Thursday 3 September 2015

Лекція 2. Організація наукової діяльності. Риси науковця

Увы, творческий процесс далеко не всегда подчиняется диктату воли. 
Искусство требует вдохновения, и не слишком важно, 
разрабатываешь ты программу, доказываешь теорему, 
пишешь книгу или создаёшь новое заклятие. 
На всё необходим соответсвующий настрой.  
(Виталий Зыков "Владыка Сардуора")


Завдання до Лекції 2


1) Прочитайте статтю "Організація  творчої діяльності" (документ прикріплено на https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnxvbmRwZXJla2xhZDIwMTJ8Z3g6NGY1YzZlYTI5MDkyYzVhZQ ) прокоментуйте Ваше ставлення до запропонованих шляхів  організації наукової діяльності та охаратеризуйте власне бачення науковця. Як Ви налаштовуєтеся на робочий лад?



2) Перегляньте запропоноване відео https://www.youtube.com/watch?v=F8UFGu2M2gM. Ваші думки?
Картинки по запросу who is scientist


205 comments:

  1. 1) Я погоджуюсь з твердженнями ,які запропоновані в даній статті. Організувати творчу діяльність може людина лише з потенціалом, терпінням, працелюбністю. Творча діяльність це складний процес, який потребує копіткої праці. Але, на мою думку, показати досконалість певного процесу може лише творчий підхід людини до справи. Людина може бути надзвичайно працьовитою, але якщо вона підійде до процесу без творчості, вона не принесе такого враження як могла б. Творчість - це здатність побачити щось нове, побачити того чого не бачать інші.
    Важливим і в організації творчого процесу є самоорганізація. Якщо людина не може спланувати свою роботу, навіть талановитість їй не допоможе. Людина повинна виробити чітку структуру, план своєї роботи і звичайно дотримуватись його. Лише дотримання і виконання справи може призвести до подальших успіхів.
    У створенні роботи людина повинна користуватись перевіреним матеріалом. У творчому колі можна завжди знайти гарні і влучні думки.
    Але не всіма рисами людина може володіти. Але основне не впадати у відчай, людина може розвину у собі подані риси. Все це залежить від людини і її бажання.

    Я налаштовуюсь на робочий лад своїм бажанням. Мені цікаво робити, дізнатись щось нове, відкривати в собі новий потенціал. Спочатку мені потрібно осмислити саму проблему, виробити план її виконання і дотримуюсь цього плану. Гарно виконана робота завжди приносить мені задоволення. Тому коли я налаштовуюсь на виконання певної праці, я завжди думаю про те як зробити її найкраще.

    2) Дане відео є надзвичайно корисне для переглядання. Науковець Adam Savage влучно підбирав приклади як прості ідеї могли стати великими відкриттями. В період праці Аристотеля, Галілея, Фізо не було такої техніки, яку ми маємо сьогодні. Але ці люди завдяки своїй наполегливості, творчості змогли створити відкриття, які змінили певні поняття, бачення.
    Нам людям 21 століття потрібно частіше над цим замислюватись. Ми живемо в добу передових технологій. Ми маємо широку матеріальну базу. Шкода що нам заважає лише наша лінь . Ми маємо все що нам потрібно. Тому потрібно не марнувати часу. Все залежить від нас самих.
    33 група
    Бобер Анастасія

    ReplyDelete
  2. В данній статті є твердження про те ,що ефективність науковця залежить від раціональної органіцації праці. Перша асоціація-порядок на робочому місці,акуратність,яка межує з прискіпливістю та принциповість.
    Т.я. думка про те,що людина,яка займається наукою,має бути творчою була озвучена на сьогоднішній лекції,то можна розглядати науковий процес,як створення "шедевру".
    Для деяких індивідів не принципово,яка кімната,в чкій вони працюють,лад на робочому місці. Вони керуються миттєвим спалахом натхнення,і по суті,їм все рівно на навколищній світ у цей момент.
    На мою думку, загальні принципи наукової праці (такі як самоорганізованість,колективність,економічність) занадто ідеалізовані. Це ж не означає,що людина,яка по життю "вовк-одинак" не зможе здійснити наукове відкриття.
    Все,насамперед,залежить від бажання людини щось робити.
    Для того,щоб я налаштувалася на робочий лад,необхідний певний настрій,природу якого я до сих пір не знаю.
    Також,головним двигуном діяльності є мотивація. Це може бути набуття нових навичок і здібностей,самовдосконалення,перемога,наприклад.
    Якісь люди,науковці насамперед,можуть працювати на благо людства,через матеріальну вигоду.


    З перших секунд мені сподобалось запропоноване для перегляду відео,бо ця людина,Адам Севідж, разом з Джеймі Гайнеманом знімалися в передачі "Руйнівники міфів".САМЕ ТАКИМИ МАЮТЬ БУТИ НАУКОВЦІ! Вони мега-мега круті люди. Це яскравий приклад комбінації високого рівня IQ,божевільних ідей,творчого і креативного підходу. Вони закохують своїх глядачів у науку. Перш за все вони руйнують міф про те,що наука-це нудно.
    Щодо самого відео.
    Я на перших хвилинах зрозуміла,що середньостатистична людина вживає купу слів,спостерігає багато явищ,які не може нормально пояснити.(як батько не зміг пояснити таке явище як "інерція")
    Це дуже дивно,коли у пік розвитку інформаційної сфери,люди деградують і невігластво стає візітною карткою нашого покоління. Парадокс.
    Можливо(скоріш за все,я сподіваюсь) це через лінь,чи зайнятість сім'єю,роботою і т.д.

    Увіна Надія
    33 група



    ReplyDelete
  3. Всі перелічені шляхи організації праці можна вважати актуальними. Особливо виділяється планування роботи, організація робочого місця та концентрація на предметі дослідження. Слід визнати, що добре спланований обсяг роботи в більшості випадків дає більші плоди, ніж діяльність, що виникає спонтанно. При цьому не слід відкидати і забувати геніїв, які жили від музи до музи, завдяки яким ми теж маємо змогу користуватися плодами науки.
    Розпорядок і хід робочого дня, наведений у статті - це ідеальний день, який коригується в залежності від стану здоров'я, настрою людини. Він є дуже відносним, бо на мою думку, слід коригувати його під потреби свого організму в даний момент. Музика - теж помічник індивідуальний. Я, наприклад, люблю слухати інструментальну музику, коли пишу щось бездумно, - це навіть допомагає підвищити темп роботи і не відволікатись. А от якщо я перекладаю якийсь текст, то навіть і така музика дуже заважає.
    Науковцем може вважатися людина, яка, як на мене, досліджує щось із метою поширення, поглиблення своїх існуючих знань, здобуття нових та відкриття чогось нового, що могло б принести людству практичну користь.
    Налаштуватися на робочий лад мені допомагає спокій, тиша і розуміння важливості мого завдання.
    Богдан Муський
    35 група

    ReplyDelete
  4. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  5. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  6. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  7. Дана стаття дуже цікава, пізнавальна та актуальна. Я повністю погоджуюсь із запропонованими шляхами організації наукової діяльності. Ефективність праці в науковій діяльності повністю залежить від моральних, вольових і якісних характеристик працівника, а також його інтелектуального рівня. Авторитет ученого визначається насамперед результатом його праці, який залежить від його інтелекту. Під інтелектом науковця, я розумію його розумові та творчі здібності, захопленість працею, готовність до самопожертви заради наукової істини. Найкращі прилади і величезні витрати не в змозі ні на один крок просунути вперед науку, якщо кадри учених не будуть на належній висоті творчої активності. Творчість є вищим інстинктом людини, незадоволеність якого штовхає людину на "подвиги". Це можна назвати інстинктом розуму. Цей «інстинкт» змушує людину творити нове, використовувати вогонь, винаходити колесо, літати як птах… І якщо цей інстинкт не задовольнити, то людина відчуває себе не цілком "щасливою" і шукає різні замінники - ігри, алкоголь, наркотики ...
    Якось я натрапила на влучну цитату французького письменника Анатоля Франсуа Тібо і зараз її згадала: «Рано чи пізно цікавість стає гріхом; ось чому диявол завжди тримав сторону вчених.» . Мені здається, ці великі слова будуть актуальні вічно, адже дійсно цікавість вченого має бути настільки великою, що навіть могла б і виходити за рамки дозволеного.
    Як я налаштовую себе на робочий лад? Як я змушую себе працювати? Тут просто спрацьовує почуття обов`язку перед собою, відповідальність. Я чітко розумію те, що за мене ніхто не зробить ту, чи іншу роботу, наприклад домашнє завдання. Я чітко розумію, що саме мені це потрібно для мого розвитку, для майбутнього. Можу навіть порекомендувати таку вправу: потрібно взяти стілець, поставити його на середину кімнати, сісти на нього і сказати собі: «Або я зараз займусь ділом, або буду сидіти тут». Пройде трохи часу і захочеться встати і зробити хоч що-небудь. )

    Прокопчук Яна
    31 група

    ReplyDelete
  8. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  9. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  10. 1) Читаючи цю статтю, мене одразу ж вразила цитата «Ти можеш стати розумним трьома шляхами: шляхом власного досвіду - це найважчий шлях; шляхом наслідування - найлегший шлях; шляхом мислення - це найблагородніший». На мою думку, більшість людей навчається на власних помилках, та шляхом мислення. Я згодна з тим, що наслідування це найлегший шлях, але коли ми копіюємо чийсь шлях, то втрачаємо свою індивідуальність, у нас тоді відсутня творчість, думки. Отже, процес навчання просто перетворюється на бездумну механічну роботу, тому я намагаюся уникати наслідування. Пишучи наукову роботу дослідник однозначно повинен якимось чином вирізнятися з-посеред інших (наприклад: манерою написання роботи, способом розкриття проблеми). Для цього шукач істини повинен бути наполегливим, але терплячим, талановитим і, навіть, дещо одержимим своїм дослідженням. Дослідник повинен бути наполегливим, нерідко мужнім, витриманим і терплячим, і разом із тим, проявляти творчу ініціативу. Лише за таких умов він зможе успішно подолати проблему «я не знаю, що писати».
    Звичайно, не мало вагомими є плановість та систематичність роботи над своєю науковою працею. Перепоною може стати навіть завищена самооцінка, бо тоді науковець не зможе критично оцінювати написане.
    Слід пам'ятати не тільки про втомлюваність очей, а й про втомлюваність нервової системи, бо ми перестаємо сприймати інформацію на такій же швидкості як і на початку роботи. При постійній напрузі нервова система сама починає себе відволікати. Я вважаю, що , мабуть, кожен звертав увагу на те, що після тривалої роботи, ми починаємо прислухатися до шуму та будь-яких звуків. З огляду на це, ми повинні розумно змінювати працю на відпочинок, бо організм сам подає нам сигнали, коли це потрібно зробити.
    2) Адам Севідж геніальна людина. Він, як і люди, про яких він розповідав у відео, може розвінчувати стереотипні ідеї з невимушеною легкістю, він людина, яка вміє і не боїться доводити свою точку зору. Адам багато разів ризикував власним життям задля розкриття істини в шоу «Руйнівники міфів». Дехто скаже, що ця людина божевільна, але я вважаю, що божевілля це є прояв геніальності. Це просто неймовірно з яким запалом і захватом він ділиться своїми відкриттями, як він вселяє надію в те, що будь-яка людина може стати науковцем лише змусивши себе думати трішки сильніше, ніж завжди. Назва відео мене дещо здивувала: прості ідеї, які призвели до сенсаційних відкриттів у науці. Та це ж геніальні ідеї, які тільки на перший погляд прості, а ви самі спробуйте придумати щось, що буде настільки просто і геніально водночас!
    Ненько Наталія 32 група

    ReplyDelete
  11. Після статті створюється враження того, що далеко не кожна людина може стати науковцем. Це така ж професія, як і робота кухаря, садівника або адвоката. До неї необхідно мати хист. В той же час, якщо університет вимагає від нас захист наукових робіт, можна спробувати пробудити у собі науковця. Інше питання-як надовго. Безперечно, це є клопіткою роботою, яка вимагає самодисципліни і сили духу. Але найголовніше, на мою думку, було випущено зі списку якостей успішної діяльності вченого. Це насамперед готовність на самопожертву заради майбутнього, жага до відкриттів.
    Безперечно, якщо братися за справу, необхідно долучити якомога більше зусиль, віддатися роботі. Моїми методами плідної роботи є насамперед налаштування на роботу та самомотивація. Далі це складання плану роботи та найважче-її початок. Розпочавши дослідження, найголовнішими для мене є систематичні паузи, які дають змогу відволіктися та подивитися на речі з іншого боку.
    З власного досвіду скажу, що не потрібно чітко дотримуватись плану, адже спонтанність інколи і слугує народженням унікальних ідей.
    Отже, кожен має власні методи організації роботи, і вони слугують підвищенню ефективності праці, але ніяк не є гарантом появи корисного для суспільства і світу відкриття.
    32, 303.

    ReplyDelete
  12. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
    Replies
    1. This comment has been removed by the author.

      Delete
  13. 1.Мені дуже сподобалась ця стаття, адже вона не тільки цікава, а й пізнавальна. Я відкрила для себе багато нового та звернула увагу на певні недоліки в організації мною робочого процесу. Дійсно, багато на перший погляд незначних факторів впливають на ефективність роботи та кінцевий результат.

    Також, автор звернув увагу на особистісні якості науковця. Я зробила висновок, що не кожна пересічна людина може ним стати, адже для того, що мати всі перераховані автором риси характеру, потрібно пройти через клопіткий процес самовиховання своєї особистості.

    Особисто для мене, дуже довго було проблемою правильно налаштуватись на робочий лад. Часто відволікалась та не могла правильно розподілити свій час. Згодом, я почала записувати в окремий блокнот всі заплановані мною справи та детально розписувати відведений час на їх виконання. Це мені дійсно допомогло і вже більше таких суттєвих проблем не виникає.

    2.Запропоноване Вами відео для перегляду дуже цікаве. Воно в черговий раз підтверджує, що пошук людиною відповідей на запитання, котрі її турбують, приводить до геніальних відкриттів. Також, мені сподобалась думка Адама Севіджа про те, що наковці такі ж людини як і ми, просто вони більш наполегливо та відповідально відносяться до речей, котрі їх турбують та цікавлять. Саме тому, кожен із нас може змінювати світ, потрібно тільки цього захотіти та йти до своєї мети.

    Щипанська Марія, 31 група.

    ReplyDelete
  14. 1. Я вважаю, що для людей, які серйозно займаються науковою працею невід'ємною частиною є організація власної творчої діяльності. Насправді, це процес надзвичайно важливий і кропіткий. Від підготовки завжди залежить успіх тієї чи іншої справи. Загальновідомо, що як роботу розпочнеш так вона і піде. Важливими є і настрій, і робоче місце, і вміння бачити кінцевий результат, і самопочуття на момент роботи, і хист до справи. На мою думку, науковий процес, як і творчий, важко взагалі вписати у будь-які часові рамки. Адже коли ти маєш натхнення і бажання до роботи,ти можеш виконати її надзвичайно швидко. Але не завжди вдається швидко налаштувати себе на потрібний лад. На мою думку, це вміння приходить з часом. Безперечно, зовнішні умови праці – важливі, але все ж таки я більше схиляюся до думки, що самоорганізація, самоконтроль, самооцінка та інші «само-» є провідними у цій справі. Науковець повинен мати здатність зосереджуватися на проблемі, бути самокритичним, тобто могти оцінити свою роботу як з позитивного так і з негативного боку,бачити недоліки в ній та по можливості усувати їх. Мислення такої людини має бути нестандартним, адже науковець має побачити щось нове, інтерпретувати дані, висловити свою точку зору, свіжий погляд на проблему.
    Дуже важливим фактором у науковій діяльності є, на мою думку, ще й бажання. Жодну людину не можна змусити до розумової, творчої праці.Тому науковець повинен сам визнавати і розуміти, що саме така діяльність – це його покликання, ця справа повинна приносити йому задоволення, радість, почуття значущості.
    Безперечно важливою є допомога і підтримка оточуючих. Це завжди надає нам сил і віру в себе та свої здібності.
    З багатьма порадами в даній статті, щодо організації наукової діяльності (місця, часу, обладнання для роботи) можна погодитися. Але все ж таки це лише загальні рекомендації. Такі умови є досить суб'єктивними, оскільки люди різні, у кожного свої вподобання, комусь краще працювати в затишному кабінеті зі всіма зручностями описаними у статті, а комусь краще це робити на свіжому повітрі, на природі.. Хтось краще працює вдень, деяким геніальні ідеї приходять вночі. Тому кожен сам створює оптимальні для себе умови діяльності.
    Особисто для мене налаштуватися на робочий лад, на справді продуктивну діяльність не дуже легко. Потрібно закінчити всі попередньо розпочаті справи, налаштуватися морально, якось заохотити себе до діяльності, підготувати робоче місце і т.д. Важливим є не відволікатися від роботи. Буває коли тобі справа подобається і ти робиш її із задоволенням.
    2. Адам Севідж на даному відео доводить нам, що кожен здатний відкрити щось нове не тільки для себе, а зробити геніальне відкриття і змінити уявлення інших про навколишній світ. Цікавість людей завжди до чогось приводить. Інколи цей досвід може бути негативним, інколи з хорошими наслідками,але майже завжди людина дізнається щось нове, здобуває знання. Саме так відбувалися багато відкриттів. Можливо, із випадковості, а потім із зацікавленості «що ж буде далі?», «а що буде якщо зробити так чи інакше?». Наполегливі, сміливі та ініціативні – такими мають бути дослідники. Шляхом спроб, помилок, експериментів, на перший погляд божевільних ідей робилося багато відкриттів. Галілей, Фізо та безліч інших винахідників не мали таких ресурсів, але вони назавжди увійшли в історію зі своїми винаходами. Відео доводить, що ми маємо безліч можливостей, потрібно тільки вміти ними скористатися.

    ReplyDelete
  15. Переглянувши відео, я виділила його основну думку, а саме: "Більшість людей сприймає науку як закритий чорний ящик, а ,насправді, це чисте поле. І всі ми - дослідники".Дійсно, кожна людина сама творить свою долю та саму себе, не підозрюючи, що вона здатна на багато більше.
    Як ми можемо казати, що нічого не розуміємо в науці, навіть, не спробувавши? Варто лише наполегливо працювати, стукати в одні й ті ж двері, і з часом вони відчиняться, а фінансування саме знайде вас. Головне не здаватись. Після кожної наступної спроби виходитиме все краще і буде видимий результат. Адже, наукові відкриття робилися не за одну ніч.
    Адам Севідж на прикладі античних науковців пояснює, що кожен може стати дослідником, не маючи високих технологій та різних приладів. Головне бажання щось змінити та удосконалити. Кожне відкриття починається з простої ідеї, яка переростає в щось величезне. Недарма кажуть, що все просте - геніальне! Та й сам процес дослідження- захоплююче явище. Адам й сам слідує цьому прикладові.Він з великою пристрастю робить свою роботу, для нього це покликання та хобі. Він ладен на все заради неї. Це і є основною рисою, яка повинна бути у науковця.

    Калітюк Аліна, 37 група.

    ReplyDelete
  16. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  17. На мою думку, головним правилом для людини яка займається будь-якою діяльністю має бути регулярність. Чи то спорт, танці, малювання або наукові дослідження, все це вимагає постійного вдосконалення та регулярного тренування. Для того щоб бути компетентним, необхідно не забувати вдосконалювати свої знання. За правило потрібно взяти постійний тренінг та контроль над справою. І саме в контролі, я вважаю, допомагає ретельно продуманий розпорядок дня. Звичайно, все це є індивідуальне. Хтось може поповнювати свій багаж знань в метро по дорозі на роботу, а декому потрібно повна ізоляція від навколишнього середовища та цілковита тиша. Щодо мого власного налаштування на робочий процес, то все залежить від мого настрою. Сьогодні я працюю за комп"ютерним столиком, а завтра лежачи на дивані, та результат від цього не змінюється. Щоденна робота над собою та над своєю справою- це вже частина успіху.
    Переглянувши відео я згадала, як завжди боялась дивних наукових термінів. Завжди вони здавались мені незрозумілими, нудними та нікому не потрібними. Якщо лише науковці розуміють їх значення, то навіщо вони взагалі? Але ж все геніальне просто. Просто потрібно зрозуміти , що терміни -це всього лише слова, за якими ховається надзвичайно цікаві дослідження , які тривали роками, такими ж самими людьми як і ми. В один момент потрібно навчитися читати між рядків, можливо ми всі майбутні науковці, які колись боялись пізнавати нове через якісь труднощі. Не потрібно боятися, потрібно всі свої сили направити на досягнення мети, і тоді все заплановане стане дійсністю.
    33 група.

    ReplyDelete
  18. 1.На мою думку, правильно організувати наукову діяльність – нелегка справа. Проте її можна значно полегшити, знаючи певні прийоми та методи, маючи певні навички та звички. Адже для того, щоб мати позитивний результат нашої діяльності ми повинні плідно працювати, мати величезне терпіння, наполегливість, завзятість, посидючість, впевненість у власні сили та підтримку оточуючих. Я гадаю, що для того , щоб виконати вірно наукову діяльність людині необхідно мати творчий підхід та креативність, без цих якостей їй буде важко виконати ту чи іншу діяльність. Ці якості необхідно розвивати; я вважаю, що вони властиві кожній людині, просто необхідно знайти правильний підхід, щоб їх розкрити. Є недоречним те, коли якась особа каже : « Я- не творча особистість» або «Я- не креативна». На мій погляд, такі люди просто не знають те, на що вони здатні або вони ще не відкрили в собі талант та здібності, тому їх потрібно ніби «підштовхнути» та мати індивідуальний підхід до таких людей. Більше того, я думаю, потрібно мати завжди позитивний настрій, охотне бажання, віру у себе та ініціативність.
    Особисто мені, більш імпонує творчий підхід. Я часто прагну дізнатися, дослідити та зрозуміти факти, які мені до того були не відомими. Для того щоб виконати щось, я довгий час мислю та обдумую, перед тим як щось зробити, планую, як краще та коректніше буде розподілити мій час та сили. Я зазвичай сфокусуюся на одній справі і не люблю коли мене відволікають. Я завжди вірю у хороший кінцевий результат і це мене мотивує.

    2. На мій погляд, дане відео є досить оригінальним, змістовним, цікавим та повчальним. Адам Севідж представив нам, як прості ідеї призвели до сенсаційних відкриттів. Я вважаю, що таким чином Адам хотів сказати нам, що наука- це не така складна річ, як може статися на перших погляд, адже все геніальне насправді дуже просте. Будь- яка людина, розвинувши в собі навички, звички, які можуть бути корисними для науки, може стати генієм. Не можна заперечити того факту, що ще нікого наполегливість, завзятість та ініціативність ( звісно, щодо добрих цілей) не привела до певного результату. Безсумнівно, не всім може поталанити, не всі можуть стати геніальними, але ж хто нам забороняє спробувати? Треба завжди пробувати щось нове, вчитися на власних помилках- це шлях до успіху.
    Мені прикро, що зараз часто люди зневіряються в собі. Погані звички, розчарування, зневіра ведуть людей на дно крайнощей- деградацію. Хотілося б вірити, що ситуація не стане гіршою, а навпаки; і нове покоління людей принесе світу нові відкриття.
    Косянчук Марина, 34 група

    ReplyDelete
  19. Прочитавши статтю, я зрозуміла, що бути науковцем справа досить клопітка. Необхідно докласти безліч зусиль, для того, щоб привчити себе слідувати хоча б половині поданних нам порад.Необхідно навчитись приділяти увагу таким дібницям, які за звичних обставин здалися б нам зовсім не суттєвим, наприклад, як краще падати світло чи що повинно лежати на столі під час роботи. Але навчившись цього, праця над науковою роботою може стати набагато легшою, а, головне, ефективнішою. Найважливішим, все ж таки, для науковця є, насамперед, бажання, жага до самовдосконалення і до досягнення найкращих результатів. Тоді навіть лежачи на дивані науковець виконає заплановане і навіть більше, так як він буде натхненний своєю працею і не помітить навколишні умови. Тому коли в майбутньому мені доведеться писати свою наукову роботу, перш за все я буду дивитись на те, що мені дійсно подобається, та плюс поради, про які я дізналася з поданної статті і тоді я вірю, ще мій результат буде високим.
    Переглянувши відео, я лише знайшла підтвердження моїм думками, щодо статті. В ньому показані визначні люди з визначними досягненнями, які мали бажання щось змінити і вони досягли набагато більшого ніж очікували. Адже вони працювали над улюбленною справою, були натхненні нею. Наврядчи вони мали задовільні навколишні умови. Зручний стілець зі спинкою та підлокітниками чи власний онлайн оргонайзер, не врегульовували світло та не підлаштовувались під час, який був найсприятливішим для виконання наукової роботи. Вони присвятили себе їй і, в кінцевому результаті, зробили неможливе. Такі люди дійсно надихають та спонукають до самовдосконалення та власних відкриттів.
    32 група

    ReplyDelete
  20. 1.Дана стаття є дійсно цікавою і пізнавальною, вона зібрала, систематизувала та збагати мої знання про наукову діяльність та самих науковців.
    Я чомусь завжди вважала, що науковці зовсім не творчі люди. Думала, що для них головне зібрання сухих фактів і чисел, але тепер розумію, що творчість є таким же важливим елементом наукової діяльності, як мислення, плановість, критичність і практичність.
    Після прочитання переліку особистих якостей науковця, стало зрозуміло – науковцем може бути не кожен. Звичайно певні якості можна розвивати у собі, але як на мене то тут все ж повинні бути задатки, які допоможуть досягнути рівня, який виведе людину у ранг Науковця з великої літери, а не просто блідної тіні.
    На мою думку, кожне з правил оптимізації роботи є дійсно корисним і доцільним. Єдине, з чим я не згодна то це занадто строгою плановість. Якщо, ми вже вирішили, що науковець людина творча, то потрібно брати до уваги таку дивну штуку як натхнення. Часто воно приходить у зовсім дивний час і ти не знаєш, коли воно піде, тому намагаєшся вижати з себе максимум, доки фортуна тобі посміхається. Такі випадки можуть зламати графік, тому перфекціоністам потрібно пам’ятати, що це не кінець світу і просто треба відкоригувати план дій.
    А інше правило напряму пов’язано з тим як я налаштовуюсь на робочий лад. Це правило говорить про те, що потрібно обмежити себе у часі, щоб не розтягувати свою діяльність на необмежений термін. І ось саме певні строки та дедлайни зазвичай підштовхують мене до того, щоб виконати роботу. Є багато жартів про курсові, які пишуться в останню ніч, але хто ж винен, що саме тоді наш мозок нарешті панічно вирішує видати, щось варте уваги. Ще щоб налаштуватися на робочий лад, я зазвичай ставлю собі ультиматуми. Я просто забороняю собі робити щось приємне, доки не зроблю роботу.
    2. Майже все, що я почула та побачила у відео було для мене новим, а тому пізнавальним. Але найбільше, мені чомусь сподобався кінець. Ведучий був сам так захоплений ідеєю того, що якісь прості ідеї підкріплені допитливістю можуть перерости у наукові відкриття, що мені захотілося сісти перебрати всі свої дивні ідеї та запитання в надії наштовхнутися на майбутнє відкриття.
    Відео показало, що задавати питання та тамувати свою цікавість може виявитись корисним не тільки для внутрішнього спокою, а і для науки.
    Наконечна Наталія
    34 група

    ReplyDelete
  21. Не можливо не погодитись з твердженням про те, що ефективність наукової творчості, оптимальне використання потенційних можливостей науковця залежать від раціональної організації праці. Виникає питання про те, як підвищити ефективність розумової та творчої праці. Якщо робота людини пов`язана з розумовою працею то важко не помітити, що в один день її відвідує натхнення, а в інший вона відчуває повну відсутність мотивації, бажання. У такі важкі дні робота перетворюється на тяжку низку непотрібних дій, які лише псують настрій. Тому для того, щоб позбавити себе від подібних періодів необхідно спочатку розібратися: в першу чергу - від чого залежить продуктивність праці, а в другу - що впливає на наше натхнення. Продуктивність праці залежить від багатьох факторів: самопочуття, здоров'я, тонус, режим дня, режим та раціон харчування тощо. Важливим фактором підвищення ефективності творчої діяльності є натхнення. Натхнення залежить від нашої життєвої сили. Якщо у нас багато енергії , то і робота виконується швидше і простіше.
    Будь-яка творчість є процесом індивідуальним, оскільки він пов`язаний зі здатністю виражати свої емоції і почуття за допомогою слова, музики і т.д.Але якщо немає ніяких емоцій та відчуттів то і творити нічого. А як викликати ці почуття та емоції? По-перше, робота повинна подобатись, щоб уже сама думка про неї приносила позитивні емоції, інакше налаштувати себе на робочий лад буде важко. По-друге, людині необхідна життєва сила, яка і є нашими почуттями та емоціями. Наприклад, багато людей відчувають значний потік сил після занять спортом.
    Окрім всього вище сказаного, є ще безліч факторів, які впливають на нашу розумову та творчу працю, деякі з них ще не повністю вивчені наукою (наприклад зміна фаз місяця). Але наше життя коротке і прожити його потрібно якомога яскравіше, а домогти нам у цьому може улюблена праця та здоровий спосіб життя.
    Ознайомившись з відео, я дійшла висновку, що прості ідеї можуть стати рушійним поштовхом до нових відкриттів. Відео є досить мотивуючим. Адам Севідж переконує нас у тому, що кожен з нас може стати дослідником, науковцем, першовідкривачем. Головною умовою тут постає робота, яка тобі подобається і від якої ти ніколи не відчуваєш себе втомленим.
    Ірина Книш
    33 група.

    ReplyDelete
  22. Просмотр данного видео с первых секунд натолкнул меня на мысли, о том что наука, не такая сложная, даже можно сказать страшная, как мы привыкли считать. Ситуация с тележкой и мячом из детстве Ричарда Файмона заставила меня вспомнить высказывание Альберта Энштейна "Если Вы не можете объяснить что-то шестилетнему ребенку, значит, Вы сами этого не понимаете". Я считаю это высказывание не о отсутсвии понимания, а о простоте всего что нас окружает. Досмотрев видео до конца мы приходим к выводу, что величайшие открытия делались без помощи технологий, следовательно двигателем всех открытий есть человеческая любознательность , что показывает нам что наука не такая страшная штука, как может показаться на первый взгляд. Что бы что-то понять достаточно желания и использования мыслительных процессов. Совет который я получили для себя из данного видео: если мне понадобится понять какое-нибудь научное понятие я начну из самых истоков и первых ученых которые начали заниматься им, их исследования еще не были перегружены непонятными терминами и приборами непонятными обывателю
    Фещенко Дарья
    34 группа

    ReplyDelete
  23. Я не можу сказати, що стаття відкрила мені щось грандіозне чи нове, однак вона 100% доповнила мої старі уявлення про науковців та їх діяльність. В цій статті йдеться про організацію наукової діяльності. Я погоджуюсь з тим, що чим вищий рівень організації - тим швидше науковець отримає плоди своєї праці. Адже організовуючи усе поетапно, діяч має змогу закінчити усе в задумані часові рамки, досягти омріяних результатів. Не можу спростувати й того факту, що до усього потрібно підходити з творчістю, адже творчість - це наукове виробницто. Я вважаю, що саме завдяки творчому мисленню та креативному сприйняттю можна створити щось дійсно нове та унікальне, а головне - зробити свій внесок у науку. Говорячи про мене, то я налаштовуюсь на робочий лад досить типічно, як і усі - створюю тишу, або вмикаю класичну музику, облаштовую своє робоче місце належним чином (щоб усе, що потрібно було поруч), думаю про кінцевий результат, роблю чашку ароматного чаю та зосереджуюсь на роботі. Під час роботи мені допомагають різні щоденники з планами, нотатки, які я розвішую на стінах, додаткові джерела( книги, інтернет-сайти) тощо.
    Відео мені сподобалось з самого початку новіть тим, що його озвучує Адам Севідж, бо я дійсно в захваті від його проектів, таких як, наприклад " Руйнівники міфів". Коли він сказав, що прості ідеї можуть привести до великих відкриттів, я згадала вислів - усе геніальне - просте. Отже, будь-яка людина, зацікавлена в своєму житті, в житті навколишнього світу, соціально активна, може висунуту таку ідею, яка на перший погляд буде елементарною, або навпаки незрозумілою, але все ж таки приведе до геніальних відкриттів.
    Дюрягіна Ірена, 34 група.

    ReplyDelete
  24. 1) Я вважаю, що ця стаття є актуальною і цікавою. Мені відразу сподобалася думка, що ти можеш стати розумним трьома шляхами:шляхом власного досвіду - це найважчий шлях; шляхом наслідування - найлегший шлях; шляхом мислення - це найблагородніший. Я більше схильна до того, щоб ставати розумним шляхом власного досвіду. Адже досвід – найкращий наставник(Вергілій). Він важко дається та здобувається, у всіх бувають злети та падіння, і саме ці падіння підштовхують нас робити щось далі, але ні в якому разі не зупинятися.
    Мені сподобалися запропоновані шляхи організації наукової діяльності. Вони змушують замислитися і можливо змінити щось в організації моєї праці. Найбільше для себе я виділила плановість, систематичність та концентрація на роботі. Оскільки, на мою думку, це запорука ефективності і продуктивності виконання завдання. А також дотримання трудового режиму, графіка роботи, та дисципліни мислення.
    Щодо таланту, існує думка, що всі люди талановиті. Я не зовсім погоджуюся з цим. Я б скоріше сказала, що ми можемо бути талановитими, якщо ми тільки цього захочемо. Кожен має потенціал, певні задатки і здібності, які потребують того, щоб їх розвивали. Це лише питання часу, волі та зусиль. Таким чином, лише клопіткою працею можна стати дійсно талановитим в певній сфері діяльності.
    Робочий день,який розписаний у статті є бездоганним. Поради в налаштуванні правильного робочого дня є дуже корисними. Налаштуватися на робочий лад мені допомагає тиша, спокій, відсутність чинників,які б мене відволікали, та обов’язково мій настрій. Звичайно, при налаштуванні відіграє роль складність і важливість завдання, а також моя зацікавленість в його виконанні. Але найбільшим мотиватором є те, що ніхто за мене це не виконає. І рано чи пізно, але все ж таки я маю це зробити.
    2) Мені сподобалося запропоноване відео. Воно доводить, що прості ідеї можуть існувати і призвести до геніальних відкриттів. Адам Севідж показує нам, що кожен може бути науковцем, першовідкривачем не маючи при цьому якихось мега крутих приладів. Головне – це багато і довго працювати, адже ніщо не дається легко. І всі наукові відкриття,які ми маємо на сьогоднішній день – це результат довготривалої та клопіткої праці.
    Ліщенко Віра
    36 група

    ReplyDelete
  25. 1) Безперечно, організація робочого процесу є дуже важливою. І наведені поради щодо організації процесу і робочого місця (а я вважаю їх саме порадами) є зрозумілими й аргументованими. Проте, як на мене, це поради для організації в більшій мірі робочого, і в меншій мірі творчого процесу.
    Як на мене, тут не врахований фактор натхнення. Немає нічого гіршого, аніж робота над своїм творінням (будь-яким: від шкільного твору типу "Як я провів своє літо" до скульптур і музичних творів) в той час, коли цим займатись зовсім не хочеться. Зазвичай, таке насильство над собою ні до чого доброго не призводить.
    Планування робочого часу - це дуже добре, особливо якщо враховані індивідуальні особливості кожної людини. Організація робочого місця - також. Та це є бажаним до виконання кожною людиною, яка займається будь-якою діяльністю, але творча діяльність, як на мене, є дещо специфічною, і до неї потрібен трохи інший підхід.
    Можливо, ці поради цілком і повністю підходять для наукової творчості, але особисто для мене ближчою є мистецька творчість, саме тому моя думка базується на ній.
    2)Відео здалося мені дуже цікавим і пізнавальним. І повчальним в деякій мірі. Виявляється, наука не є чимось таким, чим може займатись якась привілейована каста людей, яка володіє потрібними знаннями, які є недоступними для інших. Науковці і першовідкривачі були звичайними людьми, які багато працювали, і були захопленими своєю справою. Наука є відкритою для всіх, хто хоче в неї заглибитись, і в кожного є шанс відкрити, сворити щось нове, до цього часу небачене.
    Мацько Олександра
    33 група

    ReplyDelete
  26. Дана стаття є крайнє корисною не тільки для майбутніх науковців, а й для звичайних студентів і навіть школярів, адже тут присутні поради, які роблять ефективнішими не тільки наукові роботи але й навчання. Щодо методів організації творчої діяльності, я погоджуюсь з автором що існують такі принципи наукової роботи: творчий підхід,мислення, плановість, динамічність, колективність, самоорганізацію, економічність, критичність і самокритичність, роботу над собою, діловитість, енергійність, практичність. Та, на жаль, цими характеристиками науковці не наділені від народження, вони здобуваються клопіткою працею, вдосконалюючись та перетворюючись в сильну зброю в умілих руках.
    Особливо корисною для мене була інформація про організацію робочого дня, цитую: "При плануванні роботи науковець повинен знати, що найсприятливіший час для виконання творчих або складних завдань - з 10-ї годин ранку й до 12-ї години. Після цього настає деякий спад активності. У другій половині дня працездатність найвища від 14-ї до 17-ї години, після чого невпинно вона падає."Я вважаю, що кожен поважаючий себе науковець повинен вміти вміло оперувати порадами, які подані в статті. Автор статті, дійсно, виклав цілком прості та разом з тим дуже корисні методи оптимізації наукової діяльності.
    В додаток, я вважаю, що на ефективністьпраці впливають багато факторів, будь то організація робочого місця, настрій, погода чи відчуття "власного" простору, та найголовнішими є бажання та впевненість в собі, вони здатні привести науковця до успіху.
    2. Дане відео доводить те, що кожен може стати генієм і дивне припущення сьогодні може стати геніальними відкриттям завтра.

    ReplyDelete
  27. Прочитання статті викликало у мене двоякі відчуття. Звісно, я повністю погоджуюсь із твердженням про те, що творчий процес – це копітка й добре організована праця. Такі методи як обмірковування, плановість та творчий підхід, я виділяю як базисні у науковій творчості. Та все ж, безперечно, нам ніяк не обійтися без суспільного фактору, який також є не мало важливим у творчому процесі. Саме від учасників колективу (кафедри, інституту), в якому працює дослідник, залежить якість та практичність наукової роботи.
    Але, на мою думку, перш за все, науковець повинен бути самоорганізованим, адже самоорганізація є тим джерелом, у якому вода камінь точить. Лише будучи самокритичним, самообмеженим та самодисциплінованим, науковець зможе досягти висот у своїй діяльності. Потрібно дізнаватися про щось нове і трудитися не покладаючи рук кожного дня, адже «no one is perfect». А нам, студентам, варто перейняти величезне терпіння, завзятість та посидючість видатних учених, щоб стати справжніми професіоналами своєї справи.
    Що стосується робочого ладу, то для мене це є частиною «ритуалу» при пізнанні та вивченні чогось нового. Здавалось би, задовільнив усі фізичні потреби, склав план та налаштувався на активне сприймання нового матеріалу, та все ж чогось не вистачає. Я притримуюсь думки, що для кожної людини характерні свої «атрибути», які допомагають їй сконцентруватися на отриманні нових знань, а для мене це інструментальна музика на задньому плані та філіжанка кави під рукою. Вважаю, що саме оптимістичне налаштування та позитивний настрій повинні бути невід’ємними супутниками науковця, аби надихати його на нові відкриття.
    Осипчук Мирослава, 34 група

    ReplyDelete
  28. Кожен фахівець повинен мати уявлення про методику й організацію науково-дослідницької діяльності, про науку та основні її поняття.
    Наука – це сфера людської діяльності, спрямована на вироблення нових знань про природу, суспільство і мислення.
    Процес руху людської думки від незнання до знання називають пізнанням. Основою і рушійною силою пізнання є практика, вона дає науці фактичний матеріал, який потребує теоретичного осмислення. Теоретичні знання створюють надійну основу розуміння сутності явищ об'єктивної дійсності.
    Для дослідників-початківців дуже важливо мати уявлення про методологію та вимоги до визначення наукового дослідження, оскільки саме на перших кроках до оволодіння навичками наукової роботи найбільше виникає питань саме цього характеру. Передусім бракує досвіду у використанні методів наукового пізнання, застосуванні логічних законів і правил, нових засобів і технологій. Тому є сенс розглянути ці поняття докладніше.
    Не можна ігнорувати факти тільки тому, що їх важко пояснити або знайти їм практичне використання. 3міст нового в науці не завжди бачить сам дослідник. Нові наукові факти і навіть відкриття, значення яких погано розкрите, можуть тривалий час лишатися в резерві науки і не використовуватися на практиці.
    При науковому дослідженні важливо все. Концентруючи увагу на основних або ключових питаннях теми, не можна не зважати на побічні факти, які на перший погляд здаються малозначущими. Проте саме такі факти можуть приховувати в собі початок важливих відкриттів.
    Шевчук Лілія
    35 група

    ReplyDelete
  29. Я цілком згодна з порадами щодо організації творчої діяльності, які надані у статті. Уміння планувати свій робочий день є надзвичайно важливим, адже воно дає змогу вчасно виконувати всі свої справи. Наполегливість та зосередженість є невід’ємними рисами дослідника. На мою думку, найважливішим у проведенні дослідження є особиста зацікавленість у предметі та темі. Я не погоджуюсь із запропонованими годинами, які вважаються найкращими для творчої активності, адже у кожної людини є власний оптимальний режим дня. Декі люди краще працюють вранці, іншим ж комфортніше працювати ввечері або навіть вночі.
    Мені досить складно налаштувати себе на робочий лад, якщо робота мені не цікава або не подобається. Тож я шукаю якийсь стимул, щоб почати працювати. Найважчим для мене є початок, але після того, к пересилюєш себе і починаєш щось робити, то далі робота йде швидше і краще.
    Відео дуже цікаве. Найвидатніші відкриття були зроблені завдяки допитливості вчених і умінні помічати речі, які іншим здаються звичайними. Наполегливість, креативність та прагнення пізнати істину є надзвичайно важливими у науковій діяльності.
    (Меркулова Анна, 35 група)

    ReplyDelete
  30. 1.Одна із найважливіших та найвизначальніших ролей у проведенні наукового дослідження належить його виконавцю - самому досліднику, науковцю. Тому кожен науковець має бути добре ознайомлений з специфікою своєї діяльності та вміти правильно організувати робочий процес, адже саме від цього залежить наскільки продуктивним буде результат. Не можна не погодитися, що у творчому процесі важливою є копітка й добре організована праця; терпіння, старанність, наполегливість, самовіддача, організованість –все це та багато іншого впливають на те,яких висот досягає дослідник.
    На сьогодні існує багато методів наукової організації праці, які наведені у дані статті, проте кожен має обирати їх відповідно з урахуванням індивідуальних особливосте, адже те що є прийнятно для однієї людини, не прийнятно для іншої.
    Я згодна з тим,що потрібно брати до уваги робоче місце,де ти працюєш, атмосферу,яка тебе оточує, пам`ятати,що не можна робити дві справи одночасно, складати план своєї роботи та інше. Але найголовніше, я вважаю – це мотивація. Якщо ми навчимося налаштовувати себе позитивно на виконання певної роботи( в даному випадку проведення наукового дослідження), задаючи собі позитивні мотиви, то результати нашої праці будуть вражаючі ,а процес роботи приносити лише задоволення. Дуже корисно вміти себе мотивувати, наприклад, змінювати негативні емоції на позитивні, вирішувати проблеми відразу, а не відкладати на потім, мотивувати себе позитивними цілями, які б ви хотіли досягти….
    2. Адам Севідж доніс до нас цінну істину, що все геніальне -просто. І навіть самі великі відкриття починалися з простих ідей, припущень, домислів. Дивлячись відео, ти усвідомлюєш,що кожен з нас може стати дослідником,науковцем і для цього не потрібно мати нічого особливого, а лише бажання працювати та інтерес до того чим ти займаєшся.
    Кожен може заглибитися в науку та знайти своє місце в ній. Потрібно пам`ятати,що проста ідея може стати поштовхом до грандіозного відкриття!!
    Галицька Людмила ,32 група

    ReplyDelete
  31. Правильна організація наукової діяльності є ключовим елементом успіху. Надані у статті поради є дуже важливими. Вони допомагають раціонально спланувати свій робочий день та налаштуватись на роботу. На мою думку справжній науковець повинен бути досить сміливим, щоб кинути виклик суспільству, відкинути всі стереотипи і боротися за власні ідеї.
    Особисто я планую кожний свій день. Ставлю собі на порядок денний, що я маю сьогодні зробити і скільки мені для цього потрібно часу. Якщо я не вкладаюся у цей термін, то я переглядаю що можна змінити або де потрібно докласти більше зусиль, щоб досягти поставленої мети.
    Мені дуже сподобалось відео, воно показує, як прості ідеї можуть призвести до геніальних відкриттів, а також, що натхнення для відкриттів можна знайти у буденному житті.

    Кльоц Оксана
    35 група

    ReplyDelete
  32. Подана стаття виявилась без перебільшення актуальною та захоплюючою. Для того, щоб досягти чогось у нинішньому світі ми не можемо ні в якому разі
    стояти на місці. Ми маємо постійно йти вперед та розвиватися без виключення в усіх сферах. Жодне наукове відкриття не обходиться без інтелекту!, винахідливості та креативності. Проте, не останє місце належить вольовим, моральним та якісним характеристикам людини. Результат праці будь-якої людини залежить від власне організації його діяльності. У статті наведено багато порад для щодо цього, проте я вважаю, що головним елементом організації власної діяльності є час. Вміле управління часом може вдосконалити ваші навички, інструменти і методи, що використовуються під час виконання конкретних завдань, проектів і цілей. Ми завжди думає, що ми все встигнемо і що у нас завжди обмаль часу. Проте, це далеко не так. Ще Алан Лекейн наголошував: "Той, хто дозволяє вислизати своєму часу, випускає з рук своє життя; той, хто тримає в руках свій час, тримає в руках своє життя". Ми можемо впевнено сказати, що успіх кожного залежить не лише від матеріальноекономічних величин, а й від того, як він розпоряджається найціннішим надбанням — часом. Тому важливо вже сьогодні робити те, про що інші будуть думати завтра.Адже тільки сир одкладений гарний, а одкладена робота ні.

    Боровик Юлія
    31 група

    ReplyDelete
  33. На мою думку,дана стаття є дуже цікавою та актуальною,адже у ній є багато корисних порад,які стануть у нагоді не лише майбутнім науковцям,а і звичайним студентам.
    Я вважаю,щоб досягти значних успіхів у певній сфері діяльності,потрібно наполегливо працювати,а щоб досягти цих успіхів за коротший час,потрібно правильно організувати свій час та запастись терпінням.Я повністю погоджуюсь з тим,що мислення є одним із основних елементів наукової праці.Перш ніж розпочати роботу над дисертацією чи науковою роботою,необхідно все детально розпланувати,визначити заходи для досягнення загальної мети.Завдяки цьому,людина зможе виховати у собі такі риси як самодисципліна та організованість.
    Проглянувши дане відео,варто зазначити,що воно допомагає зрозуміти,що наука не настільки складна як ми собі уявляємо.Справді,навіть здавалося б,найдивніші та найбезглуздіші ідеї невдовзі стають науковими відкриттями.Отже,не варто боятися висловлювати свою думку,потрібно навчитися доводити свою правоту.Усе геніальне - просте,а усі геніальні відкриття теж колись були лише ідеями.

    ReplyDelete
  34. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  35. Ця стаття виявилась для мене дуже пізнавальною, особливо в плані організації робочого місця науковця, оскільки я навіть не здогадувалась, що кольори та запахи можуть впливати на продуктивність праці.Повністю погоджуюсь з думкою, що кожен дослідник повинен знати специфіку наукової творчості в цілому і конкретної галузі зокрема. Адже саме від правильного планування та об'єктивної оганізації праці залежить якість роботи дослідника. В доповіді докладно показано, що потрібно робити, для того, щоб наша праця була успішною, тобто, що потрібно зробити перед її написанням, як потрібно писати, як повинно бути організоване наше робоче місце і т.д.
    Щодо відео, воно досить цікаве! Воно доносить до нас, що кожен із нас має масу можливостей, але не кожен вміє скористатися ними.

    Яремчук Ксюша 34 група)

    ReplyDelete
  36. Стаття сподобалася тим, що в ній можна знайти поради не тільки для науковці і його праці, але й для організації роботи будь-кого. Я вважаю, щоб досягти успіху у будь-якій діяльності необхідно займатися цим систематично і постійно, не надіятися на «дарунок небес», а мати чіткий план і цілі. Не жити у руслі неочікуваності, а працювати кожного дня, максимально ефективно використовувати час, мати свою систему використання часу, щоб вистачало і на роботу, і на відпочинок.
    Також можна побачити цікаві нюанси світогляду науковця, а саме критичність мислення, критичність до самого себе і невизнання авторитетів, щоб не вдатися у сліпе наслідування. Я вважаю, що це важливі ознаки науковця, це те, що відрізняє його від інших людей. Це дійсно важко зберігати своє бачення, постійно його змінювати, відповідно до нових фактів, і намагатися у кожній ситуації бути об’єктивним. Напевно, саме тому не всі науковці відповідають цим якостям.

    Цікаве відео, дійсно, в давнину люди не мали тих технологій, що зараз, але це не заважало їм робити великі відкриття. Такі приклади надихають продовжувати їхню справу.

    Камзолов Олександр. 32 група.

    ReplyDelete
  37. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  38. 1) Вышеупомянутая статья является достаточно познавательной. Я почерпнула для себя ряд полезных рекомендаций по поводу того как правильно организовать свою творческую деятельность. Что-то знала раньше, что-то было новым. Я прояснила для себя основные этапы организациии творческой деятельности и правильную их последовательность.В дальнейшем при возможности буду придерживаться данных рекомендаций. С содержанием статьи в основном согласна и возражений не имею. Если я правильно поняла вопрос, нужно охарактеризовать собственное видение учёного и каким он должен быть. Я согласна с автором статьи где он говорит что учёный должен быть ответственным, надёжным и т.д. и т.п. От себя могу добавить что учёный должен, как я говорила ранее к предыдущей лекции, заниматься своими исследованиями не только ради выгоды, очередного научного звания или "для галочки", а из желания сказать новое слово в науке и усовершенствовать ту отрасль науки, в которой он трудится.
    Что касается меня лично, я далеко не всегда следую вышеупомянутым правилам организации творческой деятельности. Но тем не менее это не мешает мне успешно и в срок сдавать свои работы, хотя вынуждена признать, что появляются дополнительные трудности когда не соблюдаю режим дня.
    Всё же я считаю что главным залогом успеха в любой творческой деятельности, необязательно в написании научных работ, является личная заинтересованость учёного в предмете своего исследования. Потому что любое исследование, если оно проводится потому что "это кому-то надо", а не по реальной заинтересованости в нём, уже обречено на провал. Поэтому студенту, как возможно будущему учёному, должно быть хоть чуть-чуть интересно то, чем он занимается, иначе об успехе в данном исследовании не может быть и речи.

    2)Видео достаточно интересное и информативное. При его просмотре вспоминается фраза "Всё гениальное - просто". И действительно, идеи которые на первый взгляд могут показаться простыми иил даже глупыми, через какое то время приводят к гениальным открытиям. Но не все в своё время имели возможность их доработать, и поэтому этим занимались уже последующие поколения.

    Лавринчук Валентина, 35 группа

    ReplyDelete
  39. 1. Дана стаття порадувала мене особливою актуальністю поданої інформації. Також варто взяти до уваги практичність наведених порад, не розмитих, як це часто буває у подібних статтях, а досить конкретних. Я погоджусь, що організація власної діяльності досить важливий аспект виконання будь-якої роботи. Прочитавши чимало статей на цю тематику, мушу відзначити, що вчасний відпочинок так само важливий, як і працьовитість. Коли довго працюєш без упину, організм виснажується, що веде до зменшення продуктивності праці, відсутності нових ідей й неможливості поглянути по-новому на предмет дослідження. Зробивши перерву, людина (у даному випадку науковець) повертається в тонус, з"являється так званий "свіжий погляд" на проблеми/певні складнощі, які раніше здавалися безвихідними. Щодо відпочинку, він теж може приносити користь не лише для організму. У справі, що припала до душі, людина знаходить джерело натхнення. І навіть у простих речах можна знайти відповіді на зовсім не прості проблеми. Тож, я вважаю, варто робити перерви на свої хобі (у кожного індивідуальні) й тоді братися до справи із новими силами й ідеями. Саме так робить науковець за моїм уявленням. Не лише цілодобово сидить за науковими монографіями, а й шукає нове у буденних речах, виконуючи непримітні справи. Звичайно, не варто забувати про важку працю, що веде до успішності будь-якого дослідження. Тут доречна приказка "делу время, потехе - час".
    Щодо власного налаштування на роботу, скажу наступне. Я слідую пораді, данній у цій статті. Кожен день починаю або ж кожен вечір закінчую складанням справ на новий день. Так я бачу, що мені необхідно зробити, у якому обсязі, що є важливішим, а що можна зробити пізніше. Протягом дня я час від часу зазираю до записника, відмічаючи виконані справи й дивлячись що залишилось зробити із запланованого. На мою думку, це дуже важлива установка. Так виробляється цілеспрямованість, сила волі й дисципліна, які, як ви бачили у статті, характеризують будь-якого науковця, та й взагалі людину успішну.
    На завершення хочеться поділитись цікавим посиланням, яке також може надихнути вас на поліпшення розпорядку дня (або створення його як такого).
    http://www.adme.ru/svoboda-psihologiya/22-sposoba-spravlyatsya-s-delami-bystree-1036660/
    2. Відео із промовою Адам Севіджа мене надзвичайно надихнуло. Справді, навизначніші відкриття починалися із простих, буденних роздумів, приправлених допитливістю. Так, на мою думку, саме допитливість є своєрідним каталізатором людської діяльності. Допитливість і спостережливість. Скільки всього залишається незвіданним через нашу неуважність та байдужість, небажання пізнати природу речей. Якби люди мали трішки більше впевненості у тому, що "не святі горщики ліплять", може ми б і не мали такої кількості нагальних проблем на сьогодні. Адже дух шукача істини, першовідкривача живе у кожному, варто лише дати йому трохи волі.

    Дякую за увагу!
    Савчук Галина, 36 група

    ReplyDelete
  40. 1. Я цілком погоджуюся з тим, що при неправильній організації праці робота буде тривати набагато довше, ніж потрібно. Тому перед тим як приступити до роботи, слів ретельно продумати свій хід дій. Треба вирішити що в роботі є найголовніше (на що треба звертати більше уваги), і з чого варто почати. Після продумання кожного кроку, робота виконується швидше і здається набагато легшою.
    Перед тим як братися за роботу, треба вирішити всі важливі особисті питання, щоб впродовж роботи Ви могли концентрувати увагу лише на своїй роботі, а не відволікалися на будь-які подразники і на те, що Вас в даний момент хвилює.
    Безперечно, найкращою буде робота тієї людини, хто опрацював немалу кількість посібників, джерел, ознайомився з думками різних науковців, проаналізував різні праці. Так, це завмає великий проміжок часу, але тільки в такому випадку можна написати дійсно гідну роботу і зробити власний внесок в науку.
    Виконуючи роботу, важливим є правильна організація Вашого часу. Не слід робити все за один день. Найкраще буде, коли Ви будете приділятий своїй роботі певний час кожного дня або кілька разів а тиждень, в залежності від терміну, за який має бути здійснена робота. Попрацювавши один день, наступного дня до Вас може прийти якась нова думка, цікава ідея.
    Перед початком роботи треба обов'язково встановити свою мету і план дій. Тільки за таких умов можна дійти бажаного результату.

    2. Відео справило на мене незабутнє враження. Я була здивована, що такі глобальні відкриття були зроблені простими людими, такими як і ми. Вони не мали за мету зробити якесь відкриття. Вони просто в один момент помітили дивні факти, які відбуваються в іхньому і просто зацікавились цим питанням, вирішили пізнати ці явища і причину їх виникнення.
    Отже, кожен може винайти щось нове, зроботи відкриття, варто лише подивитися на світ іншими очима, спробувати щось нове. Наука - "...is an open field. And we are all explorers."
    Бондар Катерина, 34 група

    ReplyDelete
  41. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  42. Ця стаття є дуже цікавою та пізнавальною для мене, тому що я дізналася для себе немало нового, та цікавого, і тепер я надіюсь, що буду придержуватися тих правил, що відзначила для себе. Особливу увагу я звернула на те, що основна частина статті - це мотивація, концентрація на певній роботі,організація свого робочого місця, а також плану складання роботи. Адже, якщо є порядок та злагодженість на робочому місці, то є порядок і в роботі, саме тоді робота буде здаватись такою нудною та монотонною та матиме кращий результат. Але, насамперед потрібно сказати, що результат праці науковця залежить від його моральних характеристик, а також йоголюдського інтелектуального рівня. Пишучи свою роботу науковець повинен, на мою думку, відрізнятися від інших, мати певні неповторні думки, а не "заїжджені фрази" ті, що вже обговорювалися та проговорювалися безліч сотень разів. Отже, науковець повинен бути допитливим, ініціативним, терплячим та зацікавленим у своїй роботі. Але, головним на мою думку, залишається, є і буде мотивація до роботи, та зацікавленність в ній, адже перш за все робота яку виконує людина повинна подобатися їй самій, і тоді результат буде 100%. Завдяки статті я переглянула та переміркувала те, як я організовую свій час, своє місце роботи те, як я планую що мені робити, тобто послідовність моїх дій під час виконання домашнього завдання. Тепер я зрозуміла, що перш за все потрібно складати план, тоді і справибудуть виконуватися набагато скоріше та якісніше, ніж зараз. Тому прочитавши статтю, я виявила, що правильно організована діяльність - це не така вже й легка справа.


    Мені сподобалось запропоноване відео, воно є повчальним та споукає до певних відкритів в собі. Передивившись його, я звернула увагу на те, що ті речі які я вважала складними та недосяжними, виявилися набагато простішими для розуміння. І після цього я зрозуміла, що прості ідеї на думку винахідників, це надзвичайно геніальне відкриття для нас. Слід зазначити, що переглянувши відео можна сказати, що його головною темою є робота та наука, і це все відбувається безперервно. Отже, головним в людській діяльності є робота, без якої людина не може себе уявити. Можна навіть сказати, що людина живе для того, щою працювати, а працює, щоб жити.
    Телечук Єлизавета
    33 група

    ReplyDelete
  43. Прочитавши дану статтю, я хочу підкеслити на тому, що усі поради є дієвими, однак усі ми різні і фактори, що впливають на нашу працездатність є індивідуальними. Є люди, яким необхідна абсолютна чистота для праці, а є люди, що краще працюють у "творчому безладі". Кожній людині потрібно уважно ставитися до себе і відзначати елементи, що позитивно або негативно впливають на працездатністьь. Особисто я, беручись до роботи, в першу чергу, визначаю наскільки творчим або рутинним є завдання. Якщо воно пов'язане з механічмини діями (наприклад переписування тексту), я можу робити декілька справ одночасно, щоб зекономити час і не заснути за нудною роботою. Якщо ж робота має хоч краплю творчого моменту або пов'язане з розумовим напруженням, то краще в тиші та спокої зосередитись на завданні. Іноді ми стикаємось з абсолютно творчими завданнями (наприклад написання твору чи есе), а при цьому немаємо натхнення. Особисто мені допомагає налаштуватися на творчий лад перегляд подібних творів чи літератури. Починаючи писати твір, я зазвичай переглядаю твори інших людей на цю тематику і шукаю цікаві факти для свого твору. Це дає поштовх моєму творчому мисленню і в мене з'явлається велика кількість ідей, які залишається лише упорядкувати.

    2. Дане відео справило на мене враження та надихнуло на працю. Саме такі відео допомагають нам знайти натхнення, навіть коли в нас творча криза. Це дійсно неймовірно, як просто ідеї можуть призвести до відкриттів. Людським можливостям немає меж, необхідно лише виходити за рамки стандартного мислення і включати весі креативні здібності, що в нас є. Адже саме цим ми й відрізняємось від тварин та роботів - здатністю до нестандартного мислення.
    Палашкевич Анастасія, 36 група

    ReplyDelete
  44. Науково-дослідна діяльність є надзвичайно клопіткою працею, тому вона повинна бути правильно організованою. Я вважаю, що дана стаття є надзвичайно корисною для студентів, оскільки в ній вміщено всі методи організації наукової праці, подано умови підвищення працездатності, звертається увага на значення власної творчості і критичного ставлення до власної праці та до сприйняття чужих ідей і думок. Всі подані поради стануть нам у нагоді при написанні наукових робіт. Але також варто пам’ятати про те що кожен з нас особливий, тому головне обрати таку методику, яка спонукатиме вас та буде допомагати при підкоренні нових наукових висот.
    Мельник Каріна, 34 група

    ReplyDelete
  45. Відео, яке я переглянула, мені сподобалось. З не давніх пір, мені подобається фізика, і я з впевненністю можу сказати, що наука являється одним із найцікавіших родів занять. Відео мотивує спробувати створити щось нове, спробувати досягти певної цілі. Ніколи не потрібно боятися братися за щось нове.Можливо в майбутньому це стане справою усього життя, яке ти робитимеш із насолодою. Навіть, якщо з першого разу не вийде так добре, як ти того очікуєш. Але я вважаю, що боятись треба не того, що у тебе нічого не вийде, а того, що ти не спробуєш.
    Віталіна Зінченко, 32 група

    ReplyDelete
  46. Відео, яке я переглянула, мені сподобалось. З не давніх пір, мені подобається фізика, і я з впевненністю можу сказати, що наука являється одним із найцікавіших родів занять. Відео мотивує спробувати створити щось нове, спробувати досягти певної цілі. Ніколи не потрібно боятися братися за щось нове.Можливо в майбутньому це стане справою усього життя, яке ти робитимеш із насолодою. Навіть, якщо з першого разу не вийде так добре, як ти того очікуєш. Але я вважаю, що боятись треба не того, що у тебе нічого не вийде, а того, що ти не спробуєш.
    Віталіна Зінченко, 32 група

    ReplyDelete
  47. 1. На мою думку дана стаття є дуже цікавою та пізнавальною для всіх. Я впевнена що будь-кому доводилося зіштовхуватися з написанням реферату, курсової, або ж просто твору. Навіть учні, роблячи уроки повинні прислухатися до цієї статті. Тут справді викладені доцільні поради як правильно організувати свою творчу діяльність. Я думаю, що рано чи пізно ми самі дійшли б цього висновку експериментальним шляхом, але завдяки даній статті ми можем почерпнути корисну інформацію не витрачаючи так багато часу. Особливо це актуально перед написанням курсової. Дуже добре, що нам саме зараз дають цю інформацію та розказують правила написання таких робіт, тому що зараз ми морально налаштовуємся та приблизно знаємо що нас чекає.
    Особисто я вважаю, що дана стаття є корисна та актуальна для нас
    2. Запропоноване відео мені дуже сподобалось. І ідеї і Адам Севедж дуже оригінальні і цікаві. Таку людину справді хочеться слухати, тому, що він вміє якось заволікти глядача. Не дивно, що аудиторія під час виступу була повна. Я абсолютно погоджуюсь з тим, що все геніальне просто, не потрібно все життя ходити з думкою про те, що треба щось винайти. Багато видатних науковців, які зробили значний вклад в науку своїм відкриттям просто любили свою роботу та постійно вдосконалювали свої знання та навички.На мою думку, це найбільш правильний вибір життєвої позиції, адже я вважаю, що любов до своєї професії, того, чим ти займаєшся є запорукою успіху.
    Дане відео є досить мотивуючим та спонукає до нових відкриттів

    ReplyDelete
  48. Робота дослідника і науковця досить клопітка і масштабна, тому й вимагає особливої організації. Викладена вище стаття досить змістовна і доповнила мої знання про організацію праці і характеристики науковця. Звичайно, було б ідеально, якби всі методи можна було застосувати на практиці, але завжди знаходяться фактори, які цьому перешкоджають. Та і де знайдеш науковця, який підходить під усі наведені якості? Найважливішим методом для мене залишається самоорганізація. Зовнішнє середовище звичайно впливає на дослідника і його роботу, але усе залежить насамперед від нього самого. Особисто у мене немає особливої методики налаштування на робочий лад. Є лише усвідомлення того, що робота повинна бути виконана.
    На мою думку, науковець повинен бути допитливим і ерудованим, впевненим і терплячим. Важливо працювати над собою і поглиблювати свої знання.
    Запропоноване відео Адама Севіджа цікаво і в простій доступній формі пояснює, що наука не така уже й недосяжна, складна і нудна, як більшість із нас вважає. Він доводить, що ми можемо багато чого зробити. Лише будьмо допитливими!
    Діана Солодун, 35 група

    ReplyDelete
  49. Стаття досить пізнавальна, абсолютно погоджуюсь з усіма запропонованими шляхами та методами організації праці. Якщо є низка завдань, котрі потрібно виконати, потрібнодотримуватися певної системи та правил, інакше результати можуть бути менш плідними, та і просто можна не встигнути зробити все, що запланував. Основне, що виділене у статті - все має бути розплановано. Наш час, послідовність виконання, ритм праці. І я абсолютно погоджуюсь, адже безсистемність лише збиває з ритму та вносить хаос. Мені імпонують поради щодо самоорганізації, я думаю, це одна з найважливіших складових. Я й сама притримуюсь схожих правил. Дуже важливим вважаю правильну організацію робочого місця - нічого зайвого, ніщо не має відволікати. Також це стосується справ - ніщо не має збивати з ритму виконання, і краще робити одну справу, а не декілька. Окрім того, краще чергувати виконання завдань (наприклад, виконання теоретичних і практичних завдань), щоб не втомлюватись швидко від одного виду діяльності. Також дуже правильним є чергування праці з відпочинком, адже від постійної роботи зникає ентузіазм, і вже просто нічого не хочеться. Загалом, організаця робочого простору та власного часу є не менш важливою, ніж сам процес роботи, і відноситись до цього теж потрібно відповідально.
    Запропоноване відео доносить до нас думку, що запорука успіху у будь-якій роботі - це інтерес до того, що ти робиш, і творчий підхід. Бажання дізнатись, пізнати те, що є навколо тебе, любов до пізнання - це той фактор, який сприяє відкриттям, прогресу науки, розвитку людства.
    31 група

    ReplyDelete
  50. Особисто для мене, дана стаття стала дуже корисною. Адже я подивилася на розуміння науки зовсім з іншої точки зору. Ще зі шкільних років я розуміла трактування науки як процесу дуже точний, надзвичайно завзятого та посидючого. Слова «наука» та «творчість» були для мене антонімами. Але тепер я зрозуміла, що наука не може існувати без творчості, адже наука – це відкриття, створення чогось нового. Мені допомогло сприймання науки як творчого процесу, і тепер мені цікаво знаходити щось нове. Тепер я асоціюю зі словом «наука» щось цікаве, захоплююче, творче!
    Що ж до відео, то я зрозуміла для себе декілька важливих речей. По-перше, молодий науковець ніколи не має лякатися труднощів. Вони зустрічаються на шляху кожного, і треба вчитись їх долати. По-друге, наявності лише теоретичних знань недостатньо для справжньої наукової діяльності. Треба використовувати їх на практиці. Ну і по-третє, вчений має прагнути знайти для себе щось нове, поставити для себе мету. Адже якщо немає мети, то наукова діяльність перетворюється на накопичення теоретичних знань, які рідко коли використовуються на практиці.
    32 група,Мудрак Тетяна

    ReplyDelete
  51. 1) Я повністю погоджуюся p твердженнями у цій статті. Правильно організований процесс праці є запорукою успішного результату, раціонально використаного часу та своїх сил. Варто знати, з чого краще почати, що буде включати твоя робота. Необхідно скласти план. Дослідник має бути терплячим, витриманним, застосовувати творчих підхід у своїй праці. Усі поради, щодо правильного розподілу своєї наукової діяльності - є дуже корисними.
    2) Запропоноване відео було доволі інформативним та цікавим. Усі великі відкриття починалися з дрібниць. І ці відкриття робили звичайні люди, що не були великими вченими. Вони,справді, були зацікавленні в своєму досліді, мали витримку у їх проведенні. Данні приклади заохочують і нас до наукової діяльності.
    Кулієва Кароліна, 33 група.

    ReplyDelete
  52. 1.Дана стаття дуже цікава та досить пізнавальна. Науково-дослідна діяльність в наш час, є дуже складною та клопіткою працею. Вона нагадує мені мозаїку, одна маленька деталь, яка погано закріплена, може зіпсувати усю подальшу роботу. Мета даної статі - поставити перед читачем певну низку вимог, як правильно розпланувати послідовність виконання роботи. Я погоджуюсь зі всіма пунктами які були наведені у даній статті. Але мене зацікавив один пункт з яким я не дуже згодна.,,Принцип економії та самообмеження,, в статі було сказано, що слід обмежувати себе за широтою охоплення теми та за глибиною її розробки. Чому б не надати авторам більш глибоких та повніших висловлювань? Чому б не задати більш творчої матерії? Адже чим вільніше науковець висловлюється - тим яскравіша та жвавіша стає стаття. Тим самим ми ознайомлюємося не з сухим текстом, а з певними жвавими та цікавими думками, які можуть наштовхнути нас на щось більш геніальніше.
    2. Дане відео Адама Севіджа було досить цікавим та яскравим прикладом того що не потрібно нікого боятися та бути відданим своїй справі. Адже все геніальне виникало з простих речей, всі наші відомі науковці були звичайнісінькими людьми які просто не побоялися поекспериментувати та відкрити для людства щось нове та не звичне.(33 група)

    ReplyDelete
  53. В другій статті досить доступно пояснено, яким має буде науковець, та як правильно та доцільно організовувати своє робоче місце. Варто визнати, що деякі з моментів були для мене новими і я буду намагатись використати їх в своєму житті. Проте, не зрозумілим лишилось те, що дослідник є частиною наукового колективу, і, водночас, майже всю роботу виконує самостійно, про що і свідчить ця частина слова "само-". Наприклад, самодисципліна, самоорганізація, самообмеження та інші.
    Відео показує нам, що наука та досліди починаються з найменшого. В декого з просто цікавості та допитливості, в іншого з просто розмови та наполегливості. Адам Севідж є новим типом науковців, не схожим на класничних професорів. Він отримує задоволення, як і від процесу дослідження та вивчення, так і від результатів, будь вони бажаними чи ні. Саме таких науковців не вистачає сучасним закладам освіти. Адже, приємніше рівнятись на такого дослідника, як Адам, і прагнути розвитку в науці.
    Комов Микола
    Група 35

    ReplyDelete
  54. Дана стаття ніби маленький посібник із заголовком " Написання наукових праць для чайників"))), тому вона надзвичайно корисна для студентів третього курсу, так як в цьому навчальному році ми повинні написати дві курсові роботи. Чесно кажучи,раніше згадка про те, що мені доведеться писати курсові та дипломну роботи-лякала мене. Та зараз, маючи за плечами достатній багаж знань, наукова діяльність викликає у мене бажання розвиватися. Мені, як і кожному студенту,буде цікаво перевірити свою силу волі, здатність доцільно організовувати власний час, відшукати в собі творчі здібності та креативно мислити. Думаю, перед початком написання курсової,доведеться скачати програму, яка буде на деякий час блокувати доступ до сайтів, які можуть відволікати мою увагу. Безперечно, потрібно серйозно та відповідально віднестися до наукової діяльності, адже наша професія вимагає вміннь не лише наукового керівника але й науковця,що робить нові відкриття .


    Щодо переглянутого відео,хотілося б зізнатися, що цікавлюсь роботою Адама Севіджа ще з часів, коли вони з Джеймі Хайнеманом були телеведучими програми "Руйнівники міфів". Це ті люди, які змусили мене подивитися на науку "під іншим кутом". Наука (з їхньої точки зору)- цікава та захоплива пригода, яка приносить задоволення, а результати завжди вражають та змушують пишатися зробленою працею. Адам преконав мене,що незважаючи на те, що наука швидко розвивається, все ще є теми, галузі,явища,які ще недослідженні. Сподіваюсь,що я також буду задоволена результатами своєї наукової роботи і зможу принести в науку щось нове.

    ReplyDelete
  55. Нідзельська Анастасія
    34 Група

    ReplyDelete
  56. Нідзельська Анастасія
    34 Група

    ReplyDelete
  57. Дана стаття ніби маленький посібник із заголовком " Написання наукових праць для чайників"))), тому вона надзвичайно корисна для студентів третього курсу, так як в цьому навчальному році ми повинні написати дві курсові роботи. Чесно кажучи,раніше згадка про те, що мені доведеться писати курсові та дипломну роботи-лякала мене. Та зараз, маючи за плечами достатній багаж знань, наукова діяльність викликає у мене бажання розвиватися. Мені, як і кожному студенту,буде цікаво перевірити свою силу волі, здатність доцільно організовувати власний час, відшукати в собі творчі здібності та креативно мислити. Думаю, перед початком написання курсової,доведеться скачати програму, яка буде на деякий час блокувати доступ до сайтів, які можуть відволікати мою увагу. Безперечно, потрібно серйозно та відповідально віднестися до наукової діяльності, адже наша професія вимагає вміннь не лише наукового керівника але й науковця,що робить нові відкриття .


    Щодо переглянутого відео,хотілося б зізнатися, що цікавлюсь роботою Адама Севіджа ще з часів, коли вони з Джеймі Хайнеманом були телеведучими програми "Руйнівники міфів". Це ті люди, які змусили мене подивитися на науку "під іншим кутом". Наука (з їхньої точки зору)- цікава та захоплива пригода, яка приносить задоволення, а результати завжди вражають та змушують пишатися зробленою працею. Адам преконав мене,що незважаючи на те, що наука швидко розвивається, все ще є теми, галузі,явища,які ще недослідженні. Сподіваюсь,що я також буду задоволена результатами своєї наукової роботи і зможу принести в науку щось нове.

    ReplyDelete
  58. 1) Я не цілком згоден з даною статтею, і вважаю що її автор розглядає питання організації діяьності надто суб'єктивно. Багато людей спроможні огранізовувати свою діяльність без настільки фанатичної відданості справі. І варто додати що часто це не впливає на якість результату, а це більше відноситься до можливостей організатора, до таких якостей як кмітливість та швидкість поглинання нового.

    2) Я був приємно здивований побачивши Адама Севеджа, відомого молоді за тв-програмою "Руйнівники міфів", і наскільки я був не згоден з попередньою статтею, настільки ж я був згоден з цим відео. Захопившись ідеєю, і зайнявшись нагромадженням різносторонніх знань про неї, людина може досягнути нечуваних висот і привнести в науку нові теорії чи гіпотези. Найважливішим аспектом такого захоплення є відданість, адже успіх справи тотожний зацікавленості людини в її втіленні.

    Качківський Павло, 34 група

    ReplyDelete
  59. На мою думку, наукова діяльність є складним творчим процесом, який вимагає відповідної організації праці дослідника. Наукові дослідження проводяться насамперед в інтересах практики та для подальшого розвитку теорії. Труднощі наукового пошуку найчіткіше проявляються у так званих проблемних ситуаціях, коли існуюче наукове знання не є вичерпним для вирішення нових завдань пізнання та практики. Наукове дослідження не лише розпочинається з виявлення і форму­лювання проблеми, а й постійно має справу з новими проблемами, оскі­льки вирішення однієї з них призводить до виникнення множини інших. Вирішення проблеми завжди передбачає вихід за межі відомого і тому не може знаходитися за допомогою наперед відомих методів.
    Всі перелічені шляхи організації праці можна вважати дієвими. Особливо виділяється планування роботи, організація робочого місця та концентрація на предметі дослідження. Слід визнати, що добре спланований обсяг роботи в більшості випадків дає більші плоди, ніж діяльність, що виникає спонтанно.
    Я вважаю, якщо братися за справу, необхідно долучити якомога більше зусиль, віддатися роботі. Моїми методами плідної роботи є насамперед налаштування на роботу та самомотивація. Налаштуватись мені допомагає тиша, бо якісь зайві звуки завжди мішають мені зосередитись. Перед тим як розпочати роботу, я ставлю перед собою мету та ціль, для того щоб не здаватись при першій невдачі чи проблемі.

    Невмержицька Катя
    35 група

    ReplyDelete
  60. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  61. Кожна людина яка читала цю статтю, замислювалась про те на скілки правильно організовує наукову діяльність.Часково я погоджуюся, з тим як слід вести себе у тій чи іншій ситуації.Але виникає одне але, всі ми добре знаємо що геніями не народжуються , а ними стають. Саме ці люди є божевільними у своїй справі, їм не потрібно щоб все було по полочках , їм досить хорошої музи , та підручних засобів , щоб змінити світ на краще.
    Вчені теж люди! І, як і всі люди, вони бувають різними.
    А якщо говорити про те, яким має бути вчений, то захоплений своєю роботою вчений - це дуже добре, тому що він продуктивно працює і тому що він отримує задоволення від того, що він робить. А якщо людина щаслива, їй наплювати, що про нього думають інші.

    2. Відео було дуже пізнавальним, оскільки йшлося про геніїв , наших божевілних у хорошому смислі слова , які проявляли любов до усього незнайомого,до тих речей без яких наше життя булоб не таким цікавим , кольоровим), Також мені сподобалось що розповідав нам дуже відомий Адам Севедж, який сам є людиною науки)). Саме завдяки таким людям як Адам , люди перконуються в тому , що науку потрібно любити і вона тобі віддячить!

    ReplyDelete
  62. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  63. Розумова діяльність є найскладнішою, оскільки вона вимагає ак­тивізації уваги, процесів мислення, емоційної напруги та підвище­ної чуттєвості і залежить не тільки від інтелекту працівника, а й від організації робочого місця і робочого дня.Ефективність роботи передбачає збалансованість робочих місць. Кожному працівнику, зайнятому розумовою працею, слід організу­вати робоче місце - закріпити за ним частину виробничої праці, за­безпечити згідно з вимогами науково-дослідного процесу обладнан­ням, інструментами, засобами зв'язку та оргтехнікою, а також безперервне і ритмічне обслуговування робочого місця іншими служ­бами матеріального та інформаційного забезпечення.Збалансованість робочого місця - це відповідність його функці­ям і вимогам певного наукового дослідження, обов'язки і права при цьому повинні бути взаємно врівноважені, тобто кожен обов'язок має бути забезпечений певним правом, а кожне право має здійснюватись за наявності певного обов'язку.Продуктивність розумової праці значною мірою залежить від умов праці, фізіологічно-психологічного комфорту, відповідності робочого місця ергономічним вимогам.Сучасного науковця неможливо уявити без персонального ком­п'ютера, щоб з ним було легко і зручно працювати його слід розмісти­ти, щоб монітор знаходився на рівні очей, відстань між ним і облич­чям науковця має бути не меншою 40 см. Клавіатуру краще розмісти­ти на відстані 10 см від краю стола, щоб людина спиралася на стіл зап'ястями. Стілець має бути зі спинкою і, бажано, з підлокітниками.При організації робочого місця необхідно врахувати вплив таких чинників, як шум, розмови, освітлення і кольорове оформлення.

    ReplyDelete
  64. Прочитавши дану статтю, я ще раз переконалася, що не всі зможуть зобити внесок в світ науки. Адже кожен із нас – індивідуальність, і ми маємо різні погляди на життя. Хтось бачить себе видатним науковцем, а хтось учителем в школі і т.д.
    Притаманні людині риси характеру можуть заважати спланувати день раціонально. Я, наприклад, намагаюсь обладнати своє робоче місце тільки необхідними речами. Завжди записую нові ідеї незалежно від тематики, адже через деякий час вони забуваються, якщо не відновлювати їх в пам’яті. Якщо працюю довго, роблю перерви по 5-10 хвилин. Завжди слідкую за тим, щоб повітря в робочій кімнаті було свіжим, тому що це налаштовує на довготриволу ефективну роботу. Якщо моя робота вимагає креативності, то вмикаю класичну музику. По завершенню написання, перечитую текст, якщо потрібно, виконую корекцію деяких пунктів. Намагаюсь виконувати певний вид роботи в усталений час кожного дня. Це мої поради, але кожна особистість має зважати на свої особливості і втановлювати для себе певні рамки, щоб вдосконалюватися.
    Після перегляду відео, можу з упевненістю сказати, що наука знаходиться тільки на перших етапах розвитку. Але не потрібно зупинятися ні на мить, тому що чим більше ми досліджуємо, тим більше відкриттів робимо і для себе, і для оточуючого світу. І я вирішила, що обрана мною тема наукового дослідження принесе багато корисного і нового, якщо не для суспільства, то особисто для мене. Адже все велике криється у малому.
    Рафаловська Юлія (34група)

    ReplyDelete
  65. Стаття є корисною для нас, студентів, яким належить в цьому році писати свої перші науково - дослідницькі роботи. Вона містить велику кількість дійсно слушних порад, з приводу того, як потрібно правильно організовувати свій час, своє робоче місце, як налаштуватись на робочий лад.
    Деякі поради виявились для мене новими і зацікавили мене. Прислухання до запропонованих порад може значно полегшити і прискорити виконання роботи. Але головною умовою ефективності і результативності праці я вважаю істиний інтерес дослідника до теми, предмету його дослідження. У випадку коли вони дійсно є - досліднику на 50 % не знадобляться ці поради щоб змусити себе працювати, він сам горітиме справою.
    Цікавим є китайське прислів'я, що згадується в статті. Сподобалось, тому що, як це часто буває, прочитавши його, зрозуміла, що це є істина, яка лежить на поверхні, але яку не усвідомлювала до цього моменту :)

    Відео
    Я погоджуюсь з думкою Адама. Справа в тому, що для того, щоб зробити відкриття - не обов'язково бути науковцем. З іншого боку - думаю, раніше це було легше ніж зараз. Адже ми живемо в такий час, коли позаду вже численні і численні відкриття, людство володіє величезним об'ємом знань. І багато в чому, щоб продвинутись далі - потрібно засвоїти попередні знання. Раніше ж - можливо було достатньо виявити більше цікавості, кмітливості, подивитись на речі з іншого боку - і дійти до розуміння природи речей.

    Базалей Катерина, 32 група

    ReplyDelete
  66. Повністю погоджуюсь з думкою яка висловлена в даній статі.
    Організація діяльності це галузь яка існувала з давніх часів та розвивається по сьогоднішній день. Є фахівці з питань організації, програмні комплексі, математичні розрахунки, та багато іншого. В цілому будь-яка діяльність побудована на основі структурно-рівневого принципу. Це означає, по-перше, що загальна структура діяльності утворена якісно різними рівнями, формами психічної регуляції активності людини. По-друге, що ці рівні ієрархічно супідрядні і утворюють цілісну систему, мета якої досягнення цілей діяльності. Вирішення питань організації наукової та будь-якої розумової діяльності є актуальним як ніколи, і саме організацію творчої діяльності чудово висвітлено в даній статі. Організація творчої дільності висвітлена різнобічно та освітлена у багатьох аспектах. Залучила особливої уваги апроксимація питання про активність мозкової діяльності на протязі робочого дня та раціональність використання часу. на мою думку організація творчої діяльності це кропітка праця, яка вимагає великих зусиль.
    Що ж стосується відео, я підтримую думку ведучого про те, що самі важливі наукові відкриття починали досліджуватися з простих, може навіть і дитячих питань, але які мали великий сенс у майбутніх наукових відкриттях. Нас оточує багато питань, але через не встановлений тайм-менджмент, ми не звертаємо уваги на багато запитань- Чому саме так? Отже стаття та відео певним чином можуть бути зв'язані між собою. Тому що відведення часу на нові відкриття теж має важливий сенс.

    ReplyDelete
  67. Повністю погоджуюсь з думкою яка висловлена в даній статі.
    Організація діяльності це галузь яка існувала з давніх часів та розвивається по сьогоднішній день. Є фахівці з питань організації, програмні комплексі, математичні розрахунки, та багато іншого. В цілому будь-яка діяльність побудована на основі структурно-рівневого принципу. Це означає, по-перше, що загальна структура діяльності утворена якісно різними рівнями, формами психічної регуляції активності людини. По-друге, що ці рівні ієрархічно супідрядні і утворюють цілісну систему, мета якої досягнення цілей діяльності. Вирішення питань організації наукової та будь-якої розумової діяльності є актуальним як ніколи, і саме організацію творчої діяльності чудово висвітлено в даній статі. Організація творчої дільності висвітлена різнобічно та освітлена у багатьох аспектах. Залучила особливої уваги апроксимація питання про активність мозкової діяльності на протязі робочого дня та раціональність використання часу. на мою думку організація творчої діяльності це кропітка праця, яка вимагає великих зусиль.
    Що ж стосується відео, я підтримую думку ведучого про те, що самі важливі наукові відкриття починали досліджуватися з простих, може навіть і дитячих питань, але які мали великий сенс у майбутніх наукових відкриттях. Нас оточує багато питань, але через не встановлений тайм-менджмент, ми не звертаємо уваги на багато запитань- Чому саме так? Отже стаття та відео певним чином можуть бути зв'язані між собою. Тому що відведення часу на нові відкриття теж має важливий сенс.

    ReplyDelete
  68. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  69. Однозначно, ця стаття є корисною для студентів , які стоять на порозі написання будь – якої наукової роботи. Наукова діяльність - складний розумовий процес,який потребує значних зусиль та правильної організації його проведення. Складна, комплексна та непередбачувана в своїх результатах праця висуває перед дослідниками ще більшу кількість вимог та проблем у порівнянні з іншими видами діяльності. Тому правильна організація неодмінно має принести позитивний ефект. Наукові дослідження зумовлені практичними потребами, тому і не дивно , що під час дослідження може виникнути безліч труднощів. Звичайно, всі поради є доцільними і дієвими під час написання наукової роботи . Але хочу зазначити, що деякі моменти в статті були написані автором більш суб`єктивно, ніж об`єктивно. Важливими умовами є організація режиму дня , робочого місця та врахування індивідуальних годин високої працездатності. Але варто пам`ятати , що не всі можуть фанатично довго виконувати певну діяльність. Щодо мене , то при виконання певної роботи я не можу довго концентруватись на одній і тій же самій діяльності. Для мене важливо на деякий момент переключитись на іншу роботу. Наприклад, прочитати декілька сторінок художньої літератури, які зовсім не стосуються теми, або послухати чудову музику, що інколи надихає мене на створення досить креативних ідей. Думаю всі погодяться, що найголовнішими аспектами в науковій роботі є інтерес та бажання дослідити ту чи іншу тему.
    Отже, кожен з нас має свої власні рецепти успішного виконання певної діяльності . І важливо вірити до кінця в те , чим ти займаєшся і тоді, непередбачувано для себе, ми зможемо змінити навколишню дійсність.
    Яна Уткіна
    33 група

    ReplyDelete
  70. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  71. Науково-дослідна робота - це чітко організований комплекс дій, спрямований на отримання нових знань, що розкривають суть процесів, явищ у природі, суспільстві з метою їх використання в практиці. Наукова діяльність, як будь-яка інша, вимагає певної організації праці, і ефективність її залежить як від моральних та інтелектуальних якостей працівників, такі від умов праці, матеріально-технічного забезпечення й обслуговування. Я впевнена, що ще з шкільних років доводилося зіштовхуватися з написанням реферату, курсової, або ж просто твору. Дана стаття дає чіткі рекомендації, як правильно організувати діяльність, щоб вона мала дійсно вражаючий результат. На мою думку,дуже важливим фактором у науковій діяльності є бажання. Жодну людину не можна змусити до розумової, творчої праці.Тому науковець повинен сам визнавати і розуміти, що саме така діяльність – це його покликання, ця справа повинна приносити йому задоволення, радість, користь. Також рушійним фактором є регулярна робота, дослідницька діяльність вимагає постійного вдосконалення та регулярності. Ще можна додати, що фективність роботи передбачає збалансованість робочого місця. Слід правильно організувати робоче місце - закріпити за ним частину виробничої праці, забезпечити згідно з вимогами науково-дослідного процесу обладнанням, інструментами. Дотримуючис таких правил, я вважаю можна досягнути в справі якою ти займаєшся.
    2. Запропоноване відео дуже цікаве і пізнавальне. Воно ще раз доводить дкмку, що все геніальне просте. Потрібно починати з простого і потім можна досягти вершин. Також Адам Севідж показав, що без наполегливості та клопіткої праці не можливо зробити відкриття, тому завжи , роблячи роботу, потрібно йти до кінця.
    Блажко Ірина, 33 група.

    ReplyDelete
  72. Після прочитання даної статті я відкрив для себе декілька дієвих порад, які допоможуть мені потім більш ефективно працювати та правильно використовувати свій час. Якщо говорити про поради, які були подані у цій статті, слід відмітити, що при організації свого робочого місця слід звертати велику увагу на індивідуальні особливості. Те що для одного може бути корисним, для іншого може навпаки вплинути на продуктивність. Ця стаття є узагальненими порадами, які мають допомогти тобі організувати робоче місце. Які з них будуть корисним, які з них тобі допоможуть – вирішувати тобі. Є ті, кому потрібен абсолютний порядок, як і в робочому місці, так і в організації часу роботи.
    Важливим для мене моментом є поділ роботи на складові частини. Для мене найлегшим шляхом вирішення будь-якої поставленої задачі є членування її на частини за складністю та об’ємом виконання. Найкраще для мене – виділити максимально багато часу на виконання найбільш складної частини завдання, а вже потім, за залишковим принципом, братись до виконання тих частин, які даються мені найлегше. При виконанні таких «простих частин» я, зазвичай, користуюсь будильником, який чітко розмежовує час, який я виділяю на такі завдання та час, який відведений на відпочинок та інші справи.

    Переглянувши відео, я знайшов натхнення і зрозумів для себе, що навіть найдрібніші деталі можуть зіграти вирішальну роль. Тому важливим моментом виконання творчих завдань є здатність віднайти натхнення. Це може бути і відео, і картина, і твір іншої людини.
    Каверін Сергій, 36 група

    ReplyDelete
  73. 1) Прочитавши дану статтю, я отримала "маленький досвід", який обов*язково потрібно закріпити на практиці. Так, науково-ослідницька робота - це важка праця, яка потребує наполегливості, витримки, часу та сил. Досягти успіху можна лише в тому випадку, якщо правильно та чітко розподілити свій час. Великої ефективності матиме систематичне виконання завдання; кожного дня потрібно виділяти певний час для написання курсової, дипломної чи якоїсь іншої наукової роботи. Особисто я, кожного разу намагаюся звільнити свої думки та свій простір від зайвого та непотрібного. Намагаюся виконувати завдання поступово, не зупиняючись та не відволікаючись.
    2) Відео дійсно пізнавальне.Ніколи не могла подумати, що про такі серйозні речі казатиме ведучий "Руйнівників міфів".Адам, каже, що наполегливість - це шлях до успіху. Починаючи з маленького, ми можемо дістатися таких висот, про які ми навіть і не думали.
    Литвинчук Катерина
    35 група

    ReplyDelete
  74. 1. Прочитавши статтю, кожен із нас може взяти для себе якісь корисні поради щодо організації творчої діяльності, а також як налаштуватись на робочий лад. Наукова робота – це дуже складний тип дослідження, тому не кожна людина може відразу приступити до цієї роботи. Тож ми спочатку збираємось з думками, шукаємо валідну інформацію, робимо деякі нотатки та пишемо план.
    У даній статті автор розповідає нам про різні методики наукової організації праці. Я згодна, що треба постійно працювати над собою, розвивати свої творчі здібності і тоді ми зможемо внести щось абсолютне нове в науку. Але нам мало бути терплячим та креативним, дорога до успіху залежить як ви розписали свій час, потрібно сконцентруватись на роботі – це все впливає на організаційний процес праці.
    2. Дивлячись відео, ми розуміємо що всі ці факти для нас вже не є новиною. Ми ще з молодших класів знаємо що земля кругла, а на уроці фізики вивчали відомості про інерцію. Але якщо ми повернемося у той час, то ми знаємо що люди не мали таких можливостей які маємо ми, в них не було такої техніки яка є у нас на даний час, яка полегшує нам роботу. Люди зробили ці неймовірні відкриття лише завдяки своїй наполегливості, терплячості та рішучості. Науковці робили свої винаходи лише за для свого задоволення, вони навіть не уявляли на скільки корисні відкриття вони зробили для всього людства та що про ці відкриття будуть знати усі, від маленьких до дорослих.
    Шафранюк Наталія, 34 група

    ReplyDelete
  75. Запропоновані шляхи організації творчої діяльності є прекрасними порадами для починаючих науковців, для нас - студентів. Коли на вулиці гарна погода, навколо вирує життя, зовсім не хочеться сідати за таку невідому та непізнану діяльність. Стаття допомагає змотивувати, організувати та направити себе на правильний хід роботи. Особисто для мене, головне - порядок на робочому місці. Я вважаю, що це провокує порядок в думках та діях, та налаштовує на нові відкриття.

    Відео є надзвичайно цікавим та мотивуючим. Адам Севідж говорить:"навіть найпростіші питання можуть кинути виклик людським знанням", та мене радує, що сучасні науковці не бояться цих викликів, та беруться не лише за прості, а й за складні наукові питання.

    Надія Хилько, 33 група

    ReplyDelete
  76. Прочитавши цю статтю, я зрозуміла , що науковець, це дуже важлива і складна професія, яка вимагає до себе серйозного підходу і не аби яких зусиль. Як на мене, то усі запропоновані елементи організації наукової діяльності є досить складними покроковим механізмом, який необхідно дотримуватися. Самоорганізація ось найголовніша проблема сучасності, Більшість студентів , на жаль, не можуть сконцетрувати свою увагу лише на 1 проблемі, тому самоорганізація вдається їх з складністю. Я вважаю, що такий елемент як " не можна робити дві справи одночасно" і є моєю Ахілесовою пятою. Але, я гадаю, що з цим списком запропонованих елементів мені з легкістю вдастся самоорганізувати себе.
    що щодо налаштовувань на робочий лад, я людина більш творча, тому мені важко зосередитися на чомусь 1. Тому для концентрації своєї уваги я завжди намагаюся виконувати певну роботу у місці де немає більше ніікого. Моє робоче місце має бути у повній чистоті, і з усіма необхідними мені речами на видних місцях. І найголовніше - це заздалегіть написаний план, який повинен завжди перебувати переді мною, щоб я бачила завжди кінцевий результат.
    Білоцерковець Аліна
    37 група

    ReplyDelete
  77. 1-Статья мне понравилась! Она говорит о том что научная робота-это не просто робота а в каком то роде творческий проект.Наверное когда ты занимаешься научной деятельностью самое главное это концентрация но это просто мои догадки.
    2-видео научное и интересное) мелочи играют очень большую роль,так же можно сказать и про науку; иногда сущий пустяк может создать такое от чего ты будешь просто в шоке.

    ReplyDelete
  78. 1-Статья мне понравилась! Она говорит о том что научная робота-это не просто робота а в каком то роде творческий проект.Наверное когда ты занимаешься научной деятельностью самое главное это концентрация но это просто мои догадки.
    2-видео научное и интересное) мелочи играют очень большую роль,так же можно сказать и про науку; иногда сущий пустяк может создать такое от чего ты будешь просто в шоке.

    ReplyDelete
  79. Ефективність кожної роботи тісно залежить від раціональної організації праці,чим вище рівень організації тим кращий результат. Результат виконаної роботи тісно залежить від її серйозного налаштування. Зі статті ми дізнаймось про методи наукової організації праці, кожен який залежить від індивідуальних особливостей. При виконанні дослідження, вся увага повинна бути сконцентрована на основних елементах.
    Особисто я вважаю, що при виконанні наукової роботи, дослідник не повинен звертатись до колективного обговорення, адже різносторонні думки можуть завадити досліднику. За основними рекомендаціями дослідник повинен звертатись лише до одного й того самого керівника.
    При написанні наукової роботи, дослідник повинен мати чіткий план дій, але на мою думку, він повинен бути розписаним саме по тижням. Підсумовуючи результат тижня, дослідник може прийти до нової ідеї, що допоможе скласти план наступного.
    Перш ніж я приступаю до роботи, кімната повинна бути провітреною та робоче місце прибраним, саме в таких умовах я можу бути сконцентрована на виконанні роботи. Результат та швидкість тісно залежить від зосередженості на роботі.
    Переглянуте відео є досить інформативним та цікавим. Адам Севідж влучно вказав на легендарні відкриття, наштовхуючи замислитись над можливостями, та правильним використанням інформації. Адже видатні науковці відкривали, без допомоги допоміжної техніки та інформації.

    ReplyDelete
  80. Дана стаття яскраво висвітлює вирішення тих проблем, з якими, певно, зіштовхуються студенти (а можливо і не тільки студенти) – з правильною організацією свого часу та підготовкою до написання науково-дослідницької роботи. Як на мене, дотримання цих, на перший погляд, простих, але, впевнена, дієвих правил дійсно допоможуть досягти системності та самоорганізуватися, що є дуже важливим під час наукового дослідження. Дуже цінною порадою, на мою думку, є порада щодо важливості складання плану.
    З поданої статті я дізналася, що найсприятливіший час для виконання творчих або складних завдань - з 10-ї годин ранку й до 12-ї години. Я впевнена, що буду використовувати цей час для виконання найбільш важливих завдань.
    Що стосується мене, перед тим, як розпочати роботу, я перш за все ставлю ціль та завжди складаю план, якому намагаюся слідувати. Після прочитання статті я відкрила для себе і інші дієві способи організації роботи, які знадобляться мені під час наукової роботи.
    Загаєцька Тетяна
    31 група

    ReplyDelete
  81. Стаття є інофрмативною та ціковою.Вона легка для сприйнятя, та містить багато корисної інформації. Я винесла для себе багато висновкі та дізналася про нові способи організації творчої діяльності. Правельність організації робочого місця та налаштування на робочий лад сприяють продуктивній праці. Будучи не сконцентрованою важко щось робити. Неможливо й придумати щось нове. Тому знати шляхи організаї роботи важливо для кожного.
    У відео представленні дійсно вражаючі факти. Після перегляду переконуєшся, що все можливе, і потрібно не боятися чогось нового та неординарного а навпаки прагнути його знайти. Творчість це вічний супутник науковця. Адже здатність побачити щось особливе у звичних явищах та процесах може не кожний, але це цілком можливо. Тому головне не опускати руки та йти до своєї цілі.

    ReplyDelete
  82. Написати наукову роботу не так легко як здається на перший погляд, адже науковиць- це людина ,яка в першу чергу, зацікавлена у виконанні своєї роботи. Для цього необхідно правильно розпланувати покрокові дії та контролювати їх. Саме самоконтроль та самоорганізація є надхвичайно важливою складовою написання наукової роботи. Але на мою думку не можливо працювали лише за планом та за часом , людина має прислухатися до своїх творчих потягів. Можна сісти працювати у відведенний час, але не досягти результату у своїй роботі. Для мене ,налаштування на робочий лад має проходили поступово та із моєї власної ініціативи , не важливо чи буде ще достатньо часу виконати певне завдання чи потрібно трохи поспішити. Також необхідно комфортно себе почувати.

    Мені надзвичайно подобаються такі відео , вони подані у вигляді розмови між оповідачем та глядачами про науку. Вони легкі для розуміння навіть для людей які не розбираються у науці. Adam Savage представив нам те , що якщо цікавитися навколишнім світом , і ставити мету дізнатися ще більше ніж ми знаємо , намагаючись пояснити якісь речі , то можна досягти надзвичайних результатів.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Чередник Олександра 33 група

      Delete
  83. На мою думку, дана стаття є досить корисною та інформативною. Правила організація свого дня та праці є надзвичайно важливою як для науковця, так і для будь-якої людини. З власного досвіду я можу сказати, що без організації праці не буде і результату. Адже якщо чекати на натхнення, щоб писати, гарну погоду, щоб піти на прогулянку, вихідних, щоб розважатись, можна нічого так і не дочекатись. Як на мене, варто лише почати, а натхнення прийде вже у процесі. Також доцільно виділити першочергові справи та справи менш важливі, адже, пориваючись зробити все, ви не зробите нічого. Я не маю потреби тривалий час налаштовуватись на робочий лад, адже я розумію, що у мене є певні завдання, які потребують вирішення. Звичайно, іноді доводиться змушувати себе працювати, тут має місце такий фактор, як лінь, але зазвичай подолати її не важко. На мою думку, науковець - це людина насамперед креативна та творча, відкрита новим ідеям. Адже неможливого немає. Щодо відео. Чимало наукових відкриттів було зроблено через цікавість. Чому яблуко падає? Чому трава зелена?.. Та багато інших простих, дитячих питаннь, в результаті яких здійснювались наукові відкриття. І я вважаю, що для того, щоб зробити певне відкриття, не обов'язково бути великим вченим.
    Ісько Яна, 35 група

    ReplyDelete
  84. На мою думку, дана стаття є досить корисною та інформативною. Правила організація свого дня та праці є надзвичайно важливою як для науковця, так і для будь-якої людини. З власного досвіду я можу сказати, що без організації праці не буде і результату. Адже якщо чекати на натхнення, щоб писати, гарну погоду, щоб піти на прогулянку, вихідних, щоб розважатись, можна нічого так і не дочекатись. Як на мене, варто лише почати, а натхнення прийде вже у процесі. Також доцільно виділити першочергові справи та справи менш важливі, адже, пориваючись зробити все, ви не зробите нічого. Я не маю потреби тривалий час налаштовуватись на робочий лад, адже я розумію, що у мене є певні завдання, які потребують вирішення. Звичайно, іноді доводиться змушувати себе працювати, тут має місце такий фактор, як лінь, але зазвичай подолати її не важко. На мою думку, науковець - це людина насамперед креативна та творча, відкрита новим ідеям. Адже неможливого немає. Щодо відео. Чимало наукових відкриттів було зроблено через цікавість. Чому яблуко падає? Чому трава зелена?.. Та багато інших простих, дитячих питаннь, в результаті яких здійснювались наукові відкриття. І я вважаю, що для того, щоб зробити певне відкриття, не обов'язково бути великим вченим.
    Ісько Яна, 35 група

    ReplyDelete
  85. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  86. 1) Стаття містить в собі значну кількість важливої інформації. Я дізналась про правила системності в роботі, зрозуміла, які риси потрібно розвивати в собі для успішного написання наукової роботи. Корисною була інформація про те, як правильно організувати свій день. Завдяки статті я відкрила для себе деякі поради, які в подальшому можуть допомогти при написанні наукових робіт.
    2) Відео доводить те, що всі грандіозні наукові дослідження починаються з простих речей. Впродовж історії людства вчені робили відкриття завдяки власній допитливості та розуму. Ми живемо в час, коли є значно більше можливостей для нових досліджень завдяки сучасним технологіям.
    Марченко Марина, 37 група

    ReplyDelete
  87. Олександр Каменчук 32 група
    Налаштувати себе на робочий лад, дійсно, непросте завдання. Ми всі різні, тож кожен має свої ідеї чи методи щодо цього. І саме тому, я вважаю, що не має єдино-правильного алгоритму організації ефективної творчої діяльності. Звичайно, в статті є багато корисних порад. Наприклад, дійсно важливо знати про свої біоритми, про облаштування робочого місця, про правильний відпочинок під час праці і т.д. Але є люди, які можуть працювати у безладі, при цьому стверджуючи, що так краще думається (так звані "володарі хаосу"). Мені здається, не має великої різниці, як людина працює і у яких умовах. Головне, щоб їй було зручно та комфортно. І звичайно ж, важливо пам'ятати про строки виконання певного завданя. Бути успішним у будь-якій справі означає правильно керувати своїм часом.
    Варто також зауважити, що творчою діяльність може були лише за наявності справжнього бажання щось відкрити для себе, пізнати нове, отримати новий досвід. Іншими словами, потрібно знайти натхнення.

    ReplyDelete
  88. Олександр Каменчук 32 група
    Налаштувати себе на робочий лад, дійсно, непросте завдання. Ми всі різні, тож кожен має свої ідеї чи методи щодо цього. І саме тому, я вважаю, що не має єдино-правильного алгоритму організації ефективної творчої діяльності. Звичайно, в статті є багато корисних порад. Наприклад, дійсно важливо знати про свої біоритми, про облаштування робочого місця, про правильний відпочинок під час праці і т.д. Але є люди, які можуть працювати у безладі, при цьому стверджуючи, що так краще думається (так звані "володарі хаосу"). Мені здається, не має великої різниці, як людина працює і у яких умовах. Головне, щоб їй було зручно та комфортно. І звичайно ж, важливо пам'ятати про строки виконання певного завданя. Бути успішним у будь-якій справі означає правильно керувати своїм часом.
    Варто також зауважити, що творчою діяльність може були лише за наявності справжнього бажання щось відкрити для себе, пізнати нове, отримати новий досвід. Іншими словами, потрібно знайти натхнення.

    ReplyDelete
  89. (Відео) Відео конференцій ТЕD надзвичайно цікаві та корисні для молодих науковців. Місія їх полягає у розповсюджені унікальних ідей. Після перегляду відео починаєш задумуватись над тим, що ще багато чого у нашому світі є незвіданого і саме ти можеш стати першопрохідцем чи новатором. Бажання, наполегливісь та праця - приведе до успіху.
    Або ж щаслива випадковість...

    ReplyDelete
  90. (Відео) Відео конференцій ТЕD надзвичайно цікаві та корисні для молодих науковців. Місія їх полягає у розповсюджені унікальних ідей. Після перегляду відео починаєш задумуватись над тим, що ще багато чого у нашому світі є незвіданого і саме ти можеш стати першопрохідцем чи новатором. Бажання, наполегливісь та праця - приведе до успіху.
    Або ж щаслива випадковість...

    ReplyDelete
  91. Цікава стаття,яка є досить актуальною в наш час.Дотримання усіх правил та чітка організація робочої діяльності - запорука ефективної та успішної праці.
    Однією із основних проблем сучасних працівників (і студентів зокрема) є самоорганізація. Всі ми різні і в кожного свій індивідуальних підхід до організації робочої діяльності. Особисто мені комфортно починати працювати,маючи певний план роботи заздалегідь. Також важливо сконцентруватись на даній справі, але не забуваючи при цьому про перерву. Відверто кажучи,мені не завжди вдається правильно організувати свій час,але якщо говорити про ефективність,то дана стратегія(принцип роботи) імпонує мені найбільше.
    Як висновок, я вважаю,що успіх будь-якої праці залежить від самодисципліни,навіть не від мотивації(як всі зараз звикли говорити),а саме від вміння змусити себе виконати якусь роботу.
    Петренко Катерина,31 група

    ReplyDelete
  92. Як відомо, порада - лише рекомендація, а кожна людина для себе сама має обрати, користуватися даними порадами чи ні. Звичайно, дані у статті поради на практиці будуть корисними і спрятимуть значному покращенню результатів наукової діяльності, що призводить зазвичай до покращення стану науки в цілому. Але не потрібно забувати і про те, що у кожної людини є і індивідуальні риси та особливості, тому універсальних порад існувати на практиці не може, тому що те, що підійде одному науковцю, для іншого не буде мати жодної практичної цінності. На мою думку, головними характеристиками науковця у наш час мають бути працьовитість та здатність до критичної оцінки не лише чужих наукових здобутків, а й результатів власної діяльності, її критичне переосмислення та аналіз.

    На рахунок відео, то воно однозначно є цікавим. З історії ми усі знаємо багато прикладів, коли значні наукові відкриття були зроблені або зовсім випадково, або на основі ідей та припущень, що є дуже тривіальними.

    Іскоростеньский Микола, 35 група.

    ReplyDelete
  93. Дана стаття може слугувати достойною підказкою для тих, хто не може чи не знає як налаштувати себе на роботу. Звісно, дуже складно слідувати усім цим настановам, особливо тоді, коли ти вже звик працювати як зручно саме тобі. Проте, особисто для мене стала корисною інформація про години найпродуктивнішої праці та те, з чого варто починати роботу.
    Поняття "науковець" для мене, - це не лише людина з великою кількістю знань та напрацювань з якоїсь галузі, а це також і творча особистість, яка здатна побачити в простих наперший погляд явищах те, що варте уваги та дослідження.
    Щоб налаштуватися на роботу мені необхідно спочатку спланувати зміст та етапи роботи, а потім можна приступити до пошуку необхідного матеріалу.
    Що стосується відео, то воно досить мотивуюче. Адже дісно, щоб зробити відкриття треба просто трохи більше думати і бути більш уважним.

    Ярощук Надія. 35

    ReplyDelete
  94. не буду сперечатись, що ця стаття є джерелом ідей щодо налаштування на робочий лад, проте це більше схоже збірник окремих ідей аніж на детальний варіант роботи, адже не для кожного підійде одна й та сама система, та загалом стаття є дуже корисною.

    кожна людина повинна сама віднайти свій спосіб, урахувавши особисті характеристики, бажання та також потреби.а данна стаття допоможе з різними порадами.

    щодо відео, я дуже вражений, я не знав таких фактів щодо відкриттів за таких звичайних умов.і хоча після перегляду може скластись враження що все так просто, що до нового відкриття рукою подати , не погоджусь.
    можливо раніше було так, коли елементарні закони фізики і явища природи та інше, так легко віднаходилися, проте зараз все інакше, мабуть все просте вже віднайдено і обгрунтовано, і заразх на черзі більш складні відкриття, з якими не буде так просто, наприклад освоєння космосу або океанічного дна.
    це складніше через несприятиві умови.
    але все ж таки наука досягла такого рівня що навіть такі дослідження вже у наш час реальні. є частка людей, яка вважає що хтось спеціално стримує розвиток науки. оскільки нові відкриття можуть повністью перевести людство в нову еру, а це може погано відобразитись на теперішній системі.
    наприклад винайдення нового екологічного палива буде сильним ударом по економіці багатьох країн. адже нове паливо може витіснити викиристання нафти.
    Янчук Олексій 32 група

    ReplyDelete
  95. не буду сперечатись, що ця стаття є джерелом ідей щодо налаштування на робочий лад, проте це більше схоже збірник окремих ідей аніж на детальний варіант роботи, адже не для кожного підійде одна й та сама система, та загалом стаття є дуже корисною.

    кожна людина повинна сама віднайти свій спосіб, урахувавши особисті характеристики, бажання та також потреби.а данна стаття допоможе з різними порадами.

    щодо відео, я дуже вражений, я не знав таких фактів щодо відкриттів за таких звичайних умов.і хоча після перегляду може скластись враження що все так просто, що до нового відкриття рукою подати , не погоджусь.
    можливо раніше було так, коли елементарні закони фізики і явища природи та інше, так легко віднаходилися, проте зараз все інакше, мабуть все просте вже віднайдено і обгрунтовано, і заразх на черзі більш складні відкриття, з якими не буде так просто, наприклад освоєння космосу або океанічного дна.
    це складніше через несприятиві умови.
    але все ж таки наука досягла такого рівня що навіть такі дослідження вже у наш час реальні. є частка людей, яка вважає що хтось спеціално стримує розвиток науки. оскільки нові відкриття можуть повністью перевести людство в нову еру, а це може погано відобразитись на теперішній системі.
    наприклад винайдення нового екологічного палива буде сильним ударом по економіці багатьох країн. адже нове паливо може витіснити викиристання нафти.
    Янчук Олексій 32 група

    ReplyDelete
  96. 1. Дана стаття є корисною для людей, які починають займатись науковою діяльність та просто для тих, хто хоче правильно спланувати свій робочий день та робоче місце.
    Мотивація та самоорганізація є найбільш рушійною силою для створення чогось нового. Але для цього потрібно бачити перед собою певну мету. В кого немає мети, той нічого не досягне. І навпаки: в кого є мета, той знає оптимальний шлях до досягнення цієї мети. Щоб краще концентруватися, мені необхідна точна мета і план своїх дій. Якщо я цим не користуюсь, то я позбавлена об'єкта, на який могли б направити свою увагу, і я витрачаю даремно свій енергетичний потенціал. Відсутність планування призводить до відсутності концентрації, так як мої думки розпливаються, я починаю нервувати замість того, щоб працювати спокійно і зосереджено. Той, хто хоче покращити свої можливості концентруватися, повинен контролювати організацію процесу виконання роботи(!) Планування любої діяльності веде до покращення організації, підвищення шансів на успіх і значному покращенню концентрації.
    Щодо науковця, то я бачу його сконцентрованим, терплячим та працьовитим. Адже не кожна людина зможе присвятити своє життя для дослідження чогось нового на благо людства.

    2. Після перегляду відео, я вкотре переконалась, що всі незначні та маленькі досліди призводять до великих відкриттів. Людство не змогло б існувати без постійного прогресу, знаходження і запровадження нових технологій, винаходів і відкриттів. Сьогодні багато яких винаходів вже застаріли і в них немає необхідності, інші ж, як колесо, служать дотепер. Вир часу проковтнув багато відкриттів, а деякі дочекалися свого визнання і впровадження лише через десятки і сотні років.
    Дивно, але виявилося, що досягнення сучасної науки не похитнули значущості деяких базових відкриттів.

    ReplyDelete
  97. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  98. 1). Читаючи статтю, мені іноді здавалося, що науковець - це якась надлюдина. Організованість, самокритичність, уважність, пунктуальність, цілеспрямованість, впевненість, наполегливість - далеко не всі якості, якими повинна володіти людина, що починає свій науковий шлях. Кожен із нас знає, що значить боротися зі своїм внутрішнім "Я", переступати через "не хочу", "не буду", "не можу", якщо іноді ми можемо пожаліти себе, піти собі на поступки, то науковець не має такого права, інакше нічого не зможе досягти. Я задумалась щодо того чи впоралась би з такою нелегкою справою і розумію, що ще необхідна довга і ретельна робота над власною особистістю.
    Що стосується організації робочого процесу на даний момент, то важливими елементами є зручне робоче місце, особистий простір, відсутність будь-якого шуму. Найважчим для мене є почати роботу, а далі вже все складається простіше, іноді навіть забуваю про відпочинок.

    2). Такі відео допомагають нам мислити ширше, вчать звертати увагу на суттєві дрібниці в щоденному житті. Якщо задуматися про те, що такі знання, які є простими для нас, колись люди навіть не могли припустити. Наприклад, що Земля кругла і обертається навколо Сонця, знає кожен школяр, а колись давно Галілею ніхто навіть вірити не хотів. Можливо, в майбутньому знання про існування інших світів стануть для наших дітей такою ж звичайною шкільною програмою.

    32 група

    ReplyDelete
  99. 1)Ця стаття дуже корисна для нас, як для майбутніх науковців. Відразу стає зрозумілим, що науковою діяльністю може займатись лише терпляча та наполеглива людина Беручись за дослідження ми повинні розуміти, що воно буде успішним лише якщо його правильно організувати. Організація творчої діяльності це досить копітка праця, яка вимагає посидючості, наполегливості, старанності,А творчий підхід – це безперервна розумова праця, в ході якої потрібно сконцентруватись лише на предметі який ви вивчаєте та відкинути усі другорядні справи. Також важливу роль відіграє правильно організоване робоче місце.
    Порядок на робочому столі та правильне планування роботи значно полегшить роботу, підвищить ефективність праці, дасть змогу закінчити дослідження вчасно і досягти поставленої мети.

    2)Відео є дуже цікавим і мотивуючим.Після перегляду відео,починаєш замислюватись над простими речами,адже все геніальне у простому.Можливо починаючи з найпростішого можна досягнути неабияких висот.Головне мати бажання та терпіння.


    Карпінська Марина 33 група

    ReplyDelete
  100. Дана стаття є дуже корисною для людей з абсолютно різним віком. «Мислення, обміркування – це один із основних елементів наукової праці» я погоджуюся з даною тезою, адже перш за все ти повинен обдумати, обміркувати яку саме роботу ти будеш виконувати, яку тема слід обрати, як краще та правильніше підібрати потрібну тобі інформацію. Отже, перш за все потрібно сконцентрувати всю свою увагу на предметі дослідження. Слід будувати свою роботу не лише використовуючи «сухий» матеріал,а й залучивши усю свою творчість та креативність. Людина яка пише наукову працю повинна бути наполегливою та терпеливою. Адже наполегливість заклечається в тому, щоб з 1000, а то і більше джерел, знайти саме те, що тобі потрібно, а терплячість в тому, щоб пройти через всі етапи і отримати бажаний результат. Тому на мою думку до всього потрібно відноситися серйозно, планувати, а також ставити перед собою цілі для досягнення мети та план для реалізації всього задуманого.

    Діденко Ірина
    32 група

    ReplyDelete
  101. 2)Переглянувши запропоноване відео, я зрозуміла що наука не така вже і важка для розуміння, Особисто для себе зробила і "нове відкриття" що вона,ще може бути і дуже цікавою,потрібно просто дивитися на неї під іншим кутом.Із цього відео я взяла для себе те, що весь наш світ складається із дуже простих але водночас і дуже скаладних речей. Все що оточує нас,природа,предмети... іноді здаються нам такими простими... Але, якщо копнути глибше, можна знайти ціле відкриття,відкопати щось нове, невідоме людству. Із маленьких простих речей, безглуздих на перший погляд ідей, створюється шось нове та неповторне. Ми самі творимо цей світ і який він буде, залежить тільки від нас самих! Нам потрібно просто не боятися творити, думати не так як всі,бути не такими як усі, адже у цьому і заключається наша індивідуальність!


    1)Прочитавши статтю "Організація творчої діяльності" я знайшла,що стаття є дуже корисною для мене, людини яка тільки починає свою наукову діяльність..Запропоновані шляхи організації наукової діяльності,стали безцінним матеріалом.Адже дійсно, кожен дослідник повинен знати специфіку найкової творчості в цілому і конкретної галузі зокрема. Так як, у творчому процесі важливою є клопітка й добре організована праця.

    Петюх Еліна 34 група

    ReplyDelete
  102. Переглянувши запропоноване відео ,хотіла б погодитись із попереднім коментарем, що наука не є чимось недоступним чи складним. Звичайно все залежить від людини та того чи іншого наукового дослідження яке вона прагне досягти.
    Сучасна наука в цілому являє собою розвиваючу, структуровану систему, яка включає блоки природних, соціальних і гуманітарних наук. У світі існує близько 15000 наук і кожна з них має свій об'єкт дослідження і свої специфічні методи дослідження. Наука не була б настільки продуктивною, якби не мала настільки властиву їй розвинену систему методів, принципів та імперативів пізнання.
    А запропонована стаття «Організація творчої діяльності» дала мені багато порад, що до наукової діяльності. В подальшому,якщо виникатимуть певні труднощі, буду звертатися за допомогою до цих порад.
    Білоус Інна
    34 група

    ReplyDelete
  103. Дійсно, наука -- доступна кожному. Кожен з нас може простежити нові тенденції в протіканні навіть пубутових,звичних явищ і...змінити світ!)Проте не в кожної людини вистачить ініціативності і терпіння щоб серйозно,грунтовно займатися науковою роботою. Реалізація наукового дослідження вимагає від науковця не лише унікального хисту і таланту,а й надзвичайного терпіння,неординарності мислення,здатності до самоорганізації і самоконтролю.

    Цікавим для мене було те, що навіть такі дрібниці ,як порядок на робочому місці, кольори та запахи можуть впливати на продуктивність роботи науковця. Таке скурпульозне ставлення до всіх факторів ефективної організації наукового дослідження зовсім не дивне,особливо в сучасних умовах. Адже наука в наш час надзвичайно глибока і всеосяжна. Щоб вразити науковець повинен *do his best* і не розсіяти свій науковий потенціал на дрібниці)

    ReplyDelete
  104. Прочитавши статтю "Організація творчої діяльності", я проглянула поради , які надані науковцю, для організації своєї діяльності. Звичайно, більшість з порад дуже корисні, але, як на мене, більше не для самого науковця , а для суспільства. Безумовно, пунктальність, організованість, відповідне робоче місце, зовнішній вигляд, ретельність є важливими, але коли ти повинен представити свою роботу. Як на мене, в поданій статті науковця ставлять в занадто вузькі рамки, хоча багато відомих наукових досліджень були зроблені, коли вчені виходили за рамки дозволеного. Найяскравіший приклад - Альберт Енштейн. Людина, яку спочатку всі вважали несповнарозму,а зараз проголошують світилом науки. Тому, на мою думку, звичайно, всі організаторські моменти важливі , особливо критичність і самокритичність, але сам внесок , який може зробити вчений - це дійсно скарб , і за це йому можна пробачити деякі відступи від загальноприйнятих норм і правил, так би мовити, певне вільнодумство.
    Щодо мене, то я надзвичайно непосидюча людина і налаштуватися на робочий лад - це клопітка робота, тому я найчастіше сідаю за стіл, вмикаю навушники і змушую себе щось роботи або чекаю на прихід музи.
    Говорячи про відео, я вважаю, що воно насправді неймовірно надихаюче. І справді люди, які зробили неймовірні відкриття, спочатку задумувалися над простими та елементарними речами. Тому можливо ми також бачимо щось таке , що допоможе нам пізнати цей світ краще, просто не задумуємося про це. Все,що нам потрібно це стати трохи допитливішими і перестати боятися думати неординарно.
    Буткевич Дар'я
    36 група

    ReplyDelete
  105. Я згодна з даною інформацією, займатись наукою може дійсно тільки терпляча людина, але інколи щоб чогось досягти, не потрібно роками сидіти за науковою літературою з чіткою метою " Я повинен щось дослідити". Навпаки , інколи щось нове та вагоме живе поряд з нами і лише чекає свого часу, але щоб це побачити, необхідно вийти за свої буденні рамки та подивитись на свят зовсім з іншого боку. Я вважаю, що перераховані в статті якості, звичайно важливі, але більш вагомим, на мою думку, є дар бачити те, що не бачать інші.
    Також знайшла для себе багато порад для початку роботи над дослідженням. В подальшому буду опиратися на даний матеріал.
    Примак Марія
    34 група

    ReplyDelete
  106. Я згодна з даною інформацією, займатись наукою може дійсно тільки терпляча людина, але інколи щоб чогось досягти, не потрібно роками сидіти за науковою літературою з чіткою метою " Я повинен щось дослідити". Навпаки , інколи щось нове та вагоме живе поряд з нами і лише чекає свого часу, але щоб це побачити, необхідно вийти за свої буденні рамки та подивитись на свят зовсім з іншого боку. Я вважаю, що перераховані в статті якості, звичайно важливі, але більш вагомим, на мою думку, є дар бачити те, що не бачать інші.
    Також знайшла для себе багато порад для початку роботи над дослідженням. В подальшому буду опиратися на даний матеріал.
    Примак Марія
    34 група

    ReplyDelete
  107. Дійсно, наука -- доступна кожному. Кожен з нас може простежити нові тенденції в протіканні навіть пубутових,звичних явищ і...змінити світ!)Проте не в кожної людини вистачить ініціативності і терпіння щоб серйозно,грунтовно займатися науковою роботою. Реалізація наукового дослідження вимагає від науковця не лише унікального хисту і таланту,а й надзвичайного терпіння,неординарності мислення,здатності до самоорганізації і самоконтролю.

    Цікавим для мене було те, що навіть такі дрібниці ,як порядок на робочому місці, кольори та запахи можуть впливати на продуктивність роботи науковця. Таке скурпульозне ставлення до всіх факторів ефективної організації наукового дослідження зовсім не дивне,особливо в сучасних умовах. Адже наука в наш час надзвичайно глибока і всеосяжна. Щоб вразити науковець повинен *do his best* і не розсіяти свій науковий потенціал на дрібниці)

    ReplyDelete
  108. Я погоджуюся з тим, що усі досягнення є результатом значної праці, величезного терпіння та посидючості, надзвичайної завзятості і наполегливості, та дослідник повиненбути наполегливим, нерідко мужнім, витриманим і терпеливим, і разом із тим проявляти творчу ініціативу. Але щодо порад про огранізацію творчої діяльності у мене виникли сумніви. Всі люди різні, і те що підходить одному може не підійти іншому. І точний план, або інші визначені фактори можуть навіть заважати. Наприклад, коли людина просто йде по вулиці, і до неї в голову приходить якась геніальна ідея, або уві сні. Це не як не залежить від детальної організації творчого процесу, а тільки від людини.

    Щодо відео, воно справді є досить надихаючим та пізнавальним, Цікавим є те, що з простого питання "чому?", люди робили відкриття не тільки для себе, а й для всього людства. І кожен із нас здантий на це. "Наука" - це безкрайній простір, який чекає своїх Колумбів.

    Білявський Євген
    34 група

    ReplyDelete
  109. Дійсно, організація власної творчої діяльності є невід’ємною частиною під час наукового дослідження. Як на мене, найбільше значення має самоорганізація. Кожен науковець сам визначає комплекс дій, певні заходи, які у кінцевому результаті приведуть його до успіху. Важливим є настрій, організованість, систематичність. Науковець повинен постійно думати про предмет дослідження, тобто заздалегідь відібрати інформацію, яка і підштовхне його до розвитку своєї думки.
    Отже, в науковому дослідженні ми часто приділяємо увагу до частинки «само», тобто від наших творчих здібностей, особистих якостей залежить кінцевий результат роботи.

    Переглядаючи це відео, я одразу згадала передачу "Руйнівники міфів". Саме такі люди роблять різні дослідження цікавими. Їх не нудно переглядати, і навіть є зрозумілими для простих людей, які нічого не розуміють в певних галузях науки. Отже, наука-це не тільки набір незнайомих слів, виразів, але це й чіткі погляди на певні явища, моменти нашого життя.
    Пелех Діана, 34 група

    ReplyDelete
  110. Прочитавши статтю про організацію робочої діяльності і робочого місця, я почерпнула багато цікавих ідей. Особливо мені подобається пункт про чистоту робочого місця. Так багато людей зараз придумують відмовки щодо неприбраної кімнати, стола, робочого куточка, кажучи: “Та це мій творчий безлад”. Коли ж насправді, чим більше зайвих речей находиться в полі зору, тим більше людина відволікаєшся. Також по собі можу сказати, що ведення щоденника зі всіма планами, зустрічами і ідеями дуже допомагає в організації робочого дня. Завдяки такому щоденнику, точно не назначиш дві зустрічі на один час, і без проблем згадаєш важливий deadline. Так, звичайно, багато науковців не є перфекціоністами і аскетами, в яких кожний олівець чи ручка знають своє місце. Але особисто для мене, науковець є тією людиною, яка може взятись за свою дослідницьку роботу і довести її до кінця, незалежно від рівня неприбраності на робочому місці чи наявності робочого блокноту.
    Лекція, яку провів Adam Savage захопила мене з перших секунд. Звідси можна вивести просту істину. Не потрібно боятись задати здавалося б дитячі запитання, адже це може дати поштовх для великих відкриттів.
    Кручініна Каріна
    35 група

    ReplyDelete
  111. 1. Ефективна наукова діяльність вимагає багато часу та сил. Проте, ніколи не можна говорити про один загальноприйнятий план написання дисертації або будь-якої іншої наукової роботи. Історія показує, що всі вчені були надзвичайно неординарними особистостями, які працювали цілодобово, а дехто з них охочіше працював вночі. Мені здається, що вчені - настільки непередбачувані люди, що заганяти себе у рамки якогось плану вони б не змогли. Проте, всі вона мали свій особистий план роботи, ставили перед собою певні цілі та завдання, адже, неможливо чогось досягнути, чекаючи на віщий сон або особливе натхнення. Як колись сказав Пабло Пікассо 'Inspiration exists, but it has to find you working'.
    Я не думаю, що можна визначити багато спільних рис, які притаманні усім вченим світу, але це, безперечно, наполегливість, впертість, безмежна зацікавленість у предметі дослідження та оптимістична налаштованість. Адже, вчені рухаються у світі науки навмання, роблячи багато хибних висновків і суджень, але справжній вчений ніколи не покине те, чим він займається, навіть якщо вся його робота здається усім марною. Не зайвим буде згадати і вислів Томаса Едісона: "У мене не було поразок. Я просто знайшов 10000 способів, які не працюють".
    Що стосується мене, то мені до сьогодні не вдавалось працювати за конкретним планом та вкаладтись у дедлайни. На даний момент у мене відбувається переосмислення моїх підходів до виконання важливих завдань.
    2. Відео мене змусило переконатись у тому, що у світі панує сила випадку та невипадкових співпадіннь. Фатальність деяких винаходів просто вражає і читаючи про те, що пеніцилін, склад сучасного автомобільного скла та багато іншого відкрили випадково, просто не розумію, чому люди не вірять у долю. А що стосується того, що прості речі слугують базою для глобальних відкриттів, то це дійсно так. Вченими доведено, що все геніальне – просто.

    Гонгало Вікторія, 33 група.

    ReplyDelete
  112. Дуже корисна стаття, особливо для науковців- початківців. В даній статті вміщенні поради, щодо організації роботи над науковим дослідженням та які якості слід в собі розвивати, щоб наукове дослідження було результативним та принесло якусь користь. Студенти мають звичку все відкладати на останній день, а викладачі нерідко попереджають, що написати якісну курсову чи дипломну роботу за одну ніч неможливо. І вони дійсно праві, адже через брак часу неможливо обміркувати та раціонально викласти думки. Тому, на мій погляд, організація роботи над науковим дослідженням - це, як мінімум 70% успіху. Для себе зробила висновок, що творчий підхід до написання курсової роботи відіграє важливу роль, адже наукове дослідження- це, перш за все творча діяльність. Виховування в собі таких якостей, як самоорганізація, відповідальність, спостережливість та самокритичність допоможуть нам не лише при виконанні наукового дослідження, але й в реальному житті, наприклад, при прийнятті на роботу.
    Мельник Катерина, 37 група

    ReplyDelete
  113. У статті наведені суто стереотипні поради та застаріле бачення на науковця. Кожна людина - це індивідуальність, яка живе за своїми встановленими правилами. Ця стаття - це скоріше перелік настанов для студента, як вчасно написати курсову, але аж ніяк не для великого відкриття.
    Науковці - це ті ж художники, але технологічного профілю. Вони неординарні та непередбачувані. І сама сутність ідей непередбачувана. Насправді геніальна ідея, може прийти у найбільш неочікуваний момент. Хімік може зробити відкриття побачивши дивну реакцію від випадково розлитого пива на якусь речовину під час відпочинку з друзями; біолога може здивувати дивна пліснява яка виникла на тарілці, яку він забув на своєму робочому місці і так далі, прикладів можна навести безліч.
    Погоджусь з автором статті лише в одному - головне для науковця це праця над собою, постійне вдосконалення своїх навичок та експерименти, адже лише підготовлений розум зможе зрозуміти геніальність та революційність у зовсім простому.
    Ткачов Денис, 37 група.

    ReplyDelete
  114. Дуже корисна стаття, особливо для науковців- початківців. В даній статті вміщенні поради, щодо організації роботи над науковим дослідженням та які якості слід в собі розвивати, щоб наукове дослідження було результативним та принесло якусь користь. Студенти мають звичку все відкладати на останній день, а викладачі нерідко попереджають, що написати якісну курсову чи дипломну роботу за одну ніч неможливо. І вони дійсно праві, адже через брак часу неможливо обміркувати та раціонально викласти думки. Тому, на мій погляд, організація роботи над науковим дослідженням - це, як мінімум 70% успіху. Для себе зробила висновок, що творчий підхід до написання курсової роботи відіграє важливу роль, адже наукове дослідження- це, перш за все творча діяльність. Виховування в собі таких якостей, як самоорганізація, відповідальність, спостережливість та самокритичність допоможуть нам не лише при виконанні наукового дослідження, але й в реальному житті, наприклад, при прийнятті на роботу.
    Мельник Катерина, 37 група

    ReplyDelete

  115. 1. Я погоджуюся з думками автора про раціональну організацію часу науковця. Чим вищий рівень організації роботи, тим краща працездатність і в подальшому вища якість виконаної роботи. Тому не варто забувати про такі елементарні речі як чергування роботи та відпочинку, дотримання порядку на своєму робочому. Нотатки та короткий зміст прочитаних статей та книг на обрану тематику наукової роботи значно полегшать написання науково-дослідної роботи у майбутньому. Врахування індивідуальних особливостей, досвіду роботи та типу темпераменту також у значній мірі оптимізує результат наукової діяльності. Щодо мене, то я й раніше знала як правильно підходити до організації власного часу. Деякі моменти, описанні у статті, були новими для мене (наприклад, вплив аромотів на розумову діяльність людини) і я з задоволенням буду користуватися ними в майбутньому.
    2. Після перегляду відео починаєш розуміти, що наука багатогранна і завжди необхідно вдосконалювати себе на шляху до нових відкриттів. Вражає те, що вчені більше 2000 років тому робили досить точні підрахунки маючи мінімум приладів. Не варто боятися помилок, адже саме в них може бути захований ключ до великого наукового відкриття. Цікавість та зусилля – ці дві речі зможуть змінити наш світ.

    Лідія Федорова, 34 група

    ReplyDelete
  116. Дана стаття є дуже важливою, так як вона доступно пояснює всі шляхи організації наукової діяльності. Я погоджуюсь з тим, що потрібно мати робочий блокнот -
    щоденник, в якому справи розподіляють за датами. Таким чином можна ефективно організувати робочий день. Але я не погоджуюсь, що найсприятливіший час для виконання творчих або складних завдань - з 10-ї годин ранку й до 12-ї години. У кожної людини це індивідуально, хтось краще сприймає інформацію вранці, а хтось ввечері. Також важливо, щоб робоче місце завжди було в порядку, щоб не відволікатися на пошук різних паперів чи документів.


    Щодо відео, то воно виявилось надзвичайно цікавим. Дійсно, щоб робити нові відкриття потрібно бути допитливим і не соромитися ставити прості запитання. Адже зацікавившись в чомусь, людина починає шукати відповідь на своє запитання. Вона проводить безліч досліджень, ставить експерименти, дізнається щось нове і робить важливі відкриття

    Аліна Маньковська
    35 група

    ReplyDelete
  117. Дана стаття є дуже важливою, так як вона доступно пояснює всі шляхи організації наукової діяльності. Я погоджуюсь з тим, що потрібно мати робочий блокнот -
    щоденник, в якому справи розподіляють за датами. Таким чином можна ефективно організувати робочий день. Але я не погоджуюсь, що найсприятливіший час для виконання творчих або складних завдань - з 10-ї годин ранку й до 12-ї години. У кожної людини це індивідуально, хтось краще сприймає інформацію вранці, а хтось ввечері. Також важливо, щоб робоче місце завжди було в порядку, щоб не відволікатися на пошук різних паперів чи документів.


    Щодо відео, то воно виявилось надзвичайно цікавим. Дійсно, щоб робити нові відкриття потрібно бути допитливим і не соромитися ставити прості запитання. Адже зацікавившись в чомусь, людина починає шукати відповідь на своє запитання. Вона проводить безліч досліджень, ставить експерименти, дізнається щось нове і робить важливі відкриття

    Аліна Маньковська
    35 група

    ReplyDelete
  118. Дана стаття мені сподобалась. Інформація викладена чітко та ясно. Також, маю зауважити, що дана стаття є досить корисною, для нас, студентів. Так як, в ній подано чимало порад, для нас, як для майбутніх викладачів. І я погоджуюся, що до кожного виду діяльності ми маємо використовуквати творчий підхід, таким чином нам легше буде справитися з труднощами, що виникатимуть у нас на шляху. В даній статті мені сподобалось наведене китайське прислів'я про те, що найблагородніший шлях стати розумним, є шлях мислення. Але потрібно вміти правильно мислити. Для цього треба бути освіченою та начитаною людиною. Крім того, мені дуже сподобалась думка про організацію робочого місця науковця, оскільки правильний розподіл часу допомагає нам краще організувати нашу роботу.
    Машевська Катя 32

    ReplyDelete
  119. Натхнення і настрій - це дійсно такі складові нашої діяльності, які сприяють продуктивності у створенні шедевру! Відео мені дуже сподобалося і факт того, як Адам привів хороші аргументи, що навіть наші звичайні ідеї можуть змінити світ для мене є захопливим. Відомі вчені такі ж як і ми люди. Просто вони більш наполегливіші посидючіші.

    Читаючи статтю, відмітила для себе, що з дечим я в же знайома, бо чула це на лекціях. Загалом, поради і принципи організації творчої діяльності є потрібними і стаття виявилась для мене дуже і дуже актуальною навіть не лише в плані навчальної діяльності, а й в плані будь-якої діяльності. Поради дієві, і деякими (з якими я не була ознайомлена), як от про тримачі для паперу, лише необхідні документи на столі і т. д., я вже користуюся.

    Науковець у моїх очах:
    Людина, яка має життєву ціль, зосреджена, її захоплює цікава інформація, зацікавлеа, творча і креативна, відважна в плані експерименту, але при цьому всьому є сторонником раціоальності в поведінці, відповідальна і старанна, комунікабельна і толерантна, а також посидюча і іноді скурпульозна.

    Аби налаштуватись на робочий лад у список пріоритетів входить:
    - спокій думок,
    - робочий стіл,
    - завершені дрібні справи,
    - складений план,
    - розуміння мети роботи.

    Жовноватюк Карина, 31 група.

    ReplyDelete
  120. 1. Прочитавши статтю, я зрозуміла, що будь-яке наукове дослідження потребує багато зусиль та часу. Перш за все, людина сама повинна прагнути до пізнання. Людина сама повинна бути зацікавленою у своєму дослідженні, адже без інтересу вся праця буде лише марнуванням часу. Займаючись своїм науковим дослідженням, науковець повинен розуміти, що він повинен сказати щось нове, висловити свою власну точку зору на той чи інший предмет чи явище. Як я вже зазначила, написання дослідницької роботи потребує багато зусиль та часу, саме тому науковець повинен чітко знати, яких результатів він хоче досягти у процесі написання роботи. У кожної людини свій підхід до написання дослідницької роботи, але є деякі загальні припципи, яких потрібно дотримуватися. Самоогранізація є невід'ємною частиною будь-якого дослідження. Науковець повинен чітко дотримуватися свого плану роботи і не витрачати час на другорядні справи під час написання роботи. Раціональне використання часу є також важливим компонентом.
    Особисто мені завжди було важко спрямувати свої сили у правильному напрямку. Мені завжди здається, що мені не вистачить часу. Дуже складно контролювати себе. Але, останні декілька тижнів я користуюсь щоденником, в якому розписую свій кожний день. Я записую всі справи, які мені потрібно зробити, в тому числі, виконання домашнього завдання. Я намагаюся записувати їх в логічному порядку, щоб не марнувати час. І це дійсно працює. Головне - чітко дотримуватися всіх пунктів плану, тільки тоді буде результат. Я сподіваюсь, що цей метод допоможе мені в написанні дослідницької роботи.

    Отже, науковець, який займається дослідженнями, виходячи із своіх власних індивідуальних особливостей, повинен докласти дуже багато зусиль, для того щоб досягти результатів. Це велизечна робота над собою. Досліджуючи, ми вичаємо щось нове, а пізніше, на основі цих знань ми робимо свої висновки. Дослідженя вчать нас мати на все свою власну точку зору.
    2. Після перегляду відео, у мене залишилися лише приємні враження. Я вважаю, поки людство прагне до пізнання, наука ніколи не буде стояти на місці, вона буде постійно розвиватися. За останні роки наука зробила великий крок уперед, що говорить про прагнення людини до нового, кращого та сучаснішого.
    Лагута Ольга, 34 група.

    ReplyDelete
  121. Прежде чем делится собственным мнением, я хочу уточнить, что все люди разные, и система которая подходит мне, не всегда может подойти именно вам.
    Предоставленная статья даёт нам прекрасно понять, что любое научное исследованные требует времени, упорства и колоссальных энергозатрат.
    Как я и сказал предложением ранее, все люди разные, и подход у всех должен быть уникальным. В этом мире есть только один человек которого я знаю лучше всего - это я сам. В построение ,любого, плана во время научного исследования нужно знать всего пару вещей:
    - Способность вашей ЦНС работать на пределе своих возможностей .
    - Мотивация
    Рассмотрим первый фактор. Все мы смотрели фильм "Терминатор", так вот, я хочу напомнить, что в отличии от него, все мы "обычные смертные" и к сожалению мы не машины. Центрально нервная система являет собой нейронную связь. Логично представить, что случается с человеком когда перегруженная цнс начинает разрывать эти связи. Мы не способны работать на пределе возможностей долгое время ( как умственных так и физических). В основном это дело рук генетики . Тут как говорится "Либо есть, либо нету" . Так вот, к чему я веду, наша ЦНС отвечает за все процессы в нашем организме, если не прислушиваться к своему организму, то можно получить хорошую отдачу в виде проблем со здоровьем . работая на пределе долгое время, можно почувствовать перегрузку нервной системы в виде плохого сна или же дрожи в конечностях. В большинстве случаев это так же результат выработки нон-адреналина. Но, не будем углубляться в анатомию. По этому 1ое правило создания рабочего плана, это учитывать собственные энергетические запасы и прекрасно осознавать пределы своих возможностей.
    Однако, существую вещи которые способны улучшить и ускорить работу ЦНС, а так же , которые позволяют нашему телу работать дольше и усерднее. Мы говорим о мотивации. Действительно мотивация - это отличный способ повысить свою работоспособность. Чтение определенной литературы, денежное вознаграждение, просмотр определенных видеороликов, перспектива получить двойку - способны поднять уровень мотивации до небес. Чем выше ваша мотивация - тем более продуктивней будет ваша работа. Это защитный механизм, когда человек получает стимул его работа становится гораздо быстрее и качественнее. 2ое правило создания идеального плана является - постоянный источник мотивации.
    Не смотря на это, даже самая стойкая и мотивированная цнс - не сможет справится, если не давать ей достаточного время для отдыха. 6-8 часов сна являются жизненоважным фактором , который позволит вашему телу восстановить нейронные связи, и позволит вам работать без вреда для вашего здоровья. 3е правило - это полноценный отдых.
    Но существует еще одна не маловажная вещь, о которой наверное мало кто думает. Мыслительные процессы - очень энергозатратны. 25% суточных калорий "поедает" мозг в качестве топлива. 4ое правильно - сбалансированный и грамотный рацион с достаточным количеством калорий . Витамины группы Б способствуют быстрейшему восстановлению ЦНС и ее более продуктивной работы. Так же существую различного рода стимуляторы ЦНС, но их использывания до добра не доведут. Не стоит пить кофе, энергетические напитки, это позволит вам работать на пике своих возможностей, но не даст вам почувствовать защитных реакций вашего организма. 5ое правило - работа ночью - это не лучший вариант.
    Вывод: для построения грамотного плана работы вы должны учитывать свои собственные возможности и пределы, правильно распределять время работы и сна, давать своему мозгу достаточное количество "пищи", не убивать свою ЦНС стимуляторами, ну и конечно же, всегда оставаться мотивированным. Это скорее мои рекомендации. Это перовстепенные вещи , которые нужно учитывать. Ах да, чуть не забыл, всегда нужно сохранять позитивный настрой.

    36 группа

    ReplyDelete
  122. Совсем забыл про 2ой вопрос.

    Насчет видео. Действительно, очень познавательное видео, которое дает некоторую пищу для размышлений. Ведь действительно, все знания которые существуют, большинство людей принимают на веру, даже не пытаясь это проверить или опровергнуть . Большинство научных открытий начинались с самых банальных вопросов . Кто бы мог подумать, что упавшее яблоко на голову Ньютона , позволит ему сделать прорыв в истории мировой науки. "почему оно упало в низ, а не полетело вверх?" Кто бы мог подумать, что такой вопрос приведет к созданию закона всемирного тяготения? Существует много случаев, которые были озвучены в данном видео, и все они очень интересны и требуют внимания. Иногда ответ плавает ан поверхности , но из за определенных стереотипов и штампов человек не может его выудить оттуда. Вывод: не стоит верить всему что ты слышишь, не стоит вестись на весь этот "круговорот лапши в природе" не бойтесь проверять и поддавать все сомнению, быть может именно вы ,станете тем самым , которого вы так не любили учить в школе на уроках физики.

    ReplyDelete
  123. 1. Досить цікава стаття, адже всі шляхи організації праці є актуальними. Я вважаю, що добре спланована робота дає більші плоди, але не можу сказати, що робота яка є спонтанною не дасть тих самих плодів. Вважаю що планування роботи, організації робочого місця просто полегшить нам роботу, але ніяк не вплине на кінцевий результат.
    Цікавим в статті здався перелік особистих якостей науковця. Але мені здалось, що вони дуже ідеалізовані. Я думаю, що кожна людина може зробити певне відкриття, яке буде важливим для подальшого розвитку науки.
    Щодо таланту, хочу сказати, що всі люди талановиті. Вже зовсім інше, це на скільки людина розвиває свій талант. Крім того талановитим відразу у всіх галузях бути не можливо, треба знайти своє, і розвивати.
    На мою думку робочий день у статті розписаний бездоганно. Але я вважаю, що в ньому є погрішності, які кожна людина має індивідуально для себе виправляти.

    2. Дивлячись відео я зрозумів, що потрібно багато працювати, адже наукові відкриття - це результат довготривалої праці. Завдяки допитливості вчених були відкриті найвидатніші відкриття. Тому думаю, що дане відео підтверджує вислів "Все геніальне - просте".

    Ходачек Володимир, 35 група.

    ReplyDelete
  124. 1) І справді, стаття є надзвичайно актуальною у наш час, не лише для науковців, а й для звичайних людей, починаючи від школярів і закінчуючи досвідченими працівникам, які, на жаль, ще мають проблеми з налаштуванням розпорядку дня. Автор наголошує, що надзвичайно важливою у виконанні будь-якої справи є самоорганізація, і це справді так. Також частково погоджуюсь,що "у самореалізації велику роль відіграють самообмеження, дисципліна, самоуправління, самооблік, самоконтроль та самостійність, тобто здатність самому виявляти причини
    виникнення труднощів і усувати їх." Проте, на мою думку, щоб дотримуватись всіх цих "само" потрібна людина з величезною силою волі та характеру, тому далеко не всім це буде до снаги. Особисто я прошу допомоги у такому випадку у друзів або батьків. Просте нагадування та посмішка зможе хоч якось налаштувати тебе на виконання майбутньої роботи, також приємним додатком буде мотивація - шматочок десерту після закінчення досліджень. Звичайно все це є глибоко індивідуальним, тому можна вигадати ще якісь цікаві прийоми для правильного налаштування на процес трудової діяльності. Необхідною умовою для успішної праці є правильно організоване робоче місце. Поради, викладені у статті, є надзвичайно корисними, тому надалі буду намагатись їх дотримуватись.
    2) Дуже сподобалося відео своєю простотою та повчальністю. Адам Севідж зрозумілими словами пояснює наукові речі, які для більшості людей залишаються загадкою на все життя. Виявляється ж, що варто лише докласти мінімум зусиль та краплину допитливості, і перед тобою відкриються усі секрети законів природи. Проте через власну неспостережливість та буденність, ми не помічаємо, що навколишній світ складається з простих істин, які тільки й чекають на те, щоб бути відкритими.

    Оксана Ковбасюк, 36 група

    ReplyDelete
  125. Дана стаття досить змістовно показує нам ефективність наукової творчості. Досить точно сказано, що основними творчими потенціалами є: мислення, організація та раціональність. Дослідник обдумує свої ідеї та впроваджує їх в своє дослідження.


    На мою думку творчість -це інтелектуальна власність людина. Основний принцип творчості- це працелюбність. Оскільки не може бути геніальних досліджень без кропіткої праці, та обробки кожної деталі. Мені сподобалася теза в данній статті про колективну роботу. Тому що чим більш організований колектив, тим кращий буде результат дослідження. Кожна думка колективу може призвести до одного консенсусу, і результат праці буде досить цікавим.
    Звичайно, творчість особистості не може проявитися без таких якостей як: допитливість, зацікавленість в свому проекті, ініціативність та інше.

    2. Відео досить наукове та цікаве. Зі слів Адама Севіджа Я зрозумів. що наука- проста, але й водночас складна річ,тому що чим більше ми працюємо над науковими дослідженнями , тим більше ми дізнаємося нового для себе

    Максим Тітаров (33 група)

    ReplyDelete
  126. 1)Проблема ораганізації часу та робочого місця завжди була актуальною для мене, адже інколи дуже важко змусити себе налаштуватись на робочий лад та сконцентруватися на поставленому завданні. Прочитавши данну статтю я відкрила для себе декілька дієвих порад, які вподальшому допоможуть мені ефективніше працювати та раціонально розприділяти свій час. Проте, я б хотіла зазначити, що дані в статті поради є загальними, без врахування індивідуальних особливостей. Кожен має знайти свої рушії для покращення та оптимізації праці. Те, що когось може стимулювати та значно підвищувати продуктивність (наприклад прослуховування класичної музики під час виконання складних завдань) на іншого це й же метод може лише згубно діяти, відволікати та заважати концентрації. Ще одним вдалим, на мою думку, прикладом є те, що одні люди віддають перевагу працювати у ідеальному порядку, а інші стверджують, що їм краще працюється у "творчому безладі". Але як не крути, я вважаю, що дійсно плановість та систематичність - це запорука вчасно виконаної, змістовної та цікавої роботи. Часто мої однолітки стверджують, що можуть працювати лише коли до них прийде муза, чи якщо вони почерпнуть десь натхнення, проте я все ж схиляюся до того, що за допомогою плановості та дотримання порад, які подані у статті можна досягти значно вищих результатів. Варто згадати лише історію відомих скрипачів Гварнері та Страдіварі. Перший завдяки своїй наполегливості та щоденній праці швидше та якісніше змайстрував скрипку, хоча другий мав талант від Бога, як зазначав їхній вчитель Аматі.
    2) Ввімкнувши подане для перегляду відео я одразу посміхнулася, адже побачила знайоме обличчя руйнівника міфів Адама Севіджа! Це людина, яка надихає, спонукаючи не приймати на віру всі закони, які ми знаємо з дитинства, як ті, що не потребують доказу, а перевіряти. Відео вчить нас, що наука - це не так складно, як багато хто думає, і що прості елементарні ідеї можуть стати поштовхом до сенсаційних відкриттів! Кожен з нас може внести свій неоціненний вклад в науку, головне постійно працювати, вірити у власні сили та завжди йти до поставленої мети!
    Будім Олена, 36 група.

    ReplyDelete
  127. Дана стаття є доволі цікава.Я погоджуюсь з твердженнями які висвітлені в цій стання.
    Але хочу наголосити,що певні наукові методи які можуть підійтим одним людям ,можуть взалі не підходити іншим.Коли людина розпочинає дослідження в певній галузі,вона може спробувати декілька методів організації свого робочого місця та взагалі навіть часу.Хтось встане зі сходом сонця ,інша людина стане більш активна після обіда і в неї появиться настрійдля виконання досліджень.
    Але загалом,стаття цікава,і допоможе нам як молодим дослідникам ,правильно а головне раціонально розподілити наш час.Орловська Вероніка 32 група

    ReplyDelete
  128. Дана стаття є доволі цікава.Я погоджуюсь з твердженнями які висвітлені в цій стання.
    Але хочу наголосити,що певні наукові методи які можуть підійтим одним людям ,можуть взалі не підходити іншим.Коли людина розпочинає дослідження в певній галузі,вона може спробувати декілька методів організації свого робочого місця та взагалі навіть часу.Хтось встане зі сходом сонця ,інша людина стане більш активна після обіда і в неї появиться настрійдля виконання досліджень.
    Але загалом,стаття цікава,і допоможе нам як молодим дослідникам ,правильно а головне раціонально розподілити наш час.Орловська Вероніка 32 група

    ReplyDelete
  129. Налаштувати себе на продуктивну працю досить складно. На мою думку, пради, вміщені в даній статті надзвичайно корисні. Особливо для початківців, тобто для нас, адже ми саме починаємо займатися науковою діяльністю.
    Кожна особистість індивідуальна, і тму чіткго алгоритму, щодо організації ефективної творчої діяльності не існує. Але для себе я виділила деякі поради, які можуть допомогти у написанні наукових робіт.
    Стосовно відео.. Мені подобаються відео, подані таким чином, у яких ведеться розмова між оповідачем та глядачами про науку. Adam Savage вказав нам на великі відкриття, змусив задуматись над можливостями та раціональним використанням інформації.
    Отже, завдяки наполегливості, терплячості та рішучості можна зробити велике відкриття.
    Зайцева Валентина 35 група

    ReplyDelete
  130. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  131. Мне очень понравилась статья про организацию работы, потому что тема очень актуальная для меня и информация изложена очень доступно и понятно. Конечно ни для кого не секрет что очень важно организовывать работу правильно, это способствует усвоению информации. Многие из способов указанных в статье не были для меня новыми, и на лекциях мы их тоже обсуждали.
    У меня есть свои маленькие ритуалы в подготовке к работе, хотя не знаю стоит ли ими делится так как Америку я не открыла. Когда я работаю мне очень важно чтобы у меня под рукой была тетрадь, ручка которая хорошо пишет, обязательно корректор и хайлайтер. Я пытаюсь по возможности изолировать себя от мира включая классическую музыку в наушники или используя беруши. И обязательно нужно очертить схематично какой объем работы нужно покрыть за час или за день.
    А видео очень вдохновляющее и заставляет думать что все возможно и даже самая простая идея может изменить мир.
    Александра Хоменко
    35 группа

    ReplyDelete
  132. Прочитанна стаття є дуже цікавою та актуальною,адже у ній є багато корисних порад,які стануть у нагоді студентам.
    На мою думку,щоб досягти значних успіхів у певній сфері діяльності,потрібно наполегливо працювати,а щоб досягти цих успіхів за коротший час,потрібно правильно організувати свій час та запастись терпінням.Я погоджуюсь з тим,що мислення є одним із основних елементів наукової праці.Перш ніж розпочати роботу над дисертацією чи науковою роботою,необхідно все детально розпланувати,визначити заходи для досягнення загальної мети.Завдяки цьому,людина зможе виховати у собі такі риси як самодисципліна та організованість.
    Проглянувши дане відео,варто зазначити,що воно допомагає зрозуміти,що наука не настільки складна як ми собі уявляємо.Дуже дивно, що найбезглуздіші ідеї невдовзі стають науковими відкриттями.
    Отже,не варто боятися висловлювати свою думку,потрібно навчитися доводити свою правоту.Усе геніальне - просте, не завжди потрібно прикладати до цього багато зусиль.
    Перцова Катерина, 33 група

    ReplyDelete
  133. 1. Дана стаття є досить цікавою та інформативною. Вона містить в собі велику кількість важливої інформації та багато корисних порад. Зокрема, як організувати робочий день науковця та якими якостями він повинен володіти. Безумовно, важко знайти людину, яка б могла в повному обсязі мати всі ті якості, які були перелічені в статті. На мою думку, щоб мати всі ті чи інші риси потрібно їх виховувати. Необхідно постійно працювати над собою для розвитку задатків та здібностей, уваги, пам’яті та ін.
    2. Що ж стосується відео, я погоджуюся із думкою ведучого про те, що навіть грандіозні відкриття починалися із простих ідей. Отже, кожен з нас може внести свій внесок в науку, головне наполегливо працювати та йти до поставленої мети!
    Ренькас Руслана 35 група

    ReplyDelete
  134. 1. Я дуже задоволена, що почитала цю статтю. Тому що в ній вказано дуже багато корисних порад щодо організації творчої діяльності і не тільки. Єдине, що я додам, що для організації хорошої творчої діяльності потрібна група, де потрібно організовувати хороший "мозговий штурм". Там відкидаються або створюються нові ідеї і завжди йде процес розвитку.
    2. Щодо відео, скажу, що мене завжди заворожувало те, що одна ідея може призвести до нового відкриття, до нових змін. Інколи ці ідеї дивакуваті, але саме вони змінюють наш світ.
    Смолянюк Тетяна група 36

    ReplyDelete
  135. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  136. 1.Стаття про організацію творчої діяльності виявилася дуже цікавою та пізнавальною, проте вона не відкрила нових істин. На мою думку, кожна людина, яка починає займатися науковою та творчою діяльністю вже заздалегідь знає як правильно організувати таку діяльність, щоб досягти успіху. Проте не кожна людина використовує свої знання, відкладуючи важливі справи у дальній куток. Будь-яка діяльність має бути поетапною та добре обдуманною. Тільки но починаючи займатися науковою діяльністю людина має скласти план, за яким вона буде працювати, адже поступово викреслюючи пункти плану, людина стає більш впевненою у своїх діях та намірах.
    У статті багато уваги приділяється організації робочого місця. З одного боку я погоджуюся, що правильна організація надає сил та наснаги, проте кожна людина сама має обирати в яких умовах ії працювати більш зручніше.

    2. Я переглянула дане відео з великим задоволенням, адже по-перше Адам Севідж є людиною, для якої наука відіграє неабияку роль в житті, а по-друге відео дає нам зрозуміти, що наука ні в я кому випадку не є нудною або непотрібною, напвпаки кожне поколння намагається розвивати науку задля більших висот.
    Міхніцька Анастасія
    37 група

    ReplyDelete
  137. жодна робота не може бути виконана якісно без необхідної підготовки і організації. Тим паче, якщо це стосується наукової роботи і досліджень. Потрібно враховувати величезну кількість факторів для того щоб робота була успішною, якісною, продуктивною. Ця стаття допоможе усім початківцям правильно роз приділити час і навантаження. Організація робочого процесу в деяких випадках визначає кінцевий результат. Без старанності, наполегливості і впертості робота не вийде бездоганною. Важливо підходити до робочого процесу також і творчо, весь час додавати і записувати нові ідеї, не забувати про новизну і оригінальність. Під час роботи просто необхідно відкинути усі зайві думки і сконцентруватись на власному дослідженні і його успіху.
    2.
    Відео дає зрозуміти, що наука постійно розвивається, не стоїть на місці. А головне – вона не така складна і незрозуміла як нам здається. Геніальне відкриття може зробити кожен, для цього потрібно лише трошечки знать і старання. Потрібно не боятись висловлювати свою думку і вчитись аргументовано доводити свою правоту,
    Трофимчук Олена 33 група

    ReplyDelete
  138. Організувати творчу діяльність може людина лише з потенціалом, терпінням, працелюбністю. Якщо людина не може спланувати свою роботу, навіть талановитість їй не допоможе. Безперечно, якщо братися за справу, необхідно долучити якомога більше зусиль. Я погоджусь, що організація власної діяльності досить важливий аспект виконання будь-якої роботи. Правильно організований процес праці є запорукою успішного результату. Дуже важливим фактором у науковій діяльності є, на мою думку, ще й бажання, але щоб мати позитивний результат, ми повинні плідно працювати. Я вважаю,щоб досягти значних успіхів у певній сфері діяльності,потрібно наполегливо працювати.
    Харковина Ірина
    35 група

    ReplyDelete
  139. На мою думку, у кожної людини є так звана своя зона комфорту. Тому, я вважаю, що неважливо як і наскільки правильно облаштоване робоче місце. Хтось полюбляє працювати з музикою, хтось у тиші, хтось за столом, а хтось на дивані, деякі працюють поодинці, а деяким потрібна колективна взаємодопомога, дехто виділяє на роботу по 2 години на день, а хтось навпаки ж, приділяє увагу важливій роботі, або ж справі цілий день. Я гадаю, що неважливо чи дотримується людина всіх правил чи ні…головне – поставити собі ціль, що ти повинен це зробити, і з впевненістю до неї дійти!

    Щодо відео, знову запевняюсь у тому що «Simplicity is a trademark of genius». В найпростіших ідеях втілюються найпотрібніші людству відкриття.
    Ганцева Анна 33 група

    ReplyDelete
  140. Стаття «Організація творчої діяльності» є корисною для прочитання, бо містить в собі багато порад як боротися з труднощами в організації та плануванні, але якщо бути чесним, то інформація є загальновідомою.

    Я вважаю, що залежно від діяльності, людина вибирає методи роботи індивідуально. Оскільки, я студентка, найкращим методом роботи для мене є самоорганізація, яка включає в себе планування, бо саме правильна організація в часових рамках дозволяє встигати виконувати завдання які на тебе покладають та організація робочого місця з усім необхідним. Для того щоб дотримуватись запланованого я занотовую все важливе, і це дозволяє мені не забувати про задачі які треба виконати. Але одним із головних є відпочинок, бо кожна людина повинна мати час який вона може приділити собі, не обтяжуючи себе якоюсь певною роботою.

    Якщо говорити про відео, то вся суть викладена в його назві «Як прості ідеї приводили до наукових відкриттів?». Арістотель, Галілей, Колумб та багато іншим були першовідкривачами, але наукова діяльність давалась їм важко, тому що інформації щоб підтвердити той чи інший факт не було. Тому деякі з їх ідеї отримували правильне обґрунтування в продовж історії. Але саме їх інтерес, і на основі праць цих людей, були закладені підвалини наукового дослідження.

    Комаренко Владислава
    33 група

    ReplyDelete
  141. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  142. 1. Стаття відображає корисність наукової творчості та її ефективність. Особливо точно сказано, що раціональність і мислення є творчими потенціалами. В статті висвітлено впровадження ідей, які обдумує дослідник. Я цілком погоджуюсь з порадами щодо організації креативної діяльності. Варто сказати, що гарно спланований план роботи є більш корисним, ніж спонтанна діяльність. На мою думку, щоб досягти значних успіхів у своїх справах, потрібно правильно організовувати час і наполегливо працювати та мати свої цілі у житті.
    2. Мені сподобалось відео, яке містить цікаву наукову інформацію і воно показує, як досить прості ідеї інколи призводять до грандіозних відкриттів. Також, натхнення для відкриттів можна знайти у буденному житті. Не дивлячись, що наука проста і в той самий час складна, ми працюючи над дослідженнями, дізнаємося нову і цікаву інформацію, а саме відео відображає постійне розвинення науки.

    ReplyDelete
  143. Дана стаття є цікавою так як наповнена інформацією. Вона містить в собі важливу інформацію та багато корисних порад. Я думаю, що кожна людина, яка починає займатися науковою діяльністю повинна знати як правильно організувати таку діяльність, щоб бути успішним. Організація власної діяльності досить важливий аспект виконання будь-якої роботи.
    Відео містить цікаву наукову інформацію і показує, як прості ідеї призводять до великих відкриттів. Після перегляду переконуєшся, що все можливо, варто тільки не боятися нового.

    ReplyDelete
  144. Дана стаття є цікавою так як наповнена інформацією. Вона містить в собі важливу інформацію та багато корисних порад. Я думаю, що кожна людина, яка починає займатися науковою діяльністю повинна знати як правильно організувати таку діяльність, щоб бути успішним. Організація власної діяльності досить важливий аспект виконання будь-якої роботи.
    Відео містить цікаву наукову інформацію і показує, як прості ідеї призводять до великих відкриттів. Після перегляду переконуєшся, що все можливо, варто тільки не боятися нового.

    ReplyDelete
  145. Стаття "Організація творчої діяльності" дуже зацікавила, для себе виніс з неї дуже багато того, що допоможе мені в написанні курсової роботи. В статті сказано, що під час написання роботи потрібно бути завжди зосередженим над одним питанням і постійно про нього думати, в мене таке майже не виходить. Я не вмію зосереджуватись на чомусь одному, для мене це навіть складно. Але для кращого результату я спробую випрацювати в себе таку звичку. Ще дуже доцільним є те, що потрібно використовувати ПЛАН, це збільшить продуктивність праці та допоможе швидше зправитись з поставленим завданням. А найголовніше, що потрібно для гарного результату - терпіння ( як раз та річ, якої не вистачає більшості студентам ). Стаття дуже повчальна і сподіваюсь допоможе багатьом.
    Стосовно відео, Адам Севидж дуже чудово підмітив, що важливі наукові відкриття починались з дуже простих питань, а потім розвивались в щось грандіозне. Все починається з малого.

    ReplyDelete
  146. Дана стаття є цікавою так як наповнена інформацією. Вона містить в собі важливу інформацію та багато корисних порад. Я думаю, що кожна людина, яка починає займатися науковою діяльністю повинна знати як правильно організувати таку діяльність, щоб бути успішним. Організація власної діяльності досить важливий аспект виконання будь-якої роботи.
    Відео містить цікаву наукову інформацію і показує, як прості ідеї призводять до великих відкриттів. Після перегляду переконуєшся, що все можливо, варто тільки не боятися нового.

    ReplyDelete
  147. Творчість — діяльність людини, спрямована на створення якісно нових, невідомих раніше духовних або матеріальних цінностей . Необхідними компонентами творчості є фантазія, уява, психічний зміст якої міститься у створенні образу результату творчості.

    Творчість може розглядатися у двох аспектах: психологічному й філософському. Філософія розглядає питання про сутність творчості, що по-різному ставилося в різні історичні епохи.Ми живемо у світі людської творчості: відкриттів, винаходів, художніх творів і літературних текстів, технічних засобів та інформаційних систем, правових актів і моральних норм. Здатність до творчості, перетворення природи, створення нової не існуючої до цього часу реальності , це - головна властивість, що відрізняє людину від тварин. Філософи, мистецтвознавці, вчені, письменники впродовж сотень років намагались розгадати таємницю людської творчості. Однак вона не розкрита і по сьогодні» .
    Психологи завжди проявляли великий інтерес до проблеми творчої діяльності, однак серйозних здобутків в її дослідженні мало: творчість у психології теоретично не пояснена й невизначена. У численних дослідженнях нагромаджені гори емпіричних фактів, однак творча особистість залишається незрозумілою і непередбачуваною. У результаті склалася поширена думка, що проблема творчості є недосяжною вершиною для психологічної науки, оскільки пов'язані з творчістю складні, таємничі, духовні процеси не піддаються науковому вивченню. Втім, суспільний та науковий інтерес до діяльності, поведінки, особистого життя творчих людей залишається надзвичайно гострим. Зумовлено це тим, що від творчих людей очікують зрушень у розвитку науки і житті суспільства, на них покладають великі надії.

    2) Дане відео є надзвичайно корисне для кожного з нас , оскільки тут описані всі аспекти розвитку творчості , як такої. В відео використано думки філософів та науковців різних часів та національностей. Однак, це не заважало їм виокремити науку , як єдине ціле. Як стверджувала геніальна особистість :
    "Так же, как поглощение пищи без удовольствия превращается в скучное питание, так занятие наукой без страсти засоряет память, которая становится неспособной усваивать то, что она поглощает". (Леонардо да Винчи).

    33 група . Криніцька Юлія

    ReplyDelete
  148. З поданих шляхів організації наукової діяльності я б могла навіть дещо почерпнути і для себе. Я б ще додала пунктуальність та практичність при занятті науковою діяльністю. Щодо мене, то план роботи та гарний настрій – це половина виконаної роботи.
    Коли я уявляю собі науковця – то передусім – це людина серйозна, відповідальна, креативна. Науковець – людина, яка завжди повинна солідно виглядати ззовні. Я бачу перед собою людину не зовсім молоду, в окулярах і з якимось кейсом, у якому завжди є блокнот і ручка, куди в будь-який момент можна записати якісь ідеї.
    Для мене, щоб налаштуватись на робочий лад необхідно працювати в прибраному, провітреному приміщенні. Я не повинна відволікатись на будь-які фактори, типу голод, сон, шум з вулиці, телефонні дзвінки. Всі ці проблеми необхідно вирішити до того, як сідати за роботу. Обов’язково необхідно бути зацікавленим у виконанні роботи і бачили перед собою кінцеву мету.

    Переглянувши відео найбільше сподобався мені вираз - «просте питання може піднести тебе на вершину людського знання». Адже не кожен зможе спочатку не зрозумівши, що таке інерція(виходячи просто з простого руху м’яча у візку), пізніше отримати Нобелівську Премію з фізики.
    Юлія Жарчинська 33гр

    ReplyDelete
  149. З поданих шляхів організації наукової діяльності я б могла навіть дещо почерпнути і для себе. Я б ще додала пунктуальність та практичність при занятті науковою діяльністю. Щодо мене, то план роботи та гарний настрій – це половина виконаної роботи.
    Коли я уявляю собі науковця – то передусім – це людина серйозна, відповідальна, креативна. Науковець – людина, яка завжди повинна солідно виглядати ззовні. Я бачу перед собою людину не зовсім молоду, в окулярах і з якимось кейсом, у якому завжди є блокнот і ручка, куди в будь-який момент можна записати якісь ідеї.
    Для мене, щоб налаштуватись на робочий лад необхідно працювати в прибраному, провітреному приміщенні. Я не повинна відволікатись на будь-які фактори, типу голод, сон, шум з вулиці, телефонні дзвінки. Всі ці проблеми необхідно вирішити до того, як сідати за роботу. Обов’язково необхідно бути зацікавленим у виконанні роботи і бачили перед собою кінцеву мету.

    Переглянувши відео найбільше сподобався мені вираз - «просте питання може піднести тебе на вершину людського знання». Адже не кожен зможе спочатку не зрозумівши, що таке інерція(виходячи просто з простого руху м’яча у візку), пізніше отримати Нобелівську Премію з фізики.
    Юлія Жарчинська 33гр

    ReplyDelete
  150. 1)Дана стаття містить багато інформації, яка стане в нагоді нам при написанні курсової роботи. На мою думку, усі шляхи організації наукової діяльності, які запропоновані цій статті є ефективними. Головне правильно себе налаштувати. Я погоджуюся з тим, що до найважливіших принципів наукової праці відносять: творчий підхід, мислення, плановість, динамічність, колективність, самоорганізацію, економічність, критичність і самокритичність, роботу над собою, діловитість, енергійність, практичність. Однак для себе я виділила три основні: творчий підхід, плановість та самокритичність. Творче мислення - це завжди запорука успіху, адже без творчості та креативності наші праці були б одноманітними. Плановість необхідна для того щоб раціонально використовувати свій час, а самокритичність потрібна щоб правильно оцінювати свої можливості.


    2)Переглянувши запропоноване відео, одразу помітно, що Адам Севідж це людина, яка вміє творчо та креативно мислити, це людина, яка живе в задоволення собі і не боїться відкривати щось нове та цікаве.
    Він розповідає про те, що навіть із найпростіших речей можна створити щось геніальне. Головне включити трішки фантазію, експериментувати, робити нові відкриття і не боятися розповідати про це іншим, адже саме через невпевненість в собі світ може не дізнатися про вашу геніальність.

    Рублюк Ганна, 37 група

    ReplyDelete
  151. 1) Стаття "Організація творчої діяльності" носить інформативний та повчальний характер. На мою думку, вона дозволить кожному збагатити свої знання та розуміння творчого процесу, його органзацію та шляхи його поліпшення. Я впевнена, що той, хто вже мав справу з серйозним підходом до творчого процесу винесе для себе зі статті щось нове, а новачок, використовуючи інформацію, зможе навчитися самостійно організовувати свою творчу діяльність.

    2) Адам Седвідж- відомий науковець, який вже давно запевнив світ у своїх приголомшливих розумових здібностях та креативному підході до науки, тому, поради, які ми чуємо в даному відео, є досить прстими, але, однак, цінними. Адже, недарма говорять, що вс геніальні речі-це прості речі.

    Діденко Ірина, 37 група

    ReplyDelete
  152. Кожна людина вибирає для себе методи роботи індивідуально. Наприклад, для мене найефективніше скласти план і слідувати за ним. Проте найважче для мене - початок, бо не кожна робота може бути довподоби, але вже як пересилюєш себе і починаєш щось робити, то далі робота йде швидше і краще. Дуже корисно вміти себе змотивувати, наприклад, змінювати негативні емоції на позитивні, розпочинати із найважчого завдання, а не з найпростішого, вирішувати проблеми відразу, а не відкладати на потім, мотивувати себе позитивними цілями, які б ви хотіли досягти.
    Дуже сподобалося відео. Цілком погоджуюсь, що не треба бути кимось особливим, щоб зробити відкриття і натхнення для відкриттів можна знайти у буденному житті.

    Кононенко Ольга, 33 група

    ReplyDelete
  153. Згідно зі статтею, існує багато методів наукової праці. Найважливіші з них:творчий підхід, плановість, динамічність тощо. Раціональна організація наукової праці передбачає максимальне використаннякомплексу індивідуальних особливостей науковця.
    Робочий день науковця важко проаналізувати. Головні правила: поступове входження в роботу, ритмічність праці і планування роботи. Для ефективності праці слід враховувати такі фактори: освітленісь(робочого місця), комфорт, систематизація роботи.
    Гаврилюк Таїса, 32 група

    ReplyDelete
  154. Згідно зі статтею, існує багато методів наукової праці. Найважливіші з них:творчий підхід, плановість, динамічність тощо. Раціональна організація наукової праці передбачає максимальне використаннякомплексу індивідуальних особливостей науковця.
    Робочий день науковця важко проаналізувати. Головні правила: поступове входження в роботу, ритмічність праці і планування роботи. Для ефективності праці слід враховувати такі фактори: освітленісь(робочого місця), комфорт, систематизація роботи.
    Гаврилюк Таїса, 32 група

    ReplyDelete
  155. 1. Прочитавши дану статтю, можу впевнено сказати, що моє уявлення про працю вчених і наукову роботу змінилося. Раніше я вважала, що творчість і наука - це зовсім не пов'язані між собою речі, але тепер розумію, що творчий підхід необхідний всюди. Звичайно, організація робочого місця та самого процесу є важливою частиною в будь-якій діяльності, але за відсутності натхнення я наприклад не впевнена, що можна досягти бажаного результату. Саме тому, я вважаю, що не кожна людина здатна стати науковцем, оскільки до цього потрібно мати хист.
    2. Відео неймовірно сподобалося, оскільки в ньому продемонстровано, що грандіозні відкриття, які перевернули бачення світу і зробили вагомий внесок у науку, були зроблені звичайними людьми, які просто мали за мету докопатися до суті. Також можу сказати, що дане відео дає зрозуміти, що наука може бути цікавою і мотивує та налаштовує на власну працю.
    Кушнір Світлана 32 група

    ReplyDelete
  156. 1. Дана стаття була дуже корисною, адже перед написанням курсової роботи було надзвичайно багато питань щодо самоорганізації, самодисципліни, правильності підбору матеріалів та дійсно наукової, перевіреної інформації. Деякі з моїх переконань підтвердились, але дійсно деякі речі відкрились по-новому. Справді, науковці дуже самодисципліновані люди, які здатні обмежувати себе у часі, завжди думати про власне дослідження, мати чіткий графік своєї роботи, і його дотримання. Але елементи імпульсивності та імпровізації теж притаманні дослідникам, саме тому неодмінним атрибутом кожного науковця є робочий блокнот, де він будь-коли зможе зробити примітки, занотувати кожну свою ідею, для того щоб не втратити її, а згодом лише перевірити і довести, або спростувати. Отже, дана стаття містить багато чітких і корисних рекомендацій, якими я планую користуватись протягом власної наукової діяльності.
    2. Відео надзвичайно корисне для перегляду, у деякій мірі надихає на власні наукові відкриття та дослідження, показує, що цікавий напрямок мислення, розвиненість і прагнення до відкриттів грає велику роль у науці, для всього потрібен час і сили, але все велике починається з малого.
    Німко Наталія
    32 група

    ReplyDelete
  157. Самоорганізація часу - найважливіше питання, на яке дала відповідь стаття. Я просто не знав з якої сторони братися за курсову і як правильно діяти. Що ж, тепер все крапки розставлені! Треба братись за роботу!)) Щодо потрета науковця, то я вважаю, що науковець має бути схожий на чувачків з "Руйнівників легенд". У дотошного, невеселого і сумного науковця ніколи не вийде крутої наукової роботи, тому для мене в пріорітеті живі, активні науковці з нестандартними підходом до будь-якої проблеми:)

    Вергановський Максим 33 група

    ReplyDelete
  158. Наукова творчість, на мою думку є важливим компонентом учбової діяльності в цілому. Проте для успішного вирішення творчих та наукових проблем необхідно вміти чітко структурувати та організувати свою діяльність. Стаття є дуже актуальною для мене, адже саме зараз постає таке завдання,як написання курсової роботи. Дана стаття є важливою підказкою при самоорганізації наукової діяльності. Важливо не тільки контролювати свої дії, але й гарно організувати робочий простір.
    Добре організоване виконання наукової роботи, та простір дослідника, на мою думку, допоможе студенту бути більш впевненим у правильності та значущості своєї роботи а також допоможе вдало поєднати теоретичну, наукову частину роботи з власним ставленням до проблеми.
    ВІдео - надзвичайно цікаве та налаштовує на гарне ставлення до науки. Люди, які зробили великі відкриття, не прагнули бути відомими, вони просто були натхненні наукою, а отже і кожен з нас може створити щось унікальне і неповторне.

    Лавровська Анна
    32 група

    ReplyDelete
  159. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  160. Как умеешь так и делай. С этой фразой я уже далеко не первый раз сталкиваюсь. И все чаще я понимаю, что так оно и есть. Каждый человек - сам себе хозяин и горазд выбирать именно те методы работы, которые, как ему кажутся, действенны. Если брать меня к примеру, то я не славлюсь какими-то заранее спланированными действиями. Объясню: цель, как и любой другой человек, я ставлю, но вот пути к этой цели я предсказываю, а направляюсь к ней хаотично и спонтанно(как только выпадет момент). You just have an only one shot and one opportunity, you know. А в целом, видио пришлось мне по вкусу. Согласен с главной мыслью о том, что не нужно быть "мегамозгом", чтобы сделать какое-либо открытие. Ведь кто знает, что ты увидишь или что тебя надоумит завтра.
    Старжинский Игорь
    33 группа

    ReplyDelete
  161. Прочитавши цю статтю, я зрозуміла, що продуктивність написання наукової роботи буде залежати від самоорганізації студента. Адже якщо людина сама не усвідомить, що треба працювати, то ніхто її не змусить це робити. Також я згодна, що під час роботи, наприклад над курсовою, потрібно позбавитися інших справ, ми маємо зосередитися на темі і працювати над нею. Основною порадою для мене є -почату справу потрібно доводити до кінця.

    ReplyDelete
  162. 1)В даній статті запропоновані різні підходи до організації творчої діяльності,кожен з яких є актуальним і по-своєму важливим. Ефективність наукової творчості, оптимальне використання потенційних можливостей науковця залежать саме від раціональної організації праці. Планування свого робочого дня, системність виконання роботи, правильна організація робочого місця та певна самоорганізація допомагають досягти бажаних результатів. Так можливо спершу це важко,але це дійсно дієво. Після прочитання статті,я зрозуміла як краще організовувати свою роботу,виділивши для себе декілька нових підходів,які сподіваюся допоможуть і в написанні курсової роботи. Звичайно, налаштовуватися на робочий лад завжди важко, але особисто мені допомагає тиша, впорядкований робочий стіл, план роботи і чашка чаю. І головне слід пам'ятати, що потрібно отримувати задоволення від своєї роботи, адже тоді ви зможете досягти набагато більше.
    2)Запропоноване відео мені дуже сподобалося. Адам Севідж дуже вдало наголосив на тому, що будь-хто може стати науковцем. І що іноді пошуки відповіді на прості питання можуть привести вас до геніального відкриття. Головне - не боятися шукати, експериментувати та досліджувати,і тоді результат не змусить чекати.
    Горбань Дар'я,37 група

    ReplyDelete
  163. 1. "Чим вищий рівень організації праці науковця, тим більше результатів він може досягти за короткий термін". На мою думку, рівень організації науковця та його підхід є фундаментом, на якому будується успіх у сфері наукових відкриттів. Оскільки наукова робота дуже клопітка, потребує зосередженості думок, дослідник має бути наполегливим та відповідальним аби довершити справу до бажаного результату.
    2. Адам Севідж показує як елементарні речі стали великими відкриттями, якими на сьгодонішній день користуємось ми не замислюючись над тим, що колись, у древні часи було зовсім інше ставлення до цього. Люди цінували найменші винаходи, які полегшували їхнє життя.

    ReplyDelete
  164. Людина починає займатися науковою діяльністю, коли має хист до цього та прагнення зробити певний вклад у суспільство. Звичайно, якщо ця людина серйозно ставиться до обраного роду діяльності, вона, насамперед, повинна знати як правильно організовувати власну діяльність заради досягнення поставленої мети. Мені, наприклад, дуже складно правильно організовувати свій час і цей недолік досить часто погано впливає на результат моїх дій. Також я переконана, що творчій підхід не завадить у будь-якій сфері діяльності людини. Навіть складно уявити скільки наукових досягнень могло б не бути без креативного підходу до завдання.

    Куртвелієва Юлія, 32 група

    ReplyDelete
  165. Після прочитання цієї статті, стає зрозуміло що для написання наукової праці необхідно бути самоорганізованим і звичайно ж мати хист.
    Шукаючи відповіді на елементарні питання, інколи знаходиш сенс і розуміння у речах, які здавались важкими для розуміння.


    Андрушко Тетяна
    32 група

    ReplyDelete
  166. Я погоджуюся з твердженнями, які запропоновані в даній статті. У творчому процесі важливою є копітка й добре організована праця. Ефективність наукової творчості, оптимальне використання потенційних можливостей науковця залежать від раціональної організації праці. Чим вищий рівень організації праці науковця, тим більших результатів він може досягти за короткий термін. І навпаки, при незадовільній організації наукової праці подовжується термін виконання дослідження і знижується його якість, зменшується ефективність. Для правильної організації насамперед необхідні творчий підхід, динамічність, колективність, самоорганізація, критичність і самокритичність, енергійність і практичність

    ReplyDelete
  167. До прочитання цієї статті в мене склався стереотип про те, що для наукової діяльності, проведення дослідженнь і відкриття чогось нового творчість та креативність не грає ніякої ролі. Сьогодні, зрозумівши, що без творчих здібностей та творчого підходу ідеї, які спадають на думку втілити важко, на одних теоретичних знаннях створити щось нове та незаурядне неможливо. Адже воно створюється саме в творчому процесі.
    Творчість своєю сутністю, внутрішньою логікою переплітається з такими проблемами, як свідомість, мислення, пізнання, критика, практика, передбачення, соціальний ідеал. Створення будь-яких творів мистецтва і ремесла можна назвати творчістю, а всіх створювачів — творцями.

    ReplyDelete
  168. Стаття вміщує багато корисної інформації з порадами, виконання яких є запорукою гарно, чітко, вчасно та раціонально виконаної наукової роботи. Дуже важливими рисами в написанні є творчий підхід, плановість, мислення, критичність і самокритичність, практичність, діловитість,
    колективність , економічність.Але найважливішою, на мою думку є самоорганізація.
    Для самореалізації потрібне самообмеження, дисципліна, самоуправління, самоконтроль та інші "само...", в тому числі самостійність. Самообмеження особливо важливе на стадії збору матеріалу, тобто слід вибрати те, що необхідно для вирішення даного завдання. Це було завжди проблематично для мене.
    2. Дане відео дало зрозуміти, що наука може бути набагато простішою і ближчою лише при наявності лише одного бажання. Всього можна добитися лише стрімко йдучи до своєї мети не дивлячись на перешкоди. Для цього не потрібно бути генієм чи мати якісь супер здібності. Трохи наполегливості і цікаві ідеї. Кожен є сам для себе маленьким вченим.
    Терещенко Анастасія 31 група

    ReplyDelete
  169. 1.На мою думку,дана стаття є дуже цікавою та актуальною,адже у ній є багато корисних порад,які можуть допомогти не лише науковцям, але і нам,звичайним студентам.
    Я думаю,що наполегливість є запорукою успіху в тій чи іншій діяльності. Окрім цього, важливо правильно організувати свій час,а також мати воє робоче місця з усім необхідним для повноцінної роботи.Перш ніж розпочати роботу над науковою роботою,необхідно все детально розпланувати,визначити заходи для досягнення загальної мети.
    2.Переглянувши відео,я вневнилась в тому, що наука є не такою складною,як нам здається. Найголовніше мати бажання і цілеспрямованість.
    Лопатюк Ірина, 31 група

    ReplyDelete
  170. Запропоноване Вами відео для перегляду дуже цікаве. Воно в черговий раз підтверджує, що пошук людиною відповідей на запитання, котрі її турбують, приводить до геніальних відкриттів. Також, мені сподобалась думка Адама Севіджа про те, що наковці такі ж людини як і ми, просто вони більш наполегливо та відповідально відносяться до речей, котрі їх турбують та цікавлять. Саме тому, кожен із нас може змінювати світ, потрібно тільки цього захотіти та йти до своєї мети.
    36 група

    ReplyDelete
  171. Прочитавши дану статтю я зрозуміла,що планування свого робочого дня є важливим моментом для досягнення успіху. В першу чергу це дає можливість творчо підійти до поставленої мною мети чи завдання і ефективність виконаної роботи буде більша. В даній статті наведені різні шляхи організації творчої діяльності,що є дійсно важливим. Я вважаю, що така елементарна річ, як "план-завдань на сьогодні" - збільшує твої можливості, оскільки все впорядковано і ти не відволікаєшся на дрібниці. Це притаманно не лише для робочого дня, а й для процесу наукової діяльності.
    Виговська Владлена
    33 група

    ReplyDelete
  172. Дана стаття є дуже цікавою ,пізнавальною та доступною для розуміння!Ознайомившись із загальними принципами наукового дослідження ,я удосконалила свій підхід до виконання будь-яких завдань.Також ,завдяки даним елементам самоорганізації ,я усвідомила ,наскільки важливою є організація робочого місця із забезпеченням оптимальних умов для високопродуктивної праці!
    Відтепер моїм неодмінним атрибутом є щоденник, в якому справи розподіляють за датами. Почитавши давнє китайське

    прислів'я "Ти можеш стати розумним трьома шляхами:
    шляхом власного досвіду - це найважчий шлях; шляхом наслідування - найлегший шлях; шляхом мислення - це найблагородніший",я зрозуміла ,що моїм ключем до пізнання є ніщо інше як МИСЛЕННЯ :)
    31група

    ReplyDelete
  173. Дана стаття є дуже цікавою ,пізнавальною та доступною для розуміння!Ознайомившись із загальними принципами наукового дослідження ,я удосконалила свій підхід до виконання будь-яких завдань.Також ,завдяки даним елементам самоорганізації ,я усвідомила ,наскільки важливою є організація робочого місця із забезпеченням оптимальних умов для високопродуктивної праці!
    Відтепер моїм неодмінним атрибутом є щоденник, в якому справи розподіляють за датами. Почитавши давнє китайське

    прислів'я "Ти можеш стати розумним трьома шляхами:
    шляхом власного досвіду - це найважчий шлях; шляхом наслідування - найлегший шлях; шляхом мислення - це найблагородніший",я зрозуміла ,що моїм ключем до пізнання є ніщо інше як МИСЛЕННЯ :)
    31група

    ReplyDelete
  174. Дана стаття є дуже цікавою ,пізнавальною та доступною для розуміння!Ознайомившись із загальними принципами наукового дослідження ,я удосконалила свій підхід до виконання будь-яких завдань.Також ,завдяки даним елементам самоорганізації ,я усвідомила ,наскільки важливою є організація робочого місця із забезпеченням оптимальних умов для високопродуктивної праці!
    Відтепер моїм неодмінним атрибутом є щоденник, в якому справи розподіляють за датами. Почитавши давнє китайське

    прислів'я "Ти можеш стати розумним трьома шляхами:
    шляхом власного досвіду - це найважчий шлях; шляхом наслідування - найлегший шлях; шляхом мислення - це найблагородніший",я зрозуміла ,що моїм ключем до пізнання є ніщо інше як МИСЛЕННЯ :)

    ReplyDelete
  175. 1. Прочитавши статтю "Організація творчої діяльності" я ще раз впевнилася в тому, що організація будь-якої діяльності сприяє її успішності та продуктивності в цілому. Будь-який творчий процес вимагає кропіткої зосередженої праці, ми повинні оптимально організувати свої дії, адже прагнемо досягти своєї мети. У статті подані різноманітні методи організації продуктивної діяльності, наголошується на важливості самоорганізації, що є вкрай важливим елементом. Кожен підбирає для себе саме те, що йому підходить. Організовуючи своє робоче місце слід продумувати кожну дрібницю, щодо мене, то мені імпонує тихе спокійне, гарно освітлене місце, без посторонніх запахів та звуків. Потрібно доцільно використовувати свій час, адже він на вагу золота!

    2. Відео було досить цікавим та інформативним. Люди повинні зрозуміти, що кожен може стати науковцем, просто ми повинні розвиватися, робити кроки назустріч новому, не боятися та цікавитися, задавати питання. Адам Севідж веде до того, що людина просто повинна мислити і все можливо .

    Газарова Анастасія 37група

    ReplyDelete
  176. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
    Replies
    1. This comment has been removed by the author.

      Delete
  177. Я погоджуюсь з запропонованими в даній статті твердженнями. З усіх шляхів організації праці для себе я виділила декілька найважливіших: організація робочого місця та планування роботи. Щоб налаштуватися на робочий лад і гарно виконати свою роботу потрібно, перш за все, мати хороший настрій, розуміти важливість свого завдання, повинна бути відповідна атмосфера, тобто тиша, порядок на робочому місці і можливо навіть якась спокійна музика. Якщо людина повинна виконати великий обсяг роботи і на це є достатньо часу, то краще все розпланувати і виконувати кожного дня по маленькій частинці, так буде краще для людини (вона буде менше втомлюватись) і робота буде виконуватись продуктивніше.


    2.) Відео було дуже інформативним та корисним. Кожна людина повинна саморозвиватися та самовдосконалюватися, не боятися чогось нового. Людині підвладне все, якщо вірити у свої сили, слідкувати за своїми думками і бути налаштованим тільки на успіх.
    Шаравська Вікторія
    37 група

    ReplyDelete
  178. 1. Прочитавши статтю "Організація творчої діяльності" я переконався в тому, що організація праці є ефективвним та оптимальним використанням потенційних можливостей науковця. Саме рівень організації праці науковця визначає яких результатів він зможе досягти у творчому процесі. У статті є перелік різноманітних методів організації продуктивної праці в яких вагоме місце займає самоорганізація. Самоорганізація є важливою, оскільки кожен самостійно визначає комплекс заходів для досягнення своєї мети. Також важливу роль відіграє правильно організоване робоче місце, що безпосередньо підвищує працездатність науковця. Слід зазначити, що систематична, заздалегіть спланова робота забезпечує успіх в творчій діяльності науковця. І головне має бути певний ритм у чередуванні роботи і відпочинку, тобто раціонально використовувати свій час.

    2. Адам Севідж акцентує увагу на те, що кожен може стати науковцем, відкрити щось нове і показує це на прикладі античних науковців. Він пояснює, що наука це насправді не така складна річ, як здається на перший погляд. Все геніальне насправді дуже просте.Тому для того щоб люди почали створювати такі прості і водночас геніальні ідеї, ми повинні не зупинятись і продовжувати розвиватися кожен день роблячи для себе нові відкриття.
    Рассохін Артем 37 група

    ReplyDelete
  179. Я погоджуюсь з тезами які запропоновані в статті. Організувати творчу діяльність може людина лише з терпінням, працелюбністю. Творча діяльність це складний процес, який потребує великої праці та гарного рівня сумлінності. Проте,на мою думку, показати досконалість певного процесу може лише творчий підхід людини до справи. Людина може бути працьовитою, але якщо вона підійде до процесу без творчості, вона не принесе результатів. Творчість - це здатність побачити щось нове, побачити того чого не бачать інші люди.
    Самоорганізація – є найбільш важливим елементом в організації творчого процессу. Людина повинна виробити план своєї роботи і намагатися дотримуватись його.
    У створенні роботи людина повинна користуватись перевіреним матеріалом.

    Я налаштовуюсь на робочий за допомогою вироблення плану. Я роблю собі план дій, та намагаюсь дотримуватись його. Гарно виконана робота завжди приносить мені задоволення. Тому коли я налаштовуюсь на виконання певної праці, я завжди думаю про результат своєї роботи і це надає мені натхнення.
    2) Дане відео є надзвичайно корисне. Науковець Adam Savage влучно відібравв приклади як великі відкриття породжувались з маленьких ідей. В період праці Аристотеля, Галілея, Фізо не було такої техніки, яку ми маємо сьогодні. Але ці люди завдяки своїй наполегливості, творчості змогли створити відкриття, які принесли зміни у життя всього людства.
    Слєсарева Олена
    32 група

    ReplyDelete
  180. Завдяки прочитання цієї статті я знайшла відповіді на запитання про те, як правильно планувати час і яким повинен бути науковець. Я повністю погоджуюсь з тим, що наукове відкриття це послідовний процес, а не стихійний. Адже неможливо зробити відкриття не маючи ніяких знань і досліджень. Важливу роль відіграє системність. Над роботою потрібно працювати щодня, а не раз в тиждень, адже тоді це буде просто неефективно, так як більшість часу потребуватиме повторення і згадування матеріалу. Крім того, потрібно бути економним, Чехов сказав: 'Краткость - сестра таланта'. Я вважаю, що самокритичність має надзвичайне значення, адже інколи саме гордість і самовпевненість аважають науковцям зрозуміти свої помилки і почати рухатися у правильному напрямку.
    Особисто для мене досить велике значення мають поради про підготовку до наукової діяльності та планування і робоче місце науковця.
    Для того, щоб налаштуватися на науковий лад я закриваю всі непотрібні на даний момент закладки в пошуковій системі або ж просто вимикаю комп'ютер, якщо він не потрібен для роботи. Щоб щось зробити, головне почати. Також я стараюсь доводити заплановане до кінця, не відкладати на інший день. Щоб отримати натхнення іноді я читаю біографія великих людей, дивлюсь мотивуючі відео TED чи наукові телепередачі Discovery.
    Адам Севідж і Джеймі Хайнеман, також всесвітньо відомі як MythBusters, це саме ті люди, завдяки яким декілька років тому я зрозуміла, що наука - це круто. Чомусь у нашій стереотипній уяві вчені це зануди, які сидять десь там у своїх кабінетах, щось досліджуюють, і з ними дуже важко говорити простим людям. Ось чому діти не настільки заохочені до наукової діяльності, як того хотілося б. У цьому винні наші стереотипні уявляння і інколи небажання пояснювати щось дитин. Як сказав Адам, для багатьох людей наука- це закритий чорний ящик, хоча насправді - це відкрите поле. Я повністю погоджуюсь з тим, що науковцем може бути кожен. А чому ні?Так, не всі будуть вивчати ядерну фізику чи мікробіологію, але ж кожен може займатися наукою у своїй сфері. Наприклад, як пов'язати науку і фільми? Дуже просто, без науки не було б ніяких MARVEL, що такі популярні зараз. Спецефекти - це чистої води наука. Мабуть, не раз люди задумувалися над достовірністю фактів, переглядаючи фільми. Чи могли Роза і Джек з 'Титаніку' врятуватися обоє? Чи могли пірати з 'Піратів Карибського моря 2' врятуватися з кісткової клітки? Наука дає відповіді. На прикладі цих фільмів MythBusters показали практичне значення науки у житті. Виявилося, що якщо розрахувати вагу двох людей правильно і покласти їх на плаваючій дошці, такого розміру і маси, як вона була у фільмі, то стає зрозумілим, що і Роза, і Джек могли врятуватися обоє. Чому не врятувались? Цікаве питання, можливо режисер фізики не знав? А от пірати не могли розгойдати свою клітку, адже всю енергію поглинав трос і сама клітка. Таким чином, досліджувати, ставити питання і шукати відповідь може кожен. НЕ обов'язково отримати Нобелівську премію, щоб стати науковцем. Потрібно просто хотіти бути частиною наукового світу, читати, досліджувати, постійно пітримувати науковий інтерес правильною мотивуюючою літературою чи відео.
    Я особисто надзвичайно вдячна, що зараз є такі передачі як MythBusters. Коли видатні люди, науковці, які займаються спецефектами дають відповіді на запитання, перевіряючи міфи, це надихає. Саме завдяки Адаму і Джеймі дуже багато людей задумуються над науковим фактами, перевіряють їх і практично, і теоретично. Особливо це має значення для дітей і молоді, адже саме нам винаходти і відкривати щось нове, робити світ кращим. І кожен має до цього здібності.
    Olha Sadlovska, group 36

    ReplyDelete