіченим і не кожен до кінця розуміє всю глобальність проблеми. Утилізація і переробка сміття –важлива справа, якою повинен займатися кожен, адже від цього залежить майбутнє нашої планети. Тому це відео я рекомендую переглянути кожному.
    32 група

    ReplyDelete
  28. 1) Прежде всего меня с первых минут удивило то, что Украина является известным астрономическим государством в мире. Особенно то, что у нас, по словам Ярослава Яцкива есть 3 астрономических учреждения с мировым именем. Мне было бы очень интересно посетить астрофизическую обсерваторию в Крыму где находится телескоп для исследования галактик и дальних звёзд. Как человека интересующегося астрономией, меня этот факт приятно удивил. Это означает что научный потенциал в области астрономии в нашей стране имеется.
    Также исходя из суждений фитобиолога Константина Сытника, в нашей стране проводятся экспедиции и сотрудничество со многими учёными из разных уголков планеты. Все остальные видео только доказывают то, что научный потенциал в нашей стране безусловно есть. Но есть ли возможности его реализации, особенно сейчас, когда все деньги страны идут на всё что угодно, кроме как на развитие науки? Сюда не входят так званые псевдонауки, исследования которых никакой практической ценности не имееют. Возможностей действительно практически никаких, кроме как инвестиций из-за границы, да и то скорее учёный переедет на более выгодное место и будет трудиться для блага той страны, которая действительно ценит этот труд и оценивает его выскоко, как бы печально это не звучало.
    2) Из канала "Наука 2.0" я в первую очередь выбрала видео "Луна. Секретная зона" данная тематика всегда привлекала меня более всех остальных. Я открыла для себя много фактов, но многие кажутся уж очень нереальными. К сожалению определить их достоверность для меня лично пока не представляется возможным.
    Также мне было интересным видео "Тайна крови". Я усовершенствовала свои познания об этой соединительной ткани. Не знала что гемоглобин вещество токсичное.
    Валентина Лавринчук 35/310

    ReplyDelete
  29. Переглядаючи запропоновані відео я по-новому поглянула на взаємозв'язок науки та держави. Дійсно, кардіологія може врятувати тисячі життів та вилікувати хвороби серця, однак державна допомога, що могла б забезпечити профілактику, може врятувати мільйони.
    З іншого боку, я б хотіла відмітити дещо утопічні ідеї Бориса Патона. Він пропонує нам розвивати фізику та хімію, однак, усім відомо, що саме ці галузі потребують неймовірно великих фінансових затрат, які наша держава не може собі дозволити. На мою думку, нам варто розвивати галузі, що підтримають нашу економіку, а саме аграрний сектор. Адже це гріх не користуватися тим, що дісталося у подарунок від природи. Крім того, як філолог, я не можу не сказати про необхідність національного самопізнання та розвиток міжнародної комунікації, що виведе нашу державу на міжнародний рівень.
    2) Серед запропонованих відео, найцікавішим мені здалось «Секретная клавиша Windows», тому що знання ПК є одним з найнеобхідніших на сьогоднішній день. Під час написання курсової роботи, як і просто роботи за комп’ютером нам значно полегшують життя так звані «гарячі клавіші». Я вперше почула про такі цікаві та корисні комбінації.
    Палашкевич Анастасія, 36 група

    ReplyDelete
  30. Дивлячись відео з серії " Україна наукова", мені найбільше запам'яталась Катерина Амосова, яка розповідає про захворювання серцево-судинної системи. Її батько був неабиякою людиною, який зміг піднести дослідження в галузі кардіології на новий рівень. На разі і сама Катерина Миколаївна є однією з кращих вчених у цій галузі. Вона чітко відмітила, що 62% населення України страждають цього виду захворюваннями. Здебільшого, люди непроінформовані, адже якщо проводити профілактику, то відсоток хворих неодмінно зменшиться. Для цього необхідно відмовитись від шкідливих звичок, слідкувати за прийомом їжі, та насамперед їжею, яку ви вживаєте. Я впевнена, ця інформація є корисною для кожного, тому що наштовхує на певні роздуми.
    32 група

    ReplyDelete
  31. Просмотрев пару предложенных видео больше всего меня заинтересовало видео под названием "Мир без мусора". Я считаю на сегодняшний день эта тема загрязнения нашей планеты - весьма актуальна, и каждый сознательный человек не может не быть равнодушным к окружающей среде и экологии. Ведь все что нас окружает влияет на наше здоровье, самочувствие и на нас в целом. Ни для кого не секрет что современные отходы не разлагаются в естественной среде, и просто засоряют нашу планету. Отходов с каждым днем становится все больше и больше и наша планета превращается в ядовитую помойку. Не самая радужная перспектива жить на свалке, не так ли? Так почему так мало людей заинтересованны в сохранении своей окружающей среды? Конечно, никто из нас не имеет в свободном пользовании прибора для переработки мусора. Но , я считаю, нет ничего сложного в том что бы как минимум сортировать пищевые отходы, пластик и тд. Конечно минимум производителей занимается производством товаров из легко перерабатываемых материалов, но как говорится, спрос рождает предложения. Данное видео побуждает нас попробовать помочь нашей планете. Для этого не нужно ничего сверхъестественно сложного хотя бы минимизировать использование пластиковых пакетов которые в таком огромном количестве мы используем при любой покупке и сортировать мусор ведь это совсем не сложно выбрасывать стекло, пластик и пищевые отходы раздельно.
    Фещенко Дарья. 34 группа

    ReplyDelete
  32. 1. Найбільше мені сподобалося відео про досягнення вітчизняних вчених у галузі астрономії. На мій погляд, наші науковці зробили вагомий внесок у розвитку даної галузі. Я вважаю, що у нас є велика перспектива зробити надзвичайні відкриття, адже зараз люди активно досліджують космос, це є дуже актуально. Шкода, що наша влада виділяє не достатньо коштів для заохочення. Хочеться вірити, що у майбутньому наші вчені зроблять ще більше вагомих відкриттів.
    2.Я переглянула відео «Самые уникальные шпаргалки». Продивлюючись перелік відео на сайті, мене відразу зацікавила назва даного відео. Мене вразив зміст, адже він є одночасно оригінальним, пізнавальним та із відтінком гумору. Я б ніколи не здогадалася, що існує скільки способів списати на екзамені чи заліку. На скільки розвинута фантазія у студентів! Я вважаю, що доцент, який показував свою колекцію унікальних шпаргалок з часом буде колекціонувати чималу кількість оригінальних шпор. Особисто я вважаю, що шпаргалки, корисні для студентів для запам’ятовування матеріалу, повторення вивченого або того, що і не знав. Дякуючи їм, можна підготуватися добре до екзамену та успішно здати його навіть не скористувавшись ними, адже при прописуванні матеріалу, багато залишиться у нашій пам’яті.
    Косянчук Марина, 34 група

    ReplyDelete
  33. 1) Я продивилася декілька відео, але найбільше мені сподобалося відео Віталія Кордюма. Наукові дослідження дають нам можливість керувати біологічними процесами на всіх рівнях. Відновлюється шкіра, судини, сустави, органи. Усе можна створити штучно. І я погоджуюся з тим, що в нащій країні, на жаль, не так багато зацікавлених людей у розвитку нових препаратів для цієї галузі. На багато легше використовувати закордонні, що купляються безпосередньо закордоном і у нас перепродаються.
    2) З запропонованих відео я обрала "Наука 2.0. Программа на будущее. Мир без мусора". Тому що, ця проблема є надзвичайно актуальною в наші часи, і з кожним роком вона стає все більше і більше помітною. Люди не зацікавлені в утилізації сміття, а дарма. У відео пропонують залучити до цієї проблеми робо-технології та перероблювати усе сміття.
    Кулієва Кароліна, 33 група.

    ReplyDelete
  34. Переглянувши запропоновані відео можна зробити висновок, що на сьогодення існує дуже багато актуальних питань про, які люди навіть не замислювались, а якщо б замислювались, то можливо мали б менше проблем. Але найбільше мене вразило та зацікавило відео, з участю відомого вченого-генетика Віталія Кордюма. Справді дуже чудово дізнатися про те, що наш науковий прогрес дійшов на стільки далеко. що в медичних умовах лікарі можуть відновлювати шкіру, штучно вирощувати кістки,судини. Так є певні проблеми з розробками окремих частин тіла, але на мою думку, це все справа часу. Шкода що на даний момент люди варіюються грошима, а не бажанням до якогось певного діла яке зможе принести задоволення та користь людству. Переглянувши другу частину наукових відео, мені найбільше сподобалось відео під назвою ,,Московский планетарий,, це відео було дуже цікавим та пізнавальним для мене. Найбільше мені сподобалась частина там де розповідалось по генератор хмарок це було прикольно.

    ReplyDelete
  35. Переглянувши запропоновані відео можна зробити висновок, що на сьогодення існує дуже багато актуальних питань про, які люди навіть не замислювались, а якщо б замислювались, то можливо мали б менше проблем. Але найбільше мене вразило та зацікавило відео, з участю відомого вченого-генетика Віталія Кордюма. Справді дуже чудово дізнатися про те, що наш науковий прогрес дійшов на стільки далеко. що в медичних умовах лікарі можуть відновлювати шкіру, штучно вирощувати кістки,судини. Так є певні проблеми з розробками окремих частин тіла, але на мою думку, це все справа часу. Шкода що на даний момент люди варіюються грошима, а не бажанням до якогось певного діла яке зможе принести задоволення та користь людству. Переглянувши другу частину наукових відео, мені найбільше сподобалось відео під назвою ,,Московский планетарий,, це відео було дуже цікавим та пізнавальним для мене. Найбільше мені сподобалась частина там де розповідалось по генератор хмарок це було прикольно.

    ReplyDelete
  36. 1) Найцікавішим фактом для мене є те, що в Україні існують 3 астрономічні установи, аналогів котрим майже не існує в світі. На мою думку потеніал України в астрономії є не повністю втіленим, хоч Україна і легендарна своїм внеском до освоєння космосу, дане питання мало турбує сучасну владу, і через нестатки коштів наші астрономи, котрі володіють величезним ентузіазмом, вимушені працювати за альтернативними методами, що гальмує розвиток астрономії в Україні в цілому. Ярослав Яцків недаремно розповідає про унікальні установи України, адже він демонструє гнучкість та кмітливість наших науковців, котрі спроможні досягнути нечуваного успіху завдяки свому інтелекту.

    2) Найцікавішим для мене відео з цього плейлисту видалося відео "Елементарно про ГЕС". Вже давно не є секретом що ГЕС є найбільш екологічно чистими електростанціями світу, і для вироблення електроенергії на них не витрачаються природні ресурси, а використовується натуральний природний процес. Звісно ж, географічне положення і особливості річок України обмежують потенціал в використанні ГЕС, проте країни з великою кількість водних об'єктів (такі як Канада) давно використовують цю технологію і доводять її ефективність.

    Качківський Павло, 34 група

    ReplyDelete
  37. 1. Всі відео збагачені дуже цікавими фактами як для мене. Але більш мене вразила інформація від Ярослава Яцківа, який розповідав про астрономічний прогрес нашої країни. Я не знала про такий великий науковий прогрес України, наприклад: щодо 3 астрономічних станцій. Є багато космічних навігаційних систем. Все це засновано за допомогою втілених ідей наших розумних науковців. Суперечливим фактом цієї теми є те, що є купа ідей та досліджень, які здивують багато європейських науковців та й взагалі людей, але не вистачає коштів. Тобто наука не може набирати обертів, лише через недостачу грошей, які дає влада. Але у відео є також позитивні посилання, щодо взаємозв’язку багатьох країн, що допомагає досліджувати все більше та більше наукових новинок. Україна грає важливу роль у цьому процесі, вона не передує, але вона інтегрується у світові системи за допомогою своїх 3 станціях.
    2. Я выбрала видео, которое называется Большой скачок. Тайна крови, т.к. это видео содержит много полезной и интересной информации об самом главном органе нашего организма-движке- сердце. Интересным фактом является то, что кровь – соединительная ткань, как костная и хрящевая. Так же интересный факт о спазме сосудов, когда глюкоза переводится в тепловую энергию, для того чтобы согреть более важные органы при снижении температуры.
    Данное видео принесло мне много интересных фактов, которые открыли мне новые знания о нашей физиологии.

    ReplyDelete
  38. 1. Всі відео збагачені дуже цікавими фактами як для мене. Але більш мене вразила інформація від Ярослава Яцківа, який розповідав про астрономічний прогрес нашої країни. Я не знала про такий великий науковий прогрес України, наприклад: щодо 3 астрономічних станцій. Є багато космічних навігаційних систем. Все це засновано за допомогою втілених ідей наших розумних науковців. Суперечливим фактом цієї теми є те, що є купа ідей та досліджень, які здивують багато європейських науковців та й взагалі людей, але не вистачає коштів. Тобто наука не може набирати обертів, лише через недостачу грошей, які дає влада. Але у відео є також позитивні посилання, щодо взаємозв’язку багатьох країн, що допомагає досліджувати все більше та більше наукових новинок. Україна грає важливу роль у цьому процесі, вона не передує, але вона інтегрується у світові системи за допомогою своїх 3 станціях.
    2. Я выбрала видео, которое называется Большой скачок. Тайна крови, т.к. это видео содержит много полезной и интересной информации об самом главном органе нашего организма-движке- сердце. Интересным фактом является то, что кровь – соединительная ткань, как костная и хрящевая. Так же интересный факт о спазме сосудов, когда глюкоза переводится в тепловую энергию, для того чтобы согреть более важные органы при снижении температуры.
    Данное видео принесло мне много интересных фактов, которые открыли мне новые знания о нашей физиологии.

    ReplyDelete
  39. Кожне відео цікаве і містить чимало інформації для роздумів. Після перегляду стало зрозуміло, наскільки я недооцінювала українських науковців і їхню працю та, з іншого боку, як багато нам ще треба зробити для досягнення високого рівня.
    Серед усіх переглянутих відео найбільше зацікавив виступ Олега Кришталя. Він говорить про важливість біології і оцінює її вище, ніж освоєння космосу. Я погоджуюсь багато в чому з його словами. Перш ніж шукати теми для досліджень поза нашою планетою, спочатку добре було б розібратись у самій людині. А як багато ми не знаємо про себе! Наприклад, дехто й досі помилково думає, що нервові клітини не відновлюються. Хоча наукою давно вже доведено помилковість цього постулату. Олег Олександрович говорить про те, що країна, щоб бути модерною,мусить розвивати науку. Ми повинні встигати за світовими колегами. Хочеться вірити, що Україна буде конкурентоспроможною і вийде на новий рівень.
    З «Наука 2.0» я обрала відео про екотехнології. На сьогодні це одне з найбільш проблемних питань людства. Але не всі розуміють, що це стосується кожного. Ми відповідаємо за майбутнє, саме в наших руках життя нашої планети.
    Діана Солодун, 35 група

    ReplyDelete
  40. Проглянувши всі відео , я відразу визначився що найцікавіше розповідає Борис Патон, президент Національної академії наук України, Герой України. Мені сподобалось що він об'єктивно визначав проблеми які існують і до сьогодні, те як він бачить шляхи вирішення. Мені сподобалось, що на відео він розмовляв українською мовою, це ще раз пітверджує ,що він вчений України і завжди ним залишиться. В Україні є багато хороших вчених , але на жаль забезпечення різноманітним оборудуванням у нас на низькому рівні , що не скажеш про країни Європи.Багато вчених змушені покидати рідну землю і їхати в пошуках кращого життя.

    2.Усі відео унікальні та цікаві за змістом,заслуговують на увагу , мені сподабалося відео про "Секретний екраноплан", де вчений зміг створити гібрид корабля та літака він міг взяти грузу понад 200 тон, на ті часи це було великим відкриттям.Цей екраноплан назвали Каспійським Монстром,саме цей винахід був визнаний Американцями.

    Ців'юк Роман,33 група

    ReplyDelete
  41. 3 Запропоновані відео виявилися дуже цікавими та пізнавальними. Вони ще раз доводять, що Україна має великий потенціал для розвитку та подальшого становлення наукової діяльності. Для мене було новинкою почути,що Україна це єдина держава в якій збудовано астрономічний радіоінтерферометр. Я вважаю, що астрономія чудова і важлива наука, яка є провідником до майбутнього. Також мене порадували неймовірні відкриття їм в сфері кардіохірургії, адже в нашому сучасному світі це потрібні відкриття,які можуть врятувати тисячі життів. На мій погляд незалежна Україна здатна робити великі наукові дослідження у найрізноманітніших галузях. Ці відео несуть багато інформації про науковий світ України, тому я вважаю, що кожна людина, яка хоче знати про свою країну більшу цікавої інформації та зацікавлена в науковій сфері діяльності зобов’язана проглянути дані відео.
    Ірина Блажко, 33 група.

    ReplyDelete
  42. Переглядаючи запропоноване відео з серії «Україна наукова» усвідомлюєш, що наша країна має величезний науковий потенціал, який потрібно підтримувати і розвивати. За останнє сторіччя в Україні була здійснена велика кількість наукових відкриттів, всупереч небажанню влади надати достатню кількість коштів на наукові розробки. Я захоплююсь людьми які попри різноманітні негаразди продовжують займатись своєю справою і досягають вершин. Хочеться сподіватись, що держава усвідомить необхідність фінансування науки як необхідного чиннику розвитку суспільства і країни.
    Мене зацікавило відео про світ без сміття. Люди залишають після себе гори сміття, яке забруднює навколишнє середовище. Зі збільшенням чисельності людства проблема сміття стає дуже гострою. Сучасні матеріали такі як пластик та гума не розкладаються в природі, тому зростає проблема утилізації та переробки таких відходів.
    Мене також зацікавила думка про те, що в майбутньому речі будуть вироблятись за допомогою нанотехнологій і таким чино одні речі можуть змінюватись за потреби на інші. Таким чином не потрібно буде викидати старі речі, щоб купити нові, а можна буде просто трансформувати їх. Сподіваюсь що вчені розроблять ефективні засоби щодо зменшення кількості сміття в середовищі поки забруднення планети не досягло катастрофічного рівня.
    (Меркулова Анна, 35 група)

    ReplyDelete
  43. 1. Переглянувши всі відео, я зраділа тому, що всі науковці наголошували на великому потанціалі українських науковців. Мене вразив той факт, що в Україні є такі люди, які прагнути чогось нового, полегшення життя. Дійсно, українці роблять величезний вплив в світову науку. Без них ми не мали б можливості користуватись GPS, і навіть не знали б що це таке. В даний час, російські ракети не можуть взлетіти без український вчених.
    Дійсно вразило те, що виступали люди в віці, адже не секрет, що люди не вічні. Справді, ці люди багато зробили для розвитку науки в Україні, все своє життя присвятили науці, як наприклад Костянтин Ситник, який в науці вже 61 рік. Ці люди за десятки років здобули величезні знання в різних галузях. Хотілося б, щоб ці всі знання передавались наступним поколінням, щоб всі ці напрацювання науковців не зникли даремно.
    Не можу не погодитися зі словами Костянтина Ситника про те, що заповідники потрібно створювати до того, як вимруть рідкісні тварини. Точно так само потрібно цінувати і розвивати те, що ми зараз маємо, поки ми це не втратили.
    Як казав Борис Патон, треба бути оптимістом. Треба творити щось нове, займатись тим, що тобі подобається.
    2. Після перегляду відео про Рікі і Доріс, я зрозуміла, що немає різниці скільки тобі років. Головне мати бажання та натхнення щось робити. Треба здійснювати свою мрію, не дивлячись на невдачі, які можуть Вас спіткати. Рікі та Доріс роблять казку з нічого, створивши свої ляльки з гуми, тканини та ниток. Та головне не вміст твоєї роботи, а те, як ти її презентуєш. Переглядаючи відео, в мене виникло палке бажання побачити цих людей насправді і поспостерігати за тією казкою, яку вони творять.
    Бондар Катерина, 34 група

    ReplyDelete
  44. Подивившись відео, кожен з нас може взяти для себе щось корисне. Це влучно підібрані відео для тих хто хоче розширити свої знання. До того як я ще не дивилась відео, тема космос для мене була не цікава та я не могла підтримати розмову з іншими на цю тему.
    Тож, найперше на мене справив враження вчений-фітобіолог Костянтин Ситник. Його думки зовсім не схожі інших, його ідея про те що в майбутньому потрібно рослини вивозити у космос та вирощувати їх там, для тих хто там живе (космонавтів). Я вважаю, що це одна із найкращих ідей, люди піклуються про тих, хто робить нові дослідження для нашої країни, тай взагалі, для всесвіту.
    Цінні внески в науку також вносять вчені-нефрологи, після перегляду відео на якому виступав Любомир Пиріг, я нарешті зрозуміла чим взагалі займається наука – нефрологія. Також це велике відкриття для медицини, тому що вирощування штучних клітин та пересадка в живий організм зможе врятувати немало життів у майбутньому.
    Переглянувши перше відео “Doris and Ricky” в мене змінилася думка про навколишній світ. Подивившись на мега позитивних людей, ти задумуєшся, а як живеш ти. Вічні проблеми, якісь справи займають більшу частину нашого життя. Інколи ми не займаємось тим чим ми хочемо лише тому що, вважаємо що ми вже дорослі для цієї справи. Адже немає різниці скільки нам років, якщо нам подобається щось, ми повинні робити це, незважаючи на думки оточуючих.

    Шафранюк Наталія, 34 група.

    ReplyDelete
  45. 1. Переглянувши відео каналу «Україна наукова» я впевнилась, що наша Україна знаходиться на досить високому рівні розвитку науки в різних її галузях. За останні роки в нашій державі було здійснено безліч відкриттів , які прославили країну. Багато науковців приклали чимало зусиль на створення нових проектів в астрономії, ботаніці, металургії та зокрема в медицині. Я захоплююсь такими визначними особистостями як Д. М Стражеско , який зробив опис інфаркту міокарда , Є. І Чазов провів тромболізис тромбів при інфаркті міокарда. Але ідеалом для всіх кардіохірургів є М. М. Амосов – видатний лікар, який вперше в Радянському Союзі розробив штучні клапани серця, проводив операції по пересадки серця. Тривалий досвід роботи лікарів і науковців за роки незалежності України створив ґрунтовну теоретичну та практичну базу наукових знань , які допомагають вилікуватись людям , створювати нові нанотехнології , технонології обробки сміття і т д. Але , нажаль, сьогодні мало науковців хочуть починати працювати над різними проектами в нашій країні по причині відсутності фінансування. Талановиті особистості намагаються добитись якихось закордонних грантів та інвестицій, тому що в нашій країні це зробити практично неможливо. Можливо, що вони скоріше самі переїдуть туди, де є вигідніші умови для їхньої праці , як не прикро би це звучало.
    2. Із серії відео « Україна наукова» я обрала «Таємниці крові». Мене завжди приваблювали різноманітні особливості людського організму. Особисто я вважаю, що цей науковий матеріал є корисним та пізнавальним. Була вражена тим фактом, що гемоглобін є токсичною речовиною і тим, що за все життя людини в її організмі виробляється до 6 тон еритроцитів.
    Яна Уткіна
    33 група

    ReplyDelete
  46. 1. Переглядаючи перше відео, я по-новому поглянув на роль науки у житті держави. Найбільш близьким для мене є проблема медицини та відкриттів у цій сфері. Безумовно, науковий прогрес, винайдення нових способів боротьби з найстрашнішими хворобами є дуже важливим. На мою думку, паралельно з розвитком медицини, треба інвестувати кошти у попередження захворювань, які є найпоширенішими у сучасному суспільстві. Легше кинути палити і не мати проблем зі здоров’ям, ніж лікувати людину від захворювань, які це куріння може викликати. Адже захворювання може вибити людини с суспільного життя на декілька тижнів/місяців.
    Особливою увагою хотілося б відмітити ідеї Бориса Патона. Він наголошує на тому, що в першу чергу потрібно розвивати точні науки: фізику та хімію. Однак цей погляд на розвиток є однобічним. Безумовно, роль хімії та фізики важко переоцінити, але слід звертати увагу і на інші галузі.
    Набагато ефективніше буде профінансувати більш прибуткові галузі, які, в перспективі звісно, можуть стати джерелом додаткового фінансування тих самих фізики та хімії.
    2. Серед запропонованих відео, я обрав «Секретная клавиша Windows». Я вважаю, що в наш час навички роботи за комп’ютером є запорукою успіху під час роботи над курсовими, рефератами та дипломними роботами. Найпростіший приклад: щоб скопіювати текст, достатньо його виділити і натиснути комбінацію ctrl+c, щоб вставити – ctrl+v. Але багато людей не знають і цього. Треба приділяти велику увагу підвищенню ефективності роботи з комп’ютером хоча б на базовому рівні у навчальних закладах та на робочих місцях.
    Каверін Сергій, 36 група

    ReplyDelete
  47. Дані відео мені дуже сподобались, я почерпнула для себе багато нової та цікавої інформації та відмітила кілька влучних ідей, як от Борис Патон зауважує :"не треба охоплювати всі галузі науки, що існують в світі, треба займатися тим, де ми дійсно маємо досягнення, тими напрямами, які редставляють безпосередній інтерес для держави"
    Приємно чути, що держава цінує та сприяє розвитку нових галузей ( наприклад І. Ємець розповідає, що держава зробила все можливе для розвитку , завдяки чому Україна є однією з провідних країн, яку запрошують на різні конференції по всьому світу для того, аби поділитися знаннями та досвідом. Такі слова, на жаль, не часто почуєш.Я думаю, що в нашій країні достатньо професіоналів, людей, які віддані своїй роботі, які постійно вигадують якісь цікаві винаходи, мають нові ідеї, але дуже часто для держави це не є актуально і вигідно, тому такі люди змушені шукати допомоги за кордоном, або в гіршому випадку, відкинути ідею, яка могла б принести їм не тільки славу і визнання, а й змінити та полегшити життя всіх навкруги
    Друге відео про таємниці крові є досить змістовним та захолюючим. Ніколи б не подумала, що навкруги стільки всього цікавого.

    ReplyDelete
  48. 1) Мене зацікавило відео про хірургію вроджених вад серця раннього віку. Я завжди притримувалася думки, що українські науковці, особливо в галузі медицини, - одні з найпровідніших в Європі. І слова Іллі Ємця стали лише підтвердженням цього. Бути запрошеними до головної доповіді з цього питання на Європейському конгресі кардіохірургів – хіба це не визнання для українських медиків?
    Про метод використання пуповинної плацентарної крові для лікування вроджених вад серця в перші години життя я ніколи не чула і була вражена, що в світі цього раніше ніхто не застосовував. Але, звісно, впровадження методики діагностування вроджених вад ще в утробі матері я вважаю взагалі інноваційним досягненням, бо й справді запобігти народженню дитини з вадою за допомогою хірургічного втручання, не завдавши їй шкоди, є «ювелірною» роботою, на яку здатні лише українські кардіохірурги. Отже, мрії Іллі Ємця про інтернаціональний центр дитячої кардіології в Україні цілком реальні, адже «медицина одна з найкращих галузей, що об’єднує людей, які навіть не розуміють мови один одного».
    2) Я вибрала відео «Секретна клавіша Windows», тому що сьогодні все життя в світі пов’язано з ПК, а Windows є найпопулярнішою операційною системою, напевно, саме через свою зручність у використанні. Дізнатися про універсальні комбінації клавіш – що ж може бути кращим для завзятого користувача Windows?
    Осипчук Мирослава, 34 група

    ReplyDelete
  49. Ознайомившись з даним матеріалом, розумієш багатогранність розвитку науки, процесу накопичення наукових знань і втілення їх у різних видах практичної діяльності людини. З часів стародавнього світу і до сучасності наука пройшла складний, тернистий і нелегкий шлях. Були світлі і радісні перемоги, істини, які були підтверджені, але скроплені людською кров`ю. Проте наука розвивалася, стверджувалася і нині без неї не можна уявити наше життя. Києво-Могилянська академія є гордістю української науки, адже стала першою сходинкою в розвитку науки і культури нашої країни. Тепер Україна, як і кожна цивілізована країна світу проводить реалізацію пріорітетних напрямків розвитку науки і техніки, яка здійснюється через систему державних наукових програм, які стосуються усіх сторін життя української громади.
    Борис Патон правильно зауважує:"потрібно займатися тими напрямами, які представляють інтерес для держави". Відповідно, саме такі відкриття виводять країну на новий науковий рівень.
    Хочеться вірити, що і надалі наша держава буде підтримувати наукові дослідження українських вчених, адже за їх відкриттями - майбутнє!

    Обрала відео: "Секретная клавиша Windows", в наш час це не просто корисні знання, а й економія часу. Тому відео привернуло мою увагу, та є актуальним для кожного.

    Надія Хилько, 33 група

    ReplyDelete
  50. Ознайомившись з даним матеріалом, розумієш багатогранність розвитку науки, процесу накопичення наукових знань і втілення їх у різних видах практичної діяльності людини. З часів стародавнього світу і до сучасності наука пройшла складний, тернистий і нелегкий шлях. Були світлі і радісні перемоги, істини, які були підтверджені, але скроплені людською кров`ю. Проте наука розвивалася, стверджувалася і нині без неї не можна уявити наше життя. Києво-Могилянська академія є гордістю української науки, адже стала першою сходинкою в розвитку науки і культури нашої країни. Тепер Україна, як і кожна цивілізована країна світу проводить реалізацію пріорітетних напрямків розвитку науки і техніки, яка здійснюється через систему державних наукових програм, які стосуються усіх сторін життя української громади.
    Борис Патон правильно зауважує:"потрібно займатися тими напрямами, які представляють інтерес для держави". Відповідно, саме такі відкриття виводять країну на новий науковий рівень.
    Хочеться вірити, що і надалі наша держава буде підтримувати наукові дослідження українських вчених, адже за їх відкриттями - майбутнє!

    Обрала відео: "Секретная клавиша Windows", в наш час це не просто корисні знання, а й економія часу. Тому відео привернуло мою увагу, та є актуальним для кожного.

    Надія Хилько, 33 група

    ReplyDelete
  51. 1. Переглянувши всі відео, я зраділа тому, що всі науковці наголошували на великому потанціалі українських науковців. Мене вразив той факт, що в Україні є такі люди, які прагнути чогось нового, полегшення життя. Дійсно, українці роблять величезний вплив в світову науку. Без них ми не мали б можливості користуватись GPS, і навіть не знали б що це таке. В даний час, російські ракети не можуть взлетіти без український вчених.
    Дійсно вразило те, що виступали люди в віці, адже не секрет, що люди не вічні. Справді, ці люди багато зробили для розвитку науки в Україні, все своє життя присвятили науці, як наприклад Костянтин Ситник, який в науці вже 61 рік. Ці люди за десятки років здобули величезні знання в різних галузях. Хотілося б, щоб ці всі знання передавались наступним поколінням, щоб всі ці напрацювання науковців не зникли даремно.
    Не можу не погодитися зі словами Костянтина Ситника про те, що заповідники потрібно створювати до того, як вимруть рідкісні тварини. Точно так само потрібно цінувати і розвивати те, що ми зараз маємо, поки ми це не втратили.
    Як казав Борис Патон, треба бути оптимістом. Треба творити щось нове, займатись тим, що тобі подобається.
    2. Після перегляду відео про Рікі і Доріс, я зрозуміла, що немає різниці скільки тобі років. Головне мати бажання та натхнення щось робити. Треба здійснювати свою мрію, не дивлячись на невдачі, які можуть Вас спіткати. Рікі та Доріс роблять казку з нічого, створивши свої ляльки з гуми, тканини та ниток. Та головне не вміст твоєї роботи, а те, як ти її презентуєш. Переглядаючи відео, в мене виникло палке бажання побачити цих людей насправді і поспостерігати за тією казкою, яку вони творять.
    Бондар Катерина, 34 група

    ReplyDelete
  52. 1. Переглянувши всі відео, я зраділа тому, що всі науковці наголошували на великому потанціалі українських науковців. Мене вразив той факт, що в Україні є такі люди, які прагнути чогось нового, полегшення життя. Дійсно, українці роблять величезний вплив в світову науку. Без них ми не мали б можливості користуватись GPS, і навіть не знали б що це таке. В даний час, російські ракети не можуть взлетіти без український вчених.
    Дійсно вразило те, що виступали люди в віці, адже не секрет, що люди не вічні. Справді, ці люди багато зробили для розвитку науки в Україні, все своє життя присвятили науці, як наприклад Костянтин Ситник, який в науці вже 61 рік. Ці люди за десятки років здобули величезні знання в різних галузях. Хотілося б, щоб ці всі знання передавались наступним поколінням, щоб всі ці напрацювання науковців не зникли даремно.
    Не можу не погодитися зі словами Костянтина Ситника про те, що заповідники потрібно створювати до того, як вимруть рідкісні тварини. Точно так само потрібно цінувати і розвивати те, що ми зараз маємо, поки ми це не втратили.
    Як казав Борис Патон, треба бути оптимістом. Треба творити щось нове, займатись тим, що тобі подобається.
    2. Після перегляду відео про Рікі і Доріс, я зрозуміла, що немає різниці скільки тобі років. Головне мати бажання та натхнення щось робити. Треба здійснювати свою мрію, не дивлячись на невдачі, які можуть Вас спіткати. Рікі та Доріс роблять казку з нічого, створивши свої ляльки з гуми, тканини та ниток. Та головне не вміст твоєї роботи, а те, як ти її презентуєш. Переглядаючи відео, в мене виникло палке бажання побачити цих людей насправді і поспостерігати за тією казкою, яку вони творять.
    Бондар Катерина, 34 група

    ReplyDelete
  53. Посмотрела видео Тайна Крови-очень понравилось; После просмотра ощущение что человеческий организм очень интересный который полон секретов и тайн.А вообще смотря такие видео можно очень много чего узнать интересного для себя.

    ReplyDelete
  54. 1.
    Після перегляду відео, мене найбільше вразили факти про досягнення науки в галузі біології. Особливо цікавим було для мене те, що українські біологи мають на меті створити вічну молодість. Згадуючи історію і те, як люди колись були одержимі думкою про вічну молодість, несподіваним для мене є те, що ми наближуємося до перетворення цієї мрії в реальність.
    Для мене було абсолютно новим те, що українська наука має такий високий рівень розвитку. Звичайно, мені дуже приємно було дізнатися такий факт, адже у нашій країні є багато талановитих вчених, які дійсно можуть зробити якесь важливе відкриття, внесок у науку. Сьогодні у нас немає достатнього фінансування, але я переконана, що у унедалекому майбутньому все кардинально зміниться.
    2.
    Мені дуже сподобалося відео про радіоактивність. Особливо цікавим фактом є те, що під впливом іонізуючого випромінювання у воді, яка міститься у наших клітинах, утворюється перекис водню, що порушує усі процеси у наших клітинах, і обмін речовин в усьому організмі! Особисто мене дуже цікавлять відкриття у цій сфері,тому це відео викликало у мене великий інтерес.
    Загаєцька Тетяна
    31група

    ReplyDelete
  55. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  56. Переглянувши інтерв’ю вченого-кардіолог, завкафедри внутрішньої медицини Національного медичного університету ім. Богомольця Катерини Амосової, перш за все, я відчула гордість за нашу країну. Я ніколи не думала, що Україна стоїть біля витоків кардеології, такого важливого для життя людини розділу медицина. Також перегляд відео наштовхнув на думку про те, наскільки заняття науковими дослідженнями корисне для лікарів. Адже справді, якщо лікар займається науковою роботою, він значно поглиблює свої теоретичні знання, вміння та його робота стає йому набагато цікавішою, оскільки на кожен окремий випадок він дивиться з точки зору науки. Саме тому напевно Катерина Амосова каже, що пацієнти таких лікарів лікуються набагато краще. Мені дуже сподобалося це інтерв’ю, оскільки воно спонукає замислитись про практичне значення науки в різних галузях.
    Каріна Мельник, 34 група

    ReplyDelete
  57. 1. Мені особисти сподобалось відео вченого-астронома. Повністю згідна з тим твердженням що тільки наука може вивести державу на вищий рівень. Асторономи України роблять великий внесок у розвиток науки та розвиток держави.Завдяки їм збагачуються наші знання про космос.
    2. Мені сподобалось віддео про виготовлення шпаргалок. Стало цікаво до чого ж цікового та оригінального додумались студенти. Дійсно вражає скільки всякого вони придумали .Особисто я важаю що написання шпаргалок сприяє швидшому запа`ятовуванню та розвитку пам`яті.

    ReplyDelete
  58. Перш за все хотілось би зазначити актуальність першого сайту, сайт досить інформативний, цікавий та різносторонній. Особисто я, раніше, не знала за даний сайт.
    З інтересом слухала думки українських науковців, що розмірковують з приводу розвитку науки в Україні. Справило враження відео Олега Кришталя та його погляди на біологічні відкриття, що є актуальним.Приємно, що знаходять вирішення проблем, котрі стосуються кожного.
    Зайшовши на наступний сайт, мене відразу зацікавило відео про тайну крові, адже дізнатись щось нове про свій організм набагато цікавіше ніж побачити винахід нової техніки. Деякі моменти мені були відомі зі шкільної програми, але попри все, дещо мене здивувало.Чесно кажучи, не знала про те, що є легкі та тяжкі клітини, про експеримент води з крохмалем, гемопуес, про масу клітин в кістковому мозку (6 тон за життя), правильний термін зберігання плазми крові і тд. Чудовою новиною виявилось те, що науковці працюють над замінником крові, котрий буде мати всі функції крові.Cподіваюсь, що це допоможе медицині та суспільству.
    Апалько Карина, 32 група

    ReplyDelete
  59. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  60. 1) Переглянувши рекомендовані Вами відео, я дізналась багато цікавої та корисної для себе інформації. Найбільше сподобалось відео однієї із провідних вчених в галузі кардіології- Катерини Амосової.Переконана, що подібні люди заслуговують нашої уваги та подяки.Після перегляду відео, освідомила наскільки важливим є розвиток кардіології як науки.
    Приємно здивована, рівнем розвитку вітчизняної науки та вірю в її подальше процвітання.

    2)Цікавим та досить винахідливим(у деякій мірі) було відео про шпаргалки. Без сумніву, кожному з нас довелось випробувати цю штуку на практиці. Мабуть,під час розробки та використання шпаргалок,студенти проявляють всю свою креативність та кмітливість в повній мірі. Варто пам'ятати,що шпаргалка ніколи не додасть необхідних знань,тому раджу розраховувати на власні знання і сили.
    Петренко Катерина,31 група

    ReplyDelete
  61. Переглянувши запропоновані відео, я, перш за все, відчула гордість за Україну. Зазвичай я доволі скептично ставлюсь до українських науковців, але зараз розумію, що помилялась. Україна має великий потенціал. Найбільше мене зацікавив виступ Олега Кришталя. Я погоджуюсь з його твердженням, що біологія є надзвичайно важливою наукою. Особисто мені завжди цікаво дізнаватись нове про будову організмів, різноманітні процеси в організмах та інше. Також мене здивувало, що Україна відома як астрономічна держава. Не знала, що дана наука знаходиться на такому високому рівні в Україні. Дуже цікаво дізнаватись такі речі. З усіх запропонованих відео на каналі "Наука 2.0" я обрала відео про те, як роблять дороги в Голландії. Перш за все, мене зацікавила назва. Як відомо, українські дороги залишають бажати кращого, тож стало цікаво, як проходить прокладання доріг в інших країнах. Чесно кажучи, відео мене здивувало. Навіть не знала, що таке існує.
    Ісько Яна, 35 група

    ReplyDelete
  62. Переглянувши запропоновані відео, я, перш за все, відчула гордість за Україну. Зазвичай я доволі скептично ставлюсь до українських науковців, але зараз розумію, що помилялась. Україна має великий потенціал. Найбільше мене зацікавив виступ Олега Кришталя. Я погоджуюсь з його твердженням, що біологія є надзвичайно важливою наукою. Особисто мені завжди цікаво дізнаватись нове про будову організмів, різноманітні процеси в організмах та інше. Також мене здивувало, що Україна відома як астрономічна держава. Не знала, що дана наука знаходиться на такому високому рівні в Україні. Дуже цікаво дізнаватись такі речі. З усіх запропонованих відео на каналі "Наука 2.0" я обрала відео про те, як роблять дороги в Голландії. Перш за все, мене зацікавила назва. Як відомо, українські дороги залишають бажати кращого, тож стало цікаво, як проходить прокладання доріг в інших країнах. Чесно кажучи, відео мене здивувало. Навіть не знала, що таке існує.
    Ісько Яна, 35 група

    ReplyDelete
  63. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  64. З усіх відео найбільше мені сподобалася розповідь фізика Віктора Бар'яхтара, в якому мене найбільше вразило те, що науковці у середині 1990х років не отримували заробітню плату, інститути працювали по 2-3 дні на тиждень, але вони не відмовлялися від своєї діяльності і продовжували друкуватися не лише в українських журналах, а й у престижних європейських виданнях. Також цікаво було дізнатися про роботу над фізично безпечним ядерним реактором, який переробляв би уран у великих кількостях, без його процетної втрати.

    Також я переглянув відео "Таємниці крові". Я обрав саме це відео, тому що кров - дуже загадкова і не до кінця вивчена речовина, яка циркулює по тілу в неймовірних кількостях. З даного відео я дізнався більше про функції клітин та основних елементів крові, таких як гемоглобін, залізо тощо.

    Іскоростенський Микола, 35 група.

    ReplyDelete
  65. Я переглянула відео за участі вченого-кардіолога, Катерина Амосової, та дізналась багато нової інформації про становлення наукової думки в Україні. Перш за все те, що надзвичайно великий вплив на становлення наукової думки відіграла Незалежність України. Я дізналась багато нового в сфері біології, а саме які вчені відначились в цій сфері та їхні дослідження. Цікавим для мене виявилось те, що українські біологи близькі до того, щоб вирішити проблему виліковування від будь-яких хвороб і те що виявилось, що нервові клітини все ж відновлюються, хоча довгий час я вважала навпаки.
    Серед запропонованих відео, я обрала «Самые уникальные шпаргалки», адже на сьогоднішній день ця тема є досить акутуальною серед студентів. Ми стали більш лінивими і все менше часу витрачаємо на підготовку до пар чи екзаменів. Мабуть кожен погодиться, що простіше написати шпаргалку, чим щось вивчити. Але я вважаю, що пишучи шпаргалки ми справді повторюємо матеріал і щось запам'ятовуємо. Незвичним для мене було те, що викладачі інколи свідомо дозволяють користуватися шпаргалками. Мабудь, це відбувається тоді, коли викладач не вважає, наприклад, що тема, яку ми маємо вивчати, не є такою необхідною для обраного фаху. Вони стали більш лояльними і розуміють, що теперішня молодь вже не така старанна і все менше часу вона хоче приділяти навчанню.

    Невмержицька Катерина
    35 група

    ReplyDelete
  66. проблема яку озвучив Борис Патон і одному з відео здаеться мені найбільш актуальною.
    Україна має великий потенціал і може зайняти провідне місце у світовій науці. адже має великі успіхи в різних наукових сферах та галузях. багато вчених можуть досягти незнаних висот. але тут і видно проблему, недостатнє фінансування та погане технічне забезпечення.
    держава не робить внесків у науку і не дає коштів на її розвиток.
    всім відомо що українськи фахівці завжди цінувілися у всьому світі, тому багато з них емігрували до інших країн, де могли займатися реальної науковою діяльністью.
    тож Україна має великий потенціал, проте нестача коштів, застаріле обладнання, погане фінансування гальмує розвиток науки в нашій країні.

    Також я продивився відео, про світ майбутнього, в якому йшлося про світ без сміття, дуже актуальна тема на наш час, як на мене. світ все більше грузне в смітті та відходах які мі самі залишаемо. проте як видно у цьому відео, не все втрачено, вже зараз є можливість переробляти старі відходи, на нові матеріали. вже зараз є шанс врятувати планету від долі величезного звалища.

    ReplyDelete
  67. 1)Переглянувши відео,я була приємно здивована рівнем науки в Україні.Приємно здивували досягнення у сфері медицини та космонавкити.Вражають досягнення у кардіології.
    Однак,шкода,що наука в Україні не має достатнього фінансування,адже багато видатних ідей,можуть так і не бути втіленими у життя.

    2) Із запропонованних відео на сайті, я обрала «Самые уникальные шпаргалки». Чесно кажучи,здивувала назва відео,адже що може бути унікального в тому,що майже кожен школяр або студент використовує під час навчання.Однак,я навіть уявити не могла, що існує стільки видів шпаргалок. Щоб створити такий шедевр, потрібно мати фантазію, мислення та терпіння.
    Більш того, шпаргалки - це корисна річ, адже під час їх написання студенти запам’ятовують інформацію та дізнаються багато нового чого не встигли,чи не захотіли опанувати під час навчання.


    Карпінська Марина,33 група

    ReplyDelete
  68. 1) Наука у сучасному суспільстві є соціальним інститутом, який забезпечує вироблення, накопичення знання, їх використання у практичній діяльності.
    Наука розглядається як одна з форм суспільної свідомості, оскільки вона виробляє уявлення про явища і закони реального світу, які оформлені у вигляді емпіричного і теоретичного знання. Це дані про предмети навколишнього світу, суспільні процеси, явища, події, про закони і принципи вивчення об’єктів, про форми та способи їх пізнання. В результаті такої аналітичної діяльності формується узагальнене знання у формі окремих філософських висновків і світогляду в цілому. Таким чином, наука - це результат діяльності, сума набутих на даний момент знань, що у своїй сукупності створюють цілісну картину світу.
    Це відео - це ще один доказ того, що в Україні сотні талановитих людей. Мене завжди доводять до абсурду слова тих людей, які кажуть, що в Україні немає науковців. Вони дуже помиляються. Погоджуюсь з словами Олега Кришталя, що потрібно дати умови науковому потенціалу для розвитку, щоб Україна в близькому майбутньому модернізувалася. А й справді, українці не мають потрібної бази для свого розвитку; десятки, а може й сотні науковців працюють за кордоном, оскільки там є всі необхідні умови для продуктивної праці... А про оплату, я взагалі змовчу. Дуже вражає, в поганому сенсі цього слова, той факт, що талановиті люди покидають свою країну лише через те, що тут зовсім інші пріоритети.

    2) Мою увагу привернуло відео "Водяной мостик". Переглянувши його, я була вражена, наче там присутня якась магія . Я навіть і не знала, що в 1893 році англієць Уільям Армстронг виявив це фізичне явище. Для мене й досі є дивним, що водяний місток може триматися до 45 хвилин...

    ReplyDelete
    Replies
    1. Литвинчук Катерина
      35 група

      Delete
  69. 1)Подивившись запропоноване відео, було приємно спостерігати над рівнем розвитку науки в Україні. Було приємно слухати таких людей як: Бориса Патона,Катерину Амосову та інших.Наша наука іде вперед,звісно не у такому темпі розвитку якби нам хотілося того, але ж все ж таки рухається далі.

    2) Із запропонованих відео я обрала для перегляду відео "Наука 2.0 Большой скачок. Тайна крови". Особисто для мене ця тема стала дуже цікавою та корисною. Дякуючи цьому відео, я дізналася багато нового про кров,її функціїї,особливості. Цікаво було спостерігати за дослідами які проводилися, ніколи б не могла собі уявити що така рідина, містить у собі стільки таємниці які намагаються відкрити століттями.

    Петюх Еліна 34 група

    ReplyDelete
  70. 1. Для перегляду вирішила обрати відео Ярослава Яцків, тому що цікавлюсь астрономією. А ця людина є президентом Української астрономічної асоціації. Нової інформації стосовно науки я для себе не почула з його уст. Можу лише погодитися з тим, що стан розвитку науки все ще залишається на початковому рівні, незалежно від того, що українські науковці, які вивчають космічні явища, роблять значні внески, і є видатними науковцями, що їх знає всітова спільнота. Так, наприклад, Ярослав Степанович Яцків, став відомим завдяки дослідженню космічної геодинаміки. Тому нам варто пишатися такою людиною і робити свої, хай і незначні, внески в світ науки.
    2. Спочатку вибрала для перегляду відео «Секретная клавиша Windows», тому що наше життя все більше й більше стає пов’язанним з ПК і деякі хитрощі надзвичайно спрощують роботу. Наступне, що мене зацікавило, було відео «Ложь Эйнштейна. Плагиат в науке – 2». Я ще зі шкільних років цікавлюсь роботами саме цього науковця. Можу сказати, що більшість провідних науковців запозичили ідею, або ж «вкрали», для розробки в подальшому. Адже мало сторити ідею, її треба втілити в життя і довести до логічного кінця.
    Рафаловська Юлія (34 група)

    ReplyDelete
  71. 1.Переглянуті мною відео змусили мене подивитися на нашу державу новим поглядом. Мабуть, я мала трохи упереджену думку, щодо наукового розвитку України. Звісно,я знала, що українці зробили великий вклад у розвиток різних галузей науки, та я була впевнена, що досить мало коштів виділяється на фінансування наукових досліджень,розробки нових технлогій, оновлення та комп'ютеризації обладнання в наукових лабораторіях. Саме тому,багато геніальних українських вчених виїзджають за кордон,де їм пропонують працювати без обмежень матеріальних ресурсів, найкращі умови роботи, визнання, великі перспективи та, звісно ж, гідну заробітню плату.
    Та виявляється, що і на Україні ,незважаючи на мінімальну підтримку держави , талановиті науковці інтенсивно працюють і роблять все нові і нові відкриття в галузях кардіохірургії, радіоастрономії, ядерної фізики, генетики, біохімії і т. д.
    Особисто мене, найбільше вразило інтерв'ю Іллі Ємця, вченого- кардіохірурга, що розповів про можливі тепер операції для новонароджених дітей із вадами серця. Важко повірити,що такі операції, як транспозиція магістральних судин серця,тепер можна робити без розрізу. Більше того,існує програма, за допомогою якої можна діагностувати серце плоду ще в утробі матері і поставити чіткий діагноз. У цьому відео директор Науково-практичного центру кардіології та кардіохірургії МОЗ України запевнив нас,що усі ці операції доступні абсолютно кожному, оскільки держава їх оплачує та забезпечує всім необхідним. Отож, я сподіваюся,що держава надалі буде ще більше сприяти глобалізації науки і зробить усе можливе аби освітні заклади нашої країни забезпечили наше світле наукове майбутнє, випустивши молоду наукову еліту.

    2. Мене зацікавили 2 відео з такими назвами: "Найунікальніші шпаргалки" та " Секретна клавіша Windows", оскільки тематика цих відео є актуальною як ніколи.
    Чесно кажучи, шпаргалки студентів-технарів здалися мені набагато оригінальнішими порівняно із тими шпаргалками, що роблять студенти-гуманітарії! Думаю,лише генії достатньо самовпевнені аби прийти на екзамен чи залік не підготувавши шпаргалку. В більшості випадків я боюся ними користуватися і розраховую лише на власні знання, але чомусь коли в кишені лежить цей маленький списаний шматочок паперу- я почуваю себе безпечніше і впевненіше. Схиляюся до думки, що справа навіть не в самій "шпорі", а в процесі її написання. Зорова пам'ять працює ефективніше коли ти не лише читаєш, але й пишеш.
    Та написані від руки шпаргалки стали такою рідкістю,що деякі вчителі в школі навіть були приємно здивовані,коли помічали їх в моїх однокласників, так як це означало, що ми серйозно і відповідально віднеслися до підготовки до того, чи іншого виду перевірки знань.
    Щодо відео,в якому йдеться про клавішу Windows, то можу лише сказати, що я й не здогадувалась про те, що вона може виконунувати так багато різних функцій. Але я також дійшла до висновку, що наврядчи я буду нею користуватися))
    Взагалі відео дуже цікаві і пізнавальні, і я пообіцяла собі, що на дозвіллі обов'язково подивлюся й інші відео за цим посиланням.

    Нідзельська Анастасія
    Група 34

    ReplyDelete
  72. 1.Переглянуті мною відео змусили мене подивитися на нашу державу новим поглядом. Мабуть, я мала трохи упереджену думку, щодо наукового розвитку України. Звісно,я знала, що українці зробили великий вклад у розвиток різних галузей науки, та я була впевнена, що досить мало коштів виділяється на фінансування наукових досліджень,розробки нових технлогій, оновлення та комп'ютеризації обладнання в наукових лабораторіях. Саме тому,багато геніальних українських вчених виїзджають за кордон,де їм пропонують працювати без обмежень матеріальних ресурсів, найкращі умови роботи, визнання, великі перспективи та, звісно ж, гідну заробітню плату.
    Та виявляється, що і на Україні ,незважаючи на мінімальну підтримку держави , талановиті науковці інтенсивно працюють і роблять все нові і нові відкриття в галузях кардіохірургії, радіоастрономії, ядерної фізики, генетики, біохімії і т. д.
    Особисто мене, найбільше вразило інтерв'ю Іллі Ємця, вченого- кардіохірурга, що розповів про можливі тепер операції для новонароджених дітей із вадами серця. Важко повірити,що такі операції, як транспозиція магістральних судин серця,тепер можна робити без розрізу. Більше того,існує програма, за допомогою якої можна діагностувати серце плоду ще в утробі матері і поставити чіткий діагноз. У цьому відео директор Науково-практичного центру кардіології та кардіохірургії МОЗ України запевнив нас,що усі ці операції доступні абсолютно кожному, оскільки держава їх оплачує та забезпечує всім необхідним. Отож, я сподіваюся,що держава надалі буде ще більше сприяти глобалізації науки і зробить усе можливе аби освітні заклади нашої країни забезпечили наше світле наукове майбутнє, випустивши молоду наукову еліту.

    2. Мене зацікавили 2 відео з такими назвами: "Найунікальніші шпаргалки" та " Секретна клавіша Windows", оскільки тематика цих відео є актуальною як ніколи.
    Чесно кажучи, шпаргалки студентів-технарів здалися мені набагато оригінальнішими порівняно із тими шпаргалками, що роблять студенти-гуманітарії! Думаю,лише генії достатньо самовпевнені аби прийти на екзамен чи залік не підготувавши шпаргалку. В більшості випадків я боюся ними користуватися і розраховую лише на власні знання, але чомусь коли в кишені лежить цей маленький списаний шматочок паперу- я почуваю себе безпечніше і впевненіше. Схиляюся до думки, що справа навіть не в самій "шпорі", а в процесі її написання. Зорова пам'ять працює ефективніше коли ти не лише читаєш, але й пишеш.
    Та написані від руки шпаргалки стали такою рідкістю,що деякі вчителі в школі навіть були приємно здивовані,коли помічали їх в моїх однокласників, так як це означало, що ми серйозно і відповідально віднеслися до підготовки до того, чи іншого виду перевірки знань.
    Щодо відео,в якому йдеться про клавішу Windows, то можу лише сказати, що я й не здогадувалась про те, що вона може виконунувати так багато різних функцій. Але я також дійшла до висновку, що наврядчи я буду нею користуватися))
    Взагалі відео дуже цікаві і пізнавальні, і я пообіцяла собі, що на дозвіллі обов'язково подивлюся й інші відео за цим посиланням.

    Нідзельська Анастасія
    Група 34

    ReplyDelete
  73. Переглянувши усі запропоновані відео, найцікавішим для мене виявилось відео за участі науковця у галузі кардіології, члена-кореспондента Національної академії медичних наук України - Амосової Катерини Миколаївни. Жінка яка завдяки своїй науковій діяльності дійсно заслуговує повагу та гордість кожного з нас за свою працю. Представлене відео про таємниці крові розказало багато цікавої, та до цього часу майже не відомої і нової для мене інформації про діагностику та лікування гострої та хронічної серцевої недостатності.
    Також велике враження на мене справило відео про « Рікі і Доріс». Це дуже талановиті люди які змогли створити такі шедеври по суті з нічого, створюючи ляльок із тканин і ниток. Потрібно вміти бути не лише креативним ,але й уміти правильно презентувати і звичайно ж зацікавити людей. Це якраз те що їм і вдалось зробити і досягти грандіозного успіху.
    Білоус Інна
    34 група

    ReplyDelete
  74. 1. Переглянувши відео про Україну наукову, мене найбільше здивував рівень розвитку наукових досліджень в області медицини. А саме слова пана Віталія Кордюма про те, що в Україні вже давно займаються й досягли значних успіхів у створені штучних органів людського тіла. Справді, якби держава надала належне фінансування й приділила інтерес цим досягненням, українцям не було б потреби збирати космічні суми й шукати допомоги в провідних іноземних клініках - вони б отримали її тут, на Батьківщині. Адже прекрасних спеціалістів у нас завжди вистачало, навідмінну від фінансування. Особисто я вважаю, що майбутнє науки за Україною. Відео - доказ цьому.

    2. Із запропонованих відео, мені кинулась в очі назва "Світ без одягу". Інтригуюче, чи не так? Перегляд відео викликав у мене неоднозначні почуття. З однієї сторони, беручи до уваги теперішній розвиток людської цивілізації та нанотехнологі в особливості, сюжет містить досить логічні висновки - на одяг витрачається маса часу й грошей, різні цілі використання вимагають різні дрескоди, отже природнім буде те, що одяг (із тканин, натуральних матеріалів) відійде в минуле, поступаючись місцем інтерактивному, якщо можна так висловитись. Як описано у відео, одяг сам буде "збиратись" на тілі людини, залежно вибраного нею дизайну. Якщо бути максимально відвертою, зараз мені важко уявити подібне. Так, можливо такий тренд стане популярним серед "обраних" верств населення, а от чи стане загальнодоступним, поширеним у всіх куточках Землі? Мало віриться. Можливо через століття чи навіть більше (потрібно буде багато часу), та не думаю, що ми застанемо такі зміни. Крім того, така ситуація більше нагадує якийсь апокаліптичний світ, ніж реальний. Хоча, хтозна як воно буде.

    Савчук Галина
    36 група

    ReplyDelete
  75. З усіх запропонованих відео мене найбільше схвилювало відео з Катериною Амосовою. Сказані нею речі дійсно змушують задуматися. Та кількість людей, які страждають на серцево-судинні захворювання просто величезна. І я повністю розділяю думку про те, що здоров'я людей саме в цьому аспекті повенно стати пріоритетом національної безпеки України.
    Переглянувши відео про розвиток електронної економіки у мене дійсно постало питання чи все так надійно та просто як ми звикли. Багато людей як і я особисто вже звикли розраховуватися картками. Але розглянувши усі аспекти цього питання, закрадаються зумніви та перестороги чи можна довіряти електронним розрахункам.

    Ярощук Надія. 35

    ReplyDelete
  76. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  77. Нам були запропоновані цікаві відео. Я передивилась декілька з них. Найбільше мені сподобались інтерв'ю Ярослава Яцкова і Констянтина Ситника. Ярослав Яцків - вчений -астроном. Я цікавлюсь астрономією, дослідженнями космосу, саме тому було цікаво послухати думки такого вченого з приводу розвитку науки в Україні. Я пишаюсь тим, що саме Україна здійснила такий внесок в розвиток космічної галузі. Цей внесок має значення на світовому рівні. І Ярослав Яцків, і Констянтин Ситник говорили про те, що Україна має гарний потенціал - як ресурсів, так і науковців. Проблема в тому, що ми не вміємо користуватись цим як слід. Науковці в нашій країні, на жаль, не мають підтримки від держави. Залишається сподіватись, що ми зможемо це змінити.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Базалей Катерина, 32 група

      Delete
    2. This comment has been removed by the author.

      Delete
  78. Передивлячись це відео, я погодилась з думкою, яку висловив Любомир Пиріг, що наука повинна працювати для людей. В нашій країні звичайно є потенціал, проте людям важко починати щось без заохочення. На жаль, багато наших науковців вибирають працювати за кордоном, де є кращі умови для певних галузей . Проте, не все так песимістично як здається, ми є нове покоління, у нас є більше можливостей ніж у наших батьків чи їх батьків. Всі ми можемо створити те, що допоможе людям, і такі відео є спонуканням до створення чогось прекрасного. Багато наших ідей є ще "сухими" проте вони вже зародились в наших думках, і якщо не повторювати долю історії нашої країни, а битися за її благополуччя, як намагаються науковці зараз, ми зможемо вивести нашу рідну землю на зовсім новий рівень.
    Для перегляду я обрала відео Ярослава Яцків. На мою думку, проблема космосу найменш розгадана, і несе в собі надзвичайну кількість таємниць, в яких ми зацікавлені .
    Примак Марія
    34 група

    ReplyDelete
  79. Передивлячись це відео, я погодилась з думкою, яку висловив Любомир Пиріг, що наука повинна працювати для людей. В нашій країні звичайно є потенціал, проте людям важко починати щось без заохочення. На жаль, багато наших науковців вибирають працювати за кордоном, де є кращі умови для певних галузей . Проте, не все так песимістично як здається, ми є нове покоління, у нас є більше можливостей ніж у наших батьків чи їх батьків. Всі ми можемо створити те, що допоможе людям, і такі відео є спонуканням до створення чогось прекрасного. Багато наших ідей є ще "сухими" проте вони вже зародились в наших думках, і якщо не повторювати долю історії нашої країни, а битися за її благополуччя, як намагаються науковці зараз, ми зможемо вивести нашу рідну землю на зовсім новий рівень.
    Для перегляду я обрала відео Ярослава Яцків. На мою думку, проблема космосу найменш розгадана, і несе в собі надзвичайну кількість таємниць, в яких ми зацікавлені .
    Примак Марія
    34 група

    ReplyDelete
  80. Передивлячись це відео, я погодилась з думкою, яку висловив Любомир Пиріг, що наука повинна працювати для людей. В нашій країні звичайно є потенціал, проте людям важко починати щось без заохочення. На жаль, багато наших науковців вибирають працювати за кордоном, де є кращі умови для певних галузей . Проте, не все так песимістично як здається, ми є нове покоління, у нас є більше можливостей ніж у наших батьків чи їх батьків. Всі ми можемо створити те, що допоможе людям, і такі відео є спонуканням до створення чогось прекрасного. Багато наших ідей є ще "сухими" проте вони вже зародились в наших думках, і якщо не повторювати долю історії нашої країни, а битися за її благополуччя, як намагаються науковці зараз, ми зможемо вивести нашу рідну землю на зовсім новий рівень.
    Для перегляду я обрала відео Ярослава Яцків. На мою думку, проблема космосу найменш розгадана, і несе в собі надзвичайну кількість таємниць, в яких ми зацікавлені .
    Примак Марія
    34 група

    ReplyDelete
  81. Для мене стало цікавим, те що Україна - настільки різносторонньо науково розвинена країна. Ми можемо пишатися нашими досягненнями у різних сферах: у фізиці, у хімії, у креомедицині та інших. Також як Житомирянку мене порадував той факт , що астрономічні дослідження в нашій країні продовжуються. Тобто не даремно наш земляк Сергій Павлович Корольов витратив стільки часу, аби створити космічний апарат. І тут відразу найнесподіваниший факт, пов'язаний з космічними польтами , - це те,що Україна стала першою країною , яка почала дослідження космічної флори. Найсуперечливішим для мене стало твердження , що Україна повинна розвивати тільки ті, галузі науки, які приносять користь країні. Більшість вчених наголошували на тому, що Україна має величезний науковий потенціал і багато молодих науковців, то можливо, більшість з них не можуть проявити себе і свої відкриття саме через брак фінансового забезпечення.
    Я переглянула відео про кров. Не знаю чому, адже біологія- це не мій предмет ще зі школи. Хоча з анатомії єдина тема, яку я вивчила, це була саме тема про кров. Чесно кажучи, я дізналася багато цікавого : кров- це не ньютонівська рідина, вона спроможна самостійно розпочати процес утворення тромбу і самостійно його зупинити, еритроцити здатні зменшуватися, аби пройти в капілярах в 5 раз, також цікавою була інформація про групи крові та про резус фактори. Що мене здивувало, так це те, що як такої норми складу крові немає і тому ідеалу з яким можна порівнювати наші аналізи фактично не існує. А ще те, що кров здатна змінювати свої показники за долі секунди,залежно від настрою, погоди, емоцій, рухів і т.д. Тому відео було дійсно корисним і захоплюючим.
    Буткевич Дар'я
    36 група

    ReplyDelete
  82. 1. Я вирішила подивитися відео ,в якому Борис Патон, президент Національної академії наук України,розповідає про особливості розвитку української науки.Борис Патон стверджує, що українська наука має сконцентруватися на тих галузях, розвиток яких сприятливо позначиться на розвитку країни, і найбільше зосередитись на тих напрямах науки ,на яких Україна здобула світове визнання. ДЛя того,щоб наука в Україні розвивалася на належному рівні мають організовуватись наукові школи з сучасним науковим обладнанням, яке постійно ускладнюється і розвиваєть в ного з часом.
    2. Я обрала відео , яке розповідає про осоливості радіоактивного випромінювання та модифікації властивостей речовин ,які відбуваються під його впливом. Ця тема особливо болюча для мене, адже я живу в зоні радіоактивного ураження. Я дізналася про те ,що радіоактивне випромінювання вражає наші клітини на генетичному рівні і спричиняє онкологічні захворювання. Несподіваним фактом для мене стало застосування радіоактивного йоду в медицині.

    ReplyDelete
  83. Я завжди знала, що Україна має безліч чудових науковців. Але проглядаючи відео з Катериною Амосовою, яка є вченим-кардіологом, відмітила, що зараз є можливість подавати свої дослідження на Захід, тобто ті країни почали цікавитися нашими вченими. Я вважаю, що це має і свої мінуси. По-перше, не думаю, що Захід хоче якось розвивати хірургію в Україні. У них і так є багато спеціалістів, які мають більше знань щодо цієї галузі. По-друге, якщо навіть західні науковці і помітять декількох перспективних вчених або їхні дослідження матимуть потенціал, який потрібно розвивати та над яким потрібно працювати, то українських науковців одразу заберуть під свою опіку.
    На мою думку, ми повинні самі розвиватись та не розраховувати на підтримку інших країн. Адже наші науковці можуть і самі досягнути визнання у всьому світі.
    Я переглянула відео про "Секретный экраноплан". Мене більше привернула сама назва даного відео. Чечно кажучи, я іноді дивуюсь "винахідливості" вчених. На мою думку, кожне дослідження має бути насамперед безпечним для нас, навколишнього середовища. Побачивши розміри даного "літака", я не розумію для чого він був створений, адже ведучий навіть сам прокоментував, що іноді дане спорудження не можу витримати свою власну вагу та багажу.
    Пелех Діана, 34 група

    ReplyDelete
  84. Переглянувши багато різних відео, найцікавішим для мене виявилось відео про становлення і розвиток кібернетики та інформатики. Цікавим фактом є те, що Україна була однією із перших держав, де винайшли ЕОМ. Зараз, вже важко уявити наше життя без комп"ютерів, та електронної техніки, яка допомагає нам не тільки у повсякденному житті.

    Я переглянув відео про світ без сміття, забруднення навколишнього середовища, та можливі варіанти рішень цієї ситуації. У наш час ця проблема є справді актуальною, оскільки якщо нічого не змінеться, то через років 5-10 це може мати дуже серйозні наслідки.

    Білявський Євген
    34 група

    ReplyDelete
  85. 1) Переглянувши всі запропоновані відео, хочу звернути увагу на виступ Бориса Платона Президента Національної Академії Наук України. Повністю з ним згодна, що не потрібно охоплювати всі галузі науки, потрібно сконцентрувати свою увагу на ті, які потрібні для нашої держави. Борис Платон зазначив які галузі науки розвиваються і яким потрібно розвиватися та як ці галузі пов'язані між собою. Потрібно розвивати на світовому рівні ті галузі, в ких ми маємо великі досягнення. Також Борис Платон дав поради, що потрібно зробитидля того щоб наука була на вищому рівні.
    2) Із запропонованих відео мені сподобалося відео "Самые уникальные шпоргалки". Відео дуже цікаве. Зрозуміло, що кожен студент хоч раз у своєму житті користувався шпаргалкою. У відео показано, як студенти проявляють креативність у розробки цих шпаргалок. Я вважаю, що написання шпаргалок корисна справа, адже так студент розвиває свою пам'ять.

    ReplyDelete
  86. Судячи з переглянутих відео, можна зробити висновок, що Україна має велику кількість можливостей для розвитку науки. Україна має можливість вступити до когорти високорозвинутих європейських країн і для цього ми маємо міцне підгрунтя: АН України, Національний медичний університет імені Богомольця та інші медичні заклади, значну кількість молодих кваліфікованих спеціалістів з сучасним баченням. Катерина Амосова зазначила, що незалежність нашої країни дала можливість представляти результати українських досліджень країнам Заходу, що може дозволити Україні бути однією з провідних країн в сфері медицини.
    Марченко Марина, 37 група

    ReplyDelete
  87. 1) З переглянутих відео, найбільше сподобалась думка Бориса Патона. Повністю підтримую його в тому, що потрібно розвивати ті галузі науки, які потрібні для держави, економіки та ті, яких потребує світ, технічний прогрес. Україна завжди була однією з найбільш сильних у науковому потенціалі країн. Проблема в тому, що держава залишає без підтримки науку, що змушує провідних науковців емігрувати в більш розвинуті країни. Це найбільша помилка, адже у нас є дійсно розумні науковці зі світовим ім'ям, які можуть принести багато користі державі.

    2) Переглянув відео про космічні поселення та потенційну колонізацію космосу, адже мене завжди цікавила тема космосу, можливих заселень різних планет та міжгалактичних подорожей. Ця тема дуже цікава, і сьогодні багато науковців з різних країн намагаються наблизити людство до подорожей на інші планети чи створення поселень на Марсі, Місяці чи Венері. Можливо, що через декілька десятків років люди зможуть вільно відвідувати Марс, ніби сусіднє місто. Надії на таке майбутнє вже є, адже вже створена програма колонізації Марсу "Mars One", яка планує в кінці 20х років цього століття відправити групу людей, аби спробувати створити перше людське позаземне поселення.
    Ткачов Денис, 37 група

    ReplyDelete
  88. Переглядаючи відео науковця-кардіохірурга Іллі Ємця, склалося враження, що всі досягнення нашої медицини є відомі лише вузькому колу людей, тобто професорам, науковцям та лікарям, які постійно мають з цим справу. Чому майже всі прості люди не вірять у вітчизняну медицину та постійно шукають шляхи лікування за кордоном або придбання саме імпортних лікувальних засобів? Не секрет, що майже всі сладні операції проводяться за кордоном, адже наша медицина не настільки розвинута та ефективна, тому не дивно, що люди звикли довіряти своє життя досвідченішим спеціалістам, які мюать потужніший потенціал в галузі медицини та високоякісне обладнання. На мій погляд, проблема вітчизняної медицини заключається саме у фінансуванні. А той невисокий відсоток коштів, що виділяється на оновлення та обладнання не завжди потрапляє у потрібні руки.
    Мельник Катерина, 37 група

    ReplyDelete
  89. Переглянувши всі відео, можу виділити єдине, що мене вразило. Промова Президента НАН України Бориса Патона змушує задуматись над багатьма речами. Він говорить досить правильні речі, що для української науки потрібно розвиватись в тих сферах, де вже мали певний успіх, а саме - фізика, хімія, інформатика. Саме за ними майбутнє української науки, хоча і не потрібно забувати про інші. Також проблемою для українських дослідників залишається застаріле обладнання. Щоб гідно конкурувати з західною наукою, мають бути і в цьому зміни. Тільки після цього Україна зможе стати світовим лідером, адже людський потенціал вже є.

    ReplyDelete
  90. 1. Всі відео, представлені на сайті, є дуже цікавими та корисними для перегляду. Особисто мені сподобалося відео, де Ярослав Яцків, вчений-астроном та академік НАНУ, розповідає про досягнення українських вчених в галузі астрономії. Новим для мене було те, що в Україні є три астрономічні установи, аналогів яким немає в жодній країні світу. Україна має великий потенціал, але через брак коштів, вчені не мають доступу до нового, більш потужного обладнання, а також не мають змоги проводити більшість дослідів. Жахливим є те, що наука існує тільки завдяки вченим, які віддані своїй праці всім серцем.
    2. Я переглянула відео «Секретна клавіша Windows». У наш час життя без комп’ютера важко уявити, тому така інформація є дуже корисною та стане у нагоді кожного дня. Час є найціннішим ресурсом яким володіє людина, тому знання комбінацій клавіш та правильне користування комп’ютером зменшують часові витрати на виконання роботи.

    Лідія Федорова, 34 група

    ReplyDelete
  91. 1. Я переглянула відео, в якому про особливості української науки розповідає Борис Патон, президент Національної академії наук України, Герой України. Його погляд на дану ситуацію виявився цікавим. Дійсно, не потрібно поглиблюватися в усі галузі науки, які існують в світі, а треба сконцентруватися на тих напрямках, в яких ми дійсно маємо досягнення. Потрібно розвивати ті галузі, які представляють інтерес для людей, держави, економіки, культури. Але проблема полягає в тому, що у науковців нема спеціального обладнання та достатньої кількості інформації.

    2. З запропонованих відео я обрала «Самые уникальные шпаргалки». Це відео виявилось дуже пізнавальним і цікавим, так як викладачі самі розповідають, які шпаргалки найкращі.
    Для себе я дізналась багато нового. Я погоджуюсь, що студенти останнім часом стали дуже лінивими, і не лише щодо написання шпаргалок.

    Аліна Маньковська
    35 група

    ReplyDelete
  92. Відео справили на мене надзвичайне враження, бо відкрили для мене дещо інший світ науки в нашій країні. Можна зробити висновок, що Україна має велику кількість можливостей для розвитку науки. Ми можемо пишатися нашими досягненнями у різних сферах: у фізиці, у хімії, у креомедицині та інших. Переглянувши одне з відео, я погодилась з думкою, яку висловив Любомир Пиріг, що наука повинна працювати для людей. В нашій країні звичайно є потенціал, проте людям важко починати щось без заохочення. Але все в наших руках, в руках студентів - майбутнього країни. Залишається сподіватись, що ми зможемо змінити все накраще.
    Машевська Катя 32

    ReplyDelete
  93. Подивившись відео про становлення науки в Україні, я була приємно здивована високим рівнем розвитку біологічної галузі. Цитуючи Віталія Кордюма, на даний час: “стало возможным технологически управлять биологическими процесами”. Суть в тому, що рівень досягнень вітчизняних науковців є дуже високим, але відсутня зацікавленість вітчизняних компанії в реалізації даних досягнень. Всім вигідніше перепродати за вищу ціну закордонні продукти ніж розвивати своє власне. Все, чого бракує нашій країні, це зацікавленості в тому, як запропонувати свої продукти на світовий ринок, а не перепродавати чужі в своїй країні.
    Серед запропонованих відео я переглянула “Наука 2.0 Радиоактивность”. Цікаво було дивитись, як радіація може принести і щось хорошее, якщо застосувати її в правильних цілях. Перша ідея, яка меня сподобалась, була про ракові клітини. При хворобі, щитовидна залоза витягує йод з тіла, ніби магніт. Тому лікарі дають хворому прийняти радіоактивний йод, щоб хворі клітини проковтнули його, і цим самим знищились. Інша шлях, яким можна принести користь з допомогою радіації це пізнання радіовуглецьового віку людини чи тварини за допомогою радіоактивної обробки кісток. Цей винахід відбувся в 1946 році завдяки Уілерду Ліббі. І з тих пір, цей спосіб часто використовують при археологічних розкопках. Ідея в тому, що з правильними знаннями і цілями можна досягти гарних результатів використовуючи самі неочікувані речі.
    Кручініна Каріна
    35 група

    ReplyDelete
  94. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  95. 1. Після перегляду відео, я зрозумів, що Україна має потенціал розвитку в багатьох галузях. Цікавим виявилося, що саме на Україні побудували радіотелескоп. Але чи не пусті це слова були про ліки які можуть вилікувати всі хвороби, та надати "вічну молодість"? Поки не побачу своїми очами результатів таких дослідів, не повірю. Якщо це справжді можливо, то такі дослідження принесуть до неабиякого росту фінансового стану України. Напевно кожен, захоче вилікувати всі хвороби, а ще куди більше стримати таку стрімку молодість організму.
    Але вважаю, що розвиток таких наук як астрологія є перспеутивою для України. Адже про досягнення наших вчених у галузі астрономії знає мабудь кожний. Але знову все впирається в гроші, не вистачає фінансування.

    2. Зацікавило відео про секретну кнопку операційної системи "Windows". Інформація була досить цікавою, і можливо так навіть зручніше і швидше, але перевчати себе я всеж не збираюсь.

    Вова Ходачек, 35 група.

    ReplyDelete
  96. 1. Майже з кожного відео я дізналася щось нове для себе. Наприклад, Ярослав Яцків в своєму відео розповів, що у нас на Україні існують три астрономічні установи, це говорить про те, що така наука як астрономія все ж таки досліджується в нашій країні. Більше того, Україна була єдиною країною, яка створила радіотелескоп "УРАН". Це ще раз доводить те, що українці також чогось варті і що вони здатні створювати нове, а не лише копіювати Західні країни. Але, чесно, кажучи, я ніколі не цікавилася точними науками. Зараз я зрозуміла, що даремно я недооцінювала наших вітчизняних науковців. Приємно визнавати, що наша країна також прагне до нового та сучасного, що наші науковці роблять вагомі внески у науку. Я вважаю, що наука в Україні впевненно розвивається та йде вперед. Але, якби наш уряд більше фінансував наукові дослідження в нашій країні, можливо, наша наука була би вже на значно вищому рівні. Україна, безперечно, багата на талановитих та розумних людей, але шкода, що не у всіх є можливість проводити дослідження та публікувати свої праці.
    2. З усіх запропонованих відео, найбільше мою увагу привернуло відео під назвою "Мир космических поселений". Мене завжди дивували люди, які ризикують своїм життям, для того, щоб дізнатися щось нове. Вони жертвують собою заради майбутьного всього людства. таких людей мало, але, на щастя, вони існують. І поки вони існують, людство завжди буде знаходити шляхи, для того щоб вижити.
    Лагута Ольга, 34

    ReplyDelete
  97. 1) Під час перегляду відео, першим здивуванням було те, що попри всі політичні перипетії за часів незалежності України, медицина не лише не стояла на місці, а й досягла значних, я б навіть сказала грандіозних успіхів. Академік Віталій Кордюм говорить про відновлення та вирощення кісток, шкіри, судин. Я й уявити не могла, що такі складні операції можливо проводити в нашій державі. Звичайно ж не обходиться й без проблем фінансування. Державний бюджет має свої недоліки, які, на жаль, дуже негативно позначаються на сфері медицини. Хочеться сподіватись на політичну, а отже, й наукову стабілізацію.

    2) Вибрала відео "Таємниця крові", адже вже сама назва інтригує, та і знань в цій області, у мене, на жаль, дуже мало, тому перегляд справив на мене неабияке враження. Не займаючись особливо науковою діяльності, я не до кінця розуміла важливість цього процесу. Під час перегляду таких відео, приходить розуміння того, що без науки не існувало б того світу, в якому ми з вами живемо. Неважливо про яку сферу діяльності говорити, наука присутня усюди і всюди вона приносить розвиток, поліпшення умов існування та спокій за майбутнє. Хочеться подякувати усім науковцям, які досліджують сферу медицини, адже ніхто не знає, до чого приведе життя і з чим прийдеться зіштовхнутись. З науковими відкриттями світ стає простішим та доступнішим, з"являється бажання самому принести якусь частку користі та здобути такі необхідні знання.

    Оксана Ковбасюк, 36 група

    ReplyDelete
  98. 1) Під час перегляду відео, першим здивуванням було те, що попри всі політичні перипетії за часів незалежності України, медицина не лише не стояла на місці, а й досягла значних, я б навіть сказала грандіозних успіхів. Академік Віталій Кордюм говорить про відновлення та вирощення кісток, шкіри, судин. Я й уявити не могла, що такі складні операції можливо проводити в нашій державі. Звичайно ж не обходиться й без проблем фінансування. Державний бюджет має свої недоліки, які, на жаль, дуже негативно позначаються на сфері медицини. Хочеться сподіватись на політичну, а отже, й наукову стабілізацію.

    2) Вибрала відео "Таємниця крові", адже вже сама назва інтригує, та і знань в цій області, у мене, на жаль, дуже мало, тому перегляд справив на мене неабияке враження. Не займаючись особливо науковою діяльності, я не до кінця розуміла важливість цього процесу. Під час перегляду таких відео, приходить розуміння того, що без науки не існувало б того світу, в якому ми з вами живемо. Неважливо про яку сферу діяльності говорити, наука присутня усюди і всюди вона приносить розвиток, поліпшення умов існування та спокій за майбутнє. Хочеться подякувати усім науковцям, які досліджують сферу медицини, адже ніхто не знає, до чого приведе життя і з чим прийдеться зіштовхнутись. З науковими відкриттями світ стає простішим та доступнішим, з"являється бажання самому принести якусь частку користі та здобути такі необхідні знання.

    Оксана Ковбасюк, 36 група

    ReplyDelete
  99. 1)Мене приємно вразив той факт, що і у нас, в Україні, хоча і не на масштабному рівні, як сказав Віталій Кордюм, але, все ж таки, створюють штучні ограни. Проте я вважаю, що наші науковці могли піти набагато далі у своїх дослідженнях, якби не бідне фінансування.Мені дуже сподобалось висловлювання про Америку. Хочеться сподіватись, що невдозі так говоритимуть і про Україну.

    2)Тема шпаргалок для будь-якого студента є актуальною. ПІсля перегляду відео, я одразу згадала лекцію, на якій ми обговорювали творчість як особистісну якість людини, а саме те що вона не обов'язково має проявлятись лише в певній сфері, але і в таких дрібних речах як приготування салату, написання твору і навіть створення шпаргалки.

    Маша Мінігулова
    36 група

    ReplyDelete
  100. 1)Мене приємно вразив той факт, що і у нас, в Україні, хоча і не на масштабному рівні, як сказав Віталій Кордюм, але, все ж таки, створюють штучні ограни. Проте я вважаю, що наші науковці могли піти набагато далі у своїх дослідженнях, якби не бідне фінансування.Мені дуже сподобалось висловлювання про Америку. Хочеться сподіватись, що невдозі так говоритимуть і про Україну.

    2)Тема шпаргалок для будь-якого студента є актуальною. ПІсля перегляду відео, я одразу згадала лекцію, на якій ми обговорювали творчість як особистісну якість людини, а саме те що вона не обов'язково має проявлятись лише в певній сфері, але і в таких дрібних речах як приготування салату, написання твору і навіть створення шпаргалки.

    Маша Мінігулова
    36 група

    ReplyDelete
  101. Дуже сподобались всі відео)В сучасному світі нас оточує так багато техніки, без якої ми не мислимо своє існування. Але дуже рідко людина замислюється кому вона зобов’язана появою того чи іншого приладу. Що зараз відбувається з українською наукою? На це питання можна дати дуже коротку відповідь: «кризовий застій», але це не є криза науковців, ідей, винаходів. А це криза фінансової скрути та державної байдужості до науки. А от про те, що гроші – найболючіша тема для наших науковців та винахідників, говорити не приходиться. Красномовніше за це можуть сказати цифри. Так, згідно Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" фінансування науки повинно здійснюватися в обсязі 1,7% від ВВП. Україна має дуже великий науковий потенціал, але він не реалізується. Потрібно провести ряд реформ у науці.
    По перше, збільшити фінансування наукової галузі до 3% від ВВП. Упорядкувати та удосконалити виділення коштів на науку, щоб кошти не виділялися на утопічні проекти та дослідження науковців-чиновників, а виділялися на реальні потрібні суспільству проекти.
    По друге, удосконалити законодавство про захист інтелектуальної власності;
    змінити законодавство, що пов’язане з інвестуванням в інновації та венчурних фондів; надати прямі і непрямі пільги та субсидії для стимулювання інноваційної діяльності.
    По третє, розробити ефективну програму для стимулювання інноваційної діяльності в Україні; створювати технополісі та технопарки, не для відмивання коштів, а для поглиблення співпраці між виробництвом та науки; потрібно створити „Національний науково-інноваційний банк ідей та винаходів”, який має знаходити практичне застосування цих ідей та винаходів (розробок) на практиці і у виробництві.
    Луценко Анастасія, 33гр





    ReplyDelete
  102. Мене найбільше зацікавило відео про" Україну як астрономічну країну".Наша країна розвивається ,можливо трішки маленькими кроками але як сказав Ярослав Яцків,ми вже має три великі астрономічні центри в Харкові,в Криму ,а також в Києві.Я впевнена на всі 100 %,що астрономічна галузь буде розвиватися і далі,але в даний момент ця галузь не має достатнього рівня фінансування.
    Я вибрала відео "Таємниця крові"тому що це тільки здається ,що ми все знаємо про кров,але насправді,це настільки не розгадана таємниця,що не одне століття науковці буду проводити дослідження в цій галузі і постійно відкривати щось нове.Орловська Вероніка 32 група

    ReplyDelete
  103. 1) Мене дуже вразило відео з промовою президента НАН України Бориса Патона. У зверненні, він змушує задуматись над багатьма речами. Я пгоджуюсь з його думкою про те,що потрібно сконцентруватися на тих напрямках науки, в яких вже є певні напрацювання, і які в подальшому зможуть стати великими відкриттями. Але величезна проблема нашої країни полягає в недостатньому фінансуванні та застарілому обладнанні.

    2) З представлених відео, цікавим для мене було "Самые уникальные шпоргалки". В даному відео викладачі самі розповідають, які шпоргалкі є найефективнішими. Згодна з думкою про те, що раніше студенти були більш винахідливими, а зараз стали лінивими.
    Зайцева Валентина 35 група

    ReplyDelete
  104. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  105. З представлених сюжетів, найбільше мене зацікавило відео "Проект на будущее:Мир без мусора". На мою думку, це досить актуальна проблема сьогодення. Сміття з Землі загрожує не тільки нашій екосистемі, але й космічному простору. У відео розповідали про те, як можна буде позбавитися або ж зовсім не створювати сміття. Мені сподобалась ідея про нанороботів, які допоможуть з вирішенням цієї проблеми. На жаль, на даний момент, вчені ли намагаються розробити таку техологію, тому все залежить від нас. Ми повинні навчитися піклуватися про нашу планету, адже, вона унікальна і неповторна.

    Аліна Калітюк, 37 група.

    ReplyDelete
  106. 1. Різні відеоролики та різні думки. Мене зацікавило відео Іллі Ємця (вчений-кардіохірург, директор Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України). Зараз багато дітей потребує складних операцій на серці і життя кожного з них залежить від розвитку вітчизнаної хірургії. Життя кожної дитини безцінне. Приємно чути, що наші науковці вже немало досягли у цій сфері. Але зупинятися ні в якому разі не варто. Взагалі, медицина в Україні повинна розвиватися не тільки на якісному рівні, а й на рівні фінансовому. Тобто медицина для людей. Громадяни нашої країни заслуговують на своєчасне та кваліфіковане обслуговування за помірну ціну.
    Також мені сподобалось фраза І. Ємця "Медицина одна з найкращих галузей, що об'єднує людей, які навіть не розуміють мови одне одного".
    2. Цікаво також було подивитись відео "Елементарно про ГЕС" і як дійсно ефективно використовувати енергію води. Вода це також ресурс, який може використовувати людина. Вона має руйнівну силу, але з іншого боку може приносити користь, якщо правильно цю ж силу направити. І саме про це розповідається у відео. На даний момент, я вважаю, цю проблему актуальною. Це також є галуззю науки, яка повинна розвиватись. Каменчук Олександр 32 група.

    ReplyDelete
  107. 1. Подивившись запропоноване відео була вражена рівнем розвитку науки в Україні. Із даного відео я дізналася багато цікавої та корисної для себе інформації. Приємно, що розвиток науки в нашій державі не стоїть на місці, а все ж таки рухається.
    2. Серед запропонованих відео я обрала «Самые уникальные шпаргалки». Адже ця тема є актуальною не лише серед школярів, а й серед студентів. Однак, я і уявити не могла, що існує така велика кількість різноманітних шпаргалок. На мою думку, шпаргалки корисні для студентів, якщо їх писати власноруч. Вони сприяють швидкому запам’ятовуванню та розвитку пам’яті.
    Ренькас Руслана 35 група

    ReplyDelete
  108. Переглянувши відео,я здивована,який же все-таки великий науковий потенціал нашої країни. Можливо,тому що я ніколи не цікавилася науковими відкриттями України,можливо,тому що про них не так широко говорять,як про відкриття іноземних науковців,але я вражена. В Україні і справді є достойні люди,які спроможні гідно представляти нашу країну на світовій арені. Це гідно поваги. Можна пишатися тим,що Україна є однією з країн,яка дійно може представити свої відкриття усьому світу.
    Серед запропонованих відео,я обрала відео про секретну клавішу Windows. Користуючись комп"ютером вже багато років,я не знала про понад 30 комбінацій,які можуть скоротити час,працючи з ПК. Завжди натискала складніші комбінації для певної дії,а виявляється всьому є заміна. З відео виокремила для себе деякі найпотрініші для мене і буду звичайно ж користуватися ними.

    Пипченко Алла,35 група

    ReplyDelete
  109. 1. Наукова думка в Україні жила, живе і буде жити. Просто неймовірно збагнути ці всі відкриття і розуміти, що українські вчені до цього причетні. Найцікавішим для мене було інтерв'ю Олександра Палагіна, де він розповідає про становлення інформатики і кібернетики в Україні. Найнесподіванішим для мене було те, що основи першої обчислюваної машини "МЕСМ" було розроблено 60 років тому українським академіком Лебедєвим і його командою.
    2. Я з великим задоволенням проглянула відео "Мікроскопи", тому що мене завжди цікавило як за допомогою цього пристрою можна бачити, те що не можна бачити оком. Я зрозуміла, що складати мікроскоп - це величезна, клопітка робота.
    Смолянюк Тетяна, 36 група

    ReplyDelete
  110. З поданих відео найбільше мене зацікавило відео з Борисом Патоном. Я повністю погоджуюся з його думкою про те що не потрібно займатися наукою в багатьох галузях, а потрібно обирати ті галузі, які є важливими насамперед для країни та для майбутнього людей. Він зазначив, що в даний час дуже стрімко розвивається інформатика і я не можу з цим не погодитися, адже інформатика дійсно має велике значення для кожної людини окремо та всієї нації в цілому. Вона дає еабиякий поштовх науковим дослідженням, які сколихають увесь світ. Також у відео Б.Патон зазначив, що для стрімкого розвитку науки у державі необхідні наукові школи, адже для дослідження чогось нового ми неодмінно маємо використовувати досвід попередніх поколінь.

    Для перегляду я обрала відео про секретну клавішу Windows, бо користуючись комп'ютером кожного дня було цікаво подивитися на ті комбінації, які можуть зробити клопітку роботу набагато легшою.
    Міхніцька Анастасія
    37 група

    ReplyDelete
  111. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  112. На сайті я перегялнула відео "Повелители молний". Я достатньо добре пам'ятаю фізичні і біологічні аспекти утворення і існування блискавки, як природного явища під час грози. І мені було цікаво, чи зможу ще щось в цьому відео для себе нового дізнатися. Загалом, мене вразив той факт, що люди дійшли до того, що самі створюють блискавки і вирази у науковців на обличчі говорять таке: "Та тьфу, це звичайна справа для нас!". Журналіст побував на різних дослідницьких об'єктах і провів разом з вченими приклади створення штучних блискавок - це меене зацікавио і збагатило мої знання в плані біології і фізики. (а саме зацікавило, які предмети потрібні для створення блискавки).

    Мене ще зі школи цікавила така наука біологія, тому, коли я переглядала відео, найбільш надихаючими для мене були слова Олега Кришталя, вченого-біолога! Він говорив, що люди не розуміють цінність біологічного знання, а ще він кинув слова відлунням у майбутнє і сказав, що нас чекає ера біології. Тому що саме ця наука є тим, що беспосередньо торкається людини, як біологічного і як соціального організму. Бо це одна єдина наука, яка знає людину від голови до ніг і знає всі секрети людської свідомості і підсвідомості. Що тут говорити? Ще Вернер боявся, що не правильне поводження людини з кібернетикою може призвести до фатальних наслдків для людства. А Кришталь, якщо читати поза його словами хотів донести думку, що людство повинно більш серйозніше ставитись до того, що дає їм знання, а головне цінувати ці джерела!

    Жовноватюк Карина, 31 група.

    ReplyDelete
  113. 3. 1. Становлення науки в україні – важлива тема для дискусій. Українська історія знає багато науковців у найрізноманітніших сферах. Деякі відкриття вплинули не лише на розвиток нашої держави, а й цілого світу. Думки, які висловив Бар’яхтар В. є актуальними, адже він стверджує про зв’язок між поколіннями науковців, про тісний контакт освіти і науки. Історія України має багато сумних сторінок, але не заважаючи ні на що науковці і дослідники продовжували свою роботу і не зупинялися на досягнутому. Наша держава дає гідну якісну освіту, але нажаль, фінансування нових розробок на сьогоднішній день є мізерним, що не дає змогу нашим науковцям робити світові відкриття.
    2. Я обрала відео про секретну клавішу віндовс. Ця інформація виявилась новою та корисною для мене. Сучасне життя просто неможливо уявити без комп’ютера, тому способи економії часу та швидшого і більш функціонального користування цим пристроєм будуть корисні дял усіх.
    Трофимчук Олена 33 група

    ReplyDelete
  114. Майже з кожного відео я дізналася щось нове для себе. Я була приємно здивована рівнем науки в Україні. Я вважаю, що наука в Україні впевнено розвивається та йде вперед. Можна зробити висновок, що Україна має велику кількість можливостей для розвитку науки. Україна має великий потенціал, проте нестача коштів, погане фінансування гальмує розвиток науки в нашій країні. Тішить той факт, що багато людей все ж таки є відданими своїй справі до кінця і наука не стоїть на місці.
    Харковина Ірина
    35 група

    ReplyDelete
  115. Я переглянула усі запропоновані відео. Мені сподобалися вони всі. Я дізналася багато чого нового для себе. Найбільше мене зацікавило відео, де розповідалося про науку України та досягнення українських вчених. Адже в нас на Батьківщині є ще так багато невідомого та не відкритого, так багато вчених та ідей, які потрібно втілювати в життя. Чесно кажучи я б ніколи не могла б подумати що в Україні є такий великий потенціал до розвитку науки.
    Також мені сподобалось відео де розповідається про секретну клавішу WINDOWS. На сьогоднішній день ми всі є користувачами ПК. Ми всі вважаємо себе досвідченими користувачами, і можемо зробити усе досконало. Але переглянувши данне відео я зрозуміла, що я ще багато чого не знаю у використані ПК, використовую не всі його можливості. Але, тепер я безумовно буду використовувати данні поради при написанні курсових та рефератів. На мою думку, це полегшить мою роботу.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Телечук Єлизавета 33 група

      Delete
  116. Повністю погоджуюсь зі словами Віктора Бар’яхтара, що «наши люди умеют трудиться, их надо только организовать, но это тоже умение». Мене вразило те, що в 90х роках науковці працювали безкоштовно та не отримували за свої труди ні гроша. Але не зупиняючись працювали, вдосконалювали себе та свої винаходи, а також шукали серед суспільства нові таланти. Тому що, талант проявлявся не тільки у тому, що та чи інша людина розбираються у своїй сфері, а що вона дійсно полюбляє те, що вона робить. А таке завжди поважалось, тобто це таке суспільство, яке працює не тільки заради грошей, а заради власного задоволення. Не дарма кажуть «Do what you love. Love what you do». Це завжди було і буде запорукою успіху. Також не можна не звернути увагу на те, як Бар’яхтар з великою повагою говорить про могутність українського розуму, таким чином доказуючи, що в Україні є талановиті люди та велике майбутнє!

    Стосовно другого відео, я обрала "Екотехнології. Чисте життя". Я повністю погоджуюсь, зі словами, що з таким ставленням до сміття(я маю на увазі те, що людство не цінує природу та все що нас оточує, тим що: залишає недоїдки та сміття після себе у лісах, на дорогах, на вулицях, викидає недопалки, бутилки і т.д і т.п., адже цей список нескінченний) незабаром просто зруйнується наша екосфера і сміття горами завалиться у наші домівки. Для запобігання цьому всьому, люди і придумали контейнери для різних видів відходів, машини для вивозу сміття та машини для переробки. Сучасні екотехнології можуть перетворити сміття на сировину для нових матеріалів, зробити навколишнє середовище чистіше і заощадити енергоресурси. Такі технології уже використовуються в буденному житті, з їх допомогою людина може врятувати землю від екокатастрофи. Тому ми повинні пам'ятати, що берегти природу це завдання кожного з нас!

    ReplyDelete
  117. Дуже приємно дивитися, як наші науковці з гордістю розповідають про наукові відкриття в нашій країні, деякі з яких є унікальними.

    Як казав Борис Патон, потрібно акцентувати увагу науковців в нашій країні на ті галузі які показують прогрес і які є конкурентними в інших розвинених державах. В довоєнні часи наша країна вже проводила дослідження в галузі ядерної фізики, ядерної енергетики і фізики низьких температур. Дуже шкода, що в нашій країні є багато потенційних кадрів, які готові розвиватися і проводити наукові відкриття на благо країни, але через недостатнє фінансування та відсутність модернізованого обладнання, такі люди виїжджають за кордон і будують свою кар’єру там, де їм створюють правильні умови праці.

    Приємною несподіванкою стало те що, в нашій країні розвивається клітинна терапія і тканинна інженерія, про яку з захопленістю розповів Віталій Кордюм. Бути відвертою, я не знала що в нашій країні починають проводити створення живим людям тканин та органів, відновлення шкіри, костей і сосудів, а також печінки і мозку. Але нажаль, українські фірми не зацікавленні у спонсорстві, тому українські ліки не можуть вийти на європейський ринок, хоча вони змогли б конкурувати з європейськими.

    Також, про цю проблему наголосив Ярослав Яцків – український астроном. В плані астрономічних відкриттів, наша країна також має певні досягнення. Європейські колеги користуються даними українських науковців, бо наша країна не може реалізувати деякі проекти, тому Україна лише інтегрується в світовій мережі. Але 0,4% ВВП з державної казни які йдуть для розвитку науки є дійсно мізерними.

    Продивившись всі відео,я не хочу бути одноманітною і повторювати слова кожного науковця, що проблема розвитку науки це її фінансування. Але будемо сподіватися що дана ситуація зміниться. На мою думку, Україна має величезний потенціал, але на жаль країна не використовує його.

    Відео про таємницю крові є інформаційним. Взагалі, галузь науки – гематологія, яка вивчає кров і кровотворні організми є однією з найбільш проблематичних, бо кров це складна соціальна система, яку досліджують вчені вже декілька століть. Кров насищає організм киснем, підтримує температуру тіла, згортається і бореться з інфекціями. Вона є неповторною речовиною в світі, і ніщо не може її замінити. Тому вчені намагаються знайти замінник який буде виконувати всі функції крові.

    Комаренко Владислава
    33 група

    ReplyDelete
  118. 1. Подивившись запропоноване відео, я вкотре переконуюсь, що рівень науки в нашій країні поступово зростає. Кожне відео є надзвичайно цікавим та інформативним. Але свою увагу я звернула на відео, в якому Ємець Ілля розповідав про становлення хірургії в Україні. Мене надзвичайно вразило те, що наш прогрес у хірургії є конкурентноспроможним до багатьох європейських клінік.
    Хірургія є однією з найдавніших галузей медицини, тому у наш час хірургія пішла далеко вперед і перетворилася на самодостатню, одну з провідних, медичних дисциплін. Лікарю-хірургу в даний час потрібні глибокі пізнання біологічних дисциплін, на яких базується вся сучасна медична наука. Виходячи з цього хірургія представляє собою як науку, так і мистецтво. Основною метою хірургії є допомога хворому, і для цього від лікаря-хірурга потрібне вміння використовувати всі технічні прийоми.

    2. Серед запропонованого відео я обрала "Секретная клавиша Windows", тому що для мене є досить цікавою тема, де розповідається про новітні технології та їхнє застосування. Особисто це відео дало мені знання про певні комбінації, які можуть спростити користування комп'ютером.

    Лапчик Юлія,
    32 група.

    ReplyDelete
  119. Україна має великий потенціал в розвитку науки. Звичайно зараз ситуація в країні не дозволяє виділяти достатні кошти на розвиток науки. Можна тільки сподіватися, що в майбутньому все буде краще.
    Відео про клавішу Windows справді корисне і цікаве. Воно розкриває способи зробити користування компютером швидшим і ефективнішим.

    ReplyDelete
  120. Представлені відео дають доволі цікаву інформацію щодо досягнень та успіхів України. Переглядаючи відео, можна без сумніву сказати, що Україна багата на талановитих науковців, дослідників, котрі зробили прорив у сферах науки. Адже, завдяки цим відкриттям Україна посідає гідне місце серед інших країн. Наші науковці зробили невід’ємний вклад у розвиток у різні галузі науки. Дуже цікаво дізнатися про те, що науковий прогрес в Україні не стоїть на місці. Для мене цікавим фактом є те, що Україна має три астрономічні установи, котрі не мають аналогів в світі.

    Цікавим відео для мене є "Наука 2.0. Программа на будущее. Мир без мусора". Я думаю, що, проблема не втрачає своєї актуальності в наш час, і кожного разу вона нагадує про себе все більше. В наш час люди не зацікавлені в переробці сміття, і тому ми не можемо позбавитися цієї проблеми. У відео пропонується залучити до цієї проблеми робо-технології для переробки усього сміття і ,думаю, це буде важливий крок у вирішені даної проблеми.

    ReplyDelete
  121. Переглянувши запропоновані відео , я дізналась багато цікавого для себе. І ще раз впевнилась в тому, що Україна є країною з великим потенціалом. Мене зацікавило відео , де розповідається про розвиток астрономії та її потенціал на теренах України. Дана галузь науки є доволі перспективною , однак відсутність фінансування та підтримки держави , є головною причиною гальмування подальшого розвитку астрономії. Адже , це є шлях до незвіданого майбутнього , яке ще не відкрите у світі. Як сказав Артур Кларк : "Самым большим доказательством существования разумной жизни во вселенной является тот факт, что с нами до сих пор никто не попытался связаться ".
    2)Технологічний прогрес є невід'ємною частиною нашого життя . Підтвердженням цього може слугувати відео , яке я переглянула нещодавно.
    Тут яскраво виражені всі переваги прогресу , в поєднанні з наукою. Основна увага приділяється темі одягу та нано технологіям , які є досягненням сучасної науки. Це ще раз підтверджує той факт , що наука не стоїть на місці, а постійно розвивається та впевнено крокує вперед до світлого майбутнього.

    33 група . Криніцька Юлія

    ReplyDelete
  122. Ці відео справляють дуже сильне враження. Відкривають для нас інший бік науки, незнаний для більшості людей, і тепер точно відомо, що наука в Україні дійсно розвивається і навіть може конкурувати з іншими державами. Це чудово, що про розовиток науки в нашій країні можна почути з вуст самих науковців. Борис Патон правильно підмітив, що нам потрібно займатись розвитком тих галузей наук, в яких ми є найбільш конкурентно здатні і в яких проведено найбільше досліджень, вони вигідні для економіки держави. А також мені сподобалось те, що Любомир Пиріг каже, що наука має працювати на здоров*я реальних людей, це вірно. Приємно чути що медицина розвивається стрімко, аж гордість за вчених, наука хоч стрімко, але не так, як моглаб, а все через недостатнє фінансування. За 20 років нашої незалежності змінилось 16 міністрів охорони здоров*я. Що ж вони робили не так? Медецина одна з галузей, які мають розвиватися найбільше, на мою думку. Адже ще стільки відкриттів потрібно зробити.
    Серед запропонованиш я вибрав відео "Наука 2.0 Большой скачок. Тайна крови", мене з самого початку зацікавила сама назва "Тайна крови". Дивно, що там може бути, чого я не знав? Але я дізнався просто велику кількість інформації, про яку я навіть і ніколи не чув. Раджу іншим переглянути це відео.

    ReplyDelete
  123. Несподіваним для мене було відео з участю Катерини Амосової, яка розповідає, що кількість смертей від серцево-судинних хвороб за останні 20р. збільшилась вдвоє, в той час коли у країнах західної Європи ці показники зменшуються. А особливо те, що ця проблема є «справою національної безпеки» мене здивувало ще більше.
    В одному з відео було сказано, що в Україні є сучасні технології, які використовують в медицині, що дають можливість провести операцію на серці навіть без розрізання. Цей факт мене дуже порадував.

    Я обрала відео «Самые уникальные шпаргалки». Це відео є досить актуальним для мене, так як я студент і іноді(не завжди), потрібно нею скористуватись. Тому це відео є досить цікавим і я почерпнула з нього багато цікавого.
    Юлія Жарчинська 33гр

    ReplyDelete
  124. Несподіваним для мене було відео з участю Катерини Амосової, яка розповідає, що кількість смертей від серцево-судинних хвороб за останні 20р. збільшилась вдвоє, в той час коли у країнах західної Європи ці показники зменшуються. А особливо те, що ця проблема є «справою національної безпеки» мене здивувало ще більше.
    В одному з відео було сказано, що в Україні є сучасні технології, які використовують в медицині, що дають можливість провести операцію на серці навіть без розрізання. Цей факт мене дуже порадував.

    Я обрала відео «Самые уникальные шпаргалки». Це відео є досить актуальним для мене, так як я студент і іноді(не завжди), потрібно нею скористуватись. Тому це відео є досить цікавим і я почерпнула з нього багато цікавого.
    Юлія Жарчинська 33гр

    ReplyDelete
  125. 1) Серед запропонованих відео мені найбільше сподобалось про астрономію. Тема зірок, космосу завжди приваблювала мене , а тей факт що Україна робить великий вклад у розвиток цієї галузі мене надзвичайно вразив. Хотілося б щоб на території нашої держави було не 3 , а набагато більше подібних установ, щоб було ще більше нагород за відкриття ніж є на сьогоднішній день.

    2)У цьому завданні я обрала відео "Московский планетарій" повьязане з попереднім, У ньому показано що відбуваеться у тей самий санітарний день , коли музей не працює. Надзвичайно ціаво побувати у такому місці, адже там зібрана велика колекція мереоритів,каміння неземного походження, побувати у 4Д кінотеатрі, подивитися на зірки, а також спробувати як працюють деякі прилади. Це цікаве місце не тільки для дорослих , а і для дітей. Я вважаю це гарна можливість прив,язати любов до науки таким чином.

    ReplyDelete
  126. Чередник Олександра 33 група

    ReplyDelete
  127. Посмотрев несколько видео меня очень заинтересовала информация поданная в них. Очень интересно слышать про современную науку из уст современников. Так как по истории мы конечно учили про прогресс науки в Украине но вот какие-то более современные открытия и исследования нам неизвестны.
    Честно говоря все было интересно, но вот больше всего поразил меня тот факт что Украина так продвинулась в области астрономии. Не знала я что у нас есть какие-то такие достижения как УРАН.
    Так же я выбрала видео про шпаргалки, по очевидным причинам. Мне оно очень понравилось, потому что простая проблема которая нам всем близка раскрыта под необычным углом. Некоторые виды шпаргалок очень знакомы, моя знакомая еще в школе царапала ответы на линейке. Я думаю что очень интересная мысль высказана в конце что пока пишешь шпаргалку что-то да сам и запоминаешь, но к сожалению это уже не актуально.

    ReplyDelete
  128. 1)Передивившись подані відео, хочеться сказати, що розвиток науки в Україні відбувається на досить високому рівні. Наші вченні це геніальні люди, які досягнули неабияких вершин у свої праці. Вони надзвичайно близькі до того щоб здійснити всесвітньо відомі відкриття, однак для досягнення своєї цілі їм не вистачає якогось останнього ривка. І, швидше за все, цей останній поштовх мала б здійснити наша держава. Надзвичайно мала кількість коштів йде на фінансування науки в Україні.
    Мені сподобалися слова, які сказав Любомир Пиріг «наука має працювати на здоров’я реальних людей». Це дійсно так. Науковці, що працюють в галузі медицини винайшли величезну кількість способів, за допомогою яких можна вилікувати хвороби, які до цього вважалися невиліковними, однак втілити в життя багато з них так і не вдалося. На мою думку, українські вчені могли б робити набагато грандіозніші відкриття ніж, наприклад вчені США, але на превеликий жаль, наша країна не зацікавлена в цьому.


    2) Що стосується відео, які представлені у розділі Sciеnce, то мені як і для більшості типових студентів сподобалося те, що під назвою «Самые уникальные шпоргалки». Чесно кажучи, що я навіть уявити не могла, що є настільки винахідливі люди. Чого тільки не зробиш аби успішно здати іспит. Багато хто вважає, що робити шпаргалки це нерозумно, проте я з цим не погоджуюся. Коли людина пише шпаргалку, вона ще раз повторює матеріал, ще раз проходить вивчене і завдяки цьому дещо засвоюється в пам’яті. Звичайно, під час написання шпаргалок неможливо вивчити все, однак я думаю, що це допомагає запам’ятати хоча б головну інформацію, і можливо тоді на іспиті не доведеться користуватися шпаргалкою.

    Рублюк Ганна, 37 група

    ReplyDelete
  129. 1. Переглянувши відео, я переконалась, що рівень розвитку науки в нашій країні справді зростає. На щастя, в Україні є багато науковців, які не зупиняються на досягнутому.
    До перегляду відео, я не думала, що у нас може бути такий величезний прогрес у хірургії.
    2.("Секретная клавиша Windows") Мене вразили ефективні і швидкі способи користування клавішами.
    Гаврилюк Таїсія, 32 група

    ReplyDelete
  130. Після перегляду різних відео дізналася багато цікавої і корисної для себе інформації.Ще раз переконалася, що в Україні достатньо чудових науковців.
    Подивилася відео про світ без сміття. Гори сміття все ростуть і ростуть, залишаються після людей, забруднюючи навколишнє середовище. Зі зростанням чисельності людства проблема сміття стає дуже актуальною і гострою. Сучасні пластикові матеріали не розкладаються в природі, тому зростає проблема утилізації та переробки таких відходів. І щоб не мати серйозних наслідків,потрібно вживати заходів і переглянути можливі варіанти рішень цієї ситуації.
    Кононенко Ольга
    33 група

    ReplyDelete
  131. Передивившись досить значну кількість цікавих та інформуючих відео,я в котрій раз переконалась,що Україна - це країні з великими можливостями та великим потенціалом. Є безліч речей,які винаходять та які розроблюються науковцями та спеціалістами,про які ми навіть і не знаємо,і іноді навіть не цікавимося. На мою думку ми повинні відкривати щось нове або ж приймати участь у цих відкриттях.Так як мені дуже цікава наука астрономія, то найбільше мені сподобалось відео саме про неї. Ярослав Яцків розповідає про астрономічні платвофрми нашої країни. Я навіть і не знала, що Україні це єдина держава в світі,яка побудувала УРАН український радіотелескоп. За допомогою найбільшого телескопу в Україні досліджувалися тисячі зірок,сонце та планети. Тому на останок хотілося б сказати що науа завжди буде розвиватися і не тільки в нашій країні,а й у всьому світі.

    Ірина ДІденко 32 група

    ReplyDelete
  132. Переглянувши відео з серії " Україна наукова", мені найбільше запам'яталась Катерина Амосова, яка розповідає про захворювання серцево-судинної системи. Її батько був неабиякою людиною, який зміг піднести дослідження в галузі кардіології на новий рівень. На разі і сама Катерина Миколаївна є однією з кращих вчених у цій галузі. Вона чітко відмітила, що 62% населення України страждають цього виду захворюваннями. Здебільшого, люди непроінформовані, адже якщо проводити профілактику, то відсоток хворих неодмінно зменшиться. Для цього необхідно відмовитись від шкідливих звичок, слідкувати за прийомом їжі, та насамперед їжею, яку ви вживаєте. Я впевнена, ця інформація є корисною для кожного, тому що наштовхує на певні роздуми.

    ReplyDelete
  133. 1. Перелік запропонованих відео був дуже цікави та інформативний. Особисто я була дуже здивована тим фактом, що в Україні також відбуваються наукові відкриття і ми не пасемо задніх. Особливо потішили досягнення вітчизняних вчених в галузі астрономії та медицини. Але також засмутив той факт, що держава майже не виділяє коштів на розвиток у цих галузях і через нестачу грошей наші вчені не мають можливості втілювати всі свої ідеї.
    2. Як постійний користувач ПК, я обрала відео про секретну клавішу Windows. Воно було дуже інформативним і велику кількість порад з проглянутого відео я тепер маю змогу застосувати на практиці. На мою думку, це відео є актуальним, оскільки майже кожна людина сьогодні користується ПК, а дані поради допоможуть з економією часу.
    Кушнір Світлана 32 група

    ReplyDelete
  134. 1) Для мене не є відкриттям те, що наукова думка в Україні надзвичайно розвинена. Наша країна багата талановити вченими, які присвятили своє життя науці та дослідженню навколишнього світу. Переглянуті відео надали мені багато матеріалу для подальших роздумів, як, наприклад,той факт, що нервові клітини таки відновлюються, що є надзвичайно важливим відкриттям у сучасному світі. Адже у навколишньому світі стає все більше стресових факторів, які псують нервову систему. Захворювання ж НС призводять до жахливих ментальних хвороб, і є збоєм у всьому організмі. Тому, якби ми навчилися відновлювати нервові клітини, ми б змогли уникнути багатьох захворювань та забути про антидепресанти.
    2) Переглянуте відео "Радиактивность" допомогло мені уявити як саме радіація впливая на наш організм, і які процеси запускають радіоактивні елементи, що потрапляють у наш організм. Зовнішна радіація, проте, не така небезпечна, як внутрішня. Цікаво було дізнатись, що найбільш уразливими до радіації є нервова система, статеві органи, лейкоцити, селезінка, червоний кістковий мозок. Кістки та мязи здатні вистояти проти радіації довше всього іншого. Мене вразив той факт, що радіацію використовують як ліки проти ракових клітин. Є радіоактивні препарати, які, потрапляючи в організм, є ніби магнітом для ракових клітин і разом з ліками пізніше виходять назовні. А за допомогою радіовуглецевого аналізу речовини і наявності в ній С14, можна встановити вік досліджуваного матеріалу.
    Отже, наука прогресує і зараз ми робимо шокуючі відкриття, які або допоможуть людству підкорювати Всесвіт кррок за кроком, або ж призведуть до занепаду і зникненню усього живого. Я сподіваюсь, що еволюціонний процес не завершиться і це залежтьб лише від самого людства.

    Гонгало Вікторія, 33 група

    ReplyDelete
  135. 1. Відео серії "Україна наукова" є дуже інформативними. Слухаючи думки таких поважних і дійсно розумних вчених, розумієш, що в Україні є дуже багато вчених, які віддають свої сили на дослідження важливих проблем у різних галузях: медицини, фізики,інженерії та інших. Мені сподобалась думка Бориса Патона, що не потрібно охоплювати всі галузі науки, які існують у світі,а треба концентруватись на тих напрямах, де українські науковці мають досягнення, наближені до світових, що дійсно буде приносити більше користі і результативності. Дійсно, засмучує той факт ,що всі вчені майже одностайні у тому, що українська наукова сфера недофінансова, і це значно гальмує науковий прогрес і потенціал України. Дуже сподіваюсь, що у найближчому майбутньому ситуація зміниться на краще.
    2. У період технологій, коли всі ми користуємось певними гаджетами, серед усіх запропонованих, я обрала відео про секрету клавішу Windows, тому що ніколи не задумувалась про її призначенні при щоденному користуванні ноутбуком, а у відео було все детально пояснено.
    Німко Наталія
    32 група

    ReplyDelete
  136. 1. Переглянувши одне з відео серії " Україна наукова" за участю Констянтина Ситника, не можу не зауважити, що проблеми, озвучені науковцем є справді актуальними. Вимирання рідкісних рослин завжди вимагало прийняття рішень для поліпшення ситуації в Україні із заповідниками. Вразив той факт, що наші науковці займаються експериментами посадження рослин в космосі. На мою думку , це є досить вмотивованим.
    2.Думаю кожного студента зацікавило б відео "Самые уникальные шпаргалки", адже кожен з нас ыдучи на екзамен бере з собою шпаргалку,неважливо,користиватиметься нею під час екзамену чи ні.Саме тому я обрала саме це відео. В ньому показано , якими винахідливими є студенти і скільки існує способів списати під час іспиту. Я вважаю, що шпаргалки дають не лише можливість скласти успішно іспит,але і під час їх виготовлення краще запам'ятати матеріал.
    Лопатюк Ірина , 31 група

    ReplyDelete
  137. Переглянув відео про науковців України і був глибоко вражений тим, що українці, попри скрутне становище країни, все ще працюють над новими відкриттями, удосконялюючи людські знання в багатьох галузях життя. Згодом перегляну всі відео з цього циклу, бо мені дуже цікаво дізнатися про ту велуку кількість відкриттів, яка належить українцям.

    Щодо іншого блоку відео, я переглянув одне відео про радіоактивність. Воно є дуже актуальним для нас, бо ми є в небезпечній близькості до ЧАЕС, на якій сталася наймаштабніша катастрофа всього людства. Це відео доповнило мій багаж знань з цієї теми. ДЯкую за запропоновані цікавинки!

    ReplyDelete
    Replies
    1. Максим Вергановський 33 група

      Delete
  138. 1)Я і раніше знала, що науковий потенціал українських вчених та науковців дуже великий, але переглянувши відео, я зрозуміла, що він дійсно неосяжний. Але нажаль, подальшому розвитку науки перешкоджають матеріальні труднощі. Це також сприяє переїзду геніальних вчених до інших країн, де вони мають нагоду реалізувати свої задуми т а здібності. Дуже шкода...
    2)Відео про шпаргалки є досить цікавим- на що не підуть учні/студенти, аби скласти предмет на кращу оцінку))

    Діденко Ірина , 37 група

    ReplyDelete
  139. 1. Я переглянула відео серії "Україна наукова". Було дуже цікаво почути думку вченого-біофізика, директора Інституту фізіології ім.Богомольця НАНУ, академіка НАНУ Олега Кришталя про розвиток науки в Україні. Я була здивована,але разом із тим згодна із його твердженням про те,що біологія стає все більш і більш важливою наукою і постає вище над такими науками як ,наприклад, фізика і хімія.
    2.Я обрала відео "Секретная клавиша Windows" ,оскільки тема комп'ютера є цікавою для кожного студента.Для мене було справді вражаючим те,що одна клавіша в поєднанні з різними іншими має таку велику кількість функцій
    Терещенко Анастасія, 31 група

    ReplyDelete
  140. 1) Переглянувши відео каналу "Україна наукова" я була приємно вражена, що наша країна зробила, робить, і сподіваюсь робитиме вагомий внесок у розвиток світової науки.
    Найбільш цікавим для мене було відео з участю Катерини Амосової. Проблема здоров`я людини, на жаль , є досить актуальною сьогодні. Прикро чути, що на серцеві захворювання страждають молоді люди, хоча раніше це був нонсенс. Катерина Амосова з великим захватом розповідає про свого батька, який зробив великі досягнення у області кардіохірургії,а саме був першим хто проявив себе в цій галузі в Україні. Також К. Амосова розповідає про те, на що ми самі можемо вплинути,щоб зберегти своє здоров'я.

    Лавровська Анна
    32 група

    ReplyDelete
  141. Ознакомившись с небольшим количеством видеороликов, на тему "Научная Украина" я бы хотел подчеркнуть тот факт, что меня удивило количество работ над новыми открытиями в нашей стране. Стоит отметить то, что видно как тяжело приходится нашим ученым поднимать уровень нашей страны на мировой арене, к примеру взять хотя бы кардиохирургические достижения в медицинской сфере.
    Следующим видеороликом был сказ о голандских дорогах. Честно, я видел еще до этого как ремонтируют дороги в Европе и был приятно удивлен. Сразу же, на нотах ностальгии появилось желание передать это видео автодору.
    Старжинский Игорь
    33 группа

    ReplyDelete
  142. 1. Я переглянула відео каналу «Україна наукова» з Б. Патоном. Я згодна з ним, що ми повинні займатися тими напрямами науки,які представляють безпосередній інтерес для держави, економіки, для розвитку культури тощо. Він приділяє велику увагу фізиці та хімії. Науковець також стверджує, що інформатика займає значне місце у житті людини. Отже, згідно з Б.Патоном особливу увагу потрібно приділяти науці, адже наука допомагає людині розвиватися.
    2. Переглянувши декілька відео, найбільше мене вразило відео про шпаргалки, звичайно я знала, що студенти народ винахідливий, але не на стільки, щоб заховати шпаргалку в підошві взуття. Відео дійсно дуже цікаве і актуальне, тому я думаю, що всім буде цікаво його переглянути.
    Наталія Псюк, 31 група

    ReplyDelete
  143. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  144. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  145. 1). Ознайомившись з відео про становлення наукової думки в Україні, хотілося б прокоментувати слова Президента Національної Академії Наук Бориса Патона. Він радить вченим спрямовувати свою діяльність саме в тих галузях науки, де вони мають найбільший потенціал. Такими галузями він називає фізику, хімію, інформатику. Для мене було справжнім відкриттям дізнатися, що ще до війти в Україні існувала потужна фізична школа в Харкові, одним із напрямком якої була ядерна фізика. Вказує вчений також і на те, що сучасні українські вчені-фізики і хіміки цілком можуть конкурувати зі світовими дослідженнями.
    2). Хочу поділитися враженнями від переглянутого відео “Московский планетарий”. Я обрала саме цей сюжет, тому що не раз мала можливість спостерігати за зірками і планетами через телескоп, а також відвідувала обсерваторію, ось чому маю велике бажання одного разу потрапити до планетарію. Не могла собі уявити, що Московський планетарій – це така дивовижна річ. Там також знаходяться два музеї, які відвідують сотні дітей і дорослих щодня. Безмежно вразили деякі експонати музею, наприклад, генератор хмар, який дає нам уявлення про хмароутворення чи сфера з штучно створеною блискавкою.

    32 група

    ReplyDelete
  146. Приємно бачити підтвердження тому, що українці працюють над новими відкриттями, що в них є прагнення зробити наше життя кращим. На жаль, матеріальне положення не дозволяє зробити більший внесок у науку, але хто знає, можливо, колись саме нам, українцям, пощастить зробити найвеличніше відкриття в історії людства. Головне, не зупинятися на досягнутому і рухатися вперед.

    Куртвелієва Юлія, 32 група

    ReplyDelete
  147. Переглянувши відео каналу "Україна наукова" розумієш що Україна має потенціал для наукових відкритів. Я була приємно враженна, що наша країна робить внесок у розвиток науки.


    Андрушко Тетяна
    32 група

    ReplyDelete
  148. 1. Переглянувши запропоновані відео, найцікавішим фактом для мене виявилось те, що українські біологи близькі до того, щоб вирішити проблему виліковування найстрашніших хвороб та зробити «вічну молодість». Також цікавим є те, що вислів "Нервові клітини не відновлюються" , який раніше сприймався, як істина, вже – міф. Дивно у це вірити. Нервові клітини все-таки відновлюються.
    Майже кожен вчений говорить про те, що Україна багата талантами, в Україні сильна наука, Україна має науковий потенціал, але є одна проблема – фінанси. Так, це дуже велика проблема, як на мене у кожній зі сфер розвитку, адже недофінансування української науки може призвести до згубних наслідків країну. Якщо наука опиниться без фінансування, вона буде деградувати сама по собі. Погоджуюсь з словами Олега Кришталя, що потрібно дати хороші умови науковому потенціалу для розвитку, щоб Україна в близькому майбутньому модернізувалася.
    2. Мене зацікавило відео про секретну клавішу Windows. Це відео виявилось корисним та пізнавальним для мене, як користувача ПК. Я дізналась про приховані можливості цієї клавіші. Дійсно, деякі комбінації є досить актуальними для мене та зроблять деякі функції більш зручними і швидкими у використанні.

    ReplyDelete
  149. Ознайомившись з великою кількістю відео, найцікавішим мені видалося відео про біологічні відкриття України. Вразив той факт, що нервові клітини можуть попри все відновлюватися. Також радує той факт, що українські біологи підійшли близько до того, щоб вирішити проблему виліковування від будь-яких хвороб, найстрашніших хвороб та зробити «вічну молодість». Багато вчених говорять про те, що в Україні є великий потенціал талановитих вчених. Але в Україні також існує велика проблемва - недофінансування української науки. Це може призвести країну до тяжких наслідків, адже з розвитком науки розвивається і вся країна.

    ReplyDelete
  150. Наука є рушієш розвитку соціуму і культури, тому науковці і відкривачі є важливи для кожної країни. Наука тісно пов'язана із освітою, медициною та інишими галузями суспільного життя. Дивлячись на розвиток цих галузей, можна визначити рівень розвитку і самої країни. Я завжди знала, що на Україні є багато талановитих вчених та науковців, які могли б вивести нашу країну на достойний рівень розвитку, а відео, що я переглянула, стали тому підтвердженням. На жаль, багато з них виїзжають за кордон, так як там більше можливостей та краще фінансування наукових досліджень. Це може суттєво призупинити розвиток країни.
    Ткачук Лариса
    32 група

    ReplyDelete
  151. 1. Переглянувши низку запропонованих відео, найльше мене врзаив той факт, що українські біологи працюють над відкриттям, яке допоможе виліковуватися від будь-яких хвороб. Також цікавою для мене видалася думка про те, що нервові клітини не відновлюються.

    2. Особисто для мене дуже актуальним та нговим було відео про секретну клавішу Windows, адже як користувачу ПК вона відкриває нові можливості у роботі та допомагає швидко відкрити нове вікно не риючись у пошуках ябо налаштуваннях.

    32 група

    ReplyDelete
  152. Найбільше мене зацікавило відео про хірургію вроджених вад серця раннього віку.Я завжди гадала, що українські медики дуже талановиті та можуть досягнути не аби яких результатів у цій науці. Ілля Ємець довів це.
    На мою думку, використання пуповинної плацентарної крові для лікування вроджених вад серця в перші години життя це є геніальною ідеєю, та довнгоочікуваним рішенням великої проблеми яка була однією з головних проблем, я була дійсно дуже вражена що саме українці знайшли вирішення цієї проблеми. Але, звісно, впровадження методики діагностування вроджених вад ще в утробі матері я вважаю взагалі інноваційним досягненням, бо й справді запобігти народженню дитини з вадою за допомогою хірургічного втручання, не завдавши їй шкоди, є клопіткою роботою, на яку здатні лише українські кардіохірурги.Тому я вважаю. що думки Ємця про це є досить таки здіснювальними,
    Відео Рікі і Доріс найбільше справило на мене враження, Після перегляду я зрозуміла що вік зовсім не є вважливим якщо у тебе є натхнення та плани щось зробити. Усі ми повинні йти до повставленої нами мети, не дивлячмсь на усі перешкоди. Ми бачимо це на прикладі РІкі та Доріс , які виконали свої мрії, створивши ляльки з гуми, тканин та ниток, ПІсля перегляду я дійсно хотіла б подивитися на сам процес виконання їх казки
    БІлоцерковець А. 37гр

    ReplyDelete
  153. 1. Переглянувши серію відео про становлення науки в України,я ще раз впевнилася який величезний наукових потенціал має наша країна,наскільки багато відкриттів зробили саме українські вчені. Найбільше була вражена досягненнями в галузях астрономії та медицини. Наші вчені вкотре доводять, що в Україні є дійсно геніальні люди,якими ми маємо пишатися,і відкриття яких мали вплив на розвиток науки не лише на батьківщині, але й закордоном.
    Ярослав Яцків зазначив, що Україна має великий природний і людський потенціал, який значно перевищує ті успішні країни світу, які ми знаємо сьогодні, тільки треба вміти використати цей потенціал. На жаль, наука на сьогоднішній день дуже мало фінансується. Скільки геніальних ідей так і залишаються невтіленими на практиці тільки через брак коштів. І мене дуже потішив той факт, що наші вчені не зупиняються і продовжують, не дивлячись ні на що, досліджувати та відкривати світу ще досі не відомі аспекти науки.
    2. Із запропонованих відео найбільше сподобалися "Тайна крови",, "Самые уникальные шпоргалки". Після перегляду відкрила для себе багато нової інформації. Було цікаво дізнатися як виник розподіл крові на 4 групи, про певні особливості будови і функції крові. Була вражена наскільки креативними і оригінальними можуть бути студенти на екзаменах, і як вони тільки не ховають "допоміжні засоби". Кожне відео по-своєму цікаве і незвичне, адже при перегляді можна знайти відповіді на досить прості питання.
    Горбань Дар'я,37 гр.

    ReplyDelete
  154. Просмотрев предложенное видео, можно сделать вывод, что как и в любой другой стране, наша - полна талантливых ученых, и с смелостью можно сказать, что потенциал науки в Украине просто неисчерпаем. За нашу много вековую историю, Украина была колыбелью для многих гениальных ученых в самых разнообразных сферах . Конечно, нельзя не отметить наши успехи в астрономии, чего стоит только ток факт, что нашим земляком есть С.П. Королев. Наши медики сделали много научных прорывов, использование стволовых клеток в лечении новорожденных и тому подобное. К сожалению, в отличии от остальных стран, из за недостатка финансирования, мы не может высвободить весь свой потенциал. Большинство открытий требуют колоссальных денежных затрат, на закупку оборудования и сырья . Надеюсь,что со временем дела пойдут лучше, и все больше украинских имен пополнят "Зал Славы" в истории науки.

    Из просмотренных мной видео, было трудно выбрать одно - наиболее полезное или интересное для меня. Довольно привлекательной темой для меня стала - секретная клавиша Windows. На самом деле, она открыла для меня новый спектр возможностей в работе с моим персональным компьютером, так как моя работа связана, именно, с работой в интернете - это существенно ускоряет процесс .

    36 группа.

    ReplyDelete



  155. Юля

    1.Найцікавішим для мене виявилось відео про досягнення українських вчених у галузі астрономії.Шокував престиж отриманих нагород і досліджень у цій сфері.
    Також вразило те,що в Україні була одна з найбільних СРСР обсерваторій і найбільший телескоп
    2.Мені сподобалось відео про шпаргалки, т.к. це є одним з атрибутів студентської пори.Доволі незвичною і лояльною є позиція викладача щодо шпаргалок.
    Я погоджуюся з тим,що студенти стали більш лінивими і менш креативними
    Сиротюк Юлія 36 група

    ReplyDelete
  156. Переглянувши запропоновані відео, найнесподіванішим та найсуперечливішим фактом для мене виявився факт про медицину і її розвиток в Україні. Я ,чесно кажучи,здивована ,медицина в Україні має такий великий вплив та потенціал .я пишаюсь ,що українська медицина не стоїть на місті,а ,навпаки,робить швидкі та впевнені кроки вперед !Факт ,про те ,наші біологи вирішують питання і навіть як теоретично так і практично близькі до того,що всі хвороби можуть бути вилікованими ,мене вразив!Якщо б тільки все не залишилось словами,які були просто озвученні на відео.....
    31група

    ReplyDelete
  157. Переглянувши запропоновані відео, найнесподіванішим та найсуперечливішим фактом для мене виявився факт про медицину і її розвиток в Україні. Я ,чесно кажучи,здивована ,медицина в Україні має такий великий вплив та потенціал .я пишаюсь ,що українська медицина не стоїть на місті,а ,навпаки,робить швидкі та впевнені кроки вперед !Факт ,про те ,наші біологи вирішують питання і навіть як теоретично так і практично близькі до того,що всі хвороби можуть бути вилікованими ,мене вразив!Якщо б тільки все не залишилось словами,які були просто озвученні на відео.....
    31група

    ReplyDelete
  158. 1. Канал " Україна наукова" став для мене приємним відкриттям. Чувши розповіді таких людей як Борис Патон, Любомир Пиріг, Катерина Амосова на душі стає трохи тепліше і гордість наповнює груди за те, що в Україні є такі розумні освічені персони. Я переконана, що це далеко не всі науковці, яких було варто послухати. Українці багата нація, адже тільки подумати скільки ще талановитих науковців працює за кордоном і все через брак коштів. Нашій країні треба схаменутися і прославляти, допомагати людям, які прагнуть зробити такі важливі для нас внески у науку та розвиток.

    2. Мою увагу ,звичайно, привернуло відео про шпаргалки, напевно з давніх-давен це закладено у крові студентів, тому мій вибір не є дивним. З розвитком технологій шпаргалки також перетворюються та змінюються. Мені здається, що це неможливо викорінити.

    Газарова Анастасія 37гр.

    ReplyDelete
  159. 1.) Україна має досить великий потенціал розвитку у багатьох галузях, але його ще потрібно вміти використовувати. Не обов'язково їхати закордон для того, щоб вилікувати неврологічних хворих, вони можуть відправитися в Трускавець, щоб покращити своє здоров'я. Мені було дуже цікаво дізнатися, що Україна близька до того, щоб вилікувати всі хвороби і зробити "вічну молодість". Також наша країна єдина побудувала український радіотелескоп.


    2.) Я ознайомилась з дуже цікавим відео про одну з клавіш на нашому комп'ютері. Це клавіша Windows. Я підозрюю, що більшість людей, які користуються ПК не знають про можливості цієї клавіші, а як виявилось, з нею існує понад 30 комбінацій. Такі відео є досить інформативними і допомагають полегшити роботу з ПК.
    Шаравська Вікторія
    37 група

    ReplyDelete
  160. 1. Ознайомившись з відео я зрозумів, що Україна має досить великий потенціал у розвитку галузі науки. Для мене було відкриттям те, що Україна має досить багато корисних наукових відкриттів які визнані в усьому світі. Але головне, що українські науковці не зупиняються на досягнтому і продовжують розвивати наукові галузі. Також вразило те, що завдяки молекулярно-біологічним дослідженням Україна здатна вилікувати практично всі хвороби і зробити реальною "вічну молодість". Але, на жаль, на даний момент наука має недостнє фінансування для подальшого розвитку, що значно призупиняє її діяльність та функціонування. Це прикро адже саме наука в наш час має величезний вплив на суспільство з розвитком якої наша країна зможе потрапити у вищий рівень конкурентної спроможності.

    2. Як користувач ПК мене зацікавило відео про секретну клавішу Windows. Відео для мене було дсить цікавим та корисним. З нього я дізнався, що існує понад 30 комбінацій з цією клавішею хоча в наш час більшість користується ПК, але не використовують усіх його можливостей. Такі відео є дуже корисними в наш час, що значно полегшить роботу з ПК.
    Рассохін Артем 37 група

    ReplyDelete
  161. 1) Відео про досягнення українських вчених у галузі астрономії стало відкриттям для мене. Була вражена кількістю отриманих нагород і досліджень у цій сфері.
    Також вразило те,що в Україні була одна з найбільних СРСР обсерваторій і найбільший телескоп.
    Безперечно, розвиток астрономії є перспективним шляхом розвитку науки нашої країни.

    2)Мені сподобалось відео про шпаргалки. Одразу пригадується час сесії. І такий феномен як "шпаргалка" є сам по собі доволі цікавим. Доволі незвичною і лояльною є позиція викладача щодо шпаргалок.
    Я погоджуюся з тим,що студенти стали більш лінивими і менш креативними (і це стосується не тільки шпаргалок)
    Слєсарева Олена
    32 група

    ReplyDelete
  162. 1) Перш за все, хочеться відмітити, що надзвичайно приємно було переглядати відео і усвідомлювати, що українська наука має переспективи стати у один ряд з європейською. Надихає той факт, що можна почути історію становлення науки в Україні безпосередньо від українських науковців. Після перегляду відео, я ще раз переконалась, що діяльність української науки не обмежеється лише однією сферою, Україна може гордитися науковцями в різних галузях. Найбільше мене зацікавили слова Катерини Амосової про те, що чим більше пацієнт освічений, тим легше його лікувати, і тим більше важливих професійних вмінь отримає лікар. Ось воно, значення знань у житті людини.
    2) Чесно кажучи, я надаю перевагу іноземним науковим телеканалам, наприклад, BBC чи Discovery. Іноді дивлюсь український проект 'Як це працює'. Довіряю лише тим програмам, які підтверджують свої слова фактами і працюють із відомим науковцями, а не складають фіктивні псевдонаукові 'лякалки', аби тільки люди дивилися. Як кажуть, довіряй, але перевіряй.
    BBC Science пропонує серію чудових наукових документальних фільмів, які цікаво дивитися. Також особисто мені подобається передача на Discovery How It`s Made. Відео короткометражне, але відкриває історію і спосіб виробництва іжі чи інших речей. Можна дізнатися дуже багато нового і цікавого.
    Наприклад, дане відео розповідає про звичайну жуйку. Мало хто знає, що винайдена вона була ще у Давній Греції, а от сучасну жуйку винайшли в Америці, і винахідник - дантист. Жуйки роблять з резини або пластику, додаючи різні домішки. Я вважаю, що досить цікаво дивитися на процес виробництва такої звичайної жуйки і усвідомлювати, що не одна людина, не один науковець працювали, щоб зробити жуйку такою, якою ми її бачимо сьогодні.
    https://www.youtube.com/watch?v=WB3st6SQnsk&index=8&list=PL32FA477549932530
    Olha Sadlovska, group 36

    ReplyDelete
  163. .Дані відео справили на мене велике враження.
    Астрономічна наука ,цитологія,флористика, кібернетика, інформатика, фізика, хімія та інші науки сьогодні розвиваються в нашій державі. Всі досягнення, які Україна має у сфері науки відбулися при мінімальних ресурсах, тому що ,на жаль, держава не вважає за потрібне,виділяти певну кількість коштів для подальшого розвитку . І це - сумно.
    Адже,є багато галузей ,які ще розвинуті не досить добре. Є ще безліч не досліджених речей,явищ,хвороб та способи іх лікування.
    На мою думку, нам варто розвивати галузі, що підтримають нашу економіку, а саме аграрний сектор. Адже це гріх не користуватися тим, що дісталося у подарунок від природи. Крім того, як філолог, я не можу не сказати про необхідність національного самопізнання та розвиток міжнародної комунікації, що виведе нашу державу на міжнародний рівень.

    Ілона Бондарчук
    32 група

    ReplyDelete