Sunday 6 September 2015

Лекція 4. Інформаційний пошук. Робота з науковою літературою.

Завдання 1. Прочитайте "Технологія роботи з науковою літературою" http://www.info-library.com.ua/books-text-3034.html Чи користувалися Ви до прочитання цієї статті якимись методиками опрацювання наукових джерел? Чи є  у Вас власні індивідуальні методики роботи з науковою літературою?
Завдання 2. Відвідайте сайт курсу https://sites.google.com/site/ondpereklad2012/, прочитайте вимоги до проекту і виконайте Крок 1 - оберіть орієнтовну тему курсової роботи для проекту (лише для роботи в межах навчальної дисципліни). Починайте працювати над Кроком 2 та над Кроком 3.
Завдання 2. Відвідайте сторінку сайту курсу https://sites.google.com/site/ondpereklad2012/samostijna-robota/informacijni-resursi і, використовуючи пошукові можливості мережі інтернет здійсність пошук наукової  інформації з обраної Вами теми курсової (https://sites.google.com/site/ondpereklad2012/vimogi-do-proektu).

Завдання 3. Прокоментуйте Ваші враження від використання запропонованих інтернет-ресурсів. Які з них Вам сподобалися./ не сподобалися в аспекті результативності відповідей на запити/ релевантності знайдених документів/ зручності пошуку/ легкості доступу до повнотекстових документів? Проаналізуйте знайдені матеріали (зазначивши обрану Вами орієнтовну тему курсової роботи!!!!!).

Завдання 4. Якими інтернет-ресурсами користуєтеся Ви для пошуку валідної інформації? Чому Ви користуєтеся цими ресурсами?  Поділіться посиланнями (links) на Ваші улюблені ресурси.


187 comments:

  1. Мені ще не доводилось працювати з методиками опрацювання наукових джерел,але завдяки цій статті я винесла багато цікавого та корисного щодо технології роботи з науковою літературою.
    На жаль, я не маю власних індивідуальних методик щодо роботи з науковою літературою,оскільки я не мала такого виду роботи.

    Я обрала орієнтовану тему своєї курсової роботи "Семантико-структурна типологія англійських та українських прізвищ."Відвідала сторінку сайту курсу та за допомогою пошукової мережі "Google" здійснила пошук наукової інформації з обраної мною теми курсової.
    На мою думку, найякіснішим інтернет-ресурсом є "Google" , і я не помилилась оскільки відразу ж знайшла достатньо ,відповідно до моєї теми курсової, інформації завдяки "Google".
    Шевчук Лілія
    35 група

    ReplyDelete
  2. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" я зрозуміла,що увесь цей час неправильно користувалася науковою літературою і джерелами. Я повністю погоджуюсь з методом вивчення питання або проблеми від загального до конкретного. Адже для того,щоб вивчати якесь вузьке питання або проблему потрібно мати глибокі знання з данної галузі.


    Для наукової роботи я обрала тему про вживання сленгу у літературі. Т.я вважаю це питання доволі актуальним. Вживання сленгу є доволі поширеним і цікавим явищем.
    Мені здається ,що найяскравішим і найвідомішим прикладом для розгляду данної проблеми буде "Над прірвою у житі" Селінджера.
    Вивчення данної теми буде не тільки корисним,але й цікавим.
    На мою думку,використання інтернет-ресурсів є не обов'язким,не основним,так точно. Я б надала перевагу бібліотеці та книжкам. Адже так не буде спокуси скопіювати думку попереднього автора,а придумати щось своє,оригінальне.

    33 група
    Увіна Надія

    ReplyDelete
  3. Я обрала тему курсової роботи № 15: Особливості персонажного мовлення: стилістичний аспект (на матеріалі сучасних англомовних прозових творів).
    Найбільше корисних результатів схожих за темою видали пошукові системи www.google.com та http://www.looksmart.com. Завдяки посиланням і сайтам, які запропонували мені ці дві пошукові системи, я тепер знаю, як має виглядати моя робота, як оформити її та як правильно використати цитати. Було досить цікаво подивитися як в одному тексті поєднуються українська та англійська мови. В знайдених джерелах були представлені цитати з творів та проаналізовані на вміст різних лексем та гендерних аспектів мовлення персонажів та автора. Я побачила як оформлюється бібліографія. Багато інформації було подано теоретично(була розглянута головна проблема, роз’яснено деякі терміни, вказана актуальність роботи), а вже в другій частині робіт були подані приклади та їх аналіз. Висновок написано досить коротко. Найгірші результати видала пошукова система www.hotbot.com. Серед усіх запропонованих сайтів та робіт, не було жодної схожої теми.
    Ненько Наталія 32 група

    ReplyDelete
  4. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  5. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" я зрозуміла,що не зовсім правильно користувалася науковою літературою. Я безпосередньо погоджуюсь з твердженням, що уміти працювати з книгою - це означає швидко розбиратися в її структурі, правильно оцінювати і фіксувати в зручній формі все, що здається цікавим і потрібним, для виконання наукового дослідження. Чесно кажучи, я завжди стараюся перед початком роботи зосередити увагу на предметі вивчення. Але...це не завжди виходить, тому що, якщо мені не цікаво то немає бажання робити те чи інше. Хоча, так як звичка до довгого розкачування на початку роботи є шкідливою то я стараюся включитися в роботу якнайшвидше. Загалом я можу сказати, що стаття дійсно варта уваги! Вона є цікавою та корисною для студентів.
    Я обрала тему курсової роботи №21 "Лінгвостилістичні характеристики сучасної англомовної поезії". Я відвідала сторінку сайту курсу та за допомогою пошукової мережі "Google" здійснила пошук наукової інформації з обраної мною теми курсової. Чесно кажучи, я не помилилась з вибором пошукової системи, я завжди користуюся нею і вона мене ні разу "не підводила". Також мені сподобалась запропонована Вами пошукова система - "LookSmart". Я відразу ж знайшла достатньо, відповідно до моєї теми курсової, інформації.Завдяки посиланням і сайтам, які запропонували мені ці дві пошукові системи, я тепер знаю, як має виглядати моя робота, як оформити її та як правильно використати цитати.
    В знайдених джерелах було представлено безліч доступної та зрозумілої мені інформації про англомовну поезію. Англомовна поезія (ХХ – ХХІ століття) внесла великий вклад в світову культуру. Вона подарувала нам видатних поетів, пісенників, драматургів. Англомовна поезія кінця ХІХ - початку ХХІ ст. характеризується різноманітністю стилів і напрямів, а також великою кількістю талановитих поетів, творчість яких стала прекрасним набутком світової літератури. В знайдених джерелах було представлено багатьох видатних поетів та поетес. Наприклад, у результаті дослідження поетики Е. Дікінсон я зрозуміла, що поетеса системно використовує інверсії, повтори, паралельні конструкції, тропи, синестезію та словесно-поетичні образи. Відповідно, індивідуально-авторська граматика Е. Дікінсон базується на конвергенції стилістичних засобів і прийомів та концептуальних складових образів. Найгірші результати видала пошукова система "Open Directory" та "DailyStocks.com". Серед усіх запропонованих сайтів та робіт, не було жодної схожої теми.
    Ксюша Яремчук 34 група

    ReplyDelete
  6. Нажаль, до прочитання цієї статті я ніколи не користувалась методиками опрацювання наукових джерел. Тому в мене немає індивідуальні методики роботи з науковою літературою і тому стаття "Технологія роботи з науковою літературою" була надзвичайно корисною для мене, я зрозуміла як краще вибирати потрібний матеріал.
    Для курсової роботи я обрала тему «Особливості функціонування сленгу у художньому тексті ». На мою думку, дана тема є надзвичайно актуальною в нашому суспільстві.
    Користуюсь пошуковими системами іноді можна потрапити на готову курсову роботу, це заважає студента подумати над темою. Тому потрібно користуватись релевантною, валідною інформацією, яка знаходиться в бібліотеці університету, міста тощо. Там міститься перевірена інформація, написана вченими, професорами, кандидатами наук. Саме ці джерела зможуть допомогти та навіяти на правильну думку. Саме це спричиняє успішну здачу курсової роботи. І тому я буду використовувати саме ці джерела для написання курсової роботи.

    ReplyDelete
  7. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  8. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  9. Стаття під назвою "Технологія роботи зі спеціальною літературою" виявилась досить корисною для мене, оскільки я не маю чіткої системи роботи зі спеціальною літературою. Подано багато корисних порад, якими я буду користуватись і надалі.
    Для курсової роботи я обрала тему "Сучасна англомовна фентезі: композиційні та лінгвістичні аспекти".Ця тема є досить цікавою для мене.
    Серед запропонованих інтернет-ресурсів сподобалась пошукова система Yahoo! Результати пошуку надали досить багато інформації щодо обраної мною теми. Також непогано спрацювали пошукові системи Hot Bot,Excite,LookSmart. Не видала доречної інформації система Gigablast.
    Зазвичай, для пошуку необхідної інформації я використовую пошукову систему Google оскільки вона є більш удосконаленою та має достатню кількість інформації. Іноді використовую також ресурси бібліотек, адже там, на мою думку, завжди можна знайти більш надійну, валідну інформацію, ніж у пошукових системах Інтернету.
    Книш Ірина
    33 група.

    ReplyDelete
  10. 1. Запропонована Вами стаття «Техніка роботи з науковою літературою» цікава та пізнавальна. Я обов’язково збережу її у себе на комп’ютері, адже в ній є багато корисних порад стосовно правильного користування науковими джерелами. До того як я прочитала цю статтю, я користувалася схожими методиками опрацювання наукової літератури. Під час роботи с книгами та статтями я робила нотатки на полях, котрі допомагали мені краще орієнтуватись в матеріалі.

    Особисто в мене, якихось конкретних методик немає. Я просто намагаюсь максимально зосередитись на роботі та опрацювати якомога більше наукових джерел.

    Також, я дуже вдячна, що в цій статті зазначені приклади оформлення «Списку використаних джерел» тому, що під час підготовки рефератів для мене часто було проблемою правильно оформити цю частину своєї роботи.

    2. Для своєї курсової роботи я обрала тему №21 «Лінгвостилістичні характеристики сучасної англомовної поезії.».

    3. Я проглянула список рекомендованих пошукових систем. По обраній мною темі найбільш цікаву інформацію я знайшла за допомогою пошукових систем «Google» « Lycos» та «Yahoo». Завдяки інформації, знайденій в інтернеті, я розглянула особливості та основні напрямки сучасної англомовної поезії. Прочитала біографії та особливості творчості видатних поетів (Вiстен Гью Oден, Ділан Томас, Тед Х’юз та інш.). Інформації дуже багато, тому важко відразу охопити весь її об’єм. Також, доволилось відсортовувати непотрібну інформацію та порівнювати її з іншими джерелами.

    4. Зазвичай під час пошуку необхідного мені матеріалу я надаю перевагу пошуковій системі «Google», проте сьогодні я дізналась, що є багато інших пошукових систем, завдяки яким також можна знайти цінну інформацію з питань, котрі мене цікавлять.

    Щипанської Марії, 31 група.

    ReplyDelete
  11. Стаття "Технологія роботи з науковою літературою" містить дуже корисні поради та практичні рекомендації для роботи зі спеціальною літературою. Підтримую ідею з олівцем, завжди коли працюю над певним матеріалом, маю простий олівець, щоб виділяти найголовніше та робити певні нотатки, тоді увага зосереджена на потрібній інформації. Я обов`язково візьму всі інші поради на замітку, вони мені пригодяться при написанні курсових робіт.
    Для курсової роботи я обрала тему «Особливості функціонування сленгізмів у сучасних художніх творах.»
    Підбірка інтернет-ресурсів мені сподобалася, я оцінила їх практичність та зручність. Але не всі пошукові системи мені сподобались, так як більшість дають ті самі пошукові результати, що й Google. Тому все таки надаватиму перевагу Google. Окрім того, по моїй темі не так вже й багато інформації, як може здатися на перший погляд, тому у цьому випадку я не можу витрачати свій час на пошук там, де інформація відсутня або повторюється. Тому я гадаю, що інформацію, яка мені потрібна, буде простіше знайти в бібліотеці.
    Зазвичай для пошуку інформації я користуюсь пошуковою системою Google, так як вона для мене є найзручнішою.

    Прокопчук Яна, 31 група

    ReplyDelete
  12. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  13. На мою думку, стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» є корисною та пізнавальною для кожного студента. До прочитання цієї статті я не користувалася ніякими методиками опрацювання наукових джерел, і не маю ніяких індивідуальних методик користування з науковою літературою. Проте один з методів користування з науковою літературою є близьким для мене. Це принцип нотування, намагаючись виділити в тексі головну думку. Я часто використовую цей принцип при підготовці до занять. Інформацію і рекомендації, які наведені в статті, я з радістю використаю при написанні моєї курсової роботи.
    Я обрала тему для моєї курсової роботи «Лінгвостилістичні характеристики сучасної англомовної поезії».
    Відверто говорячи, деякі з запропонованих інтернет-ресурсів були для мене новими, які я не використовувала раніше. Пошуковою системою Google я користуюся найчастіше, але в аспекті результативності відповідей на запити та зручності пошуку мені також сподобалися такі пошукові системи як «Netscape Search», «Yahoo!» та «Hot Bot».
    Ліщенко Віра
    36 група

    ReplyDelete
  14. Я користувався декількома методиками роботи з наукової літературою під час підготовки до іспитів. Особливо мені припала до вподоби методика виділення головного та важливого (підкреслення, позначки, виписки на окремих аркушах та картках). Дієвими тут також є різнокольорові заставки.
    Орієнтовна тема моєї курсової роботи - "Мовно-стилістичні особливості публічних промов (на матеріалі промов Дж. Буша)".
    Найбільш корисним пошуковцем для мене виявився MSN Search (Bing), де я знайшов велику кількість літератури саме на тему моєї курсової роботи. Хоча Google традиційно добре відреагував на мій запит. Також я збираюся звернутися до книжкових архівів Обласної наукової бібліотеки м.Житомира.
    Я завжди надаю перевагу Google тому, що ця пошукова система перевірена і часом, і досвідом. Ну, а сайтом, який надає мені найбільше інформації є Wikipedia, хоча інформація звідти не може вважатися на 100% надійною.
    Богдан Муський
    35 група

    ReplyDelete
  15. 1. Стаття є інформативною та корисною. До прочитання статті я користувалась такими методиками обробки тексту, як підкреслення, винесення на поля символів(знак оклику),і я вже знаю, що це знаки схвалювання, а також занотовування скороченої інформації на папері. Крім цього, іноді я виписую цитати, які наштовхнули на роздуми.
    Власних унікальних методик я не маю, але сподіваюсь, вони з'являться з досвідом.
    2. Я вибрала тему "Особливості вживання сленгу в газетному тексті", адже, працюючи над цим дослідженням, можна проаналізувати статті зарубіжних газет, а також ознайомитись з особливостями англійського жаргону.
    3. Для пошуку інформації я використовувала електронні ресурси бібліотеки Вернадськог та пошукову систему Google Scholar. Зручнішою виявилась Google Scholar, бо бібліотека Вернадського не видала результатів пошуку, напевно, через специфічність обраної теми.
    Особисто я користуюся пошуковою системою Google, а також обласною бібліотекою у м. Житомирі.
    32, 303.

    ReplyDelete
  16. 1. Стаття несе у собі важливу інформацію про те як правельно організувати робоче місце та процес праці. До прочитання цієї статті я використовувала такі способи як: виділення необхідного тексту, виносила на поля важливі тези та словосполучення під час обрабки тексту. Власних методик користування з науковою літературою я не маю.
    2. Я обрала тему курсової роботи "Гендерні особливості англомовних текстів у мережі Інтернет"
    3.Особисто я відзначила для себе "Ask Jeeves" - надзвичано інформатиний та цікавий сайт.
    Начастіше для пошуку потрібної інформації я використовою пошукову систему Google, вона є зручною у використанні.

    ReplyDelete
  17. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  18. Читаючи статтю одразу можна винести для себе дуже багато корисної інформації. Вона дає змогу краще розібратися в джерелах та налаштувати себе на робочий лад. При опрацьовуванні різних наукових джерел, я обираю:виписування головного, маркування тексту різнокольоровими маркерами та підкреслювання необхідної інформації. Власних методик щодо користування джерелами в мене немає, але в майбутньому, сподіваюсь вдосконалити свої знання й підібрати для себе щось індивідуальне.
    Я обрала орієнтовну тему курсової роботи "Лінгвокультурні характеристики англійської казки". Розглянувши за допомогою запропонованих інтернет-ресурсів результати з вибраної теми, хочу зазначити, що не сподівалась на позитивні результати. Гадала, що ця тема не буде актуальною. Але релевантність мене вразила, багато корисної, розширеної та цікавої інформації. Зазвичай, гадаю як і більшість людей, я використовую пошукову систему Google, та якщо ніяких цінних результатів не виявляється, користуюсь Yandex, що є також досить зручною системою для пошуку інформації.
    33 група.

    ReplyDelete
  19. 1. Стаття являється досить цікавою та інформаційною. Вміщає в собі поради, про кращі методи організації робочого місця та процесу праці. У процесі прочитання статті я намагалася виділяти необхідну інформацію з тексту та виносила на поля важливі, на мою думку, тези. Власних методик користування з науковою літературою я не маю.
    2. Тему курсової роботи я обрала "Лінгвокультурні характеристики англійської казки."
    3.Більш за все мені сподобався сайт "Ask Jeeves" - він являється звучним у користуванні, що я не мало важливим у роботі.
    Частіше всього користуюсь пошукачами Google i Yandex, що є досить зручними та мають багато цікавих функцій.
    Віталіна Зінченко, 32

    ReplyDelete
  20. 1) Особисто для мене стаття виявилася досить цікавою адже раніше я ніколи не працювала з науковою літературою у великій кількості. Деякі прийоми, як наприклад скорочення та система символів, як застосовую вже давно, але більшість порад виявилися для мене новими.
    2) Я обрала тему «Гендерні стереотипи в англомовній комерційній рекламі: лінгвостилістичний аналіз.».
    3) Серед пошукових систем я помітила багато нових, про які я раніше не чула. У відповідь на одні й ті ж ключові слова, вони дали майже однакові результати, однак найзручнішими для мене виявилися Google, Yahoo!, Lycos та Ask.com (останній надав більш наукові результати), бо під час виведення результатів вони висвітлюють адресу сайту, а це значно допомагає у визначенні надійності джерела.
    4) Особисто я користуюсь пошуком Google та сайтами з електронними підручниками (http://pidruchniki.com/)
    Палашкевич Анастасія, 36 група

    ReplyDelete
  21. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  22. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  23. Я вважаю, що стаття "Технологія роботи з науковою літературою" – чудова шпаргалка для науковців-ночатківців. В ній дуже лаконічо та зрозуміло викладено основні поради щодо методів опрацювання різної літератури.
    Звичайно, до прочитання статті я користувалася деякими методиками ( виписувала найцікавішу інформацію на карточки, підкреслювала потрібне у тексті та робила позначки), однак дана інформація обов'язково стане мені у пригоді, адже написання курсових та дипломних робіт уже не за горами.
    Стосовно нашої проектної роботи, то я обрала тему:"Лексичні засоби виразності у публічних промовах.
    Як правило, коли мені потрібна інформація, я звертаюсь до таких пошукових систем як Goggle та Yandex, оскільки вони надзвичайно зручні та прості у використанні.Проте, мені абсолютно не подобаються Question-and-Answer Search Engines. На мою думку, інформація не завжди достовірна на подібних сайтах.І на останок, я б хотіла порадити Вам ще одну електронну пошукову систему – http://shukalka.com.ua/ Як на мене, то там доволі валідна інформація, гарна результативність відповідей.

    ReplyDelete
  24. Стаття « Технологія роботи з науковою літературою» є дуже корисна та цікава, адже там представлено ряд порад як правильно працювати з науковою літературою, щоб робота над дослідженням була ефективною. Вивчення наукової літератури – це дуже копітка праця,яка займає багато часу, але водночас це є основним «стрижнем» наукового дослідження. Кожен дослідник, науковець у своїх працях спирається на дослідження своїх попередників,опрацьовуючи,різні літературні джерела. Варто пам`ятати, що існує декілька методів опрацювання наукових джерел , кожен науковець обирає найбільш сприятливі для нього. Особисто я, деякі з методів перераховані в статті використовувала при підготовці до семінарів , екзаменів т.д. і т.п. Проте, прочитавши, статтю я збагатила свої знання інформацією, про те як правильно працювати з науковою літературою.
    Також, мені дуже сподобався вислів І.Павлова : «Навчіться робити чорнову роботу в науці. Вивчайте, співставляйте, накопичуйте факти. Яким би досконалим не було крило птаха, воно ніколи не змогло б підняти його вверх без опору на повітря. Факти - це повітря вченого. Без них ви не зможете злетіти. Без них ваші «теорії» пусті потуги». Науковець абсолютно правий, адже від того наскільки якісними є наші записи по ходу читання залежить те наскільки якісна буде наша наукова робота.
    Тема курсової роботи,яку я обрала звучить таким чином «Особливості вживання сленгу у газетному тексті.» Актуальність теми полягає в тому, що використання та поширення сленга у засобах масової інформації, зокрема газетах, стало досить розповсюдженим процесом.
    Для пошуку інформації я ,як правило, використовую такі пошукові системи як Goggle та Yandex, тому що вони прості у використанні і там майже завжди можна знайти потрібну інформацію. Для роботи над обраною темою курсової я ,також, використала такий ресурс як Noodle Tools, за допомогою опції Media я знайшла англомовні газети,щоб опрацювати статті для практичного розділу курсової роботи.
    Матеріали,які я знайшла в пошукові системі Goggle досить корисні,адже там подана інформація і про проблематику визначення сленгу, і про характерні риси поняття «сленг» та багато іншого.
    Що стосується інших ресурсів,якими я користуюся , то це
    https://search.yahoo.com/search
    http://www.looksmart.com/search
    http://shukalka.com.ua/
    Галицька Людмила 32 група

    ReplyDelete
  25. Данная статья была для меня очень полезной, так как для каких-то заданий или проектов я пыталась использовать один источник. Так как мне казалось использование нескольких казалось может только запутать меня. Но благодаря статье я поняла что ничего сложного в этом нет. Более того очень полезными оказались советы по поводу экономии времени, так что бы сделать роботу максимально быстрой и продуктивной.
    Ориентированной темой моей курсовой работы стала " Гендерные стереотипы в англоязычной коммерческой рекламе: лингвостилистический анализ " . Выбранная тема актуальна, так как гендерные стереотипы, на сегодняшний день, являются очень популярной темой для обсуждения и научных исследований . Взаимосвязь в коммерческой рекламой делате эту тему только интересней и популярней, так как сегодня реклама окружает нас везде, где бы мы не были.
    Для поиска информации я использовала поисковые системы Google, Yahoo и Yandex, так как давно с ними знакома и не имею сложностей в использовании. Просмотрела множество рекламных роликов и постеров связанных с гендерными стереотипами. Также ознакомилась с множеством полезных статей на выбранную тему.
    Подходящих и полезных материалов - множество. Искать нужную информацию было достаточно легко и удобно, единственное с чем у меня возникли трудности это с проверкой релевантности информации, так как в многих статьях автор или источник не указаны и нет возможности проверить достоверность.
    Фещенко Дарья. 34 группа

    ReplyDelete
  26. Я вважаю, що стаття "Технологія роботи з науковою літературою" є цікавою, інформативною, пізнавальною та корисною. Особисто я відкрила для себе дещо нове. Я дізналася про етапи вивчення наукових джерел інформації. Для мене була новою методика читання наукової літератури, адже вона являється дещо іншою ніж художня. Зазвичай я перед початком роботи зосереджую увагу на предметі вивчення. Я намагаюся не відволікатись від усіх поточних турбот і переключаюся на зміст і мету виконуваної роботи. Я завжди наводжу порядок на своєму робочому місці, адже безлад не додає мені натхнення для виконання роботи.
    Я обрала «Лінгвостилістичні характеристики сучасної англомовної поезії». Я знайшла велику кількість корисного для мене матеріалу по даній темі у таких пошукових системах як Google, Yandex та DuckDuckGo. Адже на даних сайтах можна знайти найбільш точну інформацію. Зазвичай на них я практично завжди знаходжу інформацію, яка мені потрібна, тому проблем з пошуком необхідної інформації для моєї курсової роботи я не мала.
    Косянчук Марина, 34 група

    ReplyDelete
  27. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" я винесла для себе багато нового. Для того щоб провести свою наукову роботу правильно ми, перш за все, маємо вміти правильно користуватися з літературою. Застосування знаків та різного типу підкреслень є швидким та зручним способом кращого ознайомлення з літературою. Звичайно, потрібно робити нотатки, виписувати терміни, цитати (обов'язково з назвою книги, автора та сторінкою).
    Я обрала тему: "Лексичні та граматичні особливості розмовного стилю (на матеріалі персонажного мовлення)". При пошуку інформациї я отримала велику кількість матеріалу по даній темі. При пошуці я користувалася пошукачем Google, Yandex, Excite, LookSmart та http://shukalka.com.ua/.
    Кулієва Кароліна, 33 група.

    ReplyDelete
  28. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  29. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  30. Стаття "Технологія роботи з науковою літературою" виявилася цікавою та корисною для прочитання. Кожен студент повинен уміти працювати з книгою, відшукувати для себе потрібну інформацію. Стаття містить, безперечно, велику кількість порад та методів, які можуть стати у пригоді кожному студенту при опрацюванні наукової літератури. До прочитання данної статі я вже мала навички користувалася деякими методами, які допомагають мені відшукати потрібну інформацію та виділити головне. Ще зі школи залишилася звичка при прочитанні літератури користуватися простим олівцем або кольоровим маркером, за допомогою яких можна виділити якісь ключові слова, головну думку. Багато методів, які були наведені у статті, виявилися для мене новими, і відверто кажучи, цікавими.
    Для курсової роботи я обрала тему: "Лінгвокультурні характеристики англійської казки". При підбірці інформації для курсової робити я користувалася періодичними виданнями обласної бібліотеки м. Житомира а також інтернет-ресурсами (Google, Yahoo!, LookSmart, Hot Bot). Проте найбільшу перевагу як інтернет - ресурсу, я надаю Google, оскільки усі інші пошукові системи видають подібні результати. Я оцінила запропоновані пошукові системи, в деяких із них я змогла відшукати досить непогану інформацію до обраної мною теми курсової роботи. Проте, найчастіше я користуюся такими пошуковими системами як Google та Яндекс, адже саме вони перевірені часом та досвідом.

    Боровик Юлія
    31 група

    ReplyDelete
  31. Дана стаття виявилась дуже пізнавальною та цікавою для мене. На мою думку мета цієї статті в тім, щоб показати певні критерії праці з книгою та інформацією,яку вона несе також швидко розбиратися в її структурі, правильно оцінювати і фіксувати в зручній формі все, що здається цікавим і потрібним, для виконання наукового дослідження.
    Для курсової роботи я обрала тему: "Особливості вживання сленгу в газетному тексті" Коли я шукала інформацію для своєї курсової роботи, я використовувала видання з бібліотеки та пошуковий ресурс Google. Інформації було вдосталь, тож я знайшла те ,що мені було потрібно.

    ReplyDelete
  32. Так, я користувалася методом побіжного читання, що допомагало мені ознайомитися з усієї інформацією книги. Звісно це є тільки загальне ознайомлення з науковою літературою, але це дає можливість здійснити загальний аналіз інформації та фактів, що наявні у книжці. Побіжний огляд змісту дає змогу відшукати потрібну інформацію.
    Я вражена наявністю таких зручних пошукових систем, особливо як LookSmart, Netscape Search та Excite. Тому що займаючись пошуком інформації у даних пошукових системах можна знайти інформацію у вузькій галузі, що допомагає відсіяти зайву інформацію, якою інтернет просто переповнен. Для курсової роботи, я обрала тему: “Лінгвостилістичні характеристики сучасної англомовної поезії.”. Під час пошуку вибраної інформації, я знайшла багато релевантних та актуальних наукових джерел за допомогою лінків, які наведені вище. Я буду користуватися цими зручними лінками.
    Взагалі, я користуюся дуже популярним лінком Google, але гугл дає дуже поширені рамки інформації, що потребує більше часу на аналіз інформації. Але там можно знайти дуже багато цікавих та насичених інформацією джерел.
    32 група

    ReplyDelete
  33. Так, я користувалася методом побіжного читання, що допомагало мені ознайомитися з усієї інформацією книги. Звісно це є тільки загальне ознайомлення з науковою літературою, але це дає можливість здійснити загальний аналіз інформації та фактів, що наявні у книжці. Побіжний огляд змісту дає змогу відшукати потрібну інформацію.
    Я вражена наявністю таких зручних пошукових систем, особливо як LookSmart, Netscape Search та Excite. Тому що займаючись пошуком інформації у даних пошукових системах можна знайти інформацію у вузькій галузі, що допомагає відсіяти зайву інформацію, якою інтернет просто переповнен. Для курсової роботи, я обрала тему: “Лінгвостилістичні характеристики сучасної англомовної поезії.”. Під час пошуку вибраної інформації, я знайшла багато релевантних та актуальних наукових джерел за допомогою лінків, які наведені вище. Я буду користуватися цими зручними лінками.
    Взагалі, я користуюся дуже популярним лінком Google, але гугл дає дуже поширені рамки інформації, що потребує більше часу на аналіз інформації. Але там можно знайти дуже багато цікавих та насичених інформацією джерел.
    32 група

    ReplyDelete
  34. Стаття "Техніка роботи зі спеціальною літературою", на мій погляд, є дуже корисною,адже вона розкриває життєво-важливе питання для науковця - робота з текстом.В наш час є дуже багато, навіть занадто, інформації і вибрати з неї найголовнішу та ту яка відповідає дійсності -питання не з легких. До прочитання статті я не мав якоїсь окремої методики роботи з тесктом, але я отримав достатньо інформації та спробую її використати. Я також розумію, що загальні методики не можуть допомогти всім, тому хочу виділити свою власну техніку роботи з літературою.
    Я обрав орієнтовну тему крусової № "Лексико-семантичні особливості рекламних оголошень рекламних текстів у мережі Інтернет."На мою думку, тема є достатньо актуальною в сучасному інтернет-суспільстві.
    Під час пошуку інформації до курсової я користувався такими пошуковими ресурсами як LookSmart, MSN Search, Google, Yahoo!, Hot Bot та інші. З поміж усіх приємно виділились LookSmart, MSN Search, Google, вони видавали найбільше інформації по темі. Усі інші не влаштували мене в аспекті зручності пошуку та результивності відповідей.LookSmart, MSN Search, Google поповнили мою курсову цінними матеріалами, всі три пошукові ресурси мали відносно однакові відповіді, але LookSmart трішки відставав.
    Зазвичай, я користуюсь такими пошукачами як Google(https://www.google.com.ua/) та Яндекс(https://www.yandex.ua/). Вони влаштовували мене як користувача в спекті результативності, зручності та достовірності. Та нещодавно мене приємно здивували MSN Search і LookSmart, вони майже нічим не постуваються Google та Яндекс.
    32 група

    ReplyDelete
  35. Стаття "Техніка роботи зі спеціальною літературою", на мій погляд, є дуже корисною,адже вона розкриває життєво-важливе питання для науковця - робота з текстом.В наш час є дуже багато, навіть занадто, інформації і вибрати з неї найголовнішу та ту яка відповідає дійсності -питання не з легких. До прочитання статті я не мав якоїсь окремої методики роботи з тесктом, але я отримав достатньо інформації та спробую її використати. Я також розумію, що загальні методики не можуть допомогти всім, тому хочу виділити свою власну техніку роботи з літературою.
    Я обрав орієнтовну тему крусової № "Лексико-семантичні особливості рекламних оголошень рекламних текстів у мережі Інтернет."На мою думку, тема є достатньо актуальною в сучасному інтернет-суспільстві.
    Під час пошуку інформації до курсової я користувався такими пошуковими ресурсами як LookSmart, MSN Search, Google, Yahoo!, Hot Bot та інші. З поміж усіх приємно виділились LookSmart, MSN Search, Google, вони видавали найбільше інформації по темі. Усі інші не влаштували мене в аспекті зручності пошуку та результивності відповідей.LookSmart, MSN Search, Google поповнили мою курсову цінними матеріалами, всі три пошукові ресурси мали відносно однакові відповіді, але LookSmart трішки відставав.
    Зазвичай, я користуюсь такими пошукачами як Google(https://www.google.com.ua/) та Яндекс(https://www.yandex.ua/). Вони влаштовували мене як користувача в спекті результативності, зручності та достовірності. Та нещодавно мене приємно здивували MSN Search і LookSmart, вони майже нічим не постуваються Google та Яндекс.
    32 група

    ReplyDelete
  36. Стаття "Технологія роботи з науковою літературою" містить дуже корисні поради для роботи з науковою літературою. Я працювала з певними науковими джерелами і завжди використовувала олівець для позначення важливих елементів тексту. Також корисно перечитувати нову інформацію декілька разів, щоб краще зрозуміти зміст прочитаного.
    Я обрала для наукової роботи тему "Лексико-семантичні особливості англомовних юридичних текстів". Під час пошуку інформації для розкриття цієї теми я скористалася багатьма пошуковими системами. В основному там були наявні однакові дані, але їх було мало. Тому краще користкватись ресурсами бібліотеки та англомовними ресурсами, щоб успішно виконати власне дослідження.

    Калітюк Аліна, 37 група.

    ReplyDelete
  37. На мою думку, стаття «Технологія роботи з науковою літературою» є надзвичайно корисною для нас. Роблячи перші кроки при написанні курсової чи дипломної, важливо знати подібну інформацію, адже це складає основу успішного виконання роботи. Безперечно, кожен науковець спирається на досвід і здобутки своїх попередників, попередньо вивчаючи і аналізуючи їхні праці. Дана стаття навчає, як це робити правильно. Вивчення наукової літератури з необхідної теми здійснюється не для запозичення матеріалу, а для обдумування знайденої інформації і вироблення власної концепції, власного бачення проблеми і пошуку можливих шляхів її вирішення.
    Я вважаю, що відмічати цікаві цитати, спірні факти, важливу інформацію, до якої хотілося б потім повернутися і детальніше її розглянути необхідно при роботі з наукової літературою. Я часто відмічаю, підкреслюю головні думки, висновки, важливі вислови при читанні літератури, підготовці до навчання, екзаменів, практичних занять, семінарів. Чесно кажучи, при читанні художньої літератури я теж частенько виділяю місця, які мені особливо сподобалися. Так потім легше знайти потрібну тобі думку, цитату. І просто перечитавши виділене ти можеш з легкістю зрозуміти суть інформації в цілому.
    Я обрала орієнтовну тему курсової роботи для проекту – «Лексичні засоби виразності у сучасному рекламному тексті (на матеріалі англомовної соціальної реклами).». Я вважаю, що ця тема цікава, адже будь-які аспекти у вивченні реклами – досить поширеному і важливому засобу пропаганди у наші дні, є завжди актуальними і відповідають розвитку країни в цілому.
    Запропонований перелік пошукових систем дозволяє дослідити дану тему з різних сторін і якнайповніше розкрити питання. Я переглянула наявну інформацію з теми в таких пошукових системах як http://www.yahoo.com/ , http://www.hotbot.com/ , http://www.altavista.com/ , http://www.google.com/ , http://www.looksmart.com/. Інформації багато і вона потребує детальнішого опрацювання.
    Особисто я найчастіше користуюся такими пошуковими системами:
    http://www.google.com/ ,
    http://www.yahoo.com/ ,
    https://www.yandex.ua/.
    Проте після перегляду пошукових систем із поданого списку, я буду користуватися і ними. Приємно вражає зручність у використанні і результативність пошуку у деяких з них (наприклад http://www.looksmart.com/) .
    32 група

    ReplyDelete
  38. 1) Для мене стаття є цікавою. Про такі прийоми: використання скорочень, система символів – я вже знав. Та відкрив для себе декілька нових.
    2) Я обрав тему: «Лексико-семантичні особливості рекламних оголошень рекламних текстів у мережі Інтернет.»
    3) Серед запропонованих пошукових систем, я помітив вже знайомі, але якими до цього я не користувався через погану індексацію сайтів. Всі вони на одні й ті самі запити видавали різні посилання. Слід звернути увагу, що найпопулярніші пошукові системи можуть на перших місцях видавати сайти з рекламними посиланнями, які не будуть нести корисного навантаження. Для мене найзручнішими виявились: Google, Yahoo! та Ask.com. Хотілося б відмітити, що у поданому списку я не знайшов свою улюблену пошукову систему для пошуку саме наукової інформації на англійській мові (Wolfram Alpha).
    4) Особисто я користуюсь пошуком Google, іноді використовую Bing та сайти, які дають можливість переглянути електронні версії підручників, які необхідні мені під час підготовки до семінару чи при написанні реферату.
    Каверін Сергій, 36 група

    ReplyDelete
  39. На мою думку, представлені нам матеріали є дуже актуальними та корисними. Це є велика підказка для нас, новачків у цій справі. Особисто я найчастіше користуюсь такими мережами, як http://www.google.com/ ,
    http://www.yahoo.com/ , https://www.yandex.ua/., але із задоволенням буду пробувати нові пошукові сайти, представлені нам. Надзвичайно велику цінність несуть відео, в яких можна відзначити окремі корисні пункти щодо написання курсових та дипломних.Для себе я обрала тему "Мовні стилістичні особливості текстів газетних статей".Вона є досить обширною та цікавою.
    Аліна Марцинкевич,32 гр

    ReplyDelete
  40. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" я зрозуміла, що я неправильно і не ефективно використовувала наукову літературу. Я не мала чіткої системи організації системи роботи з літературою. Тепер я знаю, як правильно і чітко користуватися літературою. Найголовніше потрібно обрати тему і мету курсової, якої ти будеш писати. Потім чітко дотримуватися правил, які були дані в запропонованій статті. Потрібно бути зосередженим на своїй роботіі не відволікатися.
    Для курсової роботи я обрала тему: «Вживання фразеологізмів в повсякденному житті» . На мою думку, це одна з актуальних тем сьогодення, адже мова допомогає спілкуватися один з одним, та фразеологізми збагачують нашу мову. По обраній мною темі найбільш цікаву інформацію я знайшла за допомогою пошукових систем «Google» « Lycos» та «Yahoo». Також я звернулася за допомогою до бібліотеки і використала джерела, які мені потрібно. На мою думку правильний пошук інформації-це хороший початок для написання курсової.
    Ірина Блажко, 33 група.

    ReplyDelete
  41. Опрацьовуючи матеріал, насамперед обираю головну, більш загальну інформацію для того, щоб глибше зрозуміти мою тему. Тільки потім заглиблююсь в деталі.
    Не слід одразу набирати десятки джерел. Треба спершу взяти кілька, детально опрацювати, а лиш потім набирати ще і ще, в залежності, скільки всього потребуєте. У випадку, коли Ви одразу набираєте дуже багато джерел, є велика вірогідність того, що Ви просто заплутаєтесь в матеріалі.
    Перед тим, як почати роботу, я намагаюсь вирішити всі проблеми, які будуть мене відволікати.
    Дуже важливою є організація часу. Коли я маю якусь роботу, я намагаюсь раціонально розподілити свій день, для того, щоб я могла відвести певний час на цю роботу і при цьому ще мала час на відпочинок, адже це немало важливо.
    Кожного разу, коли я готуючись до семінарських та практичних занять, читаю книгу, будь то художня література чи наукова, я намагаюся відмітити корисну інформацію, яку я зможу в подальшому використати.
    Для того, щоб відмітити потрібну інформацію я використовую кольорові маркери, якщо це мій власний підручник, або закладки, якщо це бібліотечна книжка.
    Я обрала тему курсової роботи, яка звучить так : «Особливості вживання сленгу у газетному тексті.» Найзручнішим інтернет ресурсом для пошуку потрібної інформації є Google. З його допомогою я можу легко знайти джерела для своєї роботи.
    Бондар Катерина, 34 група

    ReplyDelete
  42. Ознайомившись з статтею "Технологія роботи з науковою літературою" , я для себе відкрив багато цікавого, та нового , дізнався як правильно слід шукати , та використовувати на практиці потенціал інтернету , та не тільки , як правильно організовувати роботу, щоб не тратити власний дорогоціний час. Ця стаття відкрила мені очі , я задоволений, що мав змогу переглянути та навчитись правильно використовувати наукову літературу.
    2) Я обрав тему:Лінгвокультурні характеристики англійської казки.
    3)Я був здивований такою кількістю пошукових систем, мені сподобалось знаходити інформацію в незнайомих для мене пошукових системах, а саме http://www.hotbot.com,http://www.looksmart.com,http://www.go.com.
    4) Я користуюся відомими пошуковими ситемами такі як Google(www.google.com ) Yahoo! (www.yahoo.com) MSN Search (http://search.msn.com ), Янексом(https://www.yandex.ua) Вони для мене дуже зручні та дають мені необхідну інформацію))
    Переглянувши відео, я зрозумів як зберегти свій час , знаючи усі тонкості і поради які були запропоновані))

    Ців'юк Роман,33 група

    ReplyDelete
  43. 1) Дана стаття видалася мені дуже корисною та цікавою,прочитавши її я відкрила для себе багато методів опрацювання наукової літератури, які буду використовувати в подальшому. Дуже корисною є інформація щодо опрацювання саме літературних джерел,адже це пов'язане з моєю професією і обов'язково стане мені у нагоді.До опрацювання статті,у мене не було конкретної методики опрацювання тексту,але тепер я намагатимусь дотримуватись запропонованих порад та правил.
    2) Я обрала тему : "Вживання політично коректних новотворів у сучасних газетних статтях." На мою думку,дана тема є актуальною і я зацікавлена у її вивченні.
    3) Для пошуку інформації, я найчастіше використовую
    Google (www.google.com )
    Yahoo! (www.yahoo.com)
    Для мене вони є найзручнішими у використанні. Проте для пошуку інформації для курсової роботи,я скористалась і іншими ресурсами і знайшла доволі багато інформації по обраній темі.
    34 група

    ReplyDelete
  44. 1) Дана стаття видалася мені дуже корисною та цікавою,прочитавши її я відкрила для себе багато методів опрацювання наукової літератури, які буду використовувати в подальшому. Дуже корисною є інформація щодо опрацювання саме літературних джерел,адже це пов'язане з моєю професією і обов'язково стане мені у нагоді.До опрацювання статті,у мене не було конкретної методики опрацювання тексту,але тепер я намагатимусь дотримуватись запропонованих порад та правил.
    2) Я обрала тему : "Вживання політично коректних новотворів у сучасних газетних статтях." На мою думку,дана тема є актуальною і я зацікавлена у її вивченні.
    3) Для пошуку інформації, я найчастіше використовую
    Google (www.google.com )
    Yahoo! (www.yahoo.com)
    Для мене вони є найзручнішими у використанні. Проте для пошуку інформації для курсової роботи,я скористалась і іншими ресурсами і знайшла доволі багато інформації по обраній темі.
    34 група

    ReplyDelete
  45. Стаття "Технологія роботи з науковою літературою" виявилася для мене досить цікавою і пізнавальною. Думаю, інформацію, надану в ній, потрібно буде переглянути ще кілька разів, під час роботи над проектом та курсовою, оскільки поради, надані там, є, на мою думку, корисними.
    Оскільки до цього часу мені не доводилось проводити такі пошукові роботи, я не маю якоїсь методики підбору інформації і роботи з науковою літературою. Саме тут, думаю, і стануть у пригоді поради зі статті.
    Серед запропонованих тем я обрала "Гендерні особливості англомовних рекламних текстів у мережі Інтернет". Ця тема здалася мені цікавою.
    Оскільки я зазвичай користуюсь пошуковою системою Google, цього разу я теж вирішила скористатися нею для пошуку інформації на обрану тему.
    Інформації виявилось достатньо для обраної теми.
    Мацько Олександра
    33 група

    ReplyDelete
  46. Подана стаття виявилася для мене дуже корисно. На жаль, я ще не маю значного досвіду роботи із науковою літературою, але я відкрила для себе багато методів,які будуть допомагати мені при роботі з науковою літературою. Так як цього року ми будемо писати курсові роботи,навички роботи з науковою літературою нам просто необхідні.
    Щодо теми моєї курсової роботи, найбільше мене зацікавила така: «Актуалізація концепту «Die Frau» в німецьких фразеологічних одиницях».
    Серед запропонованих пошукових систем я побачила багато відомих мені раніше, наприклад такі:
    http://www.google.com/ ,
    http://www.yahoo.com/ ,
    https://www.yandex.ua/.
    Вони влаштовують мене як користувача, перевірені часом та досвідом. Та я відкрила для себе і інші інтернет-ресурси, які можуть бути корисними при написанні наукової роботи.
    Загаєцька Тетяна
    31група

    ReplyDelete
  47. Завдання 1. Раніше мені доводилося працювати з науковою літературою, і це дійсно набагато простіше робити, якщо ти маєш певну методику. Мої перші рази опрацювання наукової літератури, показали що я набагато менше відволікаюся, якщо на столі якомога менше сторонніх речей (нічого не падає, непотрібно кожен раз шукати олівець і т.д.). Також, я завжди намагаюся працювати із копіями, роздруківками, оскільки мені важко працювати без поміток та маркеру. Але ця стаття стала для мене корисною, оскільки тепер я знаю як оформлювати джерела та багато нових правил цитування.
    Завдання 2. Я обрала тему «Лінгвостилістичні характеристики сучасної англомовної поезії», оскільки вона виявилася для мене найцікавішою.
    Завдання 3. Я проглянула список рекомендованих Вами пошукових систем. По темі «Лінгвостилістичні характеристики сучасної англомовної поезії» більше інформації я знайшла за допомогою пошукових систем «Google», «Yahoo». За допомогою інтернет джерел я розглянула особливості та основні напрямки сучасної англомовної поезії, її представників та познайомилася з їх творчістю. Можу сказати, що з цієї теми є достатньо інформації, тому потрібно виділити час на її сортування та визначення релевантності певних джерел.
    Завдання 4. В основному я користуюся пошуковими системамаи «Yandex» та «Google». Мені зручно з ними працювати та більшість запропонованої інформації підходить темі. Для пошуку наукової літератури мені сподобався сайт scholar.google.com. Корисною функцією цього сайту є можливість створення сповіщень для заданого запиту. Коли ви створюєте сповіщення, то з часом Google буде присилати вам на пошту повідомлення, в яких будуть наводитись статті по визначеним ключовим словам. Це дозволяє вам бути в курсі більшості останніх подій в обраній галузі.
    Мельник Каріна, 34 група.

    ReplyDelete
  48. До цього я не займався науковою літературою, тому поради виявилися, я надіюся на це, корисними у майбутньому при опрацюванні матеріалу. Цікаво було дізнатися про етапи аналізу наукової літератури, бо для мене завжди було важливо, щоб моя діяльність була чітко структурована. Я буду ще декілька разів звертатися до цієї статті, при написанні курсової роботи.
    Я обрав тему "Лексичні засоби виразності у сучасному рекламному тексті (на матеріалі англомовної соціальної реклами)" Цікаво аналізувати, яким чином реклама вливає на нас і "змушує" купляти саме той, а не інший товар.
    При пошуку інформації на цю тему я побачив, що досить багато різних статей та взагалі інформації щодо мого питання. Це надихає на робото над курсовою.
    Я користуюся лише пошукувачем Гугл, бо Яндекс завжди видає якусь нісенітницю, там потрібно досить коректно ставити запит, в той час, як Гугл знаходить те, що треба.
    Камзолов Олександр 32 група.

    ReplyDelete
  49. До цього я не займався науковою літературою, тому поради виявилися, я надіюся на це, корисними у майбутньому при опрацюванні матеріалу. Цікаво було дізнатися про етапи аналізу наукової літератури, бо для мене завжди було важливо, щоб моя діяльність була чітко структурована. Я буду ще декілька разів звертатися до цієї статті, при написанні курсової роботи.
    Я обрав тему "Лексичні засоби виразності у сучасному рекламному тексті (на матеріалі англомовної соціальної реклами)" Цікаво аналізувати, яким чином реклама вливає на нас і "змушує" купляти саме той, а не інший товар.
    При пошуку інформації на цю тему я побачив, що досить багато різних статей та взагалі інформації щодо мого питання. Це надихає на робото над курсовою.
    Я користуюся лише пошукувачем Гугл, бо Яндекс завжди видає якусь нісенітницю, там потрібно досить коректно ставити запит, в той час, як Гугл знаходить те, що треба.
    Камзолов Олександр 32 група.

    ReplyDelete
  50. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  51. До прочитання даної статті меня вже доводилося працювати з науковою літературою, але зараз я розумію, що моя робота могла би пройти швидше і принести кращий результат, якби я ознайомився з даною або схожою на дану статтею до початку роботи з науковою літературою. Звичайно, що ці поради є потенціально корисними, і я буду керуватися ними, при роботі з науковоми джерелами під час написання курсової роботи.
    Для наукової роботи я обрав тему "Лексичні та граматичні особливості розмовного стилю (на матеріалі персонажного мовлення)", тому що мені завжди було цікаво визначати принципіальні відмінності між розмовним стилем мови та стилями, які мають чітку регламентацію.
    Я завжи користувався пошуковою системою "Google", якою я скористався і на цей раз і отримав достатньо потрібної для мене інформації, поповнити запас якої я завжди можу, завітавши до бібліотеки. "Google" завжди задовольняв мої потреби, як користувача мережою інтернет, а його альтернативи, такі як "Yandex", "Rambler" тощо значно відстають від "Google".

    Іскоростеньский Микола, 35 група

    ReplyDelete
  52. Ще до прочитання статті я користувалася методикою, за якою від самого початку роботи свідомо обмежується коло джерел. Вважаю, що вона є найбільш продуктивною і економить час, відведений на наукове дослідження. Пошук валідної інформації забирає у науковця багато сил і енергії, а от як не витрачати час дарма і в подальшому встигнути більш детально розглянути практичні моменти роботи є справжньою дилемою. Джерела інформації є повсюди, але релевантні з них лише одиниці. Тому погоджусь, що прискіпливий відбір інформаційних ресурсів і написання приміток на полях для швидшого пошуку в уже готових матеріалах, допоможе як початківцю, так і досвідченому науковцю досягти беззаперечного успіху у своїх починаннях.
    Орієнтовною темою свого проекту курсової я обрала «Мовно-стилістичні особливості сучасної наукової прози (на матеріалі наукових статей з лінгвістики)». Із запропонованих пошукових систем найбільш популярною вважаю Google, адже сама є активним користувачем цієї системи. Подібний пошук в окремих ресурсах (AllExperts.com, Dogpile) не дав бажаного результату, але припускаю, що це є цілком логічно, адже тема дуже специфічна.
    P.S.: відео «How to Write a Good Term Paper» вразило своєю доступністю і чіткістю у кроках до виконання наукової роботи, тому обов’язково візьму його на замітку.
    Осипчук Мирослава, 34 група

    ReplyDelete
  53. Дана стаття видалась мені досить цікавою та корисною. На жаль, я не маю досвіду роботи з науковою літературою, але в майбутньому ця стаття, безсумнівно, буде корисною. Орієнтовною темою свого проекту курсової роботи я обрала "Лексичні засоби виразності у публічних промовах", тому що мені цікаво, як можна під час промови звернути на щось увагу, підкреслити щось. Запропоновані інтернет-ресурси мене зацікавили, але згодом я зрозуміла, що Google дає найбільшу кількість валідної інформації.
    Ісько Яна, 35 група

    ReplyDelete
  54. До прочитання даної статті мені ще не доводилось працювати з різними методиками опрацювання наукових джерел, проводити наукове дослідження для мене це щось нове та цікаве. Саме це чекає мене в майбутньому, коли я буду писати свою курсову роботу. Стаття виявилась надзвичайно грунтовною і корисною для мене. Я зрозуміла як правильно виконувати роботу, крок за кроком, поступово і не в останні дні перед захистом. Також на замітку я взяла те, що потрібно використовувати цитати і як це правильно робити, а також оформлення використаних джерел.
    Для майбутньої теми курсової я обрала тему "Засоби стилізації розмовного стилю в творах Емілі Бронте". Серед перелічених пошукових систем, я частіше всього використовую Google. Я вважаю, що з ним легко працювати і швидко знаходити потрібну інформацію.
    Я переглянула декілька інтернет-ресурсів, вони мені сподобалася, я оцінила їх практичність та зручність, але не всі пошукові системи мені сподобались, так як Google. Мабудь, через те, що я ніколи не стикалась з ними, а користувалась тільки одним.

    Невмержицька Катерина
    35 група

    ReplyDelete
  55. Стаття "Технологія роботи з науковою літературою" є надзвичайно цікавою для мене, адже до цього часу я не користувалася нічим подібним. Надалі, буду використовувати поради з цієї статті. На жаль, не можу поділитись своїм досвідом роботи з науковою літературою.
    Обрала тему №25 "Лінгвокультурні характеристики англійської казки", впевнена, що ця тема зацікавить не лише тих, хто полюбляє казки, а й поціновувачів англійської літератури. Запрпоновані інтернет-ресурси виявились надзвичайно корисними у пошуку інформації, а особливо:http://www.dissercat.com/, http://www.noodletools.com/debbie/literacies/information/5locate/adviceengine.html,
    www.google.com. Такі пошукові системи як Northern Light, AltaVista, AllTheWeb.com, Ask Jeeves, Gigablast не дали бажаних результатів. Особисто я, для пошуку валідної інформації, використовую Google і є ним задоволена. Як на мене це найпоширеніша та найзмістовніша пошукова система.

    Надія Хилько, 33 група

    ReplyDelete
  56. 1. Під час читання статті, згадалось як цікавилась історичними постатями та як опрацьовувала книгу Алана Буллока "Гітлер та Сталін". Книга була досить інформативною. Чесно кажучи, просто читати, це лише витрачати час, її потрібно було опрацьовувати. Особисто я, робила записи та позначки в книзі, частіше, це були різнокольорові підкреслення та виписи на сторінках.Перглядаючи книгу, знову, акцентувалась увага на замітках та пригадувалась більш розширена інформація. Гадаю, що при написанні курсової роботи, я буду притримуватись тих самих методів, котрі провірені особисто.

    2.Зацікавила тема "Гендерні особливості англомовних рекламних текстів у мережі Інтернет". Тема є досить актуальною, адже кожного дня ми зустрічаємо різноманітні текстові реклами в мережах інтернет.Скориставшись інформаційними ресурсами, знайшла цікаві статті.Найбільш вразили інформаційні ресурси як Dogpile, Yahoo та Go.com. Бібіліотека імені В.Вернадського та наукова бібліотека Хмельницького національного університету, нажаль, не надали інформації.
    Для пошуку інформації, використовую такі пошукові системи: Bing, Goodle та Яндекс.
    Апалько Карина, 32 група

    ReplyDelete
  57. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  58. Стаття "Технологія роботи з науковою літературою" є досить повчальною та корисною. Прочитавши дану статтю, я дізналась більше про методи опрацювання наукової літератури. Деякі поради взяла на замітку, адже вони стануть у нагоді при написанні курсової роботи. Також користуюсь деякими методами при опрацюванні матеріалу(наприклад: виділення найголовнішого).
    Більшість представлених інтернет-ресірсів виявились новими для мене.Проте, я надаю перевагу пошуковій системі Google, яка є досить популярною,особливо студентів , а також перевірена часом.
    Петренко Катерина,31 група

    ReplyDelete
  59. На жаль, я ще не мала справи з опрацюванням наукових джерел, однак ця стаття дала мені декілька корисних порад щодо моєї майбутньої діяльності. Я впевненна, що знайду методику яка найбілш лежить до моєї душі, та яка принесе мені найкращі результати, адже у кожного своя методика.
    Я обрала тему "Лексичні засоби віразності у сучасному рекламному тексті", оскільки вона є досить цікавою, тому що я можу дослідити безліч різних реклам, звідси вивести деякі маркетингові ходи, а також і сама навчитись новим засобам виразності, що, думаю, є безперечно корисним.
    Виконуючи кроки 2-3, я зрозуміла що в інтернете є безліч ресурсів на які можна посилатись, однак не все вони є валідними. Дещо було ще за 2004 рік, деякі сайти давали одну й ту ж саму інформацію, без ніяких посилань.
    Я вважаю, що найкращим джерелом є книга, яку ти можеш тримати в руках, гортати сторінки та дійсно читати думки важливих людей.
    Однак, я не заперечую корисність інтернету. Для мене гарними інтернет-ресурсами є Google, Yandex, Ukr.net та інші пошукові сайти. я Думаю, не потрібно зациклюватись лише на одному з них, потрібно користуватися різним, перероблюючи все більше інформації, щоб обрати найкориснішу.
    Потрібно користуватися кожною можливістю , яка у нас є.
    Дюрягіна Ірена, 34 група

    ReplyDelete
  60. Ця стаття розкрила важливість правильного обрання літератури для наукової діяльності. Безперечно, наукова діяльність потребує серйозного підходу, а отже серйозного ставлення до джерел, які дають нам фундамент для початку наукової діяльності. Я погоджуюсь з тим, що спеціальна література потребує спеціальної техніки роботи, яка б доцільно допомогла нам з відкриттям справжньої наукової новизни.
    Для роботи я обрала тему:Мовно стилістичні особливості текстів газетних статей(на матеріалі сучасних англійський та американських газет). Ця тема є досить актуальною ,так як ми маємо справу з газетами кожного дняю
    Новими для мене стали пошукові системи,однак в основному я користуюсь Google,так як ця пошукова система пропонує конкретну інформацію з теми.


    Карпінська Марина 33 група

    ReplyDelete
  61. Ще під час шкільного життя мені доводилося проводити наукові дослідження, при написанні науково-дослідницької роботи(МАН). Це дуже складна робота: десятки книжок, різні інтернет джерела, досліди та неповноцінний сон. Прочитавши статтю, я взяла багато нового і сподіваюся, що це допоможе мені в майбутньому.
    Темою своєї курсової я обрала "Особливості вживання сленгу в газетному тексті". Переважно користуюся такими пошуковими системами, як Google та Yandex, де я знаходжу все, що мені потрібно. Також використовую книги, які вдалося знайти в бібліотеці. Сподіваюся, що незабаром завершу свою роботу.
    Литвинчук Катерина
    35 група

    ReplyDelete
  62. 1)Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою".Я зрозуміла,що уміти працювати з книгою - це означає швидко розбиратися в її структурі, правильно оцінювати і фіксувати в зручній формі все, що здається цікавим і потрібним, для виконання наукового дослідження. Поки що не маю власних індивідуальних методик щодо роботи з науковою літературою, оскільки ще не працювала з таким видом роботи. Особливо важливою була порада, щодо правильного використання свого часу, щоб був максимальний ефект при мінімальний витраті часу.

    Для наукової роботи я обрала орієнтовану тему "Лінгвостилістичні засоби створення комічного в публічних промовах."Я відвідала сторінку сайту та за допомогою пошукової мережі "Google" та Yandex здійснила пошук наукової інформації з обраної мною теми курсової. Ця тема зацікавила, і мені було цікаво провести дослідження стосовно даної теми,її особливостей. Виконуючи кроки 2,3 я зрозуміли що в інтернеті не так багато інформації стосовно цієї теми,тому вирішила звернутися до книжок.
    Для мене гарними інтернет ресурсами є: Googlе та Yandex.

    Петюх Еліна 34 група

    ReplyDelete
  63. З опрацюванням наукових джерел зіткнулась ще під час навчання в школі. Особливих методик не використовувала, але моя робота з джерелами була схожою на ту, що описана в статті «Технологія роботи з науковою літературою», яка є дуже корисною для тих, хто працює над написанням наукових досліджень. Орієнтовна тема курсової роботи – «Мовно-стилістичні особливості публічних промов (на матеріалі промов Дж. Буша)». Тема надзвичайно цікава для дослідження, хоча я знаю, що промови відомих людей відразу даються на ретельний аналіз. Але маю намір зробити відкриття принаймні для себе. Традиційно користуюсь пошуковими системами Google та Yahoo. Корисними також стали Biography.com, AllExperts, Directgov. Також планую відвідати Обласну наукову бібліотеку м.Житомира.
    Рафаловська Юлія (34 група)

    ReplyDelete
  64. Так як раніше мені не доводилось працювати із науковою літературою, стаття «Технологія роботи з науковою літературою» для мене особисто є дуже цікавою.
    Для дослідження обрала тему № 25- «Лінгвокультурні особливості англійської казки» тема незвична і досить цікава для дослідження.
    Для пошуку інформації також переглядала багато інтернет-ресурсів,але все ж таки зупинилась на давно знайомій і перевіреній пошуковій системі Google,ну і звичайно ж відвідаю центральну бібліотеку нашого ВНЗ, так як точно впевнена що наші бібліотекарі допоможуть мені, якщо раптом у мене виникнуть якісь труднощі під час написання і дослідження.
    Білоус Інна
    34 група

    ReplyDelete
  65. 1.Інформація подана у статті «Техніка роботи з науковою літературою» безперечно стане для мене в нагоді при написанні курсової роботи і виконнання проекту. Ця стаття містить інфомацію, яка примножила мої знання з цього предмету.
    До того як я прочитала цю статтю, я користувалася схожими методиками в підготовці до екзаменів та заліків,а також коли писала реферати та доповіді.. Під час роботи з книгами та статтями я робила нотатки на полях, котрі допомагали мені краще орієнтуватись в матеріалі текту.Також ефективною є методика виділення головного та важливого (підкреслення, позначки, виписки на окремих аркушах та картках).

    2. Стосовно теми курсової роботи для проекту, я обрала тему №8 "Лексичні засоби виразності у публічних промовах" тому, що мені самій хотілося б стати обізнаною в цій темі. Окрім того, мені просто цікаво,що також важливо при виборі теми.

    3. Я переглянула список рекомендованих пошукових систем. По обраній мною темі найбільш цікаву інформацію я знайшла за допомогою пошукових систем «Google» « Lycos» та «Yahoo».
    Я вирішила дослідити лексичні засоби виразності на основі промов Стіва Джобса і Google не забарився із відповіддю на цей запит. Інформації дуже багато, тому важко відразу охопити весь її об’єм. Також, довелось відсортовувати непотрібну інформацію та порівнювати її з іншими джерелами.

    4. Завдяки цій статті я дізналася,що є багато інших пошкових систем окрім Google, які забезпечують релевантність інформації, результативність відповідей на запити,зручність пошуку та легкість доступу до повнотекстових документів.


    Нідзельська Анастасія
    Група 34

    ReplyDelete
  66. 1. На жаль, я ще не стикалась із методиками роботи зі спеціальною літературою, тому стаття виявилась для мене доволі пізнавальною і я впевнена, що користуватимусь порадами, поданими в ній, при написанні власного наукового дослідження. Хоча, деякими із запропонованих порад я користувалась і раніше, шукаючи інформацію для рефератів, доповідей, та й просто виконуючи різного роду завдання.

    2. Я обрала для своєї курсової орієнтовану тему "Лінгвокультурні характеристики англійської казки".

    3. Зазвичай я користуюсь пошукової системою Google. Та цього разу Google не порадував мене кількістю джерел. Сподобались пошукові системи Yahoo!, Hot bot, Bing. Варто зазначити, що всі пошукові системи відобразили приблизно однаковий контент.
    Обрана мною тема виявилась малорозробленою, тобто не вдалось знайти достатнього обсягу матеріалів відразу. Лише пошуковик Yahoo! у певній мірі здивував відносно достатньою кількістю матеріалів.

    4. Ця стаття відкрила для мене величезну кількість пошуковиків, якими я обов'язково скористаюсь у своїх дослідженнях, а також поради щодо пошуку наукової літератури.

    Савчук Галина
    36 група
    4.

    ReplyDelete
  67. Прочитавши статтю , я зрозуміла що багато чого робили не так як потрібно. Ця інформація донесла до мене можливості праці з книгою чи іншими інформаційними ресурсами . З опрацюванням джерел зіткнулась давно, мабуть ще в школі, але ніякох "особливої методики" не мала. Можливо лише залишала нотатки на полях щоб було швидше знайти, але так робили майже всі .
    В інтернет ресурсах я надаю переваг пошуковій системі Google, мабуть як і всі, але інколи, інформація може бути не валідною, тому ця система може бути "небезпечною".

    ReplyDelete
  68. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  69. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  70. Не можу сказати, що належним чином застосовувала методики опрацювання наукових джерел до прочитання статті. Я задовольнялася лише деякими примітивними , прототипними техніками: підкреслюванням тексту, паперовими закладинками або просто загортанням сторінок. Стаття відкриває широкий спектр способів продуктивного опрацювання наукових джерел , що надзвичайно корисно для нас, науковців-початківців.

    Скориставшись запропонованими пошуковими системами, я знайшла достатньо вичерпної інформації для того, щоб належним чином продемонструвати і дослідити особливості функціонування сленгізмів в сучасних художніх англомовних текстах в своїй курсовій роботі. Особливо сподобались електронні бібіліотеки ,адже інформація там найбільш достовірна і валідна.

    ReplyDelete
  71. Представлені у статті засоби роботи з літературою не були для мене вкрай новими, проте не усі з них мені доводилося використовувати. Зазвичай я позначаю цікаві частини тексту маркерами різних кольорів, підкреслюю, або клею на сторінки різні стіки.
    Я обала тему "Лексичні засоби виразності у публічних промовах". Так як я звикла працювати з пошуковою системою Google, то там я знайшла багато потрібної інформації. Проте, цікаво було дізнатися про інші пошукові системи, з якими я раніше не працювала.

    Ярощук Надія. 35

    ReplyDelete
  72. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  73. Я ніколи не працювала з науковими джерелами. Хоча робила реферат, використовували різні джерела, але правильного оформлення не було. Якщо я маю зробити певну доповідь, я намагаюся чим найбільше використовувати наукові джерела, відбираючи лише ту інформація, яка на мою думку найбільш влучно окреслює тему. Це може бути навіть одне речення з цілої статті, або навпаки, абзаци.
    Для наукової роботи я обрала тему «Гендерні особливості англомовних рекламних текстів у мережі Інтернет». Як на мене дана тема є актуальною в 21 столітті. Пошук я здійснила за допомогою пошукової системи Google. Саме за допомогою цієї системи мені зручно знайти будь-яку інформацію. Я одразу ж знайшла статтю на дану тему, яка мені підходить. Але я не обмежуюсь лише інтернет ресурсами. Можна спробувати знайти інформацію і в книжках, але ця тема є сучасна, тому не думаю що в книжках 1950-х років можна знайти хоч якісь думки щодо даної проблематики.
    Пелех Діана, 34 група

    ReplyDelete
  74. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" я зрозумів,що уміння правильно користувалася науковою літературою і джерелами значно полегшує і спрощує роботу, та пошук інформації. Щоб робота була дійсно повноцінною, треба використати багато джерел, і дуже уважно підійти до інформації, яка подана у них.

    Для наукової роботи я обрав тему Лексичні засоби виразності у публічних промовах. Здійснив пошук за допомогою пошукової системи Google, і знайшов багато корисної інформації. Завжди користуюсь цією системою, вона дуже зручна у використанні.

    Білявський Євген
    34 група

    ReplyDelete
  75. Стаття "Технологія роботи з науковою літературою" є досить цікавою та актуальною. В ній є вся необхідна інформація, яка неодмінно допоможе мені під час написання індивідуальної роботи, а потім і курсової. З цієї статті я дізналась багато нового, що зробить написання моєї наукової роботи набагато легшим.
    Я обрала тему "Структурно-композиційні особливості текстів Інтернет-новин.", так як вважаю її дуже актуальною в наш час. Ця тема здалась мені дуже цікавою і мені повинно сподобатись працювати над нею.
    Так як я ніколи раніше не писала наукових робіт, то в мене немає індивідуальних методів для роботи з науковими джерелами. Для пошуку інформації я використовувала пошукову систему Google, так як на данний момент вона для мене є найзручнішою. Але під час написання курсової роботи я неодмінно спробую й інші інформаційні ресурси.
    32 група

    ReplyDelete
  76. Стаття "Технологія роботи з науковою літературою" є досить цікавою та актуальною. В ній є вся необхідна інформація, яка неодмінно допоможе мені під час написання індивідуальної роботи, а потім і курсової. З цієї статті я дізналась багато нового, що зробить написання моєї наукової роботи набагато легшим.
    Я обрала тему "Структурно-композиційні особливості текстів Інтернет-новин.", так як вважаю її дуже актуальною в наш час. Ця тема здалась мені дуже цікавою і мені повинно сподобатись працювати над нею.
    Так як я ніколи раніше не писала наукових робіт, то в мене немає індивідуальних методів для роботи з науковими джерелами. Для пошуку інформації я використовувала пошукову систему Google, так як на данний момент вона для мене є найзручнішою. Але під час написання курсової роботи я неодмінно спробую й інші інформаційні ресурси.
    32 група

    ReplyDelete
  77. Зазвичай я набираю як можна більше різноманітної літератури з потрібної мені теми, а потім вже перечитую її і вибираю найбільш потрібні речі. Не маю звички писати щось на полях, незалежно від того належить книга мені чи ні, мені просто її шкода, тому завожу окремий зошит, де конспектую усі найважливіші факти, використовуючи скорочення.
    Стаття показала декілька шляхів спростити роботу: не писати з обох сторін листочка, використовувати картки, освоїти «швидке» читання, використовувати умовні позначки такі як знаки схвалення, знаки нерозуміння та знаки доповнення.
    Я обрала тему «Особливості функціонування сленгізмів у сучасних художніх творах», так як сучасна художня література є найголовнішим моїм захопленням і у минулому році, читаючи книгу на індивідуалку я зіштовхнулася з сленгом і він став для мене навіть деякою проблемою, не завжди було легко зрозуміти про що ж іде річ.
    Hot Bot мені сподобався через своє оформлення, такий яскравий і навіть зухвалий у якомусь сенсі, але на жаль інформація, яку він мені знаходив зовсім не відповідала моїй темі. Така ж ситуація була і з іншими пошуковими системами. Більшість з ним видавали приблизно одні й ті ж посилання, які не були корисними для мене. Зате стало зрозуміло, що більшість пошукових систем працюють за одним принцом, хоча досі не дуже розумію чому одні знаходять одну інформацію, а інші другу.
    Зазвичай я користуюся Google, він для мене є найбільш звичним і зручним. Іноді користуюся Яндекс. Насправді в цей раз за його допомогою я знайшла навіть більше інформації, ніж з Google, але не дивлячись на український запит отримала багато інформації російською мовою.
    Наконечна Наталія
    34 група

    ReplyDelete
  78. Стаття "Техніка роботи зі спеціальною літературою" є актуальною. Прочитавши статтю, я дізналась про те, як правильно підготувати себе до написання наукової роботи; про практичні прийоми, які спрямовані на те, щоб записи в процесі читання відбирали найменше часу і щоб потім ними можна було легко скористатися; про правила цитування; про способи розміщення списку використаних джерел.
    Темою для наукової роботи я обрала "Лексичні засоби виразності в сучасному реламному тексті". Для пошуку інформації я використовувала пошукову систему Google, оскільки на даний момент для мене вона є найзручнішою в використанні. Але я вважаю, що не потрібно обмежуватись лише інтернет - ресурсами.
    Марченко Марина, 37 група

    ReplyDelete
  79. Стаття "Техніка роботи зі спеціальною літературою" є актуальною. Прочитавши статтю, я дізналась про те, як правильно підготувати себе до написання наукової роботи; про практичні прийоми, які спрямовані на те, щоб записи в процесі читання відбирали найменше часу і щоб потім ними можна було легко скористатися; про правила цитування; про способи розміщення списку використаних джерел.
    Темою для наукової роботи я обрала "Лексичні засоби виразності в сучасному реламному тексті". Для пошуку інформації я використовувала пошукову систему Google, оскільки на даний момент для мене вона є найзручнішою в використанні. Але я вважаю, що не потрібно обмежуватись лише інтернет - ресурсами.
    Марченко Марина, 37 група

    ReplyDelete
  80. На перший погляд може здатися, що важливим є просто наявність інформації,а не уміння правильно та раціонально користуватися джерелами. Але прочитавши запропонований матеріал, я зрозуміла, що мало просто знайти необхідні джерела для написання індивідуальної роботи. Слід уміти відкидати зайве та вилучати необхідне. Це не лише зекономить час написання, але й не "перевантажить" курсову роботу непотрібним матеріалом. Можливо, друковані джерела є навіть кращим орієнтиром для взяття інформації, адже, у порівнянні з інтернетом, в книзі немає відволікаючих картинок та інформації, які гальмують процес написання роботи.
    Мельник Катерина, 37 група

    ReplyDelete
  81. 1. Стаття "Техніка роботи з науковою літературою" є корисною, інформативною та цікавою для прочитання. Раніше я , на жаль, не поділяла роботу з науковою літературою на етапи. Після прочитання статті я впевнилася у тому, що це у значній мірі оптимізує результат наукової діяльності та планую користуватися порадами автора статті у подальшій роботі з науковою літературою.
    2. Темою моєї курсової роботи я обрала «Лінгвостилістичні характеристики сучасної англомовної поезії».
    3. Для пошуку інформації я користуюся наступними пошуковими системами: Google, Yahoo!, Ask Jeeves, Lycos. Пошук інформації за темою моєї курсової роботи не викликав жодних проблем. Більшість посібників, книг та повних текстів можна з легкістю знайти в інтернеті та завантажити у зручному форматі для подальшої роботи з ними.
    4. Окрім Google, я використовую Google Академію (https://scholar.google.com.ua/). Цю пошукову систему доцільно використовувати для пошуку наукових публікацій всіх форматів і дисциплін.

    Лідія Федорова, 34 група

    ReplyDelete
  82. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" стає зрозумілим, що без правильних знань та навичок дійсно важко працювати з науковими джерелами. Без цього можна втрачати безліч часу при опрацюванні свого наукового дослідження. Головним завданням можна виділити - знаходити найнеобхіднішу інформацію серед безлічі джерел. Також варто відмітити, що найзручнішою пошуковою системою є Google. Своє науковою темою я обрав 16. Мовно-стилістичні особливості публічних промов (на матеріалі промов
    Дж. Буша). Завдяки пошуковій системі Google, я знайшов важливу інформацію для своєї теми. Проте, не варто забути про університетську бібліотеку, де можуть допомогти знайти й інші джерела.

    Комов Микола
    Група 35

    ReplyDelete
  83. Я не мала досвіду роботи з науковими джерелами до цього моменту. Стаття "Технологія роботи з науковою літературою" є досить цікавою, актуальною та необхідною. В ній є вся потрібна інформація, яка неодмінно допоможе мені під час написання індивідуальної роботи, а потім і курсової. З цієї статті я дізналась багато нового, що зробить написання моєї наукової роботи набагато легшим. Також зрозуміла, що користуватися потрібно лише перевіреними джерелами, а інформація з інтернету може бути не те, що недостовірною, а й небезпечною. Тому дана стаття ще й розкрила важливість обрання літератури для наукової діяльності.
    Машевська Катя 32

    ReplyDelete
  84. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  85. 1) Я користуюсь більшістю вказаних технік, окрім практичних, адже не лише рідко користуюсь фізичними книгами, а й не люблю робити помітки, псуючи вигляд книги. В даній статті дуже доречно викладені методики таких аспектів як наведення цитати, списку використаних джерел, тощо.
    3) Дані ресурси є чудовим засобом пошуку інформації і пропонують нові, достовірні й перевірені визначення та ресурси інформації. Знайдені матеріали за темою, котру я обрав (Irony as a stylistic device)
    більшістю є цитатами та визначеннями, та також можливо віднайти декілька наукових посібників.
    4) Зазвичай я користуюсь пошуковою системою bing ( https://www.bing.com/ ), тому що в порівнянні з іншими пошуковими системами у bing більшість результатів є серйозними і менш спрощеними.
    Качківський Павло, 34 група

    ReplyDelete
  86. Стаття для мене є досить корисною, адже ніколи я ніколи не користувався методиками опрацювання наукових джерел. Стаття "Технологія роботи з науковою літературою", для мене є особливо цікавою, і завдяки їй я зрозумів, як вибирати потрібний матеріал. Власних індивідуальних методик роботи з науковою літературою поки немає. Я вважаю, що дана стаття дала мені багато корисного матеріалу і він полегшить написання моєї курсової роботи. Зазвичай користуюсь пошуковою системою Google, та деякими електронними бібліотеками. Але найчастіше звертаюсь до книжок, адже інформація, що знаходиться в інтернеті, може буди не вірною.

    Ходачек Володимир, 35 група.

    ReplyDelete
  87. 1. Особисто я користувалась деякими з запропонованих у статті методик. У власних посібниках (тобто ті, які були куплені за власні кошти), я завжди робила якісь закладки, позначки полях, або виділяла інформацію маркером або олівцем. Щодо бібліотечної л-ри, то я робила ксерокси и вже на них робила позначки.
    2. Моя орієнтовна тема курсової роботи :"Засоби експресивно-емоційного синтаксису в англомовному пібліцистичному тексті".
    3. Я вводила тему своєї курсової роботи в різні пошукові системи, і, на жаль, дуже мало інформації. Я знайшла лише одну статтю за допомогою Google.
    4. Я користуюсь лише двома пошуковими системами, яким я можу довіряти :
    1 - https://www.google.com.ua/
    2 - https://www.bing.com/

    Лагута Ольга, 34 група.

    ReplyDelete
  88. 1) Стаття виявилась досить пізнавальною та корисною, адже для успішного виконання будь-якої наукової роботи потрібно правильно здійснити пошук інформації. Для мене завжди було проблемою виділити головне або ж знайти його у великому об'ємі тексту, так як особливої методики я не мала, тому надалі буду обов'язково користуватись порадами, на яких наголошує автор.

    2) Я обрала тему "Особливості вживання сленгу у газетному тексті."

    3) Зазвичай я користуюсь "Google". Але сьогодні відкрила для себе ще й "Yahoo" та "Hotbot", які надали значно більше інформації на запит моєї орієнтовної теми. На перший погляд, тема здається малодосліджуваною, проте, передивившись деяку частину контенту, все ж вдається знайти валідну інформацію щодо особливостей вживання сленгу у газетному тексті. Найбільше корисних джерел надав мені пошуковик "Yahoo".

    Оксана Ковбасюк, 36 група

    ReplyDelete
  89. 1) Стаття виявилась досить пізнавальною та корисною, адже для успішного виконання будь-якої наукової роботи потрібно правильно здійснити пошук інформації. Для мене завжди було проблемою виділити головне або ж знайти його у великому об'ємі тексту, так як особливої методики я не мала, тому надалі буду обов'язково користуватись порадами, на яких наголошує автор.

    2) Я обрала тему "Особливості вживання сленгу у газетному тексті."

    3) Зазвичай я користуюсь "Google". Але сьогодні відкрила для себе ще й "Yahoo" та "Hotbot", які надали значно більше інформації на запит моєї орієнтовної теми. На перший погляд, тема здається малодосліджуваною, проте, передивившись деяку частину контенту, все ж вдається знайти валідну інформацію щодо особливостей вживання сленгу у газетному тексті. Найбільше корисних джерел надав мені пошуковик "Yahoo".

    Оксана Ковбасюк, 36 група

    ReplyDelete
  90. Я ще не працювала з методиками опрацювання наукових джерел, тому візьму до уваги всі корисні поради. Раніше я користувалася загальнопоширеними методами такими як нотування, виділення певної інформації за допомогою знаків чи підкресленням тексту .
    Як для орієнтовної теми дослідження мені найбільше імпонує: "Особливості функціонування сленгізмів у сучасних художніх творах".
    Зазвичай пошук інформації я здійснювала у Google. Після декількох спроб використання наведених у статті пошукових систем, я ,можливо, через брак досвіду, знайшла недостатню кількість інформації. Також варто відзначити, що на особливу увагу заслуговують електронні бібліотеки, вони стануть надійним помічником у написанні наукових робіт.

    Маша Мінігулова
    36 група

    ReplyDelete
  91. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  92. 1. На мою думку стаття "Технологія роботи з науковою літературою" є надзвичайно пізнавальною та інформативною! До прочитання цієї статті я користувалася такими методиками опрацювання наукових джерел, як виділення головного та важливого, використання скорочень та нотування, а також виділила для себе декільна нових методик, які допоможуть мені у подальших наукових працях.
    2. Я обрала тему "Лексико-семантичні особливості рекламних оголошень рекламних текстів у мережі Інтернет", адже, на мою думку, вона є дуже актуальною на сьогодні.
    3, 4 Я вражена кількістю запропонованих інтернет ресурсів, адже раніше я була обмежена лише усім відомими пошуковими системами "Google" та "Yahoo!", які в принципі завжди давали результативні відповіді на запити, та тепер я відкрила для себе ще й такі зручні пошукові системи, як «Netscape Search» та «Hot Bot».
    Будім Олена, 36 група.

    ReplyDelete
  93. взагалі, особисто я, ніколи не опрацьовувала наукові джерела.
    і тепер я розумію, що, важливим етапом проведення дослідження є опрацювання нормативних, наукових, навчально-методичних та інших літературних джерел. Для визначення переліку джерел, які необхідно опрацювати при проведенні дослідження, а також при складанні бібліографії використовуються бібліотечні:

    ¨ систематичні каталоги, в яких картки з назвами творів розташовані за галузями знань;

    ¨ алфавітні каталоги, в яких картки на книжки розташовані в алфавітному порядку прізвищ авторів;

    ¨ предметні каталоги, що містять картки з назвами творів з конкретних проблем і спеціальностей;

    ¨ бібліографічні довідникові видання (покажчики по окремих темах і розділах).

    Крім того, використовують виноски і посилання в підручниках, монографіях, енциклопедичних словниках та ін.


    Я завжди шукала інформацію в інтернеті, це було легше та й часу багато не треба було, а піля спроби знайти інформацію в наукових джерелах(книжках), я знайшла набагато більше цікавою інформації. Тож візьму це до уваги.

    Луценко Анастасія 33гр

    ReplyDelete
  94. Данна стаття є досить популярною та пізнавальною. Без використання правильної літератури, неможливе написання хорошого проекту.
    Прискорити цілеспрямований відбір і вивчення літератури допоможе чітка орієнтація дослідника на тему проблеми та основні її питання (розділи і підрозділи). Звичайно ж, читання - це стимуляція ідей. Уважне ознайомлення з будь-яким текстом повинне викликати певні думки, гіпотези, які відповідають власному погляду на речі. Потрібно правильно та відповідально поставитися до питання використання додаткової літератури. Ми повинні вибирати саме основне, і доповнювати це своїми думками.

    Я досить задоволений такою великою різноманітністю інтернет- джерел. Особливо такими ресурсами як "Netscape Search"

    Максим Тітаров
    33 група

    ReplyDelete
  95. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  96. Деякими техніками з даної статті я користувалася. Я завжди намагаюсь підкреслити, виділити найважливіше. Часто роблю позначки, виписую собі в зошит або виокремлюю кольоровим маркером. Що стосуєтьсябібліотечної літератури, спочатку роблю ксерокопії а вже на них роблю відмітки.
    Моя орієнтовна тема курсової роботи "Граматичні особливості інфінітива в сучасному англійському реченні".
    В бібліотеці я взяла необхідну літературу, адже я більщу перевагу віддаю книзі, ніж сайту.
    Для пошуку івнформації я користують Google, але частіше звертаюсь до книг.
    Зайцева Валентина 35 група

    ReplyDelete
  97. 1. Я прочла предложенную статью о том, как следует работать со специальной литературой. Ранее мне не приходилось пользоваться какими-либо методиками обработки научных источников, так как у меня практически не имеется опыта написания научных работ. В своё время я просто по максимуму собирала информацию и по своему её интерпретировала. Но данная статья действительно будет полезна тем, кто решит заняться научной деятельностью и не будет знать с чего и как начинать.
    2. Для проектной работы в рамках дисциплины я выбрала тему №21 из предложенного списка. И с помощью определённых ресурсов я нашла подходящую информацию для подготовки вступления по теме данной работы.
    Отдельное спасибо за список поисковых систем, уверена что они мне понадобятся при написании курсовой работы в этом семестре.
    3. Как я сказала выше, я выбрала тему №3 из списка. Наиболее полезным поисковиком оказался всем известный Google и немного Яндекс.
    4.Так как я ранее не имела опыта написания научных работ, то не могу советовать определённый интернет- ресурс. Для работы над проектом в рамках дисциплины я само-собой собой использовала интернет-источники, так как нет смысла идти в библиотеку и искать материал, ведь моя курсовая работа в этом семестре будет по литературе, а не лингвистике. А для подготовки вступления информации в интернете предостаточно. Что касается написания настоящей курсовой работы, то тут я естественно пойду в библиотеку (благодаря 1 семинару я уже знаю куда идти), потому что информации в интернете хоть и много, но не всегда она может быть полезной.

    ReplyDelete
  98. Прочитавши данную статью мне стало намного легче работать с научной литературой. И так же она намного облегчила мне поиск материалов по теме моей предполагаемой курсовой "Лінгвостилістичні засоби створення комічного в публічних промовах". В статье описаны многие интересные способы работы с физическими копиями научной литературы. И хотя в век современных технологий использование подобной литературы стало менее популярно все равно стоит обращаться к подобным проверенным видам литературы.
    До этого я никогда не работала с научной литературой и мне не приходилось проводить подобный поиск информации по теме, поэтому статья помогла мне быстро найти правильный способ обработки и отбора данных которые могут считаться релевантными к моей теме.
    Из всех интернет ресурсов мне особенно пришлись по душе всеми любимый "Google" и новый для меня ресурс "LookSmart".
    Я никогда бы сама не подумала воспользоваться такими новыми путями и способами поиску информации.
    Александра Хоменко
    35 группа

    ReplyDelete
  99. Прочитавши статтю про методику опрацювання наукових джерел, я була здивована, наскільки швидко можна досягнути гарних результатів в процесі наукової роботи, якщо використовувати всі ці методи організації і пошуку наукової інформації. Раніше мені не доводилось працювати з особливими методиками опрацювання і знаходження наукової інформації, тому своїх порад надати не можу, але можу прийняти ті, що надаються в даній статті.

    Серед пошукових джерел найбільш зручними для мене є Google і Yahoo. Цікаво було дізнатись наскільки багато є пошукових систем. Я обрала тему: “Особливості вживання сленгу в газетному тексті”, адже тепер, сленг знайшов свій шлях і в ЗМІ, тому цікаво було б дізнатись про його застосування в офіційних публікаціях, таких як газети. Дуже допоміг пошук по темі на англійській мові, адже в англійській мові сленг почали використовувати в повсякденному мовленні ще з 20-х років. На мою думку, тема сленгу є дуже цікава і завжди актуальна, адже нові слова і сленгові вислови з’являються кожен рік.
    Кручініна Каріна
    35 група

    ReplyDelete
  100. 1. Прочитавши статтю, я зрозуміла, що навіть несвідомо при написанні рефератів та інших робіт в школу та університет я використовувала певні пункти , що вказані в статті: друкувала, виділяла маркерами та інші. Але все ж спеціально я не підбирала і не використовувала певну методику, тому що я ще не маю великого досвіду у написанні наукових робіт. З цього випливає, що власної методики опрацювання наукових джерел у мене немає.
    3. Я обрала тему №3 "Особливості функціонування сленгізмів у сучасних художніх творах". Ця тема мене зацікавила ще , коли я читала індивідуальну літературу на практичний курс основної іноземної мови. Як на мене, вона дійсно актуальна. І пошук наукових матеріалів це показав , адже я знайшла декілька дійсно цінних джерел. Джерела є надійними та різносторонніми.
    4. Я вже писала, що досвіду наукової роботи в мене не було, тому я ще не дуже добре розбираюся в якісних інтернет-ресурсах і тому порадити, на жаль, нічого не можу.
    Буткевич Дар'я
    36 група

    ReplyDelete
  101. 1. Стаття дійсно корисна для кожного студента, який займається науковою діяльністю та працює з великою кількістю літератури. Адже зараз найдорожчим для нас ресурсом є час. Всі ми хочемо за мінімальний проміжок часу отримати максимальний результат. В статті можна знайти багато цікавих порад. З деякими я вже зустрічався. Нотування, виділення головного. Але на мою думку найскладніше навчитися не відволікатися. Особливо, коли тебе чекає велике і важливе завдання.
    2.Я обрав орієнтовну тему курсової роботи "Лінгвостилістичні засоби створення комічного в публічних промовах." Ця тема є для мене цікавою, тому я вважаю, що зможу провести вдале дослідженя, яке також буде цікавим для кожного
    3.4. Звичайно пошуковик №1 є Google, а основним інформаційним джерелом є Wikipedia тому, що вони загально відомі та зручні. Але потрібно розширювати межі пошуку, тож для мене корисними виявився MSN Search (Bing).
    Каменчук Олександр 32 група

    ReplyDelete
  102. Стаття під назвою "Технологія роботи зі спеціальною літературою" виявилась досить корисною та цікавою для мене, оскільки у мене не має якоїсь чіткої системи роботи зі спеціальною літературою. Подано багато корисних порад, якими можна користуватися при написанні курсової роботи.
    Тему для своєї курсової роботи я обрала "Особливості функціонування сленгізмів у сучасних художніх творах".
    Зазвичай я користуюсь "Google" та "Yandex". Але сьогодні відкрила для себе ще й "Yahoo" та "Hotbot", які надали значно більше інформації щодо теми моєї курсової роботи.
    Завдяки поданій статті я дізналася, що існують ще й інші пошукові системи якими я раніше не користувалася.

    Оксана Кльоц
    35 група

    ReplyDelete
  103. Стаття під назвою "Технологія роботи зі спеціальною літературою" виявилась досить корисною та цікавою для мене, оскільки у мене не має якоїсь чіткої системи роботи зі спеціальною літературою. Подано багато корисних порад, якими можна користуватися при написанні курсової роботи.
    Тему для своєї курсової роботи я обрала "Особливості функціонування сленгізмів у сучасних художніх творах".
    Зазвичай я користуюсь "Google" та "Yandex". Але сьогодні відкрила для себе ще й "Yahoo" та "Hotbot", які надали значно більше інформації щодо теми моєї курсової роботи.
    Завдяки поданій статті я дізналася, що існують ще й інші пошукові системи якими я раніше не користувалася.

    Оксана Кльоц
    35 група

    ReplyDelete
  104. Стаття -це немов помічник починаючому науковцю. Нам було подано різні методики,серед яких кожен міг вибрати саме ту,яка здається більш практичнішою саме йому. Також,причитавши статтю,всі ,мабуть,дійшли висновків про неправильність написання раніше робіт,добору інформації і тд.Тепер ми більш-менш маємо уявлення і поради про те,як саме потрібно готуватися до написання чито рефератів,курсових робіт,будь-чого.
    Серед запропонованих тем,я обрала "Лінгвокультурні характеристики англійської казки". Мені ця тема здалася цікавої.хоча б просто для себе. Я вважаю,що тема перш за все повинна зацікавити саму людина,яка працюватиме над нею,тоді робота буде більш ефективною. Погодьтеся,не кожен захоче приділяти увагу написанню роботи,тема якої є нудною або ж зовсім чужою для науковця.
    Пошукавши певні джерела для написання,знайшла багато пошукових систем,в яких міститься актуальні інформація щодо моєї теми. Зазвичай я використовую Google та Yandex,але тепер буду використовувати не лише ці пошукові системи,для мене відкрилася ще більша їх кількість з якісною інформацією.

    Пипченко Алла,35 група

    ReplyDelete
  105. Запропонована стаття «Техніка роботи з науковою літературою» дуже пізнавальна та цікава. До прочитання цієї статті, мені ще не доводилося користуватися методиками опрацювання наукових джерел. Я обрала тему курсової роботи №9 «Лексико-семантичні особливості англомовних економічних текстів». Серед запропонованих інтернет-ресурсів сподобались пошукові системи Yahoo та Hot Bot. Зазвичай, для пошуку необхідної інформації я використовую пошукову систему Google.
    Ренькас Руслана 35 група

    ReplyDelete
  106. До прочитання статті про технологію роботи з науковою літературою я користувалась деяким методиками під час підготовки реферату чи доповіді. Найчастіше я підкреслюю необхідну інформацію, виділяю її іншим кольором або роблю кольорові наліпки. Орієнтовна тема моєї курсової роботи «Гендерні особливості англомовних рекламних текстів у мережі Інтернет». Деякі з запропонованих пошукових систем для мене виявилися новими. Найчастіше я використовую Google. Він для мене найбільш зручний і звичний. Тепер відкрила для себе ще й Lycos і Bing. Пошук по вибраній мною темі точних результатів не дав, але знайшлося чимало схожих матеріалів, які стали в нагоді.
    Діана Солодун, 35 група

    ReplyDelete
  107. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  108. Раніше я не мала досвіду з опрацюванням наукової літератури, тому ця стаття була для мене не тільки цікавою та пізнавальною, але й дуже корисною. Я дізналася багато нових прийомів під час роботи з науковою літературою. Проте, прцюючи над рефератами у школі та на перших курсах університету я вже користувалася деякими з них. Дуже корисною для мене виявилася інформація про те, що перед початком роботи необхідно якогомога інтенсивніше сконцетруватися саме на темі та меті роботи. Також для мене було корисним те, що накопичуючи літературу та інформацію для наукової роботи слід завжди відсіювати те,що точно не підходить обраній тематиці.
    Орієнтовна тема моєї курсової роботи "Лінгвостилістичні характеристики сучасної англомовної поезії''.
    Переглянувши список інтернет ресурсів я була вражена наскільки багато існує пошукових систем про які я навіть ніколи не чула. Найчастіше я використовую пошукову систему Google,так як вона є для мене більш знайомою, але тепер я також буду користуватися Lycos та Excite. На обрану мною тему було видано багато інформації, проте вона зазвичай повторювалася на кожній з пошукових систем. Тому я вважаю, що використання електроних бібліотек, зокрема бібліотеки В.І Вернадського буде дуже корисним при опрацюванні наукової літератури.
    Міхніцька Анастасія
    37 група

    ReplyDelete
  109. 4. 1. Стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» буде корисною для усіх студентів, які займаються науковою діяльністю. Тут зазначені практичні поради і приклади як правильно організовувати роботу, пошук інформації, різні методи роботи з літературою. Одним з найзручніших методів є виділення влучних ідей, думок іншим кольором і позначки на полях, адже саме так науковець швидко знайде потрібну інформацію і завдяки власним надписам зможе далі розгорнути свої власні погляди з теми.
    2. тема моєї курсової – медійний текст як засіб впливу на читача
    3. до цього моменту я користувалась загальновідомими пошуковими системами – google та yandex, але тепер буду намагатись використовувати і нові, тому що в багатьох з них цікавий і легких інтерфейс, пошук інформації здійснюється швидко і точно. відкрила для себе ще й такі зручні пошукові системи, як «Netscape Search» та «Hot Bot».
    Трофимчук Олена 33 група

    ReplyDelete
  110. Стаття Цехмістрової Г.С. дуже корисна для студентів. Дуже добрі поради щодо написання курсових та дипломних робіт, чітко описано як слід обирати та опрацьовувати літературу. Запропонованими методиками зручно користуватися, завдяки ним, можна трохи з економити часу та швидше написати роботу. Наша увага повинна бути зосереджена лише на праці, ніщо не повинно відволікати, тому що результат може бути не тим, на який ми очікували.
    Проглянувши всі пошукові системи, мені найбільш сподобались KartOO, About.com, Information Please. Особисто я, найчастіше користуюсь пошуковою системою Яндекс та Google.
    Шафранюк Наталія, 34 група

    ReplyDelete
  111. Стаття Цехмістрової Г.С. дуже корисна для студентів. Дуже добрі поради щодо написання курсових та дипломних робіт, чітко описано як слід обирати та опрацьовувати літературу. Запропонованими методиками зручно користуватися, завдяки ним, можна трохи з економити часу та швидше написати роботу. Наша увага повинна бути зосереджена лише на праці, ніщо не повинно відволікати, тому що результат може бути не тим, на який ми очікували.
    Проглянувши всі пошукові системи, мені найбільш сподобались KartOO, About.com, Information Please. Особисто я, найчастіше користуюсь пошуковою системою Яндекс та Google.
    Шафранюк Наталія, 34 група

    ReplyDelete
  112. Як на мене данна інформація є популярною, корисною та пізнавальною. З цієї статті я винесла багато чого нового та корисного для себе, щодо опрацювання та технології роботи з науковою літературою, я зрозуміла як краще обирати потрібний матеріал. Я проглянула список рекомендованих пошукових систем. По обраній мною темі найбільш цікаву інформацію я знайшла за допомогою пошукових систем «Google», «Yandex» та «Yahoo». Завдяки інформації, знайденій в інтернеті, я також дізналася багато чого корисного по обраній мною темі. В інтернеті ми маємо надзвичайно багато інформації яку важко розділити та засвоїти, вибрати те що дійсно потрібно, адже інформації є дуже багато та все здається головним, все хочеться внести до своєї роботи. Під час пошуку інформації по темі я знайшла чимало наукових джерел.
    Під час пошуку необхідної мені інформації зазвичай я користуюся такими пошуковими системами як «Google» та «Yandex», яле сьогодні я дізналася ще пошукові ситеми, проякі я раніше не чула, скориставшись ними я знайшла більше корисної інформації для себе. Сподіваюсь, що тепер я буду користуватися не тальки «Google» та «Yandex», а й ще іншими які були на ведені на сайті.
    Телечук Єлизавета 33 група

    ReplyDelete
  113. На мою думку, стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» є корисною та пізнавальною для кожного студента У процесі прочитання статті я намагалася виділяти необхідну інформацію з тексту та виносила на поля важливі, на мою думку, тези. Власних методик користування з науковою літературою я не маю. Для курсової роботи я обрала тему «Особливості функціонування сленгу у художньому тексті ». На мою думку, це одна з актуальних тем сьогодення, адже мова допомогає спілкуватися один з одним. Як правило, коли мені потрібна інформація, я звертаюсь до таких пошукових систем як Goggle та Yandex, оскільки вони надзвичайно зручні та прості у використанні.
    Харковина Ірина
    35 група

    ReplyDelete
  114. Деякими методиками з даної статті я користувалась. Наприклад, методика виділення головного та важливого. Я завжди підкреслювала щось важливе, робила позначки та виписувала цитати на окремому листку.

    Моя орієнтовна тема курсової роботи «Особливості функціонування сленгізмів у сучасних художніх творах». Я відвідала сайт курсу, прочитала вимоги до проекту і використовуючи пошукові можливості мережі інтернет здійснила пошук наукової інформації з обраної теми. Я використовувала пошукові системи Google, LookSmart та звичайно ж електронні бібліотеки. Знайшла потрібну інформацію.

    Для пошуку валідної інформації я зазвичай користуюсь Google, але і до книг звертаюсь часто.

    Аліна Маньковська
    35 група

    ReplyDelete
  115. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" відкрила для себе багато нового. На жаль, я не маю власних індивідуальних методик щодо роботи з науковою літературою, оскільки я не мала досвіду такої роботи. Я обрала орієнтовану тему своєї курсової роботи «Особливості функціонування сленгізмів у сучасних художніх творах».
    Найчастіше користуюсь такими пошуковими системами як Google та Яндекс через їхню зручність, результативність та ефективність у пошуку інформації.
    (Меркулова Анна, 35 група)

    ReplyDelete
  116. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  117. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" , я отримала досить багато цікавої та корисної інформації. Раніше я не мала досвіду роботи з науковою літературою і тому , на жаль, ще не володію власною методикою щодо опрацювання наукової літератури. Але працюючи з великою кількість різноманітної інформації, я все ж таки використовувала у своїй роботі виділення головного в тексті та виписування окремої інформації на картки.
    Щодо пошукових систем, зазвичай я користуюсь «Google» та «Yandex», які допомагають мені досить швидко знайти потрібну інформацію. Відкривши для себе нові пошукові системи такі як About.com, Information Please, я сподіваюсь, що надалі буду користуватись ними та іншими пошуковими системами, які були наведені у списку.

    ReplyDelete
  118. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  119. На мою думку, стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» є корисною та пізнавальною для кожного студента. Адже в ній є вся потрібна інформація, яка неодмінно допоможе під час написання будь-якої роботи. Тому я візьму до уваги всі подані поради.
    Я обрала орієнтовну тему курсової роботи «Лексико-семантичні особливості англомовних юридичних текстів».
    І звісно ж, я вважаю, що лідером серед пошуковиків є Google, а найкращим інтеренет-джерелом є Wikipedia, тому що вона є досить зручною у користуванні, хоч і не завжди правдивою.. тому я гадаю, що не варто опиратись тільки на цей ресурс, тож згодом сподіваюсь відкрити для себе щось нове.
    Ганцева Анна 33 група

    ReplyDelete
  120. Стаття "Технологія роботи з науковою літературою" дала глибше пізнати мені всі тонкощі опрацювання наукових джерел. До цього часу я користувалась вибірковим читанням окремих частин та виписуванням матеріалу. Те, що було для мене важливе, я завжди позначала окличним знаком, а те, що потребувала додаткового пошуку інформації містили знаки питання.
    Тема моєї курсової роботи для проекту - "Лексичні засоби виразності у публічних промовах". Я її обрала, тому що вона є актуальною для сьогодення. Скориставшись деякими пошуковими системами я в цьому переконалась.
    Для мене зручними у використанні є Google, Yandex та Yahoo! У пошуку валідної інформації я покладаюсь тільки на бібліотеку Вернадського ( http://www.nbuv.gov.ua/ )

    ReplyDelete
  121. Після прочитання статті "Технологія роботи з науковою літературою" відкрив для себе багато нового. Я не мав жодного досвіду в роботі з науковою літературою, але тепер маю деякі знання.
    На мою думку, серед пошукових систем найкращими є Yandex і Google. Вони точніше знаходять необхідну інформацію. А тему я вибрав таку: "Лексичні засоби виразності у публічних промовах.".

    ReplyDelete
  122. Після прочитання статті "Технологія роботи з науковою літературою" відкрив для себе багато нового. Я не мав жодного досвіду в роботі з науковою літературою, але тепер маю деякі знання.
    На мою думку, серед пошукових систем найкращими є Yandex і Google. Вони точніше знаходять необхідну інформацію. А тему я вибрав таку: "Лексичні засоби виразності у публічних промовах.".

    ReplyDelete
  123. Стаття під назвою "Технологія роботи зі спеціальною літературою" є корисною і повчальної, особливо для тих, хто до прочитання не володів чіткою системою роботи із літературою. Стаття містить поради та методи, які будуть корисні при організації робочого процесу. Пошукові системи, LookSmart, Netscape Search та Excite дають змогу знайти інформацію у різних галузях. Але, все ж, найзручніші, як на мене, є Google, Yandex та Yahoo!
    34 група

    ReplyDelete
  124. На жаль, я ще не мала справи з опрацюванням наукових джерел, однак ця стаття дала мені декілька корисних порад щодо моєї майбутньої діяльності.
    Тема моєї курсової роботи : " Своєрідність конфлікту в романі Уеллса "Війна світів" і Карла Чапека "Війна з саламандрами" . В статті , яка була запропонована наведена основна інформація, яка необхідна для написання хорошої курсової роботи . Це допоможе мені розкрити всі основні аспекти теми . Джерела , які я використовувала для написання курсової, це - підручники філологічного спрямування , перервірені Інтернет ресурси, біографії письменників , енциклопедії та багато іншої літератури .

    ReplyDelete
  125. До прочитання цієї статті я опрацьовувала наукові статті по методу Корнела. Також цей метод є ефективним при нотуванні лекцій. Суть цього методу в тому, що необхідно розграфити сторінку, де опрацьовується стаття, таким чином щоб в різних полях записувати основні ідеї і питання, помітки та резюме. Це дозволяє краще зрозуміти та запам’ятати матеріал.

    Я не дуже задоволена використанням запропонованих інтернет-ресурсів. Ні один із них не дав мені відповіді на тему моєї курсової роботи(Оказіоналізми у сучасній англомовній пресі). З деякими пошукувачів я взагалі не зрозуміла як працювати(http://www.wisenut.com, http://www.go.com, http://northernlight.com ).

    Для пошуку валідної інформації я користуюсь різними джерелами, відповідно до тебе і предмету інформацію з якого мені необхідно знайти. Ці джерела для мене є зручними, там небагато інформації, вона чітка і точна, також там наводяться схеми, діаграми, таблиці, малюнки, тобто засоби наочності, що відіграють немалу роль у розумінні матеріалу.
    Якщо мені необхідно знайти певні матеріали з української мови, я користуюсь сайтом http://pidruchniki.com/1973042038349/dokumentoznavstvo/dilova_ukrayinska_mova.
    Якщо це граматика англійської мови - http://www.edufind.com/english-grammar/english-grammar-guide.
    Якщо це німецька мова - http://www.deutsch-lernen.com.
    Юлія Жарчинська 33гр

    ReplyDelete
  126. До прочитання цієї статті я опрацьовувала наукові статті по методу Корнела. Також цей метод є ефективним при нотуванні лекцій. Суть цього методу в тому, що необхідно розграфити сторінку, де опрацьовується стаття, таким чином щоб в різних полях записувати основні ідеї і питання, помітки та резюме. Це дозволяє краще зрозуміти та запам’ятати матеріал.

    Я не дуже задоволена використанням запропонованих інтернет-ресурсів. Ні один із них не дав мені відповіді на тему моєї курсової роботи(Оказіоналізми у сучасній англомовній пресі). З деякими пошукувачів я взагалі не зрозуміла як працювати(http://www.wisenut.com, http://www.go.com, http://northernlight.com ).

    Для пошуку валідної інформації я користуюсь різними джерелами, відповідно до тебе і предмету інформацію з якого мені необхідно знайти. Ці джерела для мене є зручними, там небагато інформації, вона чітка і точна, також там наводяться схеми, діаграми, таблиці, малюнки, тобто засоби наочності, що відіграють немалу роль у розумінні матеріалу.
    Якщо мені необхідно знайти певні матеріали з української мови, я користуюсь сайтом http://pidruchniki.com/1973042038349/dokumentoznavstvo/dilova_ukrayinska_mova.
    Якщо це граматика англійської мови - http://www.edufind.com/english-grammar/english-grammar-guide.
    Якщо це німецька мова - http://www.deutsch-lernen.com.
    Юлія Жарчинська 33гр

    ReplyDelete
  127. Тема моєї курсової роботи «Лексико-семантичні особливості рекламних оголошень, рекламних текстів у мережі Інтернет».

    Стаття за темою "Технологія роботи з науковою літературою" стала доволі корисною для підготовки у написанні курсової роботи. Автор статті викладає чітку інформацію як правильно виконувати роботу з спеціальною літературою по всім канонам.

    Прочитавши статтю, я зрозуміла, що потрібно звернути увагу на роботу з науковими джерелами інформації, систематизувати всю вибрану літературу в один план для послідовного опрацювання. Робота з джерелами для кожного студента при написанні курсової роботи є дійсно складною задачею, тому що важко правильно оформити бібліографічну літературу по всім правилам і з усіма умовними знаками, які наукова робота потребує.

    Було надано велику кількість інформаційних джерел, якими можна користуватись. Але деякі пошукові системи вже є не популярними, через застарілий алгоритм пошуку. Тому власне для себе я обираю Google в якому інформація майже точно відповідає запиту. Говорячи про портали та електронні бібліотеки, то саме такий вид пошуку інформації є зручним, бо не потрібно власноруч шукати книги або статті, щоб завантажити, а можна користуватись уже готовим асортиментом який нам пропонується.

    Комаренко Владислава
    33 група

    ReplyDelete
  128. Тема моєї курсової роботи - "Поема «Втрачений рай» Джона Мільтона. Алегоричність, біблійна основа, трактування добра і зла"
    Я прочитала статтю "Техніка роботи зі спеціальною літературою" і можу сказати, що значною кількістю порад, які наведені в цій статті я користувалась і раніше. Але все ж є і нова корисна інформація, на яку я звернула увагу, і якою скористаюсь при написанні курсової роботи. Особливо корисними є зауваження щодо правильного оформлення списку використаної літератури.
    Шукаючи інформацію в інтернеті я завжди користуюсь Google або Яндекс. Але спробувала скористатись деяким пошуковими системами з наведеного списку і тепер сподіваюсь надалі користуватись такими системами як LookSmart і About.com.

    Базалей Катерина, 32 група

    ReplyDelete
  129. Стаття "Технологія роботи зі спеціальною літературою" корисна для студентів, особливо для таких, які не писали наукових робіт. Мені сподобалась стаття і я неодмінно скористуюсь її порадами.
    Тема моєї курсової роботи - "Лексичні засоби виразності у публічних промовах".
    Гаврилюк Таїса, 32 група

    ReplyDelete
  130. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою", я відкрила для себе багато нового та цікавого, оскільки я не знала чіткої системи роботи з опрацюванням літератури. Тому подані поради при написанні курсової роботи мені знадобляться.
    Найчастіше користуюсь такими пошуковими системами як Google та Яндекс, бо допомагать швидко знайти потрібну інформацію. Проте тепер дізналась про інші пошукові системи як KartOO, About.com, Information Please і буду використовувати в майбутньому.
    Кононенко Ольга,
    33 група

    ReplyDelete
  131. Тема моєї курсової роботи "Модифікація фразеологізмів як стилістичний прийом в англомомвному художньому дискурсі"

    Прочитавши статтю "Техніка роботи зі спеціальною літературою" і можу сказати, що перш за все потрібно вміти правильно розподілити свій час,а також заздалегіть відібрати літературу,а вже потім відкидувати ту,яка не стосується теми курсової роботи, а то і взагалі немає някого відношення до неї. Читаючи книгу чи статтю, слід робити собі помітки,щоб потім було легше знайти потрібну інформацію і не перечитувати її ще один раз,а також не витрачати час,якого і так завжди недостатньо. На мою думку слід ставитись до цієї справи серйозно та відповідально,адже в першу чергу це потрібно нам самим.

    Шодо пошуку валідної інформації,можу сказати те,що не завжди інтернет ресурси є правидивими,тому кращий варіант це звісно бібліотека,тобто реальна книга в руках,але все таки є цікаві та пізнавальні статті в інтернеті,на які можна покластися і які прийдуть на допомогу в курсовій роботі.

    Діденко Ірина 32 група

    ReplyDelete
  132. Прочитавши дану статтю, мені ще не доводилось працювати з різними методиками опрацювання наукових джерел, проводити наукове дослідження для мене це щось нове та цікаве. Саме це чекає мене в майбутньому, коли я буду писати свою курсову роботу. Стаття виявилась надзвичайно грунтовною і корисною для мене. Я зрозуміла як правильно виконувати роботу, крок за кроком, поступово і не в останні дні перед захистом. Також на замітку я взяла те, що потрібно використовувати цитати і як це правильно робити, а також оформлення використаних джерел.
    Для майбутньої теми курсової я обрала тему "Засоби стилізації розмовного стилю в творах Емілі Бронте". Серед перелічених пошукових систем, я частіше всього використовую Google. Я вважаю, що з ним легко працювати і швидко знаходити потрібну інформацію.
    Я переглянула декілька інтернет-ресурсів, вони мені сподобалася, я оцінила їх практичність та зручність, але не всі пошукові системи мені сподобались, так як Google. Мабудь, через те, що я ніколи не стикалась з ними, а користувалась тільки одним.
    Перцова Катерина, 33 група

    ReplyDelete
  133. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою", я зрозуміла, що до цього я користувалася де-якими методиками опрацювання наукових джерел, однак я про це навіть не здогадувалася. Також я дізналася про нові та більш ефективні, на мій погляд, технології роботи з науковою літературою, які, я сподіваюся, стануть мені у нагоді при написанні курсової роботи. Власної індивідуальної методики роботи з науковою літературою у мене, на жаль, немає.

    Тема курсової роботи, яку я обрала «Гендерні особливості англомовних рекламних текстів у мережі Інтернет». Коли я відкрила сторінку із запропонованими інтернет-ресурсами, я була вражена. Я навіть уявити собі не могла, що існує така кількість пошукових систем. Скориставшись практично усіма пошуковими системами, які були у переліку, можу сказати, що найбільшу кількість інформації стосовно моєї теми знайшли: Google, Lycos, LookSmart та Yahoo! Раніше я переважно користувалася Google, але тепер буду використовувати й інші. Однак, я вважаю, що найбільш точну, вірну та надійну інформацію ми можемо знайти в бібліотеках.

    Рублюк Ганна, 37 група

    ReplyDelete
  134. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою", я зрозуміла, що до цього я користувалася де-якими методиками опрацювання наукових джерел, однак я про це навіть не здогадувалася. Також я дізналася про нові та більш ефективні, на мій погляд, технології роботи з науковою літературою, які, я сподіваюся, стануть мені у нагоді при написанні курсової роботи. Власної індивідуальної методики роботи з науковою літературою у мене, на жаль, немає.

    Тема курсової роботи, яку я обрала «Гендерні особливості англомовних рекламних текстів у мережі Інтернет». Коли я відкрила сторінку із запропонованими інтернет-ресурсами, я була вражена. Я навіть уявити собі не могла, що існує така кількість пошукових систем. Скориставшись практично усіма пошуковими системами, які були у переліку, можу сказати, що найбільшу кількість інформації стосовно моєї теми знайшли: Google, Lycos, LookSmart та Yahoo! Раніше я переважно користувалася Google, але тепер буду використовувати й інші. Однак, я вважаю, що найбільш точну, вірну та надійну інформацію ми можемо знайти в бібліотеках.

    Рублюк Ганна, 37 група

    ReplyDelete
  135. Дуже правильно зазначено, що організація роботи - це в першу чергу організація сприйняття, опрацювання і засвоєння знань. Дуже важливо мати перед собою мету роботи, щоб не відволікатись на побічні і менш важливі заняття. Для мене інформація була новою і пізнавальною: про методику опрацювання літератури художньої та наукової, та етапи опрацювання.
    Власних методик поки що не надбала, але обовязково скористуюсь вищепереліченими.
    Найбільш приємним для користування вважаю Google завдяки інтерфейсу та великому обєму інформації.
    Я обрала тему 22 ( Сучасна англомовна фентезі: композиційний та лінгвістичний аспекти.)
    31г.

    ReplyDelete
  136. 1.Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою", вона мене дуже зацікавила. До прочитання цієї статті мені не доводилось працювати жодною з методик опрацювання наукових джерел. Для себе я виділив декілька з цих методик, які допоможуть мені у написанні моєї курсової роботи, такі як виділення головного та важливого, використання скорочень та нотування.
    2. Для своєї курсової роботи я обрав таку тему: «Лінгвостилістичні характеристики сучасної англомовної поезії.».
    3. Я дуже вражений тими Інтернет ресурсами, які нам запропонували, раніше я користувався лише «Google»and «Yandex». Вони давали майже завжди вірні відповіді на мої питання і майже не підводили, але тепер для перевірки інформації я буду користуватися іншими пошуковими сайтам( Bing, Yahoо, а також знайшов одну українську пошукову систему shukalka)
    Вигівський Дмитро 36

    ReplyDelete
  137. Навчики роботи із науковими джерелами є надзвичайно важливими під час проведення наукового дослідження. Для того, щоб працювати із конкретною темою потрібно мати хоча б загальне уявлення про обєкт та предмет дослідження. Це уявляння допоможе сформувати наукова література, наукові праці у яких вже проводилося подібне дослідження. Дійсно важливим є вміння виділити правильну літературу, оскільки, маючи доступ до мережі Інтернет, сучасні студенти можуть знайти безліч інформації на яку елементарно не вистачить часу перечитати. Навчившись працювати із науковими джерелами, ми економимо свій час та вибираємо максимально релеванту інформацію.
    Пошук інформації я провожу на різних тематичних сайтах, оскільки ніколи не знаєш де знайдеш те, що потрібно.

    Гонгало Вікторія, 33 група

    ReplyDelete
  138. 1. Стаття "Техніка роботи з науковою літературою" є актуальною і корисною, оскільки робота з літературою є невід'ємним аспектом студентського життя. Правильне користування науквовими джерелами грає важливу роль у підготовці завдань. Коли я опрацьовувала наукову літературу, то методика опрацювання була в мене схожа з тією, яка зазначена в статті. Простий олівець, нотатки, замітки - це все допомагає мені оптимально концентрувати свою увагу на найголовнішому.
    2. Для курсової я обрала тему "Лінгвокультурні характеристики англійської казки."
    3. Із запропонованих пошукових систем я як і раніше для себе перевагу надаю «Google» та «Yahoo». Чесно кажучи більшість пошкових систем дають одинакові результати, на настрій лише впливає оформлення домашньої сторінки пошукової системи. Інтернет має достатню кількість матеріалу по темі моєї курсової. Я прочитала декілька рефератів, оскільки знаю, що в них інформація може бути добре систематизовна і стосуватися більшості аспектів теми: "Класифікація казок та педагогічні можливості їх різних видів", "Літературна казка в англійській літературі" та інші. Також ознайомилася з деякими народними казками, потім прочитала їхню критику.
    4. Це всім відомий «Google». Бо його місткість іноді дивує! Є дуже багато матеріалу і майже кожна тема може мати відповідний матеріал в цій системі.

    Жовноватюк Карина, 31 група

    ReplyDelete
  139. 1. В першу чергу завжди наукове джерело я читаю з олівцем в руках, для того,щоб робити записи на полях самого джерела або виписую на окремому аркуші паперу.
    2. Я вибрала таку тему курсової роботи: "Особливості вживання сленгу у газетному тексті".
    3. Найбільше мені допомогла бібліотека філологічного порталу http://www.philology.ru/linguistics1.htm ,де я знайшла безліч наукової інформації з вибраної теми.
    4. Не буду оригінальною і скажу, що для мене найбільшим інтернет-ресурсом є Google, де я можу знайти будь яку інформаці. і не лише валідну.
    Смолянюк Тетяна, 36 група

    ReplyDelete
  140. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  141. На жаль, до прочитання статті мені не доводилось опрацьовувати наукові джерела.Але прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" я взяла для себе багато нового і корисного, що допоможе кожному студенту під час написання наукової роботи. Тема моєї курсової для проекту "НАЙДАВНІШІ ЗАПОЗИЧЕННЯ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (ДО VIII СТ.)"
    До сьогодні я користувалася пошуковою системою Google . але після перегляду списку інших пошукових систем, хочу сказати ,що мені найбільше довподоби такі пошукові системи як Yahoo! іHot Bot.
    Лопатюк Ірина,31 група

    ReplyDelete
  142. Знаєте, я не ставив би собі за мету шукати інформацію для курсової в інтернеті. Я вважаю використання книг більш доцільним. В інтернеті є дуже багато надлишкової, непотрібної та нецікавої інформації. А головне - дуже часто така інформація є недостовірною. Погодьтеся, мало хто захоче мати вигляд дурня при захисті наукових робіт через те, що інформація взята з інтернету. Запропонований пошуковик є хорошою альтернативою, проте я б всеодно не довіряв би інтернет ресурсам, а просто йшов у бібліотеку і шукав достовірну і цікаву інформацію з першоджерел.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Вергановський Максим 33 група

      Delete
  143. Ні, до статті я не знала про методики опрацювання наукових джерел. Це була нова інформація для мене, сподіваюсь що вона мені допоможе у подальшій роботі.
    Я обрала тему "ОСОБЛИВОСТІ ВЖИВАННЯ СЛЕНГУ У ГАЗЕТНОМУ ТЕКСТІ" При пошуку інформації користувалась різними пошуковими системами. Надаю перевагу все ж таки гуглу.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Чередник Олександра 33 група

      Delete
  144. До прочитання статті,я не мала жодного відношення до написання наукових робіт і опрацювання наукової літератури. Прочитавши ж інформацію, тепер ознайомлена з правила роботи з науковими джерелами. Я завжди використовува пошукову систему Google , але я обов'язково випробую і інші пошукові системи, зазначені у списку.
    Терещенко Анастасія, 31 група

    ReplyDelete
  145. Опрацювання наукової літератури - не просте завдання, проте дана стаття, дуже зрозуміло і чітко пояснює як це правильно робити. Від роботи з науковою літературою та підбором необхідної, достовірної інформації, залежить успіх написання будь-якого наукового дослідження.
    Я відкрила для себе нові пошукові системи, такі як Google Books та Google Scholar, за допомогою яких можна знайти вдосталь інформації на будь-яку необхідну тему.

    Лавровська Анна
    32 група

    ReplyDelete
  146. Стаття під назвою " Технологія роботи зі спеціальною літературою" була досить інформативною для мене, оскільки раніше мені не доводилося працювати з методиками опрацювання наукових джерел і саме тому я не маю власних методик. Прочитавши цю статтю, я виокремила для себе багато різних порад які буду використовувати в майбутньому. Що ж стосується пошуку інформації, я завжди користувалася пошукачем Google , оскільки він є дуже зручним в користуванні і містить велику кількість інформації.
    Кушнір Світлана 32 група

    ReplyDelete
  147. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  148. Раніше я не опрацьовувала наукові джерела, адже не доводилося писати наукову роботу. Я писала лише реферати, інформацію для яких брала в мережі Інтернет( Google) або відвідувала бібліотеку. Я використовувала послідовний виклад матеріалу для написання реферату, тому що цей метод я вважаю найбільш ефективним. Перевага цього способу полягає в викладі інформації, яка йде в логічній послідовності та включає повтори. Єдиним мінусом цієї послідовності є нераціональне використання часу.

    ReplyDelete
  149. Статья показалась мне интересной и познавательной, она позволила вынести для себя что-то новое, что поможет мне при написании курсовых и дипломных работ в дальнейшем. Детально расписана информация о том, как необходимо работать с научными источниками, а ведь это так важно. Сейчас есть масса источников, которые позволяют и упрощают работу, мне по душе поисковая система Google, так же электронные библиотеки, они функциональней и всегда под рукой.
    Старжинский Игорь
    33 группа

    ReplyDelete
  150. Раніше мені не доводилося працювати з методиками опрацювання наукових джерел, та власних методик роботи з науковою літературою я не маю. Я дуже задоволена наданим матеріалом, адже це саме те, що допоможе у написанні успішних робіт та досягненні високого рівня у цій сфері діяльності.

    Для наукової роботи я обрала тему: "Особливості вживання сленгу у газетному тексті". Для пошуку релевантної інформації я віддала перевагу пошуковій системі Google, оскільки на мою думку це найпростіший, зручний та легкий спосіб здобуття необхідного текстового матеріалу.

    ReplyDelete
  151. Я користувалась деякими з вказаних методик роботи з науковою літературою раніше. Наприклад, обов’язковим було повільне уважне читання з олівцем в руках, що дає можливість ставити певні позначки на полях, до того ж не рідко використовую такий метод і для художньої літератури, для більш глибоко осягнення змісту. Головним для мене є зосередження на роботі і відсторонення від будь-яких інших думок.
    Раніше я користувалася лише двома найпоширенішими пошуковими системами: Google і Yandex.
    Завдяки даним посиланням я дізналася про інші корисні інформаційні ресурси, які згодом буду використовувати у своїй пошуковій роботі. Наприклад, в AlvaVista я знайшла досить цікаву статтю зі своєї теми курсової ( “Психологізм прози Джозефа Конрада” ), яку я можу використати під час свого майбутнього дослідження.
    Хочу подякувати, за таку важливу допомогу, як повідомлення про різні пошукові системи, адже це може не тільки значно полегшити і розширити наукове дослідження, а й стати корисним при щоденній роботі в інтернеті.

    32 група

    ReplyDelete
  152. На жаль, мені ніколи не доводилось опрацьовувати наукові джерела і я не маю власної індивідуальної методики роботи з науковою літературою. Але подана інформація досить корисна для кожного студента, адже все буває вперше і набуті знання можна використати у майбутньому при написанні наукової роботи. А цьому може допоможе інтеренет. Найчастіше я користуюсь пошуковою системою Google. Це досить зручно для мене, бо я знаходжу ту інформацію, яка мені потрібна.

    Куртвелієва Юлія, 32 група

    ReplyDelete
  153. Я никогда не работала с научными источниками,но эта информация довольно таки полезная для студентов. Чаще всего я использую Google Chrome и Яндекс,там я нахожу все что нужно

    ReplyDelete
  154. Я никогда не работала с научными источниками,но эта информация довольно таки полезная для студентов. Чаще всего я использую Google Chrome и Яндекс,там я нахожу все что нужно

    ReplyDelete
  155. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  156. У повсякденному житті надаю перевагу пошуковій системі Google, там знаходжу все необхідне, допомагає у виконанні домашніх завдань, пошуку інформації для семінарських занять. Проте якщо розглядати цю систему, як засіб, що допоможе у написанні курсової чи дипломної, вона не завжди надійна та корисна. Адже в інтернеті ми знаходимо статті та інформацію від таких само людей, можливо недосвічених у тому , що пишуть. Тому я б надала перевагу книгам з бібліотеки, де допоможуть підібрати всю необхідну інформацію по актуальній темі або електронній бібліотеці.
    Ткачук Лариса
    32 група

    ReplyDelete
  157. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  158. Стаття буде досить цікавою, особливо для тих, хто займається науковою діяльністю З неї можна винести декілька коричних порад, щодо правильної організації роботи. Стаття вчить як за короткий проміжок часу можна знайти потрібну тобі інформацію.
    Я обрав орієнтовну тему, яка є для мене цікавою - "Лексичні засоби виразності у публічних промовах".
    Найбільш зручними пошуковими система, звісно ж, залишаються Google, Yandex та Yahoo!, у який можна швидко знайти достатньо потрібної та корисної інформацію.
    Ткачов Денис, 37 група

    ReplyDelete
  159. Ця стаття виявилася дуже цікавоною та сповненою великою кількостю цікавою інформацією для мене. Я ще ніколи не стикалася з питання опрацювання наукової літератури. Особисто у мене не було своєї певної методики, тому я зробила собі декілька нотатків . Я гадаю ця стаття є дуже кориною для студентів в тому числі і для мене.
    зазвичай для пошуку інформації я використовую такі пошукові системи як Google та Яндекс. Я гадаю вони є досить розвиненими та вміщують досить багато інформації. На жаль, ресурси бібліотеки я використовую рідко, адже мені набагато легше використовувати саме інтернет ресурси та електроні бібліотеки.
    Білоцерковець А 37гр

    ReplyDelete
  160. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" я зрозуміла, що я раніше неправильно користувалася науковою літературою та джерелами. Я повністю погоджуюсь з методом вивчення питання або проблеми від загального до конкретного. адже не можливо вивчити конкретне питання не маючи глибоких базових знань. Для наукової роботи я обрала тему: "Особливості вживання сленгу у газетному тексті". Для пошуку релевантної інформації я віддала перевагу пошуковій системі Google, оскільки на мою думку це найпростіший, зручний та легкий спосіб здобуття необхідного текстового матеріалу.

    ReplyDelete
  161. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою", я зрозуміла, що до цього я користувалася лише мінімальними і примітивними джерелами, а саме Google і Yahoo. Цікаво було дізнатись наскільки багато є пошукових систем.Також я дізналася про нові та більш ефективні, на мій погляд, технології роботи з науковою літературою, які стануть мені у нагоді при написанні курсової роботи.


    Андрушко Тетяна
    32 група

    ReplyDelete
  162. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою", я зрозуміла наскільки є важливим правильний підхід до роботи з літературою загалом, а особливо, з науковою літературою. Раніше мені не доводилося працювати з літературою на такому рівні. Гадаю, що це буде досить цікавий та важливий досвід для моїх майбутніх праць. Для того, щоб знайти певну інформацію я використовую пошукові системи Google та Яндекс.

    Діденко Ірина, 37 група

    ReplyDelete
  163. 1.Дана стаття є цікавою та пізнавальною,а особливо для студентів,які збираються писати курсову чи дипломну. Тут представлені різні методики опрацювання наукових джерел. До прочитання цієї статті я вже користувалася деякими методами, такими як: опрацювання поданого матеріалу, з певними нотатками, використання деяких скорочення. Іноді, готуючись до семінарських занять, дуже зручно з великої кількості інформації виділяти головне занотовуючи тезами, або робити помітки на полях, чи виділяти потрібну інформацію певним кольором. Це певним чином сконцентровує нашу увагу на головному і полегшує пошук в подальшому.
    2.Орієнтовною темою курсової роботи для проекту є " Лексичні засоби виразності у сучасному рекламному тексті ".
    3. Відвідавши сторінку сайту курсу, я була вражена кількість пошукових мереж. На таких сайтах як Google , Yahoo! , Lycos , Go.com, LookSmart, Search.com я знайшла багато цікавої та підходящої інформації. Я гадаю, що на основі знайденого матеріалу можна написати досить непогану роботу та повністю розкрити подану тему. Звичайно, не слід забувати про бібліотечні ресурси, де також можна знайти багато відповідної інформації.
    4. Найчастіше я користуюся такими пошуковими системами як Google , Yahoo!, з їх допомогою я можу швидко знайти будь-яку інформацію в зручний для мене час.
    Але впевнена, що після опрацювання даного списку пошукових систем, я обов'язково скористаюся деякими з них при написанні курсової роботи.
    Горбань Дар'я, 37 група

    ReplyDelete
  164. После прочтения данной информации, и оглядываясь назад, можно сделать вывод, сколько вещей было сделано не правильно и насколько можно было бы облегчить свою работу. Правильное использование информационных ресурсов является жизненно важным в написании любой научной работы. Раньше, я использовал исключительно интернет ресурсы, но теперь я понимаю, что этого не достаточно. Я думаю, что пользуясь этой статьей , можно на много увеличить количество качественных ресурсов путем правильного их поиска.

    ReplyDelete
  165. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
    Replies
    1. This comment has been removed by the author.

      Delete
  166. 1. Стаття являється досить цікавою та інформаційною. Вміщає в собі поради, про кращі методи організації робочого місця та процесу праці. У процесі прочитання статті я намагалася виділяти необхідну інформацію з тексту та виносила на поля важливі, на мою думку, тези. Власних методик користування з науковою літературою я не маю
    3.Більш за все мені сподобався сайт "Ask Jeeves" - він являється звучним у користуванні, що я не мало важливим у роботі.
    Частіше всього користуюсь пошукачами Google i Yandex, що є досить зручними та мають багато цікавих функцій.
    Сиротюк Юлія 36 група

    ReplyDelete
  167. Стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» є досить змістовною та корисною для нас. Адже, ми повинні вміти користуватися засобами масової інформації. З цієї статті можна взяти досить багато необхідної для нас інформації. Я дізналася про етапи вивчення наукових джерел інформації, і вважаю що це є важливим для нас аспектом.
    Моя тему курсової звучить: “Лексико граматичні особливості наукових статей”. Інформацію я знайшла на Google, Yandex. Ці інтернет ресурси мають досить багато корисної інформації для мене. Тому я не мала ніяких проблем з пошуком.
    Виговська Владлена
    33 група

    ReplyDelete
  168. Мені ще не доводилось працювати з методиками опрацювання наукових джерел,але завдяки даній статті ,я дізналась багато чого нового.Особливо цікавим я знаходжу дана методика опрацювання літературних джерел:поділ аркуша на дві частини .
    Одразу ж як я дізналась про цю методику ,я спробувала на власному досвіді!Мені дуже сподобалась ефективність засвоєння матеріалу!
    Дякую!
    31 група

    ReplyDelete
  169. На мій погляд дана стаття "Технологія роботи з науковою літературою" є досить актуальною та корисною. На даний момент студенти 3 курсу вперше будуть писати курсові, тому особисто я стикаюся з науковою літературою настільки серйозно також вперше. Орієнтовна тема, яку я обрала це " Особливості вживання сленгу у газетному тексті" . Використовуючи пошукові системи, про які раніше я навіть не чула, мені вдалося знайти чимало корисної інформації. Все ж таки найбільше мені допомогла пошукова система Google , Yahoo, хоча інші також видавали результат. У подальшому я буду продовжувати тестувати нові пошукові системи.

    Газарова Анастасія 37гр

    ReplyDelete
  170. 1.) Стаття "Техніка роботи з науковою літературою" виявилась дуже цікавою та корисною. У статті є багато порад, які мені дуже допоможуть у майбутньому.
    2.) Для своєї курсової роботи я обрала тему №25 "Лінгвокультурні особливості англійської казки"
    3.) Із списку пошукових систем для мене найбільш зручним являється "Google", там я і знайшла цікаву інформацію по своїй темі. Інформації дуже багато і важко одразу охопити весь об'єм, а непотрібну я вимушена відсортовувати.
    4.) Я сьогодні дізналася, що крім тих пошукових систем, які найбільш відомі, є багато інших, але я все одно надаю перевагу пошуковій системі "Google"
    Шаравська Вікторія
    37 група

    ReplyDelete
  171. Прочитавши статтю "Технологія роботи з науковою літературою" я виніс для себе багато нової та цікавої інформації, що допоможе мені ефективно користуватись науковою літературою та джерелами. До цього мені ще не доводилось користуватись методиками опрацювання наукових джерел. Тому після ознайомлення з поданим матеріалом я зміг підібрати для себе індивідуальну методику роботи з науковою літературою, що значно покращить мою ефективність під час творчої діяльності.

    Я обрав тему №11 "Лексичні та граматичні особливості розмовного стилю (на матеріалі персонажного мовлення)". За допомогою пошукової системи "Google" я знайшов необхідну мені інформацію з обраної теми, а також відвідав сторінку сайту курсу. Також скористувався запропонованою Вами пошуковою системою "LookSmart", що значно допомогло мені в пошуку необхідної інформації.
    Рассохін Артем 37 група

    ReplyDelete
  172. Після прочитання статті "Технологія роботи з науковою літературою" я зрозуміла, що неправильно користувалася науковою літературою і джерелами. Я погоджуюсь з методом вивчення питання або проблеми від загального до конкретного. Адже для того,щоб вивчати якесь вузьке питання або проблему потрібно мати глибокі знання з данної галузі.


    Для наукової роботи я обрала тему про вживання сленгу у ЗМІ. Я вважаю це питання доволі актуальним і цікавим. Адже вживання сленгу є доволі поширеним і розповсюдженним явищем.

    На мою думку,використання інтернет-ресурсів є не обов'язким. Я б надала перевагу книжкам. Адже є можливість відкрити щось нове, а не просто взяти за основу вже готову думку чужої людини.
    Слєсарева Олена
    32 група

    ReplyDelete
  173. 1) Дана стаття має багато корисної для мене інформації. Раніше я ніколи не опрацьовувала наукову літературу у великій кількості. Багато порад є зручними і практичними, вони значно спрощують процес роботи з інформацією.
    2) Я обрала тему №25 'Лінгвокультурні характеристики англійської казки'.
    3) Досить багато корисної інформації я знайшла через такі пошукові мережі як Google, Ask.com, Yahoo!. Але не всю інформацію можна вважати науково достовірною, тому доводиться відсортовувати знайдені сайти і посилання.
    4) Особисто я найчастіше користуюся Google, так як це зручно і шводко. Крім того, мені подобається працювати з паперовими книгами, тому що мені зручніше робити закладки і помітки саме на папері, а не на екрані гаджету. Хоча пошук інформацїї в мережі інтернет за допомогою ком'ютера чи іншого гаджету досить зручний ще й тому, що можна віртуально відвідувати бібліотеки не лише України, але й інших країн.
    Olha Sadlovska, group 36

    ReplyDelete
  174. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  175. 1)Дана стаття "Технологія роботи з науковою літературою" – це чудова підказка для науковців-початківців. В ній дуже лаконічо та зрозуміло викладено основні поради щодо методів опрацювання різної літератури.
    На мою думку мета цієї статті в тім, щоб показати певні критерії праці з книгою та інформацією,яку вона несе також швидко розбиратися в її структурі, правильно оцінювати і фіксувати в зручній формі все, що здається цікавим і потрібним, для виконання наукового дослідження.
    2) Я обрала тему :Лінгвокультурні характеристики англійської казки.
    3)Для пошуку наукової літератури мені сподобався сайт scholar.google.com. Корисною функцією цього сайту є можливість створення сповіщень для заданого запиту. Коли ви створюєте сповіщення, то з часом Google буде присилати вам на пошту повідомлення, в яких будуть наводитись статті по визначеним ключовим словам. Це дозволяє вам бути в курсі більшості останніх подій в обраній галузі.


    Ілона Бондарчук
    32 група

    ReplyDelete